Skocz do zawartości
Forum

Malutkie skarby luty 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Witaminko trzeba wierzyć do końca, współczuję.

Z tym przeniesieniem do noworodków to chyba tylko modelator forum może to zrobić. Musimy cierpliwie poczekać.

Mamy wreszcie tę upragnioną wiosnę jejejeje :) Mój synuś od kilku dni jest taki kochany, ciągle się śmieje do mnie ( do męża jeszcze nie chce :P ) prawie nie płacze, oby tak dalej.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem320mm0d9c5lwg.png
http://s2.pierwszezabki.pl/040/040184990.png?2793
http://www.suwaczki.com/tickers/dxomkrhmudxjirct.png

Odnośnik do komentarza

Naprawdę cisza, jak makiem zasiał :)
halo, gdzie są wszystkie mamuśki??

U nas weekend z gośćmi. Kurczę, od urodzin malego mieliśmy 1 weekend, kiedy nikogo u nas nie było. Na szczęście finiszujemy z odwiedzinami, i teraz tylko znajomi, ktorzy wpadna i wypadną. Rodzinka za nami.

Poza tym muszę się pochwalić, że moje dziecię robi się systematyczne.
Zasypia dalej około 20ej. Pobudka następuje o 1 w nocy i potem koło 4 i o 7 rano.Normalnie wierzyć się nie chce! :)
Od 7ej do 10 mały leży sobie w łóżeczku przyglądając się karuzeli, i kolorowym zawieszkom, potem się naje i kimanko do 12-13ej, karmienie i spacer, minimum 2 godziny.
Popołudnie to już zależy albo pośpi albo nie, ale wolę jak nie śpi, wtedy nie ma problemu z zasypianiem po myciu.
Nie jest źle! Kochany chłopak. Jutro po raz n-ty zawita do mnie położna i zważymy małego. Myślę że ma jakieś 5,5 kg.

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

No proszę, tyle się naszukałam a wątek w niemowlakach jest.

Weekend spędziliśmy w gościach :Śmiech: Tosiu zaliczył pierwszy zakopiański wypad, świętowaliśmy imieniny Zbigniewa, a że wyjazdowo było to świętowaliśmy dwa dni. Mały wyniuniany i wynoszony został po wsze czasy, bo chętnych do bawienia było dużo ::):

Odnośnik do komentarza

Widzę że wszystkie miałyśmy zajęte weekendy :)
Też wczoraj byliśmy w gościach
Monik mój mały ma identyczny rozkład nocy i dnia jak Twój ::): Albo budzi się dwa razy o 3 i 6.
Ostatnio też nauczył się nosić i teraz chce być ciągle na rękach, masakra ::): Póki jest mąż w domu to go nosi, bo ja po 5 min wymiękam, a będzie coraz cięższy.

Ja kilka dni nie pisałam, mały ostatnio przeszedł sam siebie, w zeszłym tyg od środy przez trzy dni, był taki marudny i ciągle chciał jeść. Całe dnie wisiał na cycku. Dwa razy dostał na noc mm bo już nie wiedziałam co mam robić, piersi miękkie, młody się drze, więc jak dostał mleko to padł od razu. Raczej nie zwalę na skok rozwojowy bo przecież on ma dopiero 3 tyg. Fakt że jest duży, no ale bez przesady.

A od tygodnia jak go kładę na brzuszku to mały podnosi główkę i odwraca ją raz na jedną raz na drugą stronę. Myślałam że w późniejszym czasie dzieci tak robią...

witaminka współczuję ::(:

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jlsp2ouzt.png

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy90bv7rq07qzo.png

Odnośnik do komentarza

Hym dziewczyny, możecie mnie za to nawet zlinczować ale uważam, że zbyt pochopnie sięgacie po mleko zastępcze.
To że dziecko płacze, jest niespokojne, marudne wcale nie oznacza że musi być głodne i że Wasze mleczarnie szwankują. Dla malucha tak zwany cycek jest wszystkim (śmiejemy się z mężem, że matka oczami tak małego dziecka to malutka głowa chodząca na mega cyckach :Oczko:), a przecież dla niego to zabawka, przytulacz, pocieszyciel, wreszcie jedzenie i picie. To że płaczę i tarmoszę pierś, puszczam, poszukuję, gryzę wcale nie oznacza że jestem głodny, bo może to oznaczać, że jestem zmęczony, znudzony, coś mi dolega, boli brzuszek etc, etc. Gdzie mam znaleźć pocieszenie jak nie przy cycku. Poza tym dzieci nie tylko śpią, puszczają bąki i robią siku i kupki, ale od czasu do czasu mają też prawo popłakać, pomarudzić i nie spać w dzień czy w nocy. W końcu to nie zabawka którą możemy zaprogramować.

Poczytajce Rozwój niemowlęcia - zrozumieć noworodka może to Wam pozwoli zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

mafinka
Hym dziewczyny, możecie mnie za to nawet zlinczować ale uważam, że zbyt pochopnie sięgacie po mleko zastępcze.
To że dziecko płacze, jest niespokojne, marudne wcale nie oznacza że musi być głodne i że Wasze mleczarnie szwankują. Dla malucha tak zwany cycek jest wszystkim (śmiejemy się z mężem, że matka oczami tak małego dziecka to malutka głowa chodząca na mega cyckach :Oczko:), a przecież dla niego to zabawka, przytulacz, pocieszyciel, wreszcie jedzenie i picie. To że płaczę i tarmoszę pierś, puszczam, poszukuję, gryzę wcale nie oznacza że jestem głodny, bo może to oznaczać, że jestem zmęczony, znudzony, coś mi dolega, boli brzuszek etc, etc. Gdzie mam znaleźć pocieszenie jak nie przy cycku. Poza tym dzieci nie tylko śpią, puszczają bąki i robią siku i kupki, ale od czasu do czasu mają też prawo popłakać, pomarudzić i nie spać w dzień czy w nocy. W końcu to nie zabawka którą możemy zaprogramować.

Poczytajce Rozwój niemowlęcia - zrozumieć noworodka może to Wam pozwoli zrozumieć.

ALLELUJA! Nic dodac, nic ujac. Moze tylko tyle, ze warto odciagnac troche pokarmu i zamrozic, zeby nie podawac dziecku sztucznej mieszanki i miec na "czarna godzine".

Mafinka jak chusta? nadal zachwalasz, czy po dluzszym uzytkowaniu znalazlas wady.
Ja sie zastanawiam czy chusta- kieszonka, bedzie dobra dla wiekszego dziecka. niby napisane, ze do 15 kg, ale czy w opcji na jedno ramie, nie beda bolaly plecy...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, doszłam do wniosku, że czas na przemianę. Z dzikusa z metrowym odrostem na głowie i w dresach mam zamiar stać się z powrotem kobietą. Umówiłam się na środę do fryzjera, mąż po południu zostanie z synkiem, a w czwartek jadę na zakupy. Mimo, że ważę mniej niż przed ciążą, w spodnie nie mogę wejść ( ta rozciągnięta skóra....), więc chodzę albo w dresach, albo w nieśmiertelnych legginsach...), poza tym w przyszłym tygodniu idę do ginekologa i liczę na błogosławieństwo basenowe, co doprowadzę ciało do jako takiego stanu.

Mam chyba jakiś wiosenny przypływ energii. :)

Mafinko, przeczytałam tekst do zamieszczonego linka. Nic dodać nic ująć :)

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Monik :36_1_11: widze, ze naszly Cie podobne mysli do moich. Ja z full serwisem musze sie wstrzymac do kwietnia. Na Wielkanoc jedziemy do Polski, tam beda babcie, cioteczki i starsze kuzynki, ktore z checia zajma sie mala, a ja w koncu sie ogarne i moze wyskocze z mezem na kolacje (niby glupie 2 godzinki, ale brakuje mi tego).

Tak sobie przegladalam allegro w poszukiwaniu uzywanej chusty i udalo mi sie wygrac aukcje Chusta kółkowa nowa - chusta.pl (1513021607) - Aukcje internetowe Allegro. szkoda mi bylo wydac okolo 200 zl na nowa bo nie wiem czy mi ta forma noszenia przypasuje. nie jestem zwolenniczka wiecznego wiszenia dziecka przy mamie, ale w ekstremalnych sytuacjach (bole brzucha, skoki rozwojowe, itp.) moze sie przydac. pomyslalam tez, ze chusta to bedzie dobre rozwiazanie na spacery z psem; aktualnie srednio nam to wychodzi, jedna reka pcham wozek, druga trzymam smycz i co chwile musze przystawac zeby naprostowac tor jazdy. wyglada to wszystko conajmniej komicznie. Nie zdecydowalam sie na chuste kieszonke bo musialabym kupic 2, dla siebie i meza. Z kolkowej bedziemy mogli kozystac razem :D

Jomira a Twoja chusta juz doszla? U nas nie widzialam zadnej mamy z chusta. znalazlam w sklepie internetowym i oczywiscie jest czarna (chyba zeby pasowala do dunskich wozkow :Oczko:). jak wyskocze z moja moro to wywolam ogolne poruszenie narodu :smile_move:

Odnośnik do komentarza

Solange oj chwalę sobie, chwalę dzisiaj nawet na zakupach byliśmy w chuście, ba nawet co nieco poprasowałam ::): bo Tosiu coś dzisiaj marudny (może zbyt zwentylowany górskim powietrzem albo wrażeń przez weekend było za dużo) i mało spał w ciągu dnia.
Ogólnie to i u nas w kraju chusty wzbudzają ogólne zdziwienie. W Zakopanem sporo tubylców zaczepiało mnie i wspominało, że ich babcie tak nosiły dzieci. Były też komentarze, że to takie "murzyńskie" albo że noszę dziecko jak chłopka, ale nie przejmowałam się tym, bo wszystkim nie dogodzisz, a grunt że Tośko zadowolony.
Co do kupna chusty (takiej prawdziwej), bo mamy przyszłościową opcję noszenia Tośka na plecach, to zdecydowaliśmy się na elastyczną, gdyż z mężem mamy nieco inne gabaryty a jest to chusta uniwersalna.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

No i masz babo placek ::(: znowu mam powod do niepokoju. od poludnia zaczelam dziwnie plamic. najpierw na blado rozowo, teraz coraz ciemniej, ale na zwykly okres mi to nie wyglada. oczyszczanie pologowe tez juz raczej mam za soba (jakies 2 tygodnie). zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie.

Odnośnik do komentarza

Solange, ja myślę że nie powinnaś się martwić. Mam wrażenie, że to mogą być jeszcze sprawy połogowe. Ja w zasadzie też mam już temat za sobą, ale od czasu do czasu coś tam na wkładce się pojawi.

U nas nocka standardowa, pobudka o 1 i 4. I oby to się nie zmieniło.
Na wczorajszym spacerze spotkałam sąsiądkę, która ma 3miesięczną córkę. Kobiecina wstaje co 2 godziny...masakra.

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Monik dzieki za pocieszenie. Co do sasiadki to 3miesieczne dziecko jest na tyle rozwiniete, ze powinno pzesypiac okolo 6 godzin, wiec raczej nie o glod tu chodzi, a o potrzebe bycia blisko, przytulania, itp. 6miesieczne dziecko moze przespac 12 godzin jednym ciagiem :D czekam na ten dzien z utesknieneim :Oczko:
Mafinko z tymi chlopkami to poniekad prawda, w koncu od nich wywodzi sie chustonoszenie ::):
Chyba znalazlam Twoj komentarz na chusta.pl jesli to Ty ta niezdara co nie potrafi sie obwiazac chusta kolkowa :Oczko:

Odnośnik do komentarza

solange63
Monik :36_1_11: widze, ze naszly Cie podobne mysli do moich. Ja z full serwisem musze sie wstrzymac do kwietnia. Na Wielkanoc jedziemy do Polski, tam beda babcie, cioteczki i starsze kuzynki, ktore z checia zajma sie mala, a ja w koncu sie ogarne i moze wyskocze z mezem na kolacje (niby glupie 2 godzinki, ale brakuje mi tego).

Tak sobie przegladalam allegro w poszukiwaniu uzywanej chusty i udalo mi sie wygrac aukcje Chusta kółkowa nowa - chusta.pl (1513021607) - Aukcje internetowe Allegro. szkoda mi bylo wydac okolo 200 zl na nowa bo nie wiem czy mi ta forma noszenia przypasuje. nie jestem zwolenniczka wiecznego wiszenia dziecka przy mamie, ale w ekstremalnych sytuacjach (bole brzucha, skoki rozwojowe, itp.) moze sie przydac. pomyslalam tez, ze chusta to bedzie dobre rozwiazanie na spacery z psem; aktualnie srednio nam to wychodzi, jedna reka pcham wozek, druga trzymam smycz i co chwile musze przystawac zeby naprostowac tor jazdy. wyglada to wszystko conajmniej komicznie. Nie zdecydowalam sie na chuste kieszonke bo musialabym kupic 2, dla siebie i meza. Z kolkowej bedziemy mogli kozystac razem :D

Jomira a Twoja chusta juz doszla? U nas nie widzialam zadnej mamy z chusta. znalazlam w sklepie internetowym i oczywiscie jest czarna (chyba zeby pasowala do dunskich wozkow :Oczko:). jak wyskocze z moja moro to wywolam ogolne poruszenie narodu :smile_move:

Tez zamowilam moro. Chusta jeszcze nie doszla, czekam jak na zbawienie, zwlaszcza po wpisach Mafinki!
U nas chyba tfu tfu czary mary po skoku rozowojowym (za jakies dwa tygodnie nastepny). Mala drugi dzien funkcjonuje normalnie i spi normalnie. W koncu normalna nocka - od 22 do 4.40 i od 5 do 6.30 - Mala spalaby i dluzej, ale walnela przez sen dwie wielkie kupy, ze nie moglam zdzierzyc. Wstalam i ja przewinelam, pozniej do 7.30 juz tylko drzemala.
Poszlam z nia spac o 22, wiec jestem praaawie jak Mlody Bog. CHoc wiemy juz, ze prawie robi roznice :)

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Co do siegania po mieszanki...
Maja byla ostatni tydzien bardzo niespokojna, cale dnie, na dodatek gorzej spala w nocy.
Moj maz uwazal, ze byla glodna. A i ja w koncu przestalam, powtarzac jak mantre, ze to nie mozliwe.
Ze trzy dni dalismy mlodej flaszke w poludnie i na noc.

W sobote zwazylam Mloda i zdebialam. Na wadze bylo 5 kg. Niby nic nie normalnego w jej wieku, ale 5 dni wczesniej wazyla 4600!!!
Tak wiec na 100% nie glodowala.

Przylaczam sie do apelu Mafinki, nie szalejcie z mieszankami, nie zawsze o to chodzi.
Oczywiscie, ja tez podalam, ale jak wiecie od poczatku u nas z tym karmieniem bylo pod gorke, wiec latwiej mi bylo zwatpic, ale do Was apeluje :) nauczcie sie na moim bledzie i nie szalejcie :)

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

A u mnie chusta leży odłogiem. Omotałam się nią z dwa razy, ale brakuje mi czasu i ochoty, żeby sobie pooglądać jakiś instruktażowy filmik i zrobić to porządnie. Bo jak próbowałam na podstawie obrazkowej instrukcji, to zawsze coś tam nie było dociągnięte jak trzeba.

Wyobraźcie sobie, że Radek drugą noc z rzędu budzi się tylko raz! Wczoraj obudził się ok. 2 a potem 7.30 a dzisiaj o 3.40 i przespał do 7. Teraz z resztą też śpi. Dalej po nocnym karmieniu zostaje już u nas w łóżku - wbrew wieeeeelu mądrym radom. Potem będzie jak będzie, a póki co ja jestem wyspana, bo jak się rano przebudza, to po prostu przytulam i jak nie jest mocno głodny, to jeszcze pokimamy :36_1_21:
Za to w dzień nadrabiał. Do wczoraj przez kilka dni dosłownie wisiał na cycu, dosysał się dosłownie co godzinę.
W ogóle to Mały wydaje już różne dźwięki, pokrzykuje, chrząka :D W ogóle fajny się zrobił jak nie śpi.

Solange, niby na oczyszczanie mamy do 8 tygodni, więc może jest tak jak pisze Monik?

Witaminko, nie trać wiary, że będzie dobrze! W końcu wiara czyni cuda!

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k7r4fm8jr.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5e6mum018d.png

Odnośnik do komentarza

solange63
Monik dzieki za pocieszenie. Co do sasiadki to 3miesieczne dziecko jest na tyle rozwiniete, ze powinno pzesypiac okolo 6 godzin, wiec raczej nie o glod tu chodzi, a o potrzebe bycia blisko, przytulania, itp. 6miesieczne dziecko moze przespac 12 godzin jednym ciagiem :D czekam na ten dzien z utesknieneim :Oczko:

O rety, oby tak było... :)

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

Nulka
A u mnie chusta leży odłogiem. Omotałam się nią z dwa razy, ale brakuje mi czasu i ochoty, żeby sobie pooglądać jakiś instruktażowy filmik i zrobić to porządnie. Bo jak próbowałam na podstawie obrazkowej instrukcji, to zawsze coś tam nie było dociągnięte jak trzeba.

eee, to tak jak u mnie. Dobrze, że to prezent, bo gdybym kupiła to byłyby stracone pieniądze. Przyznam szczerze, że mam chęć na chustę Mafinki...

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Monik
solange63
Monik dzieki za pocieszenie. Co do sasiadki to 3miesieczne dziecko jest na tyle rozwiniete, ze powinno pzesypiac okolo 6 godzin, wiec raczej nie o glod tu chodzi, a o potrzebe bycia blisko, przytulania, itp. 6miesieczne dziecko moze przespac 12 godzin jednym ciagiem :D czekam na ten dzien z utesknieneim :Oczko:

O rety, oby tak było... :)

Tylko wiesz, to chodzi o rozwiniecie zoladka i nie odczuwanie glodu przez ten czas. zawsze moze sie obudzic z miliona innych powodow :lup:

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Nulka, Monik jakie chusty macie, wiazane elastyczne? Ja zamowilam kolkowa majac nadzieje, ze latwiej mi bedzie zamontowac dziecko, niz w zwyklej. Jednak po przeczytaniu komentarza Mafinki juz niczego nie jestem pewna :Oczko:

Wracajac do tematu karmienia to ja sie wycwanilam i wieczorem mala dostaje butle z moim mlekiem. od jakiegos czasu Emi zasypia kolo 20.00, nie wiem jak dlugo by spala bo zawsze o 23.00 ja budzilam na karmienie i po tym spala do 6.00. problem polegal na tym, ze byla tak spiaca, ze nie chciala jesc, albo zasypiala przy cycku i karmienie trwalo z godzine. teraz jest budzona, dostaje flaszke, wypija ja w 10, 15 minut i spi sobie dalej. na poczatku balam sie czy nie spodoba jej sie za bardzo butla, ale niczego takiego nie odnotowalam. uzywam tomme tippee closer to nature. smoczek bardzo przypomina brodawke, a mleko nie wyplywa tak latwo jak z innych butelek.

A moj okruszek dorasta. Po co ma spac, skoro swiat jest taki ciekawy... dzis buszowala od 6.00. na szczescie dala mamie polezec bo godzinke spiewala w swoim lozeczku. no, ale spac sie przy tych rozkosznych dzwiekach nie dalo :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...