Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Klinika dla pluszaków"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

na kanale Disney Junior jest wyświetlany serial "Klinika dla pluszaków", w którym dziewczynka o imieniu Dosia jest lekarzem. Towarzyszą jej przyjaciele, tacy jak Hela, Stefan czy Mrozek. 3 maskotki przedstawiające właśnie te postacie są do wygrania w naszym konkursie!

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/maskotki-disney.png

Zadanie konkursowe brzmi:
Jakie cechy powinien mieć idealny lekarz dla dziecka?

Czekamy na Wasze zgłoszenia z zarejestrowanych profili do 28 grudnia 2014 roku do północy. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych ogłosimy zwycięzców!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

L - ubiący dzieci – to jest podstawa,
E - mpatyczny – by dobrze pomagać,
K - ompetentny, o szerokiej wiedzy,
A - mbitny bardziej niż jego koledzy,
R - zeczowy, o reputacji nieskalanej,
Z - aradny i zorganizowany doskonale.

I - nteligentny – to ważna jest zaleta
D - okładny, wnikliwy-jak zazdrosna kobieta ;)
E - lokwentny, zrozumiałym językiem mówiący,
A - utentyczny, tolerancyjny i akceptujący,
L - iczący się z Twoim zdaniem, słuchać potrafiący,
N - ad wyraz spokojny, nie lekceważący,
Y - odpowiedzialnY, sumienny oraz lojalny,
Taki powinień być LEKARZ IDEALNY! :)

Odnośnik do komentarza

Idealny lekarz dla dziecka to lekarz, który ma cierpliwość nie tylko do dziecka ale i do jego rodziców. Bo jak wiadomo zwłaszcza przy pierwszym dziecku rodzic może być "przewrażliwiony" i pytać o wszystko. Idealny lekarz powinien umieć odpowiedzieć na większość pytań lub wiedzieć gdzie szukać rozwiązania na dany problem. Powinien on być na bieżąco z literaturą fachową i ciągle rozwijać się w swojej dziedzinie. By jak najlepiej pomagać swoim małym pacjentom.
Idealne jest również, by dziecko miało jednego lekarza. Do którego chodzi ze wszystkimi schorzeniami. Bo potem dziecko dobrze zna i pamięta (a przynajmniej powinien ;) ).
Idealny lekarz dla dziecka i nie tylko to dla mnie lekarz z powołania. Który leczy nie tylko w gabinecie prywatnym czy za pieniądze z NFZ-etu. Ale też taki, który potrafi zatrzymać się gdy widzi wypadek a nie ma jeszcze na miejscu karetki czy fachowej pomocy. Idealny lekarz to też taki, który zapyta nieraz na ulicy czy się ktoś dobrze czuje a nie uzna z góry, że jest pijany czy po jakichś narkotykach.
To jest mój obraz idealnego lekarza :)

Odnośnik do komentarza

Idealny lekarz dla dziecka to lekarz przede wszystkim kompetentny. Rodzice powinni mieć do niego 100 % zaufania bo powierzają mu to co mają najcenniejsze - swoje dziecko.
Taki, który ma odpowiednie podejście do dziecka i rodzica. Często rodzice są bardziej przestraszeni wizytą niż dzieciaczki:) Dobry lekarz powinien być uśmiechnięty, wyrozumiały i cierpliwy. Powinien mieć też kolorowy gabinet i poczekalnie pełną zabawek - to wtrącił mój 4 letni synek. A i oczywiście naklejki "dzielny pacjent". Synek ma już cała kolekcję:) Dla mnie ważne jest by lekarz umiał jasno wytłumaczyć mi co dolega dziecku i ustalić sposób leczenia. Ważne by interesował się losem małego pacjenta- nasza pani doktor potrafi zadzwonić do nas po 3 dniach stosowania terapii i zapytać jak czuje się synek:)

Odnośnik do komentarza

Idealny lekarz to przede wszystkim lekarz kompetentny, nie ma nic ważniejszego niż wiedza połączona z doświadczeniem. Lekarz powinien być także bardzo wnikliwy i dociekliwy, obca powinna być dla niego rutyna. Idealny lekarz powinien być cierpliwy i zawsze wyjaśniać zatroskanym rodzicom wszystkie pojęcie związane ze stan zdrowia ich dziecka. Na pewno zarówno dla dziecka jak i rodziców ważne jest również, aby lekarz był pogodny. Reasumując, myślę, że idealny lekarz to taki, który podchodzi do każdego dziecka jak do własnej pociechy i robi wszystko, aby pomóc i dać z siebie 100% wiedzy i zaangażowania.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie idealny lekarz to taki, który podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie. Zna dziecko, pamięta je. Jest cierpliwy i wyrozumiały dla dziecka jak i rodzica, który ma czasem dużo pytań i wątpliwości dot. leczenia czy lekarstw. Idealny lekarz powinien umieć rozmawiać, mieć wiedze i doświadczenie. Nie bać się proponować nowych rozwiązań, pokazać różne możliwości leczenia i wspólnie wybrać tę najlepszą. Do idealnego lekarza można zadzwonić zawsze w razie potrzeby... My takiego lekarza mamy.

Odnośnik do komentarza

Akurat jesteśmy na bieżąco, synek chory i jutro idziemy na kontrole. Zacznę od tego, że pediatra powinien być lekarzem z powołania, powinien umieć zachęcić dziecko a nie je wystraszyć. Nasz malec początkowo lubił chodzić do lekarzy, był zadowolony, aż w zimie lodowatymi słuchawkami w płaczu został przebadany bez miłego słowa bez dzień dobry ani do widzenia. Od tej pory był płacz jak tylko wchodziliśmy do przechodni, na szczęście ostatnia pani doktor z sercem na ręku, zażartowała, zagadała, słuchawki zagrzała i pokazała. Lekarz idealny powinien być mądry, stawiać dobre i szybkie diagnozy, powinien być cierpliwy, wyrozumiały dla przerażonych rodziców, bardzo lubiący dzieci, powinien posiadać intuicje i mieć nerwy ze stali, powinien kochać to co robi.

Odnośnik do komentarza

Chcąc opisać pediatrę idealnego postanowiłam opisać tego, do którego uczęszcza Moja córeczka.

Sędziwa Pani z uroczą, rozpromienioną twarzą badała moje 3 tygodniowe dziecko mówiąc do niego z uśmiechem na ustach. Malutka wpatrywała się w nią jakby była co najmniej cudem świata w tym czasie, gdy ja ze wzruszenia nie mogłam oderwać od tego widoku oczu. Już wtedy wiedziałam - wybór tego lekarza był bardzo słuszny. Od kobiety, która siedziała za biurkiem, pozastawiana mnóstwem kartotek biło dobro. Odpowiadała skrupulatnie na każde, nawet najbardziej bezsensowne pytania młodej mamy, która nie ma pojęcia o wychowywaniu, pielęgnacji i opieki nad dzieckiem. Przez wszystkie dni aż do dzisiaj - Pani doktor jest moim powiernikiem. Podarowany Mi nr telefonu skutkuje tym, że w miarę oczywiście zdrowego rozsądku gdy mam jakiś problem dzwonię do niej a ona ze stoickim spokojem rozwodzi się nad moim problemem i dzięki Bogu zawsze trafia w sedno. Doświadczenie, niespotykana w tych czasach empatia do drugiego człowieka, "serce do dzieci". Tak.. najważniejsze to robić to co się kocha. Jeżeli kocha się dzieci i robi się wszystko, by im pomóc - wtedy jest się pediatrom idealnym. Mam to szczęście, że na takiego właśnie pediatrę trafiłam.

Odnośnik do komentarza

LEKARZ IDEALNY DLA DZIECKA POWINIEN:
*kochać swą pracę, bez znaczenia czy w NFZ, czy prywatnie- gdy płacę,
*nie lekceważyć mego niepokoju, zbywając "na odczepnego" dla świętego spokoju,
*maluszka przebadać dokładnie, bym miała pewność, że trafna diagnoza zapadnie,
*cierpliwości mieć zasoby by skutecznie wybierać leczenia sposoby,
*nigdy nie być posępnym i w nagłym wypadku zawsze dostępnym,
*takie sobie wyznaczyć zadanie: ciepły stetoskop na każde badanie,
*gabinet urządzić kolorowo i wygodnie, by mały pacjent czuł się swobodnie,
*nie szczędzić uśmiechu dla malucha, to może zdziałać cuda!

Odnośnik do komentarza

Lekarz do dziecka powinien być ubrany w kolorowy fartuch ( nie biały kitel którego dzieci się boją) powinien być uśmiechnięty i mieć podejście do dzieci, a co najważniejsze być kreatywnym tak aby zachęcić dziecko do badania no i musi wzbudzać zaufanie u dzieci a nie strach.

http://www.suwaczki.com/tickers/gannrjjgfwqgdmwx.png

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę. Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje dziecko..a ja Twoja mama... :)

Odnośnik do komentarza

My dokładnie wiemy jaki powinien być idealny lekarz dla mojego dziecka, bo właśnie takiego mamy. To nasz lekarz rodzinny, do którego nasz synek chodzi nie bojąc się i nie protestując. Jak jest chory to chętnie wybiera się ze mną na wizytę lekarską, zawsze mówi: "Idziemy do tej dobrej pani doktor". Chętnie też daje się jej zbadać. To dlatego, że na dzień dobry rozmawia z Michasiem, bez pośpiechu pyta się co u niego słychać, a on jej grzecznie odpowiada, później zadaje mu pytanie co mu dolega, a on chętnie jej wyjaśnia. Do badania sam podnosi koszulkę, otwiera sam gardełko, sam wchodzi na wagę i miarę, wie że słuchawki to "stetoskop". Jest bardzo ciekawy jakie ma przyrządy w gabinecie, zadaje jej pytania do czego służą te wszystkie rzeczy a na koniec zapyta jeszcze czy ma strzykawki i czy dałaby mu patyczek do sprawdzania gardełka. Zawsze z takiej wizyty wychodzi ze strzykawką, patyczkiem i lizaczkiem, ma też liczną kolekcję naklejek "dzielny pacjent". Wszystko to mu się przydaje, bo w domu ma mini zestaw lekarski, ponieważ jak twierdzi w przyszłości chciałby zostać "dobrym lekarzem". Chętnie bawi się w doktora lecząc swoje zabawki, mamę, tatę i braciszka. Nieraz też podkradnie nasz termometr elektroniczny, bo potrzebny jest mu do zmierzenia temperatury swoim pacjentom. Jak zapytałam go jaki to jest według niego dobry lekarz, to odpowiedział: "że to taki,który niszczy złe wirusy i bakterie, bada brzuszek czy jest pełny i czy jest z nim wszystko w porządku i jeśli jest chory to wypisze mu receptę na lekarstwo". Chętnie ogląda Klinikę dla pluszaków a najlepiej lubi Stefcia. Właśnie taki jest idealny lekarz przyjazny, współczujący, specjalista, mający fach w swoich rękach i celnie diagnozujący choroby a ja mogę spać spokojnie, że nic mu nie będzie.
Ten mój 4-latek to taki jest ciekawy świata, aż po kosmos:) Ciągle mnie zaskakuje swoimi pytaniami:)

Odnośnik do komentarza
Gość mraczek80

Jaki powinien być idealny lekarz dla mojego dziecka?
Odpowiedź jest prosta :
Powinien mieć dla nas zawsze czas . Najważniejsza jego cecha jak dla mnie to musi umieć wysłuchać rodzica a nie tylko nadawać. I najważniejsze mieć serce do dzieci:)

Odnośnik do komentarza

RECEPTA!!!
Idealny lekarz powinien:
*Być przede wszystkim kompetentny i dokładny!!
* Lubić swoją pracę i czuć do niej powołanie!
* Mieć dobry kontakt z dziećmi i ich rodzicami!
*Mieć poczucie humoru i dużo uśmiechać się do swoich małych, ale bardzo wymagających pacjentów!
*Być kreatywny, pomysłowy i życzliwy!
* Być opanowany!
* Zagadywać dzieci i pokazywać im czym będzie je badał i jak ciekawa jest praca pana doktora!
* Postarać się, aby jego gabinet był kolorowy i przyjazny dla małych dzieci.
* Przełamać bariery i zachęcać do profilaktycznych badań! :)

Odnośnik do komentarza

Lekarz idealny to taki którego kochają dzieciaki. Ma podejście do pacjenta a to każda mama pamięta. Kiedy wchodzimy do gabinetu jego ma uśmiech na całego. Z nim nie straszne zaszczyki i szczepienia bo w zabawę płacz zamienia. Kiedy o nasze zdrowie się obawiamy szybko do lekarza przybiegamy. Pan doktor na każde pytanie odpowie i już zapominamy o chorobie!

Odnośnik do komentarza

Gdy czujesz się chory, gdy boli cię brzuszek
A Twój humor pełen jest złych muszek
Zadzwoń z mamą po doktora,
Który pokona tego potwora.
Gdy jesteś mały to doktor musi byś doskonały!
Po pierwsze musi przecież lubić wszystkie małe dziecie!
Po drugie musi być mądry i wyrozumiały
By rozumieć że Twój humor nie musi być wspaniały.
Po trzecie musi słuchać mamy i taty
Bo to oni znają cię nie na raty.
Musi widzieć w Tobie nie tylko pacjenta
A przede wszystkim małego człowieka.
Musi szanować Twoje zdanie
Leczyć, uśmiechać się, tłumaczyć.
Bo razem łatwiej pokonać potwora,
Którym jest wstrętna choroba!

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem lekarz powinien być uśmiechnięty, serdeczny i miły w stosunku do dziecka, cierpliwy, powinien mieć czas aby się z dzieckiem zapoznać, porozmawiać lub nawet chwilę pobawić, aby dziecko się go nie bało i pozwoliło na badanie. Powinien być również kompetentny i wnikliwy, nie wydawać pochopnych opinii, ale dokładnie zbadać dziecko biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na aktualny stan zdrowia małego . Lekarz powinien być przyjacielem dziecka a nie powodem do strachu czy płaczu. Mógłby również nosić jakiś zabawny strój np klauna, aby dziecko kojarzyło wizytę w gabinecie jako coś wesołego i pozytywnego

Odnośnik do komentarza

Idealny lekarz powinien mieć przede wszystkim odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie. Oprócz tego powinien lubić swoją pracę i mieć dużo cierpliwości do dzieci. Przed rozpoczęciem badania powinien przeprowadzić wywiad z rodzicem i nie bagatelizować żadnych informacji. Na pewno nie powinien się spieszyć i poświęcić dziecku tyle czasu ile potrzeba. Powinien chętnie odpowiadać na wszystkie pytania dziecka jak i rodzica, bo uznaje zasadę, że nie ma głupich pytań. Idealnym rozwiązaniem jest jeśli lekarz umożliwia rodzicom kontakt po wizycie podając swój nr telefonu lub adres e-mail.

Odnośnik do komentarza
Gość Martunia33

Teraz mamy idealnego lekarza pediatrę :) jest bardzo cierpliwa,miła,rzetelna,ma podejście do dzieci-tak potrafi zagadać,że dzieci same pozwalają oglądać sobie gardełka,uszy.Sposób rozmowy,dialog jaki prowadzi z dzieckiem pozwala maluchowi na odczucia bycia ważnym.Mniej chętnym do współpracy dzieciom w zaczarowany sposób opowiada jakie czynności będzie robiła i zawsze wyczarowuje zza ucha lizaka :) kochamy nasza Panią doktor <3

Odnośnik do komentarza

Lekarz idealny to taki, który kocha swój zawód a co za tym idzie każdego pacjenta. Taki lekarz odznacza się bardzo przyjaznym podejściem do dziecka, szerokim, szczerym uśmiechem, życzliwością. Taki lekarz to człowiek godny zaufania, którego dziecko się nie boi i wie, że może mu zaufać :)

Odnośnik do komentarza

Idealny lekarz dla dziecka
tak jak nasza lekarka najlepsza
opowiem na jej przykładzie
ona na dzieciach zna się
jest dobrym psychologiem
i zawsze pomoże w chorobie
nigdy nas nie zawiodła
a już tyle pomogła
zna się na problemach dziecięcych
wie jak je wyleczyć
rozumie panikę dziecka
na widok białego kitla
umie szybko czymś zaskoczyć
żeby bobasa nie spłoszyć
ma przygotowaną zabawkę
by odwrócić uwagę
jest kompetentna i ludzka
takich nam więcej trzeba
zawsze wychodzimy zadowolone
nawet gdy szczepienie mamy umówione.

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna mama Julka

o idealnym pediatrze marzy chyba każdy rodzic. Sama jestem mama prawie 3 letniego synka, który od 6 miesiąca uczęszczał do żłobka. Trochę nam zajęło trafić na pediatrę z powołania.

Idealny lekarz kocha dzieci i już od progu wita je szczerym uśmiechem. Zwraca się do małego pacjenta, rozmawia z nim podczas wizyty, nie ignoruje i cierpliwe znosi pociąganie za stetoskop. Idealny lekarz nie krytykuje rodziców, wsłuchuje się w ich pytania i znajduje czas dla pacjenta, nawet wtedy, gdy nie ma już na dany dzień do niego miejsc. Zdarzyło mi się nie być przyjęta.... synek miał wtedy 39 stopni gorączki i 5 miesięcy.
Stanowczo nie może to być lekarz, który na wszystkie choroby przepisuje antybiotyki, które uważa na najlepsze i najszybsze lekarstwo świata. Prawdziwy pediatra z powołaniem nie śpieszy się podczas wizyty, jest obecny duchem i ciałem w trakcie całego spotkania, nie spogląda nerwowo na zegarek.

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą 5 miesięcznego Krzysia. Gdy Krzyś miał trzy tygodnie trafił do szpitala z powodu rotawirusa. W szpitalu zaraził się groźnymi bakteriami, które spowodowały ostre zapalenie jelit. Podane w szpitalu antybiotyki spowodowały porażenie nerwów obwodowych. W szpitalu spędził ponad dwa miesiące. Lekarze ze szpitala twierdzili, że mały ma szanse wyzdrowieć, ale może to zająć aż dwa lata.
Po wyjściu ze szpitala, odwiedziliśmy z mężem wielu specjalistów z różnych miast, niestety większości z nich daleko było do ideału. Po kilkunastu wizytach w końcu trafiliśmy na bardzo dobrego lekarza(pediatrę i gastroenterologa), który wysłuchał nas, przepisał odpowiednie mleko, leki, dobrał dietę, zlecił odpowiednie badania, wystawił skierowania do innych specjalistów, pomógł załatwić rehabilitacje. Dzięki wiedzy i determinacji tego specjalisty Krzyś jest dziś zdrowym uśmiechniętym niemowlakiem i zajęło mu to niecałe pięć miesięcy. Gdy odwiedzamy naszego lekarza to zawsze jest uśmiechnięty, życzliwy i nigdy nie nosi białego fartucha. Gabinet ma dostosowany do potrzeb małych pacjentów (dużo ciekawych zabawek, kolorowe ściany, przewijak). Pamięta imiona dzieci, które leczy. Jest bardzo cierpliwy - zawsze można do niego zadzwonić lub wysłać smsa - na pewno odpowie na nasze pytania. Nigdy nie odmówi wizyty domowej. Co jakiś czas dzwoni i pyta o zdrowie synka.Według mnie lekarz doskonały to taki który, nigdy nie popada w rutynę, wierzy w swojego małego pacjenta, śledzi postępy medycyny, ciągle się dokształca, poszerza swoje horyzonty. Idealny lekarz to tylko ten z powołania, który pomoc chorym traktuje nie tylko jako zawód, ale także jako pasję i hobby, który uwielbia dzieci. Lekarz idealny potrafi też przekazać rodzicom informację o poważnej chorobie ich dziecka w taki sposób by wierzyli, że ich dziecko szybko wyzdrowieje i ma duże szanse. Lekarz z powołania zrobi wszystko co w jego mocy, by jego mały pacjent jak najszybciej wyzdrowiał.

Odnośnik do komentarza

lekarz idealny dla mojego dziecka to przede wszystkim lekarz kompetentny, posiadający ogromną wiedze w swojej dziedzinie medycyny, powinien mieć dobry kontakt z rodzicem i dzieckiem, powinien umieć wysłuchac i mieć dobre serduszko. Lekarz musi być delikatny, miły, usmiechnięty, no i cierpliwy, ale najważniejsze jest to by dziecko chętnie wchodziło do gabinetu i nie bało sie lekarza. Nam sie udało mamy wspaniałego pediatre z którym mozna o wszystkim porozmawiać, bardzo dokładnie dziecko bada, nie zapisuje w ciemno lekow no i przede wszystkim zawsze mozna na niego liczyć. Gdy mój szymonek sie rozchoruje to gdy zadzwonie na telefon to zawsze odbierze i doradzi jak postępować. my bardzo sie cieszymy że mamy wspanialego pediatre i mam nadzieje że kiedys wszyscy lekarze będa mieli takie podejście do pacjenta jak nasz wspaniały lekarz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...