Skocz do zawartości
Forum

wrześnióweczki 2011


irena34

Rekomendowane odpowiedzi

MartaMariateż muszę Julcie zacząć sadzać:) słyszałam,że jak się zacznie wcześnie sadzać to potem jest łatwiej bo dziecię już oswojone z nocnikiem i później to taki rytuał a potem jak zacznie chodzić to nie ma czasu się do niego przyzwyczaić i na nim siedzieć:)

Ewuniu, Franiu,Kacperku wszystkiego najlepszego! dużo dziś solenizantów:)

Kassia jak w szpitalu Julci pobierali tak mocz to pielęgniarka łaskotała Julcie pod brzuszkiem i nie wiem ale to chyba podziałało bo zaraz była fontanna. Myślę,że w takim razie zrób troszkę chłodniej w pokoju i rozbierz go myślę,że w ciągu 10 minut powinien zrobić choć małe siusiu a to wystarczy. Nie musi być tego dużo.
Rachotka ja wyrodna matka kąpię co drugi dzień albo nawet czasem co trzeci jak coś wypadnie np. ktoś nie rozpali w piecu,albo Julka spała źle w dzień i pada ze zmęczenia. No chyba,że jest upał to wtedy codziennie. No i powiem szczerze,że nie cierpię łazienki moich teściów i tego schodzenia na dół się myć więc to tez tym spowodowane,ale jak już w końcu będziemy mieli swoją wannę to kąpiele będą codziennie:)Kapiemy się w brodziku już od jakiś 2 miesięcy, wanienka dawno odpadła też ze względu na panele:) tylko my często myjemy tyłek w ciągu dnia po kupie:) Włoski myjemy przy każdej kąpieli,ale Julka nie ma czupryny więc przypuszczam ,że jak jej podrosną to też nie będziemy tak często myć.
Brawa dla Kacperka, widziałam na facebooku małego zdolniachę:)
Yvone Julka też ma co jakiś czas takie okresy niespokojnego snu albo przebudzania się w nocy i też nie wiem o co chodzi, ja zwalam na skok rozwojowy,może zęby?
Bugi trzymaj się mocno!
kassia_34 dołączam się do dziewczyn,że to pewnie skok a jak nie to i tak jest wytłumaczenie,po chorobie musi dojść do siebie! pamiętam jak Julka po szpitalu ciągle spała i męczyła się po pół godzinie zabawy ale szybko wróciło wszystko do normy i u was też tak będzie!
Julcia się coraz bardziej rozkręca, podniosła się dziś w łóżeczku na kolanka i była zachwycona tylko tyłek chyba ciężko bo dalej nie dała rady:) i w zabawie dwa razy nie chcący usiadła,jej mina nieziemska, zdziwiona na maksa:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflowp33iw65.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3sg18ylfws8u0.png

Odnośnik do komentarza

dzień dobry:)

u nas nocka super, tylko po godzince spania jak sie niunia przewracała na brzuszek to sobie jękła, ale nie obudziła sie i spała aż do rana:)
ja też lepiej sie czuję, bo wczoraj już nie brałam tabletki przeciwbólowej i chyba ta ósemka odpuściła i co raz bardziej utwierdzam sie w tym, ze rzeczywiście rosła, a nie psuje sie, bo gdyby coś było znią nie tak, to zapewne bolałoby mnie cały czas.
Sylwuńka oj ja to jestem specjalistką od rozregulowanych okresów;) nigdy nie miałam regularnego, a tabletki brałam pół roku przed ciążą, żeby organizm trochę uspokoić i dzięki temu jest Klainka:) a teraz powiem szczerze, ze nawet nie wiem kiedy miałabym okres dostac.. jakoś teraz chyba..:/
mąż dziś musiał znowu do Gorzowa jechać. jak mnie to wkurza. jak na razie do tej pory wydał prawie 1000 na dojazdy tam, a grosza z tego nie zobaczył:/ i nie wiadomo kiedy zobaczy. normalnie szlak mnie trafia:/

Kama jak tam Lenka dziś??

Venezzia skoro wszystko wraca do normy to pewnie ząbki. ech.. nacierpią siete nasze dzieci przy tych zębach..:(

hibiskus my własnie nocniczek planujemy kupić Kalince na dzień dziecka;) ale własnie po to, żeby ją przyzwyczaić do siedzenia na nocniczku i wyrobić takie nawyki np. po przebudzeniu, bardzo ciekawa jestem jak ta moja dziewczyna będzie reagować;)

Afirmacja ja jeszcze nie gratulowałam pierwszego "mama":) a więc gratulacje i brawo dla Ninki:)

Bugi jak tato? udało Ci siępojechać do szpitala?

Katarzyna, Kamila, adarka, Kati co u Was??

miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza

Yvone, fajnie, że nocka dobra :) no i powodzenia z nocniczkiem ;)
ja czytałam, że dziecko przed 2 urodzinami nie ma tej świadomości załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych i jakiekolwiek sukcesy w tej dziedzinie wynikają po prostu z wytrwałości dorosłych w uczeniu, ale że nie ma to nic wspólnego z tym, że dziecko samo np. zrobi siusiu do nocnika. Dlatego aż tak bardzo z tym akurat nie wybiegam w przód. Za Julka będę sie brała jakoś powolutku i chciałabym, żeby udało sie oduczyć teraz w lato, bo wiadomo, że łatwiej i szybciej rozebrać itp.

Bugi, no właśnie, jak tata?

Sylwuńka, co do okresowych spraw, to raczej niewiele Ci doradze poza wizytą u lekarza ewentualnie. Nigdy większych problemów z regularnością u siebie nie miałam. Jakieś wahania +/- dzień czy dwa. A każdorazowe dłuższe nie pojawienie sie okresu oznaczało ciąże :) :)
nie jestem zwolenniczką tabletek, ale w celach leczniczych, czy tak jak pisze Yvone, dla podregulowania organizmu to chyba warto przemyśleć. I widzisz u Yvone wpływ tabletek jak najbardziej korzystny na posiadanie dziecka :)

No właśnie, tyle dziewczyn od tak dawna milczy, Kamila, Adarka ....

U nas w porządku. Ewa raczkuje coraz lepiej i nawet wstaje na nóżki! normalnie każdego dnia coś nowego, to takie cudowne.... i ta jej mowa :) lalala :) czekam na mama rzecz jasna :)
Za tydzień we wtorek idziemy na to szczepienie na pneumokoki, a za 2 tyg. jedziemy znowu do Warszawy....

Miłego dnia i dobrych nastrojów :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60666.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60668.png

Odnośnik do komentarza

A ja znowu z problemem.
Moj Kuba spi w nocy na boku i od jakis dwoch tygodni po 2 razy musze go przebierac w nocy bo jest caly zasikany. Jestesmy na dadach ale do tej pory bylo wszystko ok. Zasikane jest przewaznie od tej strony na ktorym boku spi czyli tak jakby wylewalo mu sie bokiem. Nie wiem kurde czy moze kupic wiekszy rozmiar pieluch (ale wg kilogramow to jeszcze dlugo moglby ten rozmiar ponosic)? Jak myslicie to cos pomoze? Mysle tez zeby kupic na noce te pampers premium care bo normalnie kur**ca mnie bierze jak mam go 2x w nocy przebierac i rozbudzac.

W dzien Dady spisują sie idealnie tylko te noce cos ostatnio nie bardzo. A wczesniej bylo dobrze.

Glupie pytanie mam.
Skad Wy wiecie ze ktos dzis obchodzi swoja miesiecznice?
Patrzycie po suwaczkach czy macie gdzies jakis kalendarz gdzie to jest napisane czy po prostu macie taka dobra pamiec ze pamietacie?
Oczywiscie wszystkiego najlepszego dla dzisiejszych świetujacych!

Kuba za jakies 7.5 miesiaca straci status najmlodszego w rodzinie:) Moj brat cioteczny bedzie mial dzidziusia:)

Bugi jak tam tata?

Yvone Hibiskus
zgapię z Was i tez zakupie nocniczek. Moze to juz czas na nauke dorosłego zycia ;)

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

agusmay ja to bardziej z tym nocniczkiem na zasadzie prób, przyzwyczajania, na prawdziwą naukę to przyjdzie czas. kiedyś pracowałam jako niania i pani, która od pół roku kazała wysadzać swoje dziecko na nocnik. miałam wrażenie, zędziecko nic nie robi tylko na nocniku siedzi. co 20 minut na conajmniej 10 minut. a dziecko i tak w pieluchy robiło;)
beatka a może zostawiaj go tylko w pampersie na noc i podkład dawaj, zeby mieć mniej roboty. a powiem Ci szczerze, ze pampers care u mnie sie nie sprawdziły. bardzo szybko pęczniały i robiły się cieżkie i duże. przed położeniem go spać naciągnij dobrze pampersa, te falbanki przy nóżkach, nawet trochę krzywo, bardziej na tą stonę na którą śpi, i popołudniu ogranicz picie, wtedy też powinien mniej siku robić.

Odnośnik do komentarza

Yvone dobrze,że u Was nocka lepiej może trochę się teraz uspokoi i zły okres kiepskich nocy minie :)
agusmay tak mówią,że od dwóch lat dziecko zaczyna kontrolować,ale myślę,że przesadzają, od 1,5 roku to można się spokojnie brać za rozpoczęcie nocnikowania, pewnie są wyjątkowe przypadki,że trzeba czekać do tych dwóch lat,ale wszystkie dzieci które ja znam bez większych problemów wołały w półtora roku i dwa miesiące albo trzy. wytrwałość rodziców polegająca na przypominaniu czasem albo sadzaniu po śnie czy motywowaniu nagrodą (moja siostrzenica dostawała jednego żelka misia)nie mówię,że od razu ale dziecko wołało świadomie,bo jak woła przez cały dzień bez sadzania co chce i kiedy chce to musi mieć świadomość.
beata122 ja doradzam kupienie większego rozmiaru DADY i zakładanie tylko na noc,ja się do pampersów zraziłam, ostatnio kupiłam sleep&play i dla mnie nic nie warte. tragicznie cienkie,tak jak mówi Yvone jakoś nasiąkają i po jednych siuśkach do wymiany. Efekt taki,że zakładam na wielkie upały a na taką pogodę jak teraz i noc i tak dada. Ja bym nie ograniczała picia, jeżeli pije tzn,że ma potrzebę. na początek bym wypróbowała większe dady,jak to nie pomoże a kładziesz się później niż mały np on o 8 ty o 11 to bym go spróbowała przewinąć jeszcze przed swoim snem o 10-11. No i może trzeba ciaśniej go zapinać w nocy i tak nie zgina nóżek tylko śpi więc nie powinno mu to przeszkadzać, i może to zabrzmi śmiesznie albo zboczenie,ale może zanim zapniesz na noc spróbuj mu skierować ptaszka w drugi bok niż on śpi i tak zapiąć. możesz jeszcze spróbować wkładać do pampersa pieluchę tetrową złożoną tylko może połówkę bo cała to może być za wielka? Więcej pomysłów chyba nie mam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflowp33iw65.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3sg18ylfws8u0.png

Odnośnik do komentarza

hej kochane! przepraszam ale mi totalne brakuje czasu! ciągle gdzieś chodzę, mało siedzę w domu! a w domu muszę cały czas być przy małym bo przysuwa się ciągle do krzesła albo do kanapy i wstaje ale nie jest jeszcze taki pewny i zdarzają się wywrotki!
Leo nie raczkuje ale jest już blisko, ustawia się odpowiednio i buja, nasza rehab. mówi że ok 9 miesiąca powinien zacząć i że nie ma co do niego zastrzeżeń;)
ogólnie robi już tyle fajnych rzeczy: kosi kosi, nie ma nie ma, ty ty ty, pa pa itd:) czad
zaczął też sie tak fajnie bawić że paluszkiem wszystko sprawdza, nie tylko buzią, gdzie się tylko da tam wkłada paluszek:D
mo i musze lecieć...
buziaki dla dzieciaczków wszystkich:*:*

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvjcmqwvjnz.png[/url]

Odnośnik do komentarza

a widzę że temat nocnikowania: powiem wam dziewczyny że nie ma co na siłę, bo natury to się nie przeskoczy:) tzn czasem łatwo zrazić dziecko do nocnika jak się często i na siłę wysadza, a faktycznie odruch świadomego sikania wykształca się 1,5-2 latka - wcześniej to jest czasami na zasadzie odruchu pawłowa kojarzone.
tak więc spokojnie- na wszystko przyjdzie czas:)

bugi KOCHANA- PRZYTULAM MOCNO I ZDRÓWKA DLA TATY!
beata ile mam tyle rad:) faktycznie sleep&play są do d... dlatego tanie- ale do pampersów zwykłych nie mam zastrzeżeń. no i powiem ci że to po prostu chłopak! i z nimi tak jest, siur mają większy i pieluchy przemakają. mam w rodzinie kilku chłopaków i wszyscy mieli ten problem, na wszystkich typach pieluch. moja bratowa do teraz zmienia 3 razy pieluchę w nocy bo jej synek dużo sika i wszystko przebiera. ale faktycznie on jest niejadek, za to bardzo dużo pije. a znowu jak tu nie podać picia jak dziecko chce? ja bym nie doradzała większego rozmiaru bo będzie luźniejszy i łatwiej z niego wyleci (bo chłopak jak mocno siknie to leci nie tylko na tą powierzchnię ssącą tylko i na zewnątrz- tak przynajmniej moje znajome mamy twierdzą)

my z zuzią wychodzimy na prostą- chyba to było wszystko na raz: 3dniówka, coś na jelitach i zębole. 3dniówka bo ją dzisiaj trochę obsypało, jelita bo faktyucznie robiła bardzo brzydkie kupy, no i zęby bo się górna jedyneczka wybija. chyba przez osłabienie przy ząbkowaniu chwyciła resztę cholerstwa. i tak sobie myślę że przy dolnych jedynkach miała akurat zastrzyki. zbieg okoliczności albo faktycznie te zęby ją tak mocno osłabiają.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3me6yddk91q9rk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwt5od1o2jdd1l.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane w ten nestety paskudny dzien :-(

U nas leje od samego rana pogody takiej oczywiscie chyba nikt nie cierpi no ale miejmy nadzieje ze bedzie cieplo juz wkrotce :-) No a ja dzis pichce w kuchni dla siebie obiadek i dla malego zupkę :-) dzis pierwszy raz gotuję z fasolką szparagową no zobaczymy jak bedzie jadl ten moj smyk. NO i wczoraj maly marudzil mi strasznie plakal piszczal, ach te żęby no i az poznym popoludniem podalam mu Virbucol. No i musze sie pochwalic, ze maly chyba powoli przybiera sie do raczkowania, wczoraj tak fajnie sie wychylal, rączki naprzod ale nie wie jeszcze co z tyleczkiem i nozkami zrobic, boi sie jeszcze troche, ale pewnie bedzie probowal :-) No i wczoraj jak wyciagnelam do niego rece to chwycil sie za nie i sam wstal takze postepy są :-) i oby tak dalej :-)

Beatka ja sadze, ze mozesz sprobowac z wiekszym rozmiarem tych pampersow, albo kupic pampesr activ baby, bo te są dobre. Bo sleep and play to do kitu sa.... tansze z tych pampesowych ale nie nadaja sie. Dada mi najbardziej odpowiada, choc powiem ci ze mojemu malemu tez zdarzylo sie ostatnio przesikac w nocy, tzn juz nad ranem i musialam go przebierac, ale to juz wklad nie wytrzymal poprostu. I moze na serio sprobój wiekszy rozmiar i zobaczysz.

Yvone no podziwiam te twoją Kalinkę jak ona slicznie jje sama, ach boze ty juz jej dajesz normalnie takie kawalki warzyw i mięska i ona sama ladnie tak jje i przegryza az nadziwic sie nie moge :-) jaka z niej zdolniacha szok!! Ja zebym malemu dala takiego kalafiora to by ugryzl kawal i chyba mi sie udusil, jakos sie boje... Ja dopiero od kilku dni ro gniotę widelcem czy łyżką na takie grudki... A co do nocniczka to tez przymierzam sie kupic i zobaczymy he. Szfagierka sadza swojego 10 miesiecznego synka to kupki jej chociaz robi na nocniczek ladnie :-) a co tam niech sie oswajaja, gorzej jak pozniej maja sie bac. A wiecie co jeszcze slyszalam, ze najlepiej dziecko jest uczyc odrazu na kibelek sie zalatwaic z ta nakładką, bo pozniej znow trzeba uczyc i sama nie wiem co o tym myslec ?

Agusmay no napewno musze sie umowic z ta swoja ginekolog i z nia porozmawiac na ten temat.... i moze na serio te tabletki bo wkurza mnie to ze ten okres mam taki rozregulowany...... NO i Ewunia zuch dziewczynka :-)

Adarka no i gratulacje dla Leosia :-) zagladaj czesciej chociaz napewno jak i nasze dzieciaczki beda juz tak bardzo ruchliwe to tez nie bedziemy mialy tyle czasu zeby tu zagladac..

Bugi i jak tam tata? Mamy nadzieje, ze juz jest lepiej. Trzymamy kciuki kochana i ty tez sie trzymaj!

Ja lece dalej gotowac do garów he bo mi zaraz cos tam wykipi... no i maly sie obudzil buziaki i mimo wszystko pogodnego dnia :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44jk47x49rz.png

http://s2.pierwszezabki.pl/046/0463789e0.png?1299

Odnośnik do komentarza

Kasia oj wiedza tajemna... Kochana wyszukaj posty moje jak rozmawialam z Agusmay tak opisalalm wyzstko bardzo dokladnie ale najwazniejsze co teraz ci moge napisac ( do znudzenia :D ) to jest bialko!. W zwiazku z tym ze nie wiesz ile wypija z cycka to zaklada sie, ze przy nocnym karmieniu dostarcza sobie okolo 1/3 potrzebnego bialka ( moze wiecej ale tu nie da sie przesadzic no i to nie jest fizyka jadrowa ;) ) wiec musisz mu w ciagu dnia dostarczyc ok 2 g / kg cialka bialka ( minus to 1/3 z nocy oczywscie ) Wazne aby to bialko bylo pelnowartosciowe czyli zwierzece ( miesko, mleko ) Na sloikach zawsze masz wypisane ile ma bialka, najwiecej bialka ma drob: kurczak, indyk i jeszcze krolik. Jesli nie zje kaszek na mleku to rob mu moze na soku, na owocach, masz do dyspozycji jeszcze warzywa straczkowe - groszek, fasolka, do tego soczewica ( tylko czerwona! ), kaszka manna na wodzie np z dynia - to wszystko tez bialko tylko "kiepsciejsze" :D do tego zmielony drob. Grunt to to bialko, i wiadomo, to nie laboratorium, jak jednego dnia zje ok 15 g a drugiego 20 g a trzeciego 11 g to nic sie nie stanie, to jest orientacyjne. Jak calkiem cycka ostawisz a nadal bezmleczny bedzie to koniecznie dodaj wapno ( w kropelkach lub kapsulkach ) i wolowinke ( dla zelaza )

Podam wam jeszcze proporcje na najbardziej optymalny, wartosciowy obiadek ( to tylko przyklad, skladniki z danej grupy mozna dowolnie zamieniac )

na 150 ml posilku:

70 ml miesa - drob/krolik ( bialko ) - to jest cca 10 g bialka
30 ml np skrobi/weglowodanow np. ryzu ( kaszy, soczewicy, makaronu, ziemniakow ... )
30 ml warzyw ( super jest dynia - blonnik )
20 ml wody

nie wiem czy pomoglam, takich zestawow bezmleczne dziecko powinno jesc ok 3 razy dziennie, twoj ma cycula nadal wiec musisz sobie obliczyc mniej wiecej :)

--------------

Beatka ja wiem ze w Pl jakos niepopularne sa Belli pieluchy ale my naprawde uzuwamy od urodzenia i Bolo nie przesikal sie ani razu!! I bardzo wazne - pindorka zawsze ukladaj do dolu, tego uczyli nas jeszcze w szpitalu, jak bedzie do gory albo na boku to predzej czy pozniej sie przesika, a i jeszcze moze malemu jest chlodno w stopki w nocy? odkrywa je? spi w golych? bo wiem, ze do ok 2 rz u chlopcow jest natychmiastowa reakcja na chlod - sikanie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdx1hpguj4wzry.png

http://klocek-i-kredka.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza

Hej, u nas cały czas brak kupki - to jest jakaś masakra, 2dni temu walczyłam z biegunkami a teraz oczekuję za kupką - zwariować idzie:( Dzisiaj już Lence podam obiadek, więc pewno cosik wieczorem się wykluje, a co?to zobaczymy:) Już u niej humorek lepszy, tyle tylko, że z tej wysypki pozostały jej jakieś krostki na buźce-nie podoba mi się to, bo aż takie ogniska czerwone ma na brwiach i chyba ją to swędzi bo co rusz się tam drapie:( może to coś alergicznego???

kasia - kupka była?
karwenka - czy ta 3dniówka moze zdarzyć się w ciągu 2 tygodni 2 razy? Bo te Lenki objawy przy tym drugim podejściu były identyczne co do pierwszej 3dniówki tyle tylko, że teraz miała biegunki a wczesniej nie!
adarka - trzymamy kciuki za Leosia:)
bugi - mam nadzieje, że z tatą już lepiej:)
beata - a próbowałaś te pampersy activ baby ale typowo dla chłopców ACTIV BOY....ja korzystam teraz z activ baby, u nas się sprawdzają ale gdy Lence przelewało się bo od jakiegoś czasu nauczyła się spać na boczku to zakupywałam jej pampersiaki activ girl - i wiecej juz takiego problemu nie miałam:) a poza tymu Kubusia mógł to byc jednorazowy wybryk, wiec moze juz bedzie ok:)

Kochamy Cię Lenko:)
http://s2.pierwszezabki.pl/046/0461469b0.png
:angel_l: 06.2001r. 13tc
:angel_l: 04.2003r. 8tc
:angel_l::angel_l: 03.2006r. 10tc

Odnośnik do komentarza

on spi jednej nocy na jednym, jednej nocy na drugim boku wiec naciagniecie na jedna strone odpada bo nigdy nie wiem ktorej strony mu sie zachce:)
On malo pije wiec zbyt duza ilosc plynow nie jest przyczyną.
Obstawiam jeszcze przyczyne taka ze moze zle zakladam teraz pampersa ale uwierzcie mi ze ja jestem wniebowzieta jak w ogole uda mi sie w miare szybko mu teraz pampersa zalozyc bo to dziecie dostalo takiego powera ze nie daje rady po prostu. Klade go na plecach a on w ulamek sekundy jest na brzuchu i spierdziela .Jak mu cos dam w lapke to jeszcze chwile ulezy ale zaraz rozgląda sie po bokach co by tu zbroic i obraca na brzuch. Normalnie chyba musze go pasami do przewijaka przywiazywac:D
Najpierw sprobuje z ciasniejszych zapieciem. Mąż go moze zagada a ja bede walczyc. Jak to nie przyniesie pozytywnego efektu to kupie wieksza dade i pampersy. No i z tym siurkiem tez sprobuje.
Kama to nie jednorazowy wybryk bo ja z tym walcze od dwoch tygodni. kazdej nocy przynajmniej raz jest zasikany, a ostatnio nawet 2 razy. I po prostu klne w myslach jak szewc jak znow czuje mokre ubranko. nie testowalam tych activ boy ale moze to dobry pomysl. jak nic nie pomoze to zakupie.
Lola Pieluszki Happy Belli byly naszymi pierwszymi i niestety sie do nich wtedy zrazilam. Twarde, sztywne i jakies takie kwadratowe, niewygodne.

Przyszla moja niania. zaraz bede rozkminiac jej obsluge

Zapraszam na bloga: www.szczescie-mamy.blogspot.com
Wszystko dla mamy i jej niesfornego szkraba.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vflouqfjnwhv.png

Odnośnik do komentarza

U nas znów nieciekawie. Kacper zaczął mocno kaszleć i zaczęło mu furczeć. No i mamy cholera zapalenie oskrzeli. Majka też w domu bo smarka. Ochh...
Yvone dobrze, że nocki lepsze. Ja też jestem pełna podziwu jak Kalinusia je. Kacper wszystko od razu pcha do buźki więc póki co pozwalam mu jeść samemu kawałki warzyw, owoców, bo mięskiem to od razu by się zapchał
Sylwuńka ja też mam problem z nieregularnym okresem. Ja bym się na Twoim miejscu tak nie wzbraniała przed tabletkami. Znam kilka dziewczyn, które odstawiły i nie miały problemu z zajściem w ciążę. Sama też brałam przed Majką i Kacprem.
Adarka To Leoś daje Ci popalić. Ale szybciutko dojdzie do wprawy i nie będzie się tak przewracał
beata my też czasem mamy problem z przesiusianą pieluszką. Taki urok chłopców. Ja nie zmieniałabym na większe. Spróbuj troszkę mocniej i wyżej(tak żeby z przodu było więcej) zapiąć. Pampers baby active faktycznie lepsze jak s&p
Bugi jak tata?
Co do nocniczka jestem na nie sadzaniu półrocznych dzieciaczków. Potem dzieci robią siusiu na zasadzie przyzwyczajenia. A chodzi o to, żeby dziecko zrozumiało, że ma mokro, po co jest nocnik i skojarzyć to ze sobą. Najlepiej koło 1,5- 2 latka. Ja zdjęłam Majce pieluchę i szybko zaczęła przybiegać i pokazywać, ze ma mokro. Pieluchy już nie założyłam. Tylko na spacery i na noc. Problem mamy teraz tylko z siusianiem w nocy. Ale to raczej na tle nerwowym. Choć odpukać 2 ostatnie noce suche

http://s8.suwaczek.com/200804274965.png
http://s7.suwaczek.com/201109151762.png

Odnośnik do komentarza

beata - kurde, nie doczytałam że borykasz się z tym problemem od dwóch tygodni...masz nie lada ciężki orzech do zgryzienia, ale polecam i tak i tak te activ boy bo one mają jako jedyne pampersy wkład chłonny umieszczony z przodu w pieluszkach dla chłopców. I jak ciebie czytam na temat przewijania Kubusia to powiem Tobie, że nie jest to takie proste bo moja robi to samo a do tego wszystkiego wyje jak poparzona - na nic śpiewanie, zabawianie czy zagadywanie!!! Jak ją mam przebrać to aż się wszystkiego odechciewa, a po kąpieli to jest jakiś koszmar - zaczęła mi tak wywijać od jakiegoś miesiąca i czyżby jej się jakaś krzywda działa? A poza tym jak jest w samym pampersiaku to zrobi wszystko, żeby go zedrzeć z siebie więc zakupiłam takie gatki dla maluszków i wtedy gdy jej załoze jest ok, ale ogólnie rzecz biorąc nie mamy łatwego życia z tymi naszymi łobuzami hehe

rachotka - no co ty gadasz? zapalenie oskrzeli..och brak juz słów na te choróbska:( Uściskaj mocno Kacperka i dużo zdrówka życzę:)

ahaaa beata zapomniałam napisać o tych pieluszkach najważniejszego, że są to takie pielucho-majteczki, które szybciuchno je się zakłada a przy tak żywym Kubusiu może akurat się tobie sprawdzą:)

Kochamy Cię Lenko:)
http://s2.pierwszezabki.pl/046/0461469b0.png
:angel_l: 06.2001r. 13tc
:angel_l: 04.2003r. 8tc
:angel_l::angel_l: 03.2006r. 10tc

Odnośnik do komentarza

:-)

Rachotka no moze i masz rację, żebym nie wzbraniała sie przed tymi tabletkami. I napewno umowie sie ze swoją gin na wizyte i z nią porozmawiam na ten temat. Moze obierze mi jakies odpowiednie tabletki i bedzie wszystko ok mam taką nadzieję :-) No i kochana znow do was te wstretne choróbska przyplątaly a juz sie cieszylas ze macie sie lepiej oj kochana tyrzymaj sie i oby Kacperek szybko wyszedl z tego. No i Majeczkę nie dopadlo cos wiecej. A ty kochana teraz bierzesz jakies tabletki??

Beatka musisz poprobowac z tym pampersem :-) moze akurat bedzie dobrze jak tylko lepiej zapniesz a jesli nie to dobrym rozwiazaniem mogą byc te co Kama polecila dla chlopcow przynajmniej na noc...

No a co do sikania na nocniczkach to macie racje poslucham sie bardziej doswiadczoych mam, ze dziecko w sumie i tak narazie nie odczuwa tych potrzeb fizjologicznych przynajmniej nie rozumie no i moze na serio poczekam z tym. Nie bede taka hej do przodu.... Na wszystko przyjdzie czas :-)
I mam pytanko do mam czy wszystkie juz dzieciaczki pija z kubkow niekapków?? Bo ja poki co nawet nie zakupilam bo nie wiem jaki cholerka a chce moze nauczyc powoli malego i nie wiem czy tylko ja taka opozniona jestem kurka... :-( a jakie wy macie kubeczki i czy juz wasze maluszki same trzymaja taki kubeczek i piją?? Moze polecicie mi jaki jest dobry??

Kama no u mnie maly tez spierdziela jak go przebieram kurka jakie to wkurzające jest nawet pampersa nie mozna zalozyc kurka... taki cudak z niego dzis mi spierdzielal i na dywan sie zsikal aj aj, kama pomysl co to bedzie jak nasze dzieciaki bedą chodzic aj juz sie boje.. :-) Moj maly to cudak juz szuflady otwiera w kuchni i wszystko z nich wyciaga no i paluszki sobie przyciał :-( No i trzymamy kciuki za kupkę he ;-)

A propo kobitki czy wy montujecie jakiekolwiek zabezpieczenia na szuflady szafki, gniazdka?? Bo ja nie wiem czy zakupic??

Buzka

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44jk47x49rz.png

http://s2.pierwszezabki.pl/046/0463789e0.png?1299

Odnośnik do komentarza

HA HA Mamy pierwszy ząbek. No nareszcie;-)))
Sylwuńka ja nie biorę teraz, bo karmię piersią. Wcześniej brałam cilest i sobie chwaliłam. Ale każda kobieta musi dobrać indywidualnie i masz rację porozmawiaj ze swoim lekarzem;-) Kurcze ja jeszcze nie mam okresu.
Kacper ma kubeczek niekapek i powoli sobie z niego pije ale tylko to lubi. Mamy taki:
LOVI KUBEK NIEKAPEK 6MC+ 150ml SUPER PROMOCJA (2347790145) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
On najchętniej to piłby ze szklanki tak jak Majka. Dałam mu kiedyś pić z plastikowego kubeczka i ładnie pił i łykał. A co myślicie o tym:LOVI KUBEK 360 obr. MINI 9MC+ 120ML PROMOCJA!! (2342345683) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Przymierzam się do niego chociaż nie ma zbyt dobrych opinii. Mówią że cieknie i w ogóle któraś z Was miała
Zabezpieczenia do gniazdek mam, bo te małe paluszki to wszędzie są, ale na narożniki, do szuflad i szafek nie mam.
Kacper też ucieka przy przewijaniu. o darciu się przy ubieraniu nie wspomnę, bo to jest w ogóle masakra jakaś. Zwłaszcza czapkę jak mu się zakłada i bluzeczki bądź body przez głowę wciągane. Nawet jak chcę mu skarpetki założyć to płacze

http://s8.suwaczek.com/200804274965.png
http://s7.suwaczek.com/201109151762.png

Odnośnik do komentarza

beata jeśli chodzi o pampersy s&p to w ogóle masakra, tych już nie kupię nigdy. mało tego, że bez gumeczek, szybko sie"napełniały" to jeszcze po nich Kalinka miała odparzenie, które leczę do tej pory. Pampers Care byłyby ok, gdyby tak nie pęczniały, tych activ nie próbowałam, ale skoro są takie osobno na chłopców i dziewczynki to moze to być rozwiązanie na przecieki! my teraz używamy huggiesów i jesteśmy zadowoleni tak samo jak z dady.
adarka ach te małe paluszki.. wszędzie muszą siedostać. Kalinka ostatnio zorientowała sie, ze tymy swoimi malutkimi paluszkami może złapać tapetę i ją zacząć odrywać;)
karwenka co do nocniczka, to zgadzam sie z Tobą. na razie to bardziej albo przypadek, albo kojarzenie, a nie faktyczna potrzeba. ale chcę powoli przyzwyczajać Kalinkę do nocniczka, może trochę na zasadzie zabawy i wyuczyć, ze siadamy na nocniczek zawsze po przebudzeniu. czy zrobi czy nie zrobi, zeby taki nawyk wyrobić.
Sylwuńka to nie tak , ze ona tak sobie sama gryzie wielkie kawałki. ona najpierw to rozgniecie, apóźniej sobie powoli ciamka i memla w buzi. ale fakt na szczęście nawet duże kawałki bez strachu do buzi, bo nie krztusi mi sie.a jak u Was zupka-zjedzona?
a co do niekapków mamy takie proste zwykłe:
Pierwszy kubek 190ml 4m+ ze składanym ustnikiem i z uchwytami Niebieski | Karmienie \ Kubki niekapki \ 150ml do 200ml Karmienie \ Tommee Tippee Tommee Tippee \ Kubki i bidony | MamaBebe.pl
i jeszcze taki z Canpolu zwykły też tylko z gumowym ustnikiem.
a chciałabym, taki: LOVI

rachotka zdrówka dla Was. jakieś cholerstwo znów sie przypałętało:/
a co do jedzenia, to na szczęście Kalinka jakoś jak ma coś już w buźce to nie weźmie nic nowego póki tego nie zje. więc na prawdę ładnie je:)
Kama dobrze, ze zLenką lepiej. oby jej ta wysypka jeszcze zeszła i kupka się pojawiła ładna.

Odnośnik do komentarza

beata jeśli chodzi o pampersy s&p to w ogóle masakra, tych już nie kupię nigdy. mało tego, że bez gumeczek, szybko sie"napełniały" to jeszcze po nich Kalinka miała odparzenie, które leczę do tej pory. Pampers Care byłyby ok, gdyby tak nie pęczniały, tych activ nie próbowałam, ale skoro są takie osobno na chłopców i dziewczynki to moze to być rozwiązanie na przecieki! my teraz używamy huggiesów i jesteśmy zadowoleni tak samo jak z dady.
adarka ach te małe paluszki.. wszędzie muszą siedostać. Kalinka ostatnio zorientowała sie, ze tymy swoimi malutkimi paluszkami może złapać tapetę i ją zacząć odrywać;)
karwenka co do nocniczka, to zgadzam sie z Tobą. na razie to bardziej albo przypadek, albo kojarzenie, a nie faktyczna potrzeba. ale chcę powoli przyzwyczajać Kalinkę do nocniczka, może trochę na zasadzie zabawy i wyuczyć, ze siadamy na nocniczek zawsze po przebudzeniu. czy zrobi czy nie zrobi, zeby taki nawyk wyrobić.
Sylwuńka to nie tak , ze ona tak sobie sama gryzie wielkie kawałki. ona najpierw to rozgniecie, apóźniej sobie powoli ciamka i memla w buzi. ale fakt na szczęście nawet duże kawałki bez strachu do buzi, bo nie krztusi mi sie.a jak u Was zupka-zjedzona?
a co do niekapków mamy takie proste zwykłe:
Pierwszy kubek 190ml 4m+ ze składanym ustnikiem i z uchwytami Niebieski | Karmienie \ Kubki niekapki \ 150ml do 200ml Karmienie \ Tommee Tippee Tommee Tippee \ Kubki i bidony | MamaBebe.pl
i jeszcze taki z Canpolu zwykły też tylko z gumowym ustnikiem.
a chciałabym, taki: LOVI

rachotka zdrówka dla Was. jakieś cholerstwo znów sie przypałętało:/
a co do jedzenia, to na szczęście Kalinka jakoś jak ma coś już w buźce to nie weźmie nic nowego póki tego nie zje. więc na prawdę ładnie je:)
Kama dobrze, ze z Lenką lepiej. oby jej ta wysypka jeszcze zeszła i kupka się pojawiła ładna.

Odnośnik do komentarza

no to rachotka gratulacje ząbka! my mamy już 3:) dziś już wyłazi prawa górna jedyneczka:)
co do zabezpieczeń to ja mam kontakty na szczęście wysoko, a do szafek własnie sie zastanawiam czy nie kupić. Kalinka uwielbia otwierać szafkę i wywalac taty swetry;)

Odnośnik do komentarza

ach to tak zawsze jest że jak się jest pierwszy raz mamą to chciałoby się żeby dziecko się szybko wszystkiego uczyło, dopiero przy drugim dziecku człowiek wyhamowuje bo widzi jak szybko czas ucieka:D
lola ja używałam belli i tez twierdzę że są całkiem dobre, tyle że trochę droższe od dady i teraz lecę na biedronkowych.
rachotka kurka my się z tymi dzieciaczkami chorymi często męczymy- tak to jest jak się ma starszego przedszkolaka w domu:(
i gratulacje z ząbka!
sylwuńka moja zuzia nie pije z niekapka, mamie prościej jej dać butelkę (bo jak to mówi: tak ładnie herbatkę wypija) a ja w sumie jeszcze za naukę nie miałam kiedy się wziąść.
kama teoretycznie trzydniówkę przechodzi się raz- i się na nią uodparnia. ale wiesz jak to teraz jest z wirusami, szybko mutują. tylko że jak wysypka swędzi to może faktycznie alergia? mogło ją coś uczulić choćby ze wzg na ogólne osłabienie organizmu. co do kupek to ja też się śmiałam że na smekcie pisze że efektem ubocznym są zaparcia:) ale może nie będzie tak źle- w końcu nasze dziewczyny tak sobie jelita wyczyściły ze może muszą sobie nową paczuszkę uzbierać:)

http://www.suwaczki.com/tickers/er3me6yddk91q9rk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwt5od1o2jdd1l.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie jestem i ja oczywicie was nie doczytam

U nas juz po chrzcinach jakos ogranelam gosci i to wszystko i bylo fajnie. Zdjecia pokaze jak mi kuzyn zgda i przesle bo jeszcze nie mam. Ale Kajtunio byl grzeczny nie plakal, kacper zabawial gosci bylo fajnie.

A co u nas : ja jestem padnieta i jakos ogranac sie nie moge kajtus strasznie marudny wychodza dwie gorne dwojki i na dodatek ma kaszel no i nadal etap raczek chodzi i jeczy az sie zasmarka caly. No naprawde jakos nie mam chwili zeby usiasc na kompa na spokojnie bo to sprzatanie to spacer bo tak cieplo to zakupy obiad i juz do spania hehe a jak siedze na kompie to Kajtus od razu mi tu pyka wszytko. No i jeszcze Kajtus zaczal chodzic przy pchaczu tzn mamy taki po kacperku FP i glownie sluzyla ta tarcza z melodiami siedzial i pykal w nia a raz patrze a on wstaje a ze stala na srodku to mu sie odsuwala a ten za nia tymi nozkami przebieral i teraz lazi az mu sciana albo meble na przeszkodzie nie stanal.

No i na wieczorny posilek znaja ostanio duzo bo robie z 270 ml wody +9 miarek No a pozatym to zjada juz jogurciki danonki i bakusie no i frytki na chrzcie wcinal hehe

Przeczytalam kilka ost postow.
beata ja s&p tez nie polecam jak Yvone okropnosc. ja uztwalm huggies premium , dla mnie pampersy jakos smierdza jak sie napelnia i tak zwisaja. No a ost z braku laku bo jechalismy do tesciow kupilam pierwszy raz happy takie nowe flexi(mialam kiedys te stare to masakra) a te mnie milo zaskoczyly naprawde fajne i ladnie sie zapinala tez maja te ruchome boczki.
sylwunka ja mam lovi 360 stopni i dzieki niemu Kacper nauczyl sie pic z normalnej szklanki i naszczescie juz mi nie przechula calej i nie wylewa. Teraz kupilam taki dla kajtka bo kacperkowi podpijal(mamy na spacerach go jeszcze) to juz sobie tam sioka z niego i lapie o co chodzi. Niby najzdrowsze dla jamy gebowej jest slomka i Kacper musi wrocic do bidonu ze slomka wedlug logopedy. No a Kjtus jak zalapie slomke tez bedzie mial poki co pije z czego wlezie ale z butli nie chce ze smokiem za bardzo raczej niekapki.

Zmykam bo sie szarancza pobudzila buziaczki

Kasia, mama Kacperka 30/31tc 890 gram i Kajetanka 40tc 3950gram.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlgywlar6ua72m.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j48al7kyzi6z.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny!! :36_2_53: :36_2_53: :36_2_53:
Mam spore zaległości i niestety raczej ich nie nadrobię :ehhhhhh:
Sylwuńka u nas bez zabezpieczeń było by kiepsko :) Oskar pcha się wszędzie i do wszystkiego. Tak że mamy narożnikowe, w kontaktach, na szafkach po dwa rodzaje (mały cwaniak nauczył się otwierać jedno to zamontowaliśmy drugie inne)w szufladach, a ostatnio zaczęłam montować nawet w łazience na toaletę. Normalnie oczy w koło głowy a i tak mały zjadł kawałek mydła :uff2:
Beata ja miałam problem z "przemiękami " u Czarusia pomogło nam kupienie większego rozmiaru na noc tylko trzeba było równo zapinać pampersa. Też bardzo polecam majteczki "aktiv-boy" u nas zdały egzamin celująco :) tylko żeby je zdjąć trzeba było użyć siły ale problem skończył się jak przestaliśmy na noc zakładać dolną część garderoby :) tylko za duża koszulka po siostrze za koszulę nocną i skarpetki na nóżkach. Nocne przewijanie stało się bezproblemowe. A i ktoś mi chyba obiecał zdjęcia pokazać? :36_2_15:
Yvone nocnik z rana to świetny pomysł. i szybko dzieciaczkom wchodzi w nawyk. My zaczynaliśmy bardzo wcześnie przygodę z nocniczkiem, a dziś Oska rano sam o nocnik krzyczy :) a kupa w pieluszce to już w wyjątkowych sytuacjach i patrzy na mnie wtedy żałośnie. No cóż ale nie da rady zatrzymać się na głównym skrzyżowaniu i na nocnik siadać :)
Lolamaniola Twoje rady dla bezmlecznych dzieciaczków są niezastąpione!!!!!!!! choć robienie kaszki na soczku wprowadziłam dość dawno czym zaskoczyłam naszego lekarza (a wydawało mi się że taki mądry z niego facet) to z wielu rad korzystam! Dzięki!!!!!!
Bugi trzymaj się dzielnie, dużo zdrowia dla taty. Wieżę że będzie dobrze.
Na pewno nie dam rady odpisać wszystkim więc bardzo przepraszam kogo pominęłam.
U nas nocki nie przespane :( Oskar budzi się z krzykiem i z jeszcze większym zasypia. Lekarz mówi że to wina stresu jaki przechodziłam w ciąży i trzeba to przeczekać. Za to w dzień mały tez daje popalić. Raczkuje, chodzi przy meblach z pchaczem a ostatnio znalazł sobie nową zabawę: "dam radę" tzn puszcza się na stojąco i idzie do przodu sam! Finał każdej wędrówki kończy się po 2-3 krokach wielkim bum i płaczem. W ogóle ostatnio straszny beksa mi się z mojego śmieszka zrobił :( no cóż dawno nikt nie narzekał na skok rozwojowy to może ja zacznę:D Przez te jego płacze Czaruś zrobił się nie posłuszny bo jest zazdrosny. Dobrze że Jagoda nadal zakochana to troszkę się uspokoiła. Nio i wrócę później bo mamy bum!

http://www.suwaczek.pl/cache/293e776f7b.png http://s2.pierwszezabki.pl/045/045080990.png?5620

http://www.suwaczek.pl/cache/af1846c02e.png

Odnośnik do komentarza

sylwunka - ja się smieję, że moja Lenka nie ma czasu na naukę picia soczku z niekapka hehe wszędzie jej pełno a na czymś konkretnym to się nie potrafi skupić...kupiłam jej niekapka firmy avent ale nie mam pojęcia czy się sprawdzi. Jak na razie to Lenka korzysta z niego ale dla zabawy hehe....no i powiem, że zawsze gdy jej go daje to wlewam trochę herbatki bo a nóż na widelec będzie chciała dziubek wsadzić do buzi i zassać hehe....a tak na poważnie to najwyższy czas zabrać się za naukę! :D
A co do zabezpieczeń to ja ich obecnie nie posiadam, ale muszę szybko się w nie zaopatrzyć bo Lenka albo walnie głową o kant stołu albo wsadzi paluszek tam gdzie nie trzeba:(
karwenka - ja pierdole, idzie się palnąć w łeb:( Jak nie urok to sraczka hehe...masz rację, skutek uboczny to na pewno pojawił się - brak kupy a do tego bolący z tego powodu brzuszek:( Boże jakie to wszystko skomplikowane!
rachotka -huraaaaaaa :D:D:D Kacperek brawo:)
kati - Ty kochana widzę na pełnych obrotach, ale wcale się Tobie nie dziwię - wpadaj w miare możliwości:) Cieszę się poza tym że cała uroczystość się udała:)
katarzyna - witaj:) dawno Cię nie było:)najwazniejsze, że wszystko z Wami ok, bo jak znikasz z forum to przechodzą przeze mnie czarne mysli(odpukać, jest dobrze)....a z tym beczeniem naszych dzieciaków to coś w tym jest,mówisz że skok? a dobra, niech bedzie skok hehe :D

Kochamy Cię Lenko:)
http://s2.pierwszezabki.pl/046/0461469b0.png
:angel_l: 06.2001r. 13tc
:angel_l: 04.2003r. 8tc
:angel_l::angel_l: 03.2006r. 10tc

Odnośnik do komentarza

Hejka
Bylysmy znow dzis u lekarza , tzrydniowka odpada bo nie ma wysypki , lekarka obstawia zębole.
Dzis w nocy mała tak nam dala czadu pierwszy raz w zyciu :(
Budzila sie co godzine, dwie i placz i krzyk i nie wiadomo o co chodzi.
Czopek nie pomagal , Camilla takze nie i tak do rana , troche snu i placz-cycek nie pomagal , noszenie takze nie- masakra jednym slowem ...

Mam nadzieje, ze dzis juz bedzie lepiej , chcoc wydaje mi sie ze Nadia czuje sie juz lepiej tieco nadal jest rozkpryszona i marudna... nawet teraz musze trzymc ja na kolanach jak pisze do was.Masakra...

doczytam was tymczasem - milego wieczoru

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tv73qm3aihsj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...