Skocz do zawartości
Forum

Krzyk niemowlaka,błagam o pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam zrobić badania. Mojej sąsiadki dziecko płakało prawie non stop prze 1 m-c . Cała klatka go słyszała od rana do wieczora. Też mówili że kolka . A to guzik prawda trafiła na dobrego lekarza który zlecił zrobienie szczegółowych badań i okazało się że mały ma jakieś wirusy ( przyniósł po pordzie ze szpitala) i miał je w krtani. Każde przełykanie śliny i mleka to dla niego był wielki ból stąd ten płacz. Więc moja rada = dbry lekarz niech przebada dziecinkę, a mamusi życzę cierpliwości , wytrwałości i miłości :)

http://www.suwaczek.pl/cache/7457b023f4.png

Odnośnik do komentarza

Fifi
Co do mleka gdyby nie mialo wartosci i byloby niewystarczalne to chyba pol globu by wymarlo :hahaha: mleko mamy jest zawsze : najzdowsze, najlepsze, w idealnej temperaturze i do 6 mies moze byc jedynym posilkiem dziecka.

o proszę, z jakiego więc powodu moja kuzynka mimo duzej iloscii mleka w piersiach ma kłopot?

pierwsza cora w pierwszym miesiącu zycia będąc tylko na cycu nie przytyla nawet grama, mało tego: schudła.

trzecia córa w 2 miesiące przytyła ledwo kilogram.

Odnośnik do komentarza

dorotea72
A ja obstawiam za ząbkowaniem lub to może być skok rozwojowy.

tak przeraźliwy krzyk nie moze byc spowodowany skokiem ani zabkowaniem. moze to jednak skutek uboczny szczepienia.

dziecku cos musi być, bo zdrowe, najedzone dziecko bez powodu się tak przeraźliwie nie drze.

Odnośnik do komentarza

lutka
Fifi
Co do mleka gdyby nie mialo wartosci i byloby niewystarczalne to chyba pol globu by wymarlo :hahaha: mleko mamy jest zawsze : najzdowsze, najlepsze, w idealnej temperaturze i do 6 mies moze byc jedynym posilkiem dziecka.

o proszę, z jakiego więc powodu moja kuzynka mimo duzej iloscii mleka w piersiach ma kłopot?

pierwsza cora w pierwszym miesiącu zycia będąc tylko na cycu nie przytyla nawet grama, mało tego: schudła.

trzecia córa w 2 miesiące przytyła ledwo kilogram.

w moim przypadku było identyczie. Mały ciągle się darł, przykładany do piersi bardzo się denerwował, dopiero jak dostał mleko modyfikowane to po 1 po jedzeniu był idealnym dzieckiem, bez marudzenia i płaczu a po 2 za chwilę zasnął i spał ciągiem 3 godziny, bo wogóle sie wczesniej z głodu nie wysypiał. Teraz ma 10 miesięcy i jest zdrowym, dużym, ciągle uśmiechniętym chłopcem. Napisz czy byłaś u lekarza i co powiedział. Zdrówka !!

http://www.suwaczek.pl/cache/d6f3579dec.png http://s2.pierwszezabki.pl/023/023253980.png?8442
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=5155514d62e137f5a.png

Odnośnik do komentarza

Cześć słuchaj ja na twoim miejscu pierwsze co to bym sie zastanowiła czy dziecko jest napewno najedzone a jeżeli robisz wszystko i nic nie skukuje spróbowałabym podac jej Nurofen dla dzieci on jest od 3 miesiąca działą przeciwbolowo na wszystko praktycznie a jezeli to by nie pomogło to bym wziela dziecko jak najszybciej do lekarza.Powodzenia....

15 Marca II KRESECZKI
28 Kwietnia PIERWSZY RAZ WAS ZOBACZYŁAM
27 Maja POMACHALIŚCIE PIERWSZY RAZ SWOJEMU TATUŚOWI
8 Lipca USŁYSZAŁAM WASZE SERDUSZKA
20 Października przyszliście na świat
20 Lipca 2010 SKONCZYLIŚMY 9 MIESIĘCY
20 października 2010 obchodzimy swoje pierwsze urodziny

Odnośnik do komentarza

Mialam identyczna sytuacje. Maly kiedy skonczyl 3 mies nagle bez powodu zaczal strasznie plakac. Krzyk byl przed karmieniem, w trakcie i po, az zasypial. Karmilam piersia. Zaczynal przez te wrzaski coraz mniej jesc. I bez roznicy czy dawalam mu swoje mleko z piersi czy odciagniete w butelce. Dostal mleko modyfikowane i problemy sie skoczyly, przy malej pomocy czopkow Viburcol. Jak mi lekarz pozniej tlumaczyla przez stres, przemeczenie itp mleko bylo toksyczne dla malca. Nie o malej wartosci, nie sycace, tylko toksyczne. Nie do wiary a jednak..

http://suwaczki.maluchy.pl/li-34101.png

Odnośnik do komentarza

Fifi
pierwsze skojarzenie jakie mialam czytajac Twoj post to:

Krzyk mózgowy cri encèphalique - nieutulony płacz, o znacznym nasileniu i wysokim tonie trwający od kilku godzin do kilku dni. Jest nie tylko wyrazem bólu, ale również typową oznaką wczesnodziecięcych zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego, np. zapalenia mózgu.

Krzyk mózgowy często występuje jako powikłanie poszczepienne u niemowląt (nawet 3 z 1000 zaszczepionych[1]), pojawiające się przeważnie po szczepieniu. Moze trwac nawet kilka dni
Miałam podobne skojarzenia.
Inne to :
* coś go boli
* jest głodny
* boleśnie ząbkuje
* udziela mu się Twoje zdenerwowanie

Edit: Mój też tak krzyczał i okazało się ,ze były to dolegliwości bólowe. Coś, co boleć nie powinno w jego przypadku bolało, ale to był tak duży zbieg okoliczności, że nawet nie będę o tym pisała.

Jeszcze mi przyszło do głowy, że może je krótko a często i za często zmieniasz pierś, przez co się nie najada tylko napaja. Podpytaj forumowego doradcy laktacyjnego, jak często zmieniać pierś, żeby niemowlę się najadało i jednocześnie odpowiednio napoiło w upały.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/v/vgsx049lm.png

Odnośnik do komentarza

Koniecznie do pediatry. Jesli je to nie byla by tak glodna, zeby ci horror fundowac trzy dni. Nie zycze Wam zle, ale cos z jej zdrowiem moze byc nie tak. Moze pasozyty? Potrzebne sa badania.

A jak podasz modyfikowane to jego ciezkostrawnosc "zamuli" jej zoladek i troche pospi, ale glownego problmu to nie rozwiaze :(

powodzenia i trzymaj sie dziewczyno!

Starsze - czerwiec 2007
Młodsze - marzec 2010

Odnośnik do komentarza

moj tez krzyczal strasznie i okazalo sie ze moje mleko zamienilo sie w niewartosciowa prawi wode przez stres i problemy zdrowotne, podalam mleko modyfikowane i zupelnie inne dziecko, jak juz jedna z kolezanek pisala sprobuj podac z lyzeczki albo ze strzykawki.moj syn tez nie chial smoczka ani butelki na pocatku ale przekonal sie do butelek tomme t. o ksztalcie piersi. POwodzonka

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

BTW nie ma czegos takiego jak niewartosciowe mleko! Osoby ktore tak twierdza nabyly te wiedze w internecie, ktory wszystko przyjmie, a doradcy laktacyjnego na oczy nie widzieli. Jesli dziecko na piersi nie przybiera, to jest to znak, ze cos z jego zdrowiem nie jest wporzadku, ale nawet lekarz, ktorego limity NFZ trzymaja wpedzi matke w kompleksy.

Nie doradzajcie tak pchopnie mieszanek, bo nie kazdy, tak jak wy, szuka tylko wymowki do przejscia na MM. Nie chcesz karmic piersia - prosze bardzo, ale drugiemu glupot nie wmawiaj.

Moje mleko pozostawione na godzine samo sobie rozwarstwia sie na czysciutenka wode i malenka warstewke smietany, a mimo to moje dziecko w wieku 2.5 miesiaca, karmione wylacznie piersia, podwoilo swoja wage (a nerwow jakie mam na codzien nie zycze nikomu).

Kiedys w necie czytalam artykul, w/g ktorego tak nie moze byc, w takim wypadku trzeba podac mieszanke. Oczywiscie artykul byl sponsorowany przez koncern produkujacy MM. Dajecie sie zmanipulowac i nabijacie im kieszenie. Smutne to, ze kosztem waszych dzieciatek.

Starsze - czerwiec 2007
Młodsze - marzec 2010

Odnośnik do komentarza

Sleepy
BTW nie ma czegos takiego jak niewartosciowe mleko! Osoby ktore tak twierdza nabyly te wiedze w internecie, ktory wszystko przyjmie, a doradcy laktacyjnego na oczy nie widzieli. Jesli dziecko na piersi nie przybiera, to jest to znak, ze cos z jego zdrowiem nie jest wporzadku, ale nawet lekarz, ktorego limity NFZ trzymaja wpedzi matke w kompleksy.

Nie doradzajcie tak pchopnie mieszanek, bo nie kazdy, tak jak wy, szuka tylko wymowki do przejscia na MM. Nie chcesz karmic piersia - prosze bardzo, ale drugiemu glupot nie wmawiaj.

Moje mleko pozostawione na godzine samo sobie rozwarstwia sie na czysciutenka wode i malenka warstewke smietany, a mimo to moje dziecko w wieku 2.5 miesiaca, karmione wylacznie piersia, podwoilo swoja wage (a nerwow jakie mam na codzien nie zycze nikomu).

Kiedys w necie czytalam artykul, w/g ktorego tak nie moze byc, w takim wypadku trzeba podac mieszanke. Oczywiscie artykul byl sponsorowany przez koncern produkujacy MM. Dajecie sie zmanipulowac i nabijacie im kieszenie. Smutne to, ze kosztem waszych dzieciatek.
Zgadzam sie z tobą w stu procentach, w naszym społeczeństwie panuje niestety taki stereotyp, że jak dziecko płacze to pewnie głodne i mama ma niewartosciowy pokarm wiec trzeba butle podac, sama to przerabiałam przy pierwszym dziecku, posłuchałam rad ex tesciowej i teraz bardzo tego załuje, dlatego teraz postanowiłam karmis przynajmniej do roku, no troszke sę to przedłużyło bo mały ma 23 miesiące i dalej na cycusiu, ale do czego zmierzam mleka jest produkowane dokładnie tyle ile potrzebuje maleństwo i ma skład dostosowany do jego potrzeb tylko to wszystko musi sie uregulować i na poczatku zawsze jest ciężko. Nie ma czegs takiego jak niewartosciowy pokarm pamietaj o tym, trzeba poszukac przyczyny płaczu dziecka a nie wybrać najprostrze rozwiązanie i przejśc na MM bo to nie rozwiązuje problemu. Udaj sie do dobrego pedziatry z dzieckiem niech zbada zleci odpowiednie badania i postawi własciwą diagnozę. Moze torzeczywiście wina szzepienia, czesto po tych skojarzonych szczepionkach występuja komplikacje. Pozdrawiam i zycze wytrwałości i szybkiego unormowania sytuacji z maleństwem.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=6974
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=6975

Odnośnik do komentarza

zgadzam się z przedmówczynią :) pierś jest najlepsza i kobieta powinna dążyc do tego, zeby karmic jak najdłużej - na dochodzące zewsząd porady trzeba zatkac uszy, bo łatwo w kilka dni pokarm stracic...
tu jest więcej na ten temat Karmienie - Wyższość piersi nad butelką / Bobopedia / Portal dla rodziców. Ciąża, poród, wychowanie i pielęgnacja dzieci - eBobas.pl.
Karmienie piersią nie jest proste - Wpędzone w poczucie winy / Karmienie / Kołyska (niemowlę 0-3 miesiące) / Portal dla rodziców. Ciąża, poród, wychowanie i pielęgnacja dzieci - eBobas.pl.

Odnośnik do komentarza

kasiulka38
lutka
kasiulka38
kobieta powinna dążyc do tego, zeby karmic jak najdłużej -

blagam, która chce karmić ta karmi, która nie to nie.

oczywiście :) jak pali w ciąży to też jej wybór ;)

porównujesz palenie w ciązy do karmienia modyfikowanym?

Odnośnik do komentarza

kasiulka38
nie, tylko mówię, że jak ktoś chce, to chce i tyle

dokładnie, a jak nie chce to nie chce. I komantarze w stylu tego wyzej, są nie na miejscu. Zwłaszcza ze najlepszą rzeczą jaką matka moze dac dziecku jest bezgraniczna miłość, czułość i spokój, ale niektórym fanatyczkom karmienia piersią trudno to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza

lutka
Sleepy
Smutne to, ze kosztem waszych dzieciatek.

że co????? jaki kosztem?
no chyba nie chcesz porownywac dzialania MM do mleka kobiety. MM ma za zadanie tylko i wylacznie zaspokoic głod. Mleko kobiece ma o wiele wiecej dobroczynny wplyw na dziecko.

lutka
kasiulka38
nie, tylko mówię, że jak ktoś chce, to chce i tyle

dokładnie, a jak nie chce to nie chce. I komantarze w stylu tego wyzej, są nie na miejscu. Zwłaszcza ze najlepszą rzeczą jaką matka moze dac dziecku jest bezgraniczna miłość, czułość i spokój, ale niektórym fanatyczkom karmienia piersią trudno to zrozumieć.
nie jestem fanatyczka karmienia piersia. Moja starsza córka wogole nie byla piersia z roznych wzgledow karmiona, ale tez kazdego krzyku niemowlecia nie lacze od razu z tym, czym jest karmione. Czy jezeli dziewczynka, dla ktorej zalozony jest watek bylaby karmiona MM jak zaczela plakac, to byla bys wogole na tym watku? Bo od poczatku tylko udowadniasz tu jak "szkodliwe" jest mleko matki, ale na temat tego konkretnego przypadku jeszcze sie nie wypowiedzilas.

Starsze - czerwiec 2007
Młodsze - marzec 2010

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...