Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokładnie, które są najważniejsze. Na pewno to genetyczne. Może niech się wypowiedza dziewczyny, który mają większe doświadczenie. W ogóle to denerwuje mnie, że w Polsce wszyscy płacą składki zdrowotne, a potem jak coś to i tak trzeba chodzić prywatnie, bo albo terminy długie, albo Cię olewaja. Tutaj w Niemczech płacimy składki, ale przynajmniej wiem za co. Nie mam problemu z terminami, wszystkie badania pokrywa kasa chorych, na każdej wizycie usg i lekarze nie traktują Cię jak zło konieczne tylko zawsze są uśmiechnięci.

Odnośnik do komentarza

O,widzę że prawie wszystkie jesteśmy na początek października, szkoda że nie jesteśmy wszystkie z jednego miasta,zrobilybysmy sobie spotkanie na porodowkke,hih,glupawka taka mi zawitała.
Ja dzisiaj się fajnie czuje,nie plamilam dzisiaj jak dotąd,nic mi nie dolega,byłam na spacerze. Tylko trochę spowolniona jestem.

Ja wybrałam na nfz lekarza bo faktycznie sporo to wszystko kosztuje a tak trzeba trochę szarpac te składki do ZUS. Lekarka jest taka sobie,za wiele nie mówi ale jak wspominałam,odpowiada na pytania.

Odnośnik do komentarza

Ania777
Dior
Mozesz tez na prywatne wizyty chodzic tylko na te najwazniejsze badania. - 14 tydzien, 20-tydzien, 36 tydzien.

Mała poprawka - pierwsze usg genetyczne (chodzi m.in. o pomiar przezierności) wykonuje się od 11 do końca 13 tygodnia (czyli 13t6d).
Drugie ok. 20, a dokładnie od 18 do końca 22 (czyli do 22t6d) :)


nie bardzo rozumiem co poprawialas, ale zauwazylam, że chyba tak juz masz, ze musisz ;) 13t6d to wlasnie 14 tydzien - ech... Jedynie tego 36 tyg nie jestem pewna, czy czasem nie wczesniej okolo 30 tyg.

Wazne badania - to Toxo w zakresie IGG i IGM - czasem awidnosc. Mozna od razu, zeby nie biegac po dwa razy a mozna pozniej w miare potrzeby zrobic awidnosc. Glukoza, anygen HBs, HCV, HIV, CMV, WR plus analiza moczu no i morfologia. Za calosc od 300-400zł w zaleznosci od miejsca. Warto popytac o znizki czy pakiety dla kobiet w ciazy. U mnie np jest -20% . Z tych najwazniejszych to zrobilabym toxoplazmoze i cytomegalie - bo to dosc grozne choroby dla plodu, a podane odpowiednio szybko lekarstwa uchronią dziecko. Plus morfologia - bo warto wiedziec z czym zaczyna sie okres ciąży, łatwo wyłapać potem odchylenia czy podjac decyzje czy faszerowac dziecko witaminami. Bo to dziala jak nawóz. W poprzednich ciazach nie bralam zadnych witamin, lekarz tylko spytał czy bardzo duze dziecko chce urodzic, bo jak nie, to nie poleca. Tym razem mizerny mam poziom zelaza i musze brac sumplement do czasu unormowania.

A co do wizyt u ginekologa, to wazne jest wlasnie - prenatalne - czyli okreslenie jakie geny przekazaliscie dziecku - czy jest obciazone wadami genetycznymi. W 20 tyg to polowkowe - na ktorym dowiecie sie czy są jakies deformacje ciala, czy serce jest zdrowe, posiada komory, jak pracuje mozg. To najwazniejsze badanie. I jesli wczesniej nie wylapalo, to na tym badaniu juz na pewno poznacie płec. Dobry sprzet plus dobry lekarz potrafi powiedziec to juz w 12-14tyg.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3ke7ric908.png

Odnośnik do komentarza

Dziekuje. Mi napewno sie przyda mam robic badania w przyszlym tygodniu. Tam gdzie chodze do lekarza to jest akurat prywatnie wiec mam USG co miesiac w okolicach 23 tygodnia umawiam sie na USG polowkowe do innego lekarza niz prowadzacy i on robi USG trwajace ok 40 min w celu wykrycia wszelkich wad ktore lekarz prowadzacy patrzac co miesiac mogl pominac. To mi sie akurat bardzo podobalo :-)

Odnośnik do komentarza

~margonia
Hej Dziewczyny :) Doradźcie mi proszę bo już sama nie wiem co i jak. Wczoraj miałam drugą wizytę u ginekologa, pierwsza była prywatnie wtedy był koniec 6 tygodnia i wizyta była naprawdę rewelacyjna, trochę myślałam nad tym czy chodzić prywatnie czy na NFZ, z kasą u nas średnio ale jak trzeba to się znajdzie :) Uprzedziłam lekarza, że pewnie będę chciała dalej chodzić na NFZ i że wizytę mam za 10 dni. Więc wypisał mi proponowane przez niego badania, ale uprzedził że są płatne, więc lepiej mam poczekać na wizytę na NFZ to mi zlecą wszystko za darmo. Zapisałam się do doktor cieszącej się bardzo dobrą opinią, ale nie prywatnie tylko na NFZ i teraz zupełnie nie wiem co myśleć. Wczoraj miałam wizytę i w skrócie, lekarka oceniła wielkość zarodka na 16mm na oko, ciąże na 9 tydzień mowiła, że serducho mocno bije, powiedziała, że jak mam mdłości to mam przestać brać kwas foliowy,wogole mam nic nie brać, nie zważyła mnie ani nic, nie założyła karty ciąży, zleciła badania krwi, moczu, glukozy i USR i umówiła mnie na za miesciąc, spytałam czy to nie za póżno stwierdziła, że nie (poprzedni lekarz ten prywatnie w propozycjach zapisał mi.in TSH, HIV, na tokspolazmoze i rożyczkę), jak zapytałam ją że wtedy będę w około 13 tygoniu i że słyszałam o badaniu przezierności karku czy jakoś tak stwierdziała , że nie potrzebne, to moja pierwsza ciąża i nie wiem czy to normalne, piszecie tu o badaniach TSH a ja nawet nie wiem o co chodzi, proszę napiszcie mi co o tym sądzicie i co powinnam zrobić i w jakich terminach nie chcę przesadzać i robić badań nie wiadomo jakich, ale wszystkie które są ważne dla zdrowego maleństwa :)

Ja robie drugi raz te badania. Wszystkie wyniosły 200 zł. W poprzedniej ciąży tez je robiłam. Wydaje mi się, że warto. Tez chodzę prywatnie ale rodze u niej normalnie z pełną refundacja

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza
Gość margonia

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :) Już trochę więcej wiem co i jak :)
Dzięki ankaskakanka102015 , sprawdziłam i faktycznie w moim mieście też jest, zarejestrowałam się tam i mam bon za 99 zł na naprawdę dużo badań więc skorzystam żeby się nie martwić :)

madziula35 gratuluję i witam w gronie mamuś :)
To , że podbrzusze pobolewa to dość normalne, macica się rozciąga więc możesz mieć bóle podobne do menstruacyjnych, też tak miałam, jakby bardzo Cie niepokoiło to skonsultuj się z lekarzem ale myślę, że spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Gość 10kowa mamusia88

Hey,dziewczyny wczoraj pojawila sie u mnie jakas dziwna wysypka na brzuchu i plecach na tej samej wysokosci. Nie swedzi,nie jest czerwona,wyglada jak taka kaszka podskorna;/ ma tak moze tez ktoras,albo slyszalyscie cos na ten temat? Od tygodnia zaczelam stosowac krem do skory w ciazy,poza tym wcinal duzo nabialu i orzechow,moze to jakas reakcja alergiczna? Poradzcie cos! Wizyta w czwartek,dzieki;)

Odnośnik do komentarza

Dior
Ania777
Dior
Mozesz tez na prywatne wizyty chodzic tylko na te najwazniejsze badania. - 14 tydzien, 20-tydzien, 36 tydzien.

Mała poprawka - pierwsze usg genetyczne (chodzi m.in. o pomiar przezierności) wykonuje się od 11 do końca 13 tygodnia (czyli 13t6d).
Drugie ok. 20, a dokładnie od 18 do końca 22 (czyli do 22t6d) :)


nie bardzo rozumiem co poprawialas, ale zauwazylam, że chyba tak juz masz, ze musisz ;)

Doprecyzowałam jedynie terminy...
Ale chyba ubodło Cię stwierdzenie "poprawka" - przepraszam, złego sformułowania użyłam. Tylko po co ta złośliwość z Twojej strony?

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza
Gość 10kowa mamusia88

Adonis_25 dziekuje za odp;) troszeczke sie uspokoilam;) to w zasadzie wyglada jak gesia skorka,nie swedzi,nie boli,nie piecze,ale jest. Napewno w czwartek pokaze ja lekarce,jejc w czwartek uslysze serduszko i pierwszy raz zobacze nasze Malenstwo;) mam nadzieje,ze tak bedzie;)
Adonis_25 tez mialas ja teraz w 6/7 tygodniu? To jak skora juz sie zaczyna rozciagac,to ja ja pod koniec klamerkami bede upinac:) heeh

Dziekuje,ze odpisalas:***

Odnośnik do komentarza

moni40
Dziewczyny,pęka mi dzisiaj głową,wytrzymałam cały dzień ale już nie mogę...czy apap nie zaszkodzi? Tak się jakoś wszystkiego boje. Co prawda nigdy mi jeden nie pomógł. Co mam robić,może jednak przeczekać?
A jak wy się czujecie? Pozdrawiam

Podobno apap można, ale nie powiem Ci co robić, musisz sama zdecydować.
Pij dużo wody, mi pomagała złagodzić ból.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza
Gość osłona

Na tym etapie ciąży moni40 możemy brać tylko apap.Jak bardzo boli,to pewnie nie pomoże,obyś dzisiaj już nie cierpiała.Ja wczoraj zaliczylam imieniny u szwagierki i udało mi się odmawiać alkoholu bez podejrzeń i komentarzy.Jutro o 21 mam wizytę u gina,jestem pełna obaw...oby wszystko było ok,obym od razu na ekranie zobaczyła bijące serduszko maluszka.

Odnośnik do komentarza

~10kowa mamusia88
Adonis_25 dziekuje za odp;) troszeczke sie uspokoilam;) to w zasadzie wyglada jak gesia skorka,nie swedzi,nie boli,nie piecze,ale jest. Napewno w czwartek pokaze ja lekarce,jejc w czwartek uslysze serduszko i pierwszy raz zobacze nasze Malenstwo;) mam nadzieje,ze tak bedzie;)
Adonis_25 tez mialas ja teraz w 6/7 tygodniu? To jak skora juz sie zaczyna rozciagac,to ja ja pod koniec klamerkami bede upinac:) heeh

Dziekuje,ze odpisalas:***

Nie jestem lekarzem - zawsze to zaznaczam :)
Miałam taką kaszkę i wtedy pojechałam do lekarza. On mi powiedział ,że są trzy możliwości albo rozciąga się skóra, albo to reakcja alergiczna na zmianę kremu lub proszku albo trzeba zbadać mocz i kał by wykluczyć jakieś zapalenie lub pasożyty.
Mnie wyszło wszystko ok a wysypka zniknela na 3-4 tyg i pojawiła się na nowo. Taki grysik drobny pod skorą. Tak było u mnie ;)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Monia ja brałam paracetamol na ból głowy. (W sumie to samo). Szału nie było ale trochę pomógł i Zasnęłam. Przespałam ból. W ciąży z córką miałam takie bóle głowy od 8 do 12 tyg i brałam często. Nie wariujmy. Przecież nasz dyskomfort to także dyskomfort dla dziecka.

Ja biorę codziennie 2 tabletki magneb6 i magnez trochę wycisza takie dolegliwości jeśli długo się go stosuje. Uspokaja organizm :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...