Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

arlettax

Użytkownik
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutralna

Personal Information

 • Płeć
  Kobieta
 • Miasto
  Rumia
 1. Karmienie piersią jest dla mnie niepowtarzalnym momentem bliskości z moim dzieckiem, przeznaczonym tylko dla mnie i mojego dziecka. Natura tak ukształtowała nas matki, że możemy tego cudu doświadczyć, a wystarczy naprawdę mocno chcieć. Na początku wiadomo, jest dość ciężko, gdy piersi obolałe, sutki pokrwawione a maluszek ogromnie głodny. Z miłości można wszystko, przetrwać dzielnie kryzys i patrzeć optymistycznie w przyszłość. Jest to okres czasu, który już nigdy więcej się nie powtórzy, bo przy kolejnym dziecku jest inaczej. Ja jestem zakochana w naszym karmieniu – trwamy tak ponad 4 miesiące i oby jak najdłużej.
 2. Mleko Enfamil Premium 2 bardzo dobrze się rozpuszcza, ma wydajne opakowanie oraz smakowało bardzo synkowi. Niestety po kilkudniowym podawaniu mleczka, okazało się że synka bolał brzuszek i dostał zaparcia. U nas test nie powiódł się. Za to mleczko z chęcią wypija moja 21-miesięczna córeczka, której podaję to mleczko aby się nie zmarnowało. Lubi je pić i nie ma żadnych problemów z brzuszkiem. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w teście.
 3. Dawno temu żyli król i królowa i właśnie o nich jest tu mowa mieszkali w ogromnym zamku gdzie dźwięk strumyka budził wszystkich o poranku zostali rodzicami razu pewnego a było to dnia dosyć słonecznego słońce świeciło mocno na niebie a oni patrzeli raz dziecko raz na siebie bardzo chcieli zatrzymać te chwile jednak jesień było już coraz bliżej bali się o zdrowie królewicza wiedzieli że bez zdrowia nie będzie on miał życia wezwali więc doktora do swego zamku a ten poradził im witaminę D dać już o poranku ażeby Królewiczowi pojedynczo dozować no bo przecież siłacza mieli się dochować miał on walczyć o najpiękniejszą wybrankę serca chcieli się wnuka dochować więc Królewicza nie mogli zaniedbać zrobili więc co doktor przykazał codziennie tę witaminę i jedno jajko nietwarde i niemiękkie podawali tak aż do Królewicza młodości a potem każdy im tak silnego syna zazdrościł postanowili że na świat przyjdzie też królewna aby w rodzie była i córka jedna chcieli ją mieć blisko by nie poszła w nieznane jak królewicz co zdobywa państwa wybrane!
 4. arlettax

  Konkurs "My sleepy cloud"

  Pierwsze poduszka mojego dziecka z pewnością musi być miękka powinna być najlepszej jakości by spać bezpiecznie i bez duszności ważne by była hypoalergiczna by miała ciekawy kształt i była magiczna tak by dziecko dobrze zasypiało i całą noc spokojny sen miało.
 5. arlettax

  Konkurs "Bebi Kids"

  Była sobie wanienka i wpadła do niej kropelka taka pachnąca truskawkami kto jeszcze chce się bawić z nami? kranik głośno się odzywa że bez wody nie ma mycia rzecze woda więc szeroko na ta wannę ja mam oko już po chwili wytrysnęła ciepła woda i zaczęła bawić się w chowanego z kropelkami i została pachnącymi bąbelkami a z tych bąbli wyszły cuda tam najlepsza zabawa się uda bo powstała duża piana co zakryła wannę zwariowana.
 6. W ubieraniu dziecka zimą najważniejsze jest, żeby dostosować ubrania jak i ich rodzaj w stosunku do temperatury jaka jest w domu a także na zewnątrz. Moja mama powtarza mi, żeby dziecko ubierać podobnie jak siebie. Gdy mróz na dworze to warto zawsze oprócz kombinezonu otulić dziecko ciepłym, grubym kocykiem. Ważny też jest rodzaj materiału z jakiego wykonane są ubranka. Najlepiej by bielizna była bawełniana bez sztucznych domieszek, bo one wychładzają organizm. W domu należy sprawdzać kark malucha, czy nie jest przegrzany. Ciepło z ogrzewania w domu, przy intensywnej zabawie dziecka, może powodować że będzie się pociło. Warto więc ubrać naszego szkraba tak, aby łatwo było zdjąć jedną z warstw.
 7. arlettax

  Konkurs "W kąpieli"

  Sposoby by przezwyciężyć lęk przed kąpielą: 1. Kąpiel zawsze o tej samej porze. Ważne by dziecko nie było zmęczone. 2. Pozwolić dziecku wziąć zabawki typowo do kąpieli, żeby się szybko nie znudziło. Fajnie sprawdzają się kubeczki do polewania, które mają np. dziurki, żeby pokazać dziecku jak leci fontanienka z wody. 3. Pozwolić dziecku wybrać płyn do kąpieli. Taki, który ma jego ulubiony zapach, a opakowanie ciekawy dla niego motyw i kolorystykę. 4. Ważne, aby miejsce, w którym kąpiemy dziecko też nie było zbyt ponure. Istotne jest jasne pomieszczenie, a w szczególności jego właściwe – jasne oświetlenie. 5. Nigdy nie straszyć dziecka, że kąpiel to coś co musi zrobić za wszelką cenę, ale uświadomić mu że ma to być szczególna przyjemność. Ważne jest też nasze – rodzica/opiekuna nastawienie do tej czynności. Nigdy nie róbmy kąpieli w pośpiechu ale przeznaczmy na to tyle czasu ile potrzebuje dziecko. Bądźmy też raczej w dobrym nastawieniu, bo nasze emocje często przenoszą się na dzieci. 6. Dużo rozmawiajmy z dzieckiem, nawet jeśli nie potrafi ono jeszcze mówić. Mówmy mu co robimy i często się uśmiechajmy. Nasze dziecko nie będzie się już bało kąpieli, ale odpłaci tym samym.
 8. 1. Jakie kultury bakterii probiotycznych zawierają preparaty Floractin? Floractin zawiera żywe kultury bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), które mają korzystne dla zdrowia działanie potwierdzone w licznych badaniach klinicznych. 2. W jaki sposób można zapobiegać występowaniu chorób atopowych u niemowląt? Stosując suplementacje probiotyczną w czasie ciąży, można zapobiec występowaniu chorób atopowych u niemowląt. 3. Jakie efekty daje prewencyjne stosowanie probiotyków? - zapobiegają biegunkom, - polepszają funkcjonowanie śluzówki układu pokarmowego, - syntezują substancje odżywcze, - łagodzą objawy nietolerancji laktozy, - redukują rozwój niektórych nowotworów, - zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii, - obniżają poziom cholesterolu, - redukują stres, - zwalczają wrzody żołądka, - osłona przy antybiotykoterapii, - poprawa zaburzeń flory bakteryjnej -regulują hormony płciowe -zapobiegają miażdżycy Dlaczego według Ciebie warto stosować probiotyki? Probiotyki warto stosować, aby mieć zdrowy organizm. Nasza dieta często zawiera mnóstwo przetworzonego jedzenia, które może i jest smaczne ale nie koniecznie zdrowe. A potem nasz organizm cierpi. Pojawiają się niestrawności, bóle a w końcu jakaś poważna choroba. Należy zawczasu temu zapobiec i sięgnąć właśnie po probiotyki, które wzmacniają i pobudzają układ odpornościowy człowieka. Rozkładają chociażby związki rakotwórcze, a także zapobiegają osteoporozie. Bakterie probiotyczne posiadają też zdolność osiedlania się w przewodzie pokarmowym, hamowania rozwoju bakterii gnilnych i chorobotwórczych, obniżają ryzyko zachorowania na nowotwory jelit, przynoszą ulgę w dolegliwościach przewodu pokarmowego, obniżają reakcje alergiczne na mleko, regulują pracę przewodu pokarmowego u ludzi w podeszłym wieku oraz mają zdolność obniżania poziomu cholesterolu we krwi. Warto zatem sięgać po probiotyki, żeby pomóc naturze i żyć jak najdłużej.
 9. arlettax

  Konkurs z marką Pampers

  Najradośniejszy poranek z Olą kiedy leżę cichutko pod kołdrą otwieram oczy a mała stoi przy szczebelkach w łóżeczku swoim bardzo się ucieszyłam z tego widoku wiem że od teraz lepiej mieć małą na oku a był dzień wigilijny bardzo dla mnie refleksyjny bo pierwsze święta z naszą małą już nic nie będzie tak samo Oleńka pierwszy raz Mamo powiedziała i rączkę wyciągnęła i czekała aż do niej przyjdzie ukochana mama przytuli ją mocno i pocałuje z rana dzień dobry słoneczko moje coś pięknego ci na uszko powiem że kocham cię niezmiernie bo życie z Tobą jest takie piękne!
 10. Idealny lekarz dla dziecka tak jak nasza lekarka najlepsza opowiem na jej przykładzie ona na dzieciach zna się jest dobrym psychologiem i zawsze pomoże w chorobie nigdy nas nie zawiodła a już tyle pomogła zna się na problemach dziecięcych wie jak je wyleczyć rozumie panikę dziecka na widok białego kitla umie szybko czymś zaskoczyć żeby bobasa nie spłoszyć ma przygotowaną zabawkę by odwrócić uwagę jest kompetentna i ludzka takich nam więcej trzeba zawsze wychodzimy zadowolone nawet gdy szczepienie mamy umówione.
 11. Moja córka gdy do szkoły zacząć chodzić miała wiele z nią na temat drogi rozmawiałam najpierw chodziłyśmy wspólnie przez dwa tygodnie chciałam mieć pewność że mała będzie bezpiecznie czuła się pokazywałam jej jak i gdzie przejść należy bo jak dzieci przebiegają przez jezdnię to włos się jeży moja Ola jest bardzo rezolutna miałam więc pewność że taka nauka się uda i teraz już chodzi samodzielnie tą trasą jedno jest takie przejście z dość ruchliwą ulicą na szczęście ma koleżankę i kolegę więc spokojnie zatrzymują się przed przejściem świateł tam nie ma a to duży błąd sama tamtędy wracałam wiem stąd bo to też moja podstawówka kiedyś była trzydzieści lat temu a droga się nic nie zmieniła aby więc Ola dodatkowo bezpieczna była bo jak wiadomo jest zimna i ciemna zima nosi tornister z odblaskami podoba jej się bo jest z jej ulubionymi postaciami a gdy już całkiem ciemnym wieczorem wraca na jej kurteczce znajduje się odblaskowa kamizelka do zestawu przydałyby się odblaskowe kozaczki miło że jest organizowany konkurs taki i to w większości jest cała samodzielna trasa Oli bo tak do sklepu czy na basen to się ją wozi.
 12. arlettax

  Konkurs "Dzidziuś"

  Skóra mojego dziecka wymaga by zająć się nią od samego rana jak tylko Ola się obudzi rozpoczynamy od zmiany pieluchy używam chusteczek nawilżanych żeby odparzeń nie było żadnych a gdy skóra zaczerwieniona zaraz reakcja ma natychmiastowa sięgam po krem na odparzenia Dzidziuś i wtedy nie robią się już jeśli chodzi o dalszą pielęgnację to może od tego zacznę że na czysty dnia początek nie zapominamy umyć buzi i rączek później krem na każdą pogodę jeśli na spacer idziemy potem a gdy już pod wieczór się myjemy używamy Dzidziuś do kąpieli po nim skóra Oli jest bardzo delikatna używamy go już od pierwszego dnia później krem na całe ciało żeby się przyjemniej spało.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...