Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość zdolowana

Nagle to się stalo ... Pewnej nocy karmilan cjak zawsze bylo ok ,mały obudzil sie o 5 na jedzonko i raptem zaczal się rzucac plakac ,ssal ale co chwila puszczal piers marudzil wiercil się ,nie wiedzialam co mu jest a był glodny bo jak odstawialam piers to był placz wiec dalam mu butelke wcześniej dostawal tylko jedna na noc , i ewentualnie jak mnie nie było w domu (2/3 razy) . Potem znow go dostawiam i znowu takie zachowanie wiec mysle cos jest nie tak biorę laktator sciagam a tam z dwóch piersi 10 ml mleka ... Od razu przetrzepalan internet wyczytałam ,że To kryzys i minie trzeba dostawiac malego ale maly nie chce ssac jak jest bardzo glodny possie 4 minuty i po mleku a on nadal glodny ...:/ jest doradca w szpitalu w ktorym rodzilam i chybs się zglosze po ostatnia szanse bo już nie mam sił :( a chcialabym karmic ....

Odnośnik do komentarza

Wygląda na kryzys laktacyjny,zwłaszcza że mały jest w takim wieku. .. mój też się denerwowal, rzucał, płakał w tym wieku... jak masz taką możliwość, to podejdź do doradcy.
Z laktatorem miałam podobnie-najpierw miałam ręczny, potem elektryczny,ale ani jednym,ani drugim,nie udawało mi się ściągnąć jakiejś sensownej ilości mleka. Potem się dowiedziałam,że niektóre kobiety tak mają po prostu... laktator nie sciagal, ale jak mały jadł, to mu mleko cieklo po brodzie...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Zdolowana,ja tez mysle ze to jest po prostu kryzys laktacyjny i nie powinnas sie poddawac. Jak mozesz to idz do doradcy a poza tym staraj sie Malego przystawiac nawet na kilka minut. Ja tez przy sciaganiu pokarmu laktatorem mialam go bardzo malo a jak Jasiu pil to mu nie brakowalo wiec tym sie nie sugeruj. Napisz co u Was i co powie doradca.
Ola,fajny pomysl z ksiazkami. Jasiu ostatnio jest calkiem anty-ksiazkowy :-( jak zaczynam czytac to po chwili zamyka ksiazke i mowi ze juz nie. Moze mu przejdzie,zobaczymy. Z duplo tez widzialam takie ksiazki ale Jasiu chyba musi troche podrosnac,moze za rok beda odpowiednie.
Szara,w tej ciezarowce za duzo rozkrecania nie ma wiec szybko poszlo ale lubi sie nia bawic bo najwazniejsze ze jest srubokret i mozna krecic :-). Ale i tak najwieksza radosc mial z koparki ktora dostal od Cioci i Wuja,jest dosc duza i moze w niej male autka wozic. Dzisiaj zrobilam przeglad w zabawkach i czesc tych ktorymi sie nie bawi,schowalam w karton i wynioslam,za jakis czas jak mu sie znudza te co ma to mu wymienie i znow bedzie mial jak nowe :-). Juz tak robilam i przynajmniej jest mniej sprzatania,wiecej miejsca i Jasiu bedzie mial za jakis czas znow "nowe" zabawki :-). A u Was jak sie udaly Mikolajki?
A u nas duze zmiany. Jasiu sie rozgadal na calego,umie sie coraz dluzej sam bawic a w sobote pierwszy raz powiedzial na siebie Jasiu zamiast Ja czy Jam :-). Juz wczesniej sporo mowil ale teraz nie po swojemu tylko duzo powtarza i fajnie umie dopasowac slowka do sytuacji :-).

Odnośnik do komentarza

Hej dziewvzyny dawno nas nie bylo . U nas dwa zabki od dawna i koniec . Teraz zaczyna sama stawac bez trzymania . Na swieta jedziemy fo zabrza do mojej mamy ;) wygralysmy znowu sesje. Swiateczna ;) spodniczke . Pokqze Wam kilka zdjec ;) aa no i wika nie je juz papek zblendowany h tylko widelc pogniecione i je z nami z talerza bo inaczej nie chce ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa ale postanowiłam napisać bo szukam pomocy. Jestem mamą półrocznej Oli. Na poczatku była walka o karmienie piersią. Trochę dokarmiałam. Po ok. Miesiącu zaczęło być dobrze. Butelka zdarzała się jako jedno karmienie ma kilka dni. Ostatni raz zdarzyła się w połowie sierpnia czyli jak miała dwa miesiące. Później nie było potrzeby aż tu w październiku zaczeka jeść w nocy co 3, 2 następnie 1,5 godz. W końcu nie wytrzymałam i chciałam dac butelkę. Okazało się ze to świetny gryzak ale mała nie je. Próbowałam dawać swoje. Tez nie. Herbatka i inne modyfikowane tez nie. Od tego czasu próbuje kolejną butelkę i nic. Wstaje po 4-6 razy. Za miesiąc wracam do pracy i nie wyobrażam sobie tego. Macie jakieś sposoby na nauczenie dziecka? Może ktos miał taki problem?

Odnośnik do komentarza

Mamuskaa,fajnie ze zajrzalas. Z zabkami tak czasami jest ze sa dluzsze przerwy ale i tak Was to nie minie :-). Bardzo szybko Wiki zaczyna sama wstawac,gratulujemy pierwszych udanych prob :-). Spodniczna sliczna,pasuje Malej Ksiezniczce :-). No i oczywiscie czekamy na zdjecia z sesji swiatecznej :-).
Migotka,moze u Malej szykuja sie zabki i budzi sie czesciej bo przy piersi sie uspokaja,ja mojego Synka nie nauczylam picia z butelki i do dzisiaj mu tak zostalo wiec w tym temacie nie pomoge bo moje proby byly nieudane. Moze bylam za malo konsekwentna,nie wiem. Ale przychodzi mi inny pomysl do glowy,Ola pewnie sie budzi o okreslonych godzinach na to karmienie. Napisz czy umie sama zasypiac np w lozeczku czy tylko przy piersi? Musialabys po prostu nawet jak sie budzi,nie karmic jej...

Odnośnik do komentarza

Tylko usypiac dlatego pytam czy zasypia w lozeczku czy przy piersi. Moj Synek zasypial przy piersi wiec w nocy jak go oduczalam to usypialam na rekach i tak mu zostalo do dzisiaj wiec to nie bylo najlepsze rozwiazanie ale oduczyl sie picia co 2 godziny i zostalo mu 1 karmienie w nocy i kolejne rano. Jesli Ola wczesniej potrafila pic rzadziej,to bedziesz wiedziala czy wystrczy jej jedno czy dwa karmienia w nocy. Troche to to zajmie,ale powinna sie oduczyc wstawania tak czesto jesli nie dostanie piersi. Postaram sie pozniej jeszcze napisac. Gdybys miala jakies pytania to pisz. Na razie tylko to mi wpadlo na mysl

Odnośnik do komentarza

Migotka,ja też nie bardzo pomogę w temacie. ..
Może kilka razy w życiu mały dostał mm (..I miał potem ewidentnie problemy z brzuszkiem,mimo probowania chyba wszystkich możliwych mm),i też to było w pierwszych miesiącach życia. Potem butelki były be,kubki niekapki były be (też oczywiście mam tego w domu mnóstwo, bo myślałam, że to kwestia butelek); chyba ok 8 mies życia kupiłam bidon z aventa-i to mu podpasowalo,i kubek lovi 360; ale i z nich nie pił mm... (pamiętam, jak kupiłam mm waniliowe i...sama je potem piłam;)
Jak niedługo wracasz do pracy,to może małą nauczy się jeść inne rzeczy,a jak Ty wrócisz z pracy,to pierś. ..? Mój synek był starszy,jak szedł do żłobka, a ja wracałam do pracy,ale nie udalocmi się nauczyć go mm i do tej pory po żłobku jest cyc (chyba już bardziej z przyzwyczajenia i jako pocieszacz. ..)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Wywijaska rzeczywiście pory sa zbliżone ale jak kiedyś próbowałam nosić to ciągle odwracała buzię i szukała usteczkami piersi gryząc mi pidżamę;-) Na razie wracam na pól etatu więc będę pracować w godzinach kiedy je obiadek ma spacer a później owoce. Jak wrócę standardowo dostanie mleczko ale chodzi mi o noce. Niby jestem przyzwyczajona do tego wstawania o jakoś sie wysypiam i w ciągu dnia nie czuję się senna ale miałam w związku ze sprawami służbowymi kilka stresujących dni, które też nie pozwalały mi spać dobrze w nocy i efekt był taki, że miałam rozstrojone nerwy i płakałam co chwila. Dlatego zalezy mi żeby malutka pospała dłużej w nocy...

Odnośnik do komentarza

Jasiu tez nigdy nie uzywal smoczka. Jak ja probowalam unormowac mu spanie w nocy to byl duzo starszy niz Ola i zamiast szukac piersi to po prostu plakal ale w koncu nauczyl sie zasypiac na rekach. Moze jak bedzie u Ciebie zasypiala to nie bedzie tak plakala tylko tak jak mowie. U mnie skonczylo sie picie co 2 godziny,Jasiu przestal sie tak budzic (z pewnymi wyjatkami) ale do dzisiaj jak sie obudzi w nocy to chce isc na rece a juz sporo wazy. Mala po prostu zapomniala picia z butelki i to jest normalne a poza tym to pewnie teraz jej piers bardziej pasuje i nie da sie oszukac :-). Podejrzewam ze gdybys ja probowala w jakis inny sposob uspic,moze kolysac na kolanach na siedzaco lub zabrac ze soba do lozka to tez bedzie ciezko na poczatku ale mysle ze jesli nauczysz ja ze nie przy kazdej pobudce jest karmiona to przestanie sie budzic. Jasiu pierwszy raz budzil sie kolo 23.30,zajelo nam dwa tygodnie kiedy przestal sie budzic a to karmienie,kolejne bylo kolo 1 i z tym juz poszlo szybciej,w ciagu kilku dni sie odzwyczail. Tylko gdybys sie zdecydowala na cos takiego to musisz byc konsekwentna i kazdej nocy robic to samo.

Odnośnik do komentarza

Wywijaska - i takie przerwy miedzy wychodzeniem kolejnych zabkow sa okey ? ;) napewno sie pochwalimy , zreszta jak zauwazykas lubie pokazywac nowe umiejetnosci wiki i piekne jej zdjecia . Mam nadzieje ze Wam to nie przeszkadza ;)

Mamusie jak przygotowania do swiat jak te pierwwzd wspolne swieta z dziecmi bo chyba sa tu takie mamy np ja ;) hehe

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

migotka ja za bardzo nie pomoge bo akurat mialam to powiedzmy hmm szczescie ze maly dostal raz czy dwa na poczatku butle z moim mlekiem i jakos zapamietal wiec jak zaczal pozniej ja znowu dostawac to pil i z cyca i z butli. Ale chcialam napisac ze tez w wieku okolo 7-8 miesiecy nagle zaczal sie budzic do 2 do 1,5 godziny i to bylo straaaasznie meczace a wczesniej jadl i dzien i noc co 4.. juz wiele razy slyszalam ze w tym wieku duzo dzieci tak ma, nie wiem, zeby rosna, dziecko rosnie, cos sie przestawia i nagle te pobudki co chwila w nocy. Nie pomoge bo ja w koncu, gdy mial 15 miesiecy podalam pare razy w nocy butle i zaczal mniej sie budzic. A te b. czeste pobudki ustaly gdy mial jakies 10 miesiecy, ake dalej budzil sie ze 2 razy na piers. Spal w swoim lozku przyczepionym do mojego z opuszczonym bokiem wiec w okresie tych maratonow to albo karmilam prawie przez sen albo wtykalam smoczka (ktory ciagle mu wypadal i wtedy sie budzil - jeden z minusow smoczka oprocz wiecznego go szukania ). Bylam ledwo zywa i zdolowana bo ciagle myslalam o tym kiedy to sie skonczy. Tak jak pisaly dziewczyny, albo przeczekac bo moze to zeby albo probowac usypiac bez piersi.. trzymaj sie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny u nas mikolajki tez fajnie, tez dostal duzy zamochod gdzie moze wkladac mniejsze, nie wiem co chlopaki maja z tym przeworzeniem jednych autek w drugich ;)

a poza tym rozlozylismy sie na calego ;(( Aleks dostal swoj pierwszy w zyciu antybiotyk bo mial poczatki zapalenia ucha, gardla i katar co splynal do oskrzeli wiec nie bylo wyjscia. Ja tez na antybiotyku bo zajelo mi zatoki do tego mam caly czas napady kaszlu ktory budza caly dom. Tak ze nie jestesmy w formie. Powiedzcie czy wasze dzieci braly juz antybiotyki? I jak tak to jzk to zniosly? Bo Aleks zupelnie stracil apetyt.. :( dawalyscie jakies probiotyki?.Ja poprosilam lekarza i dal mi jakis, ciekawe czy choc triche ochroni zoladek..
Dobranoc, uciekam bo jestem wykonczona, w nocy kaszlemy na przemian i sie budzimy nawzajem, okropnosc.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09k8nae1ac3.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi. Na razie postanowiłam, że w ciągu dnia jak daję pierś i przy niej przysypia lub próbuję usypiaćna rękach to leci muzyczka- kołysanka. Mam nadzieję, że z czasem będzie jej się to kojarzyło ze spaniem i np. Uśnie sama w łóżeczku. Nie chcę żeby babcia musiała nosić takiego klocka gdy wrócę do pracy.
W nocy spróbuję nie karmić tylko nosić ale raz już tak zrobiłam, że Ola spala w wózku i jak zaczynała się wiercić to ją woziłam. Niestety i tak po chwili to nic nie dawało i konczylo się cycusiem...

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
nie było mnie ponad tydzień na parentingu w ogóle, i chyba nie zdążę tego wszystkiego nadrobić bo za chwile święta...

Szara dużo zdrowia, my mieliśmy antybiotyk już w styczniu tego roku, przez 3 dni, powikłaniem było odparzenie pupy, mimo brania osłony i dość długie dochodzenie do siebie organizmu, coś za coś, ale nie ma rady, bierzcie i zdrowiejcie!
Wywijaska masz sprytnego tego synka, taki chętny do pomocy że aż miło! Podziwiam że go tak chowasz, będzie synowa Cię chwalić, a jakby co, to może go zaklepie dla Kajki ;)
Mamuskaa sto lat! Niech Ci się darzy kobitko! Oby wszystkie życzenia Ci się szybko spełniły :)
Migotka ja nawet założyłam taki wątek kiedyś, u mnie też mała nie chciała jeść z butelki.

miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny. U nas przedswiateczne urwanie glowy i tylko zagladam i czytam a nie mam kiedy odpisac.
Mamuska,taka przerwa miedzy zabkami jest normalna,pozniej przypadkiem moga wychodzic hurtem :-). Albo i nie. Spoznione ale najlepsze zyczenia urodzinowe,niech Ci sie Corunia chowa zdrowo :-). Fajnie ze na swieta jedziesz do Mamy to zawsze przyjemniej :-).
Szara,jak sie czujecie? Lepiej troche? Jasiu na razie sie uchowal bez antybiotyku wiec nie pomoge. Mam nadzieje ze juz Wam choc troche przechodzi i ze na swieta juz bedzie wszystko dobrze.
Es_ze,mozemy Jasia dla Kajki zaklepac ale niestety moj Synek jest dosc charakterny ale z tego co piszesz to Kajka do spokojnych nie nalezy to powinna sobie z nim poradzic :-). Teraz przechodzimy szkole sprzatania bo nie zawsze mu sie chce ale powoli sie uczy. A jak sie rozgada na dobre to mojej tesciowej wszystko doniesie co sie dzieje :-) bo juz ona go dobrze wypyta :-).
Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza

Mamusie,jeszcze chcialam sie doradzic,bo Jasiu zaczyna wolac kupke,zwykle faktycznie zrobic jak wola ale czasami tylko mu sie wydaje. Jak go sadzalam w tym czasie na nocnik,przez dwa dni to za kazdym razem siadal nie chetnie i w koncu wstrzymywal a jak dalam ku spokoj np za 3 podejsciem to zrobil w pieluszke. Oczywiscie moja tesciowa jak uslyszala o tej sytuacji to twierdzi ze teraz byloby najlepiej sie przemeczyc i w dzien zakladac malemu pieluchy tetrowe i wtedy szybciej sie nauczy wolac bo go bedzie denerwowac. A wiem ze bedzie wiecej prania i przebierania i nie wiem czy to ma w ogole sens. Co myslicie? Nie mam do tego ani glowy ani sily ale gdyby faktycznie podzialalo to moze warto?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...