Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
marlen27

Pomysł na prezent

Rekomendowane odpowiedzi

Ciastolina bywa bardzo inspirująca ale też uspokajająca dla dziecka. Uczy nie tylko cierpliwości, rozwija manualne zdolności ale przede wszystkim wpływa na wyobraźnię dziecka. Warto zachęcać dzieci do korzystania z zabaw plasteliną czy też ciastoliną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje dziewczynki są trochę starsze, 5 i 8 latek i dostały klocki lego friends. Uwielbiają je. Ciągle coś budują, a na parapecie przybywa nowych różnych budynków. Na razie są na topie już dość długo. Drugi prezent to kucykowe lale, strzał w dziesiątkę i spełnienie marzeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swojej chrześniaczce również kupiłam ciastolinę, lubię dawać takie prezenty, które mogą rozwijać wyobraźnię, kreatywność, zręczność :) Świetna sprawa! polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tom_Dan1

Ja mojej chrześnicy kupiłem ciastolinę z foremkami w kształcie dinozaurów, są też różne inne motywy. Marysia zrobiła sobie małe dino zoo :) Zajęcie dla dziecka na pół dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciastolinę to chyba każde dzieci lubią :).. u nas sprawdziła się też gra "zgadnij kto to" do tego dorobiłam im dodatkowe plansze z postaciami bajkowymi, zalaminowaliśmy i jest szał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, ciastolina jest świetna i rozwija wyobraźnię. Jej wadą jest cena, ale widziałam ostatnio gdzieś takie odpowiedniki innej firmy, niedrogie, a tez wyglądały te zestawy bardzo ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tom_Dan1

Zamiast ciastoliny można użyć modeliny, albo zwyczajnej plasteliny - jest o wiele tańsza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~Tom_Dan1
Zamiast ciastoliny można użyć modeliny, albo zwyczajnej plasteliny - jest o wiele tańsza :)

jest tańsza, ale mniej trwała, moja teściowa robi Oli masę solną i to się sprawdza, choć nie lubię po tym myć zestawu do ciastoliny, łatwo się zapycha, a kiedyś zmieszała ciastolinę z tą masą solną i był i kolor i trwałość, przechowujemy to w lodówce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy pomysł, żeby zmieszać masę solną z ciastoliną. Musze, to kiedyś wypróbować. Ale ja powinnam masę solną wyrabiać w rękawiczkach, a później się w nich bawić, bo niestety bardzi mi dłonie pękają od soli. Ja do masy solnej dodaje na święta cynomon. Ładnie pachnie, a po wyschnięciu masa pięknie się mieni, jakby był wsypanu brokat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o prezent zawsze sprawdzonym pomysłem są klocki, układanki, puzzle, gry planszowe. Tak naprawdę wszystko zależy od wieku i zainteresowań dziecka. Polecam artykuł znaleziony na stronie imprezy-maja.pl odnośnie pomysłów na prezent. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurtynka

wspólny wyjazd pełen atrakcji którego maluchy nie zapomną przez dłuższy czas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo dobry pomysł, moja córka już nie może doczekać się kolejnych wakacji nad morzem w tym samym miejscu co rok i 2 lata temu i ciągle mówi, że tęskni odlicza miesiące do kolejnego wyjazdu. Jeśli chodzi o ciastolinę to u nas szału nie ma, Ola woli plastelinę i wykleja z małych kawałeczków swój własny obrazek na kartce z bloku. W tym roku zrzuciliśmy się na jej wymarzoną kolejkę Lego City. Jeden prezent od wszystkich a taki konkretny.Udało się nam w promocji kupić dodatkowy zestaw torów za ... 1 grosz, dołączony do kolejki.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hngltyenz.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Darka78
bardzo dobry pomysł, moja córka już nie może doczekać się kolejnych wakacji nad morzem w tym samym miejscu co rok i 2 lata temu i ciągle mówi, że tęskni odlicza miesiące do kolejnego wyjazdu. Jeśli chodzi o ciastolinę to u nas szału nie ma, Ola woli plastelinę i wykleja z małych kawałeczków swój własny obrazek na kartce z bloku. W tym roku zrzuciliśmy się na jej wymarzoną kolejkę Lego City. Jeden prezent od wszystkich a taki konkretny.Udało się nam w promocji kupić dodatkowy zestaw torów za ... 1 grosz, dołączony do kolejki.

no to świetny zakup:) daj, znać, czy się prezent udał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja akurat nie zwracam uwagi na te różnice cenowe pomiędzy plasteliną a ciastoliną,o wiele lepiej jest dziecku lepić różne rzeczy właśnie w ciastolinie i tego się trzymam,chodzi też o dobrą zabawę:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marika22

A co myślicie o wysłaniu dziecka na wycieczce jako prezencie za dobre stopnie? W szkole mojej siostrzenicy co jakiś czas są organizowane różne wycieczki, na przykład ostatnio biuro Aviatour travel organizowało wycieczkę do Mikrokosmosu, to taki park edukacyjny, gdzie są różne modele owadów. No i Lucynki nie puścili, bo nie przykładała się do nauki. Miała jasno powiedziane, że jak się postara i nauczy lepiej liczyć, to pojedzie, a jeśli nie to nie.
Tylko mi się wydaje, że taka wycieczka dużo by dziecku dała, bo oprócz rozrywki ma to też walor edukacyjny, więc powinni ją puścić a ewentualnie zabrać telewizje czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jestem za klockami drewnianymi. To są zabawki, które będą służyły wiele lat i zawsze są doskonałą zabawką.

Organizujesz komunię albo wesele? Sprawdź.]http://www.catering-gc.pl/catering-warszawa/]Sprawdź[/url].[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje młodsze dziecko też uwielbia klocki, ale ma już chyba wszystkie popularne dla przedszkolaka. Na prezent wybrałabym chyba coś zupełnie nowego. Mam plastikowego pieska Tolo, który ma ruchome elementy i wydaje dźwięki. Ktoś podarował mojej małej kiedyś też podróbkę - masakra, rozpadł się i na dodatek był niebezpieczny dla dziecka. Teraz widziałam nowe zabawki Tolo - farma i pociąg - jakość jest super i mają wiele elementów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupuję zawsze zabawki, miśki bo dzieci takie rzeczy lubią:)w tym roku myśle o prezenciku dla córci w postaci pluszowej kaczuszki z kocykiem cos tego typu:) http://www.anluxsklep.pl/pluszaki-z-kocykami/729-kaczuszka-z-kocykiem-polarowym-2-kolory-888-300.html :) bo uwielbia maskotki i ma ich dużą kolekcję:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...