Skocz do zawartości
Forum

Malutkie skarby luty 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Nulka
Justynka, skąd wytrzasnęłaś tą rehabilitantkę? :Śmiech:Bo to trochę tak, jakby miała przed nosem jakąś mądrą książkę i Janek jej się w schemacik nie mieścił.

Radek ciągle śpi! :Niespodzianka: Od 21.50!

mając skierowanie od neurologa obdzwoniłam pół Poznania i u niej był najwcześniejszy termin---teraz wiem dlaczego!! ha ha

jak ja zazdroszczę tobie takiego śpiocha, ja jak mam spanko 3h to jestem szczęśliwa!!

Odnośnik do komentarza

Mój misiek też śpi ale to po szczepionce, zawsze potem dużo śpi przez 2 dni :)
Nulko najważniejsze, że ty i mąż macie takie samo zdanie. Życzę Ci aby jednak rodzinka męża przejrzała na oczy i stawiła się na chrzcinach.
Monik ja używałam Oillan ( byłam średnio zadowolona) a teraz Oilatum i widzę wyraźną poprawę skóry małego. Słyszałam, że Emolium właśnie też jest dobre ( i tańsze) więc na pewno niedługo wypróbuję.
Karim, czyli wychodzisz na reszcie na prostą, super :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem320mm0d9c5lwg.png
http://s2.pierwszezabki.pl/040/040184990.png?2793
http://www.suwaczki.com/tickers/dxomkrhmudxjirct.png

Odnośnik do komentarza

Karim

Mafinko byłam tam na dwóch weselach :)
Chyba ze 4 lata temu, ale to z pracy :)

I jak, dobre jedzonko było? bo z moją nogą to tylko jeść i jeść :Oczko:

Karim
A ja po wczorajszej wizycie u neurologa jestem zadowolona.
Bruno rozwija się dobrze, odruchy wszystkie ok.
Lekarka się pytała na którą stronę mały odwraca tę główkę, to mówię że na lewo, a Bruno oczywiście na przekór (ku mojemu zadowoleniu) odwracał cały czas główkę w prawo, na co lekarka mówi - nie, On w prawo odwraca :)
Cieszę się że rehabilitacja pomaga, już wcześniej zauważyłam że robi postępy z odwracaniem tej główki. Ale asymetria jeszcze jest...
Powiedziała że główka rośnie idealnie, 7 cm przez 4 mies, więc to jest norma.
A to odkształcenie z prawej strony, to powiedziała że w brzuchu miał ją ułożoną na jakiejś kości, dlatego. Ale niebawem powinno się wszystko wyrównać.

:36_1_11: oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza

Jomira

Czytalam wlasnie artykul w dunskiej gazetce dla pielegniarek o snie maluchow. Ponoc do 8 miesiaca jest wciaz ok. ze dziecie w nocy pije, z tym, ze oni podaja schemat 20, 24 i 6/7 rano. I ze cala noc od 20 do 7 rano to przesypiaja dzieci okolo roku.
Wiec nasze forumowe spioszki sa wyjatkami, a nam pozostaje sie pocieszyc, ze wszystko w normie .

Normalnie u Nas ten schemat wygląda podobnie, ale od kilku nocek coś Tośkowi ewidentnie dokucza (po Viburcolu jest ok). Dodam, że Tosiek nie budzi się do cyckowania tylko ciągnie przez sen.

Jomira
(osobiscie to chrzanie te norme, wolalabym spac :) )

To tak jak ja :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Nulka
Justynka, skąd wytrzasnęłaś tą rehabilitantkę? :Śmiech:Bo to trochę tak, jakby miała przed nosem jakąś mądrą książkę i Janek jej się w schemacik nie mieścił.

Radek ciągle śpi! :Niespodzianka: Od 21.50!

Nulka, Konrad śpi już 2,5 h. nie pamiętam, kiedy spał w dzień dłużej niż 1h. byłam sprawdzic czy oddycha....

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

Z Kalendarz pierwszego roku - serwis eDziecko.pl

Nie zdziw się, jeśli Twój maluch karmiony piersią zacznie częściej domagać się nocnych karmień. To normalne, wzrosło jego zapotrzebowanie na tłuszcze i najłatwiejszym sposobem ich dostarczenia jest jedzenie nocnego, obfitszego w tłuszcz mleka. Ale częste karmienie nie ma oznaczać spania z piersią w buzi. Odmawiaj podawania piersi, jeśli dziecko domaga się jej tylko po to, żeby zamknąć oczy i dalej spać.

Odnośnik do komentarza

Monik
Nulka
Justynka, skąd wytrzasnęłaś tą rehabilitantkę? :Śmiech:Bo to trochę tak, jakby miała przed nosem jakąś mądrą książkę i Janek jej się w schemacik nie mieścił.

Radek ciągle śpi! :Niespodzianka: Od 21.50!

Nulka, Konrad śpi już 2,5 h. nie pamiętam, kiedy spał w dzień dłużej niż 1h. byłam sprawdzic czy oddycha....

Nie wiem jak u Was, ale u mnie pogoda pod spanie w sam raz.

Odnośnik do komentarza

a mój Janek budząc się w nocy co 2-3 h zawsze popije z cyca mniej lub więcej i zaraz odkładam do łóżeczka. Tylko przez ostatnie dwie noce jakoś śpi niespokojnie, nawet budzi się z płaczem, nie bardzo wiem o co chodzi. Za to moja "zdolna rehabilitantka" dziś stwierdziła że mały ma napuchnięte dziąsełka na dole i chyba będą go męczyć ząbki, skoro jest taki marudny i niespokojny!!
No cóż moja "zdolna pani od rehabilitacji" zawsze coś ciekawego mi powie!!!!! :)

Odnośnik do komentarza

justyna.sanko
a mój Janek budząc się w nocy co 2-3 h zawsze popije z cyca mniej lub więcej i zaraz odkładam do łóżeczka. Tylko przez ostatnie dwie noce jakoś śpi niespokojnie, nawet budzi się z płaczem, nie bardzo wiem o co chodzi. Za to moja "zdolna rehabilitantka" dziś stwierdziła że mały ma napuchnięte dziąsełka na dole i chyba będą go męczyć ząbki, skoro jest taki marudny i niespokojny!!
No cóż moja "zdolna pani od rehabilitacji" zawsze coś ciekawego mi powie!!!!! :)

Może ma kobieta racje. U Nas jest podobnie od kliku nocek, płacz i spanie przy cycku. Wczoraj po kąpieli zaaplikowałam Tosiowi Viburcol i było o niebo lepiej, przespał noc jak za dobrych starych czasów. Poza tym strasznie mam pogryzione sutki, zresztą mały przygryza wszystko co wpadnie mu w łapki.

Odnośnik do komentarza

justyna.sanko
ponieważ śpię z przerwami co 2h, więc jestem totalnie zmęczona dlatego wybaczcie moje niemądre pytania!!!
Jak podgrzewacie jedzonko ze słoiczków??

jak Kinga była mała wkładałam słoik do garnuszka z ciepłą wodą, może macie inne sposoby?

Ja robiłam tak samo, z tym że Myszak był na tyle duży, że zjadał cały słoiczek. Jak był mniejszy to porcję wkładałam do szklanej miseczki i robiłam tzw ciepłą kąpiel.

Odnośnik do komentarza

justyna.sanko
ponieważ śpię z przerwami co 2h, więc jestem totalnie zmęczona dlatego wybaczcie moje niemądre pytania!!!
Jak podgrzewacie jedzonko ze słoiczków??

jak Kinga była mała wkładałam słoik do garnuszka z ciepłą wodą, może macie inne sposoby?

ja też tak podgrzewam, a jak się bardzo spieszę to w mikrofali: przekładam do miseczki 600W na 10-15 sekund i gotowe :)

http://www.suwaczki.com/tickers/961ldf9h3yfmwkek.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...