Skocz do zawartości
Forum

Szczepienia czy na pewno bezpieczne?


Fifi

Rekomendowane odpowiedzi

Anya
Anya
mafinka

Dlaczego za innych, chcesz szczepisz, nie chcesz nie szczepisz.

Poza tym, mamy dostęp do coraz lepszych leków, które radzą sobie z wszystkim. Leczy się i gruźlicę i odrę, błonicę, WZW typu B etc, etc
ale wiesz, że po każdym leku mogą wystąpić działania niepożądane, powikłania...
kogo wtedy będziecie obwiniać? ruszycie z kolejną petycją?

Anya
mafinka

Tak samo rzecz ma się ze szczepieniami.
to piszecie od początku i znam Wasze stanowisko w tej sprawie dlatego też pytam co jeśli po podaniu leku nastąpią powikłania?

Mafinka mogłabyś się do tego odnieść? Bo mam wrażenie, że unikasz odpowiedzi...

Jakie Wasze stanowisko? Nie piszę w imieniu stowarzyszenia, bo do żadnego nie należę, wypowiadam się we własnym imieniu gdyż bliska jest mi idea petycji.

Odnośnik do komentarza

Anulka
mafinka
Anulka
Dzieciak miał wykonane oznaczenie swoistych przeciwciał w klasie IgE w surowicy krwi - właśnie dzwoniłam do mamy dziecka uczulonego na lek.

Dobrze badanie takie robi się gdy wystąpiła już reakcja na lek w celu potwierdzenia nietolerancji ale nigdy przed podaniem leku.
A czy ja powiedziałam, że w tym danym przypadku były zrobione przed? Czytaj ze zrozumieniem zanim znowu zaatakujesz.
Poza tym tak jak wspomniałam nie napisałam, że tak na pewno było.
Ani Ty ani ja medycyny nie studiowałyśmy, więc nasza wiedza ograniczona.

Dobrze ale żeby móc się wypowiadać w jakimś temacie należałoby mieć chociaż jako taką orientację, a nie pieprzyć od rzeczy (sorry za wyrażenie). Z medycyną jestem związana od dziecka, ba jestem nią genetycznie obciążona. Żyję z nią na co dzień i od święta.

Odnośnik do komentarza

mafinka
Anya
Anya

ale wiesz, że po każdym leku mogą wystąpić działania niepożądane, powikłania...
kogo wtedy będziecie obwiniać? ruszycie z kolejną petycją?

Anya

to piszecie od początku i znam Wasze stanowisko w tej sprawie dlatego też pytam co jeśli po podaniu leku nastąpią powikłania?

Mafinka mogłabyś się do tego odnieść? Bo mam wrażenie, że unikasz odpowiedzi...

Jakie Wasze stanowisko? Nie piszę w imieniu stowarzyszenia, bo do żadnego nie należę, wypowiadam się we własnym imieniu gdyż bliska jest mi idea petycji.
Wasze stanowisko-czyli stanowisko przeciwników szczepień-i znam Wasze zdanie na temat powikłań po szczepieniach a pytam o powikłania po lekach-nie proszę żebyś odpowiadała w imieniu innych jedynie w swoim.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Anya a po którym antybiotyku dziecko może mieć odczyn ze strony OUN w postaci padaczki, zapalenia mózgu, zapalenia opon mózgowo- rdzeniowych, zespółu Guillaina-Barre? Ja nie spotkałam się z takim przypadkiem, a Ty?

I jestem na 100% pewna, że po żadnym leku moje dziecko nie miało by takiej pamiątki jak ma po szczepieniu. Więc o jakim stanowisku mówimy? Leki podawane są aby ratować życie w stanie zagrożenia, a szczepionki? Czy myślisz, że osłuchanie dziecka przez lekarza daje pewność, że dziecko jest zdrowe i można zakwalifikować je do szczepienia? bo aby to stwierdzić, trzeba specjalistycznych badań.

Odnośnik do komentarza

mafinka
Anulka
mafinka

Dobrze badanie takie robi się gdy wystąpiła już reakcja na lek w celu potwierdzenia nietolerancji ale nigdy przed podaniem leku.
A czy ja powiedziałam, że w tym danym przypadku były zrobione przed? Czytaj ze zrozumieniem zanim znowu zaatakujesz.
Poza tym tak jak wspomniałam nie napisałam, że tak na pewno było.
Ani Ty ani ja medycyny nie studiowałyśmy, więc nasza wiedza ograniczona.

Dobrze ale żeby móc się wypowiadać w jakimś temacie należałoby mieć chociaż jako taką orientację, a nie pieprzyć od rzeczy (sorry za wyrażenie). Z medycyną jestem związana od dziecka, ba jestem nią genetycznie obciążona. Żyję z nią na co dzień i od święta.
Mąż po medycynie, siostra położna czy Bóg wie raczyć kto jeszcze, tematu nie załatwią. Trzeba samemu iść na studia by móc wypowiadac się w pewnych kwestiach i jeszcze obrażać innych i traktować ich z góry.
Ale tak jak wcześniej wspomniała któraś z dziewczyn, to nie jest wątek na tego typu zmagania. Już raz podobne przerabiałam i nie chcę tego powielać.

Temat szczepień jest tak samo kontrowersyjny jak temat aborcji czy klapsów na naszym wątku. Każdy ma swoje racje. Ważne by i jedna strona nie cierpiała i druga również.

Odnośnik do komentarza

mafinka
Anya a po którym antybiotyku dziecko może mieć odczyn ze strony OUN w postaci padaczki, zapalenia mózgu, zapalenia opon mózgowo- rdzeniowych, zespółu Guillaina-Barre? Ja nie spotkałam się z takim przypadkiem, a Ty?

I jestem na 100% pewna, że po żadnym leku moje dziecko nie miało by takiej pamiątki jak ma po szczepieniu. Więc o jakim stanowisku mówimy? Leki podawane są aby ratować życie w stanie zagrożenia, a szczepionki? Czy myślisz, że osłuchanie dziecka przez lekarza daje pewność, że dziecko jest zdrowe i można zakwalifikować je do szczepienia? bo aby to stwierdzić, trzeba specjalistycznych badań.
a co według ciebie daje taką gwarancję?
Przed każdym szczepieniem trzeba wykonać teraz EEG, rezonans, badanie krwi pełne? Co jeszcze według Ciebie?
Nie dajmy się zwariować.

Odnośnik do komentarza

Anulka

Mąż po medycynie, siostra położna tematu nie załatwią. Trzeba samemu iść na studia by móc wypowiadac się w pewnych kwestiach i jeszcze obrażać innych i traktować ich z góry.
Ale tak jak wcześniej wspomniała któraś z dziewczyn, to nie jest wątek na tego typu zmagania. Już raz podobne przerabiałam i nie chcę tego powielać.

Temat szczepień jest tak samo kontrowersyjny jak temat aborcji czy klapsów na naszym wątku. Każdy ma swoje racje. Ważne by i jedna strona nie cierpiała i druga również.

Coraz bardziej mnie zaskakujesz, niedługo się dowiem że mam ojca księdza i a mój mąż jest masonem :hahaha: Nie wiem co masz do mnie i nawet nie chcę wiedzieć, ale jedno Ci powiem - to można leczyć.

Odnośnik do komentarza

mafinka
Anya a po którym antybiotyku dziecko może mieć odczyn ze strony OUN w postaci padaczki, zapalenia mózgu, zapalenia opon mózgowo- rdzeniowych, zespółu Guillaina-Barre? Ja nie spotkałam się z takim przypadkiem, a Ty?

I jestem na 100% pewna, że po żadnym leku moje dziecko nie miało by takiej pamiątki jak ma po szczepieniu. Więc o jakim stanowisku mówimy? Leki podawane są aby ratować życie w stanie zagrożenia, a szczepionki? Czy myślisz, że osłuchanie dziecka przez lekarza daje pewność, że dziecko jest zdrowe i można zakwalifikować je do szczepienia? bo aby to stwierdzić, trzeba specjalistycznych badań.

Mafinka ale dlaczego upierasz się tylko o powikłania ze strony OUN? Po lekach są również inne powikłania, działania niepożądane, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. I pytam co wtedy? Kto będzie winny? Będzie kolejna petycja?
Szczerze współczuję rodzicom dzieci dotkniętych powikłaniami po szczepieniach ale pamiętajmy, że powikłania mogą wystąpić również po każdym leku i czy to znaczy, że mamy nie podawać ani nie przyjmować leków?
Nie cofajmy się do przeszłości...

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie że troche sie zapędziłyście na tym wątku,według temetu to raczej miałbyc wątek o wadach i zaletach szczepień a nie o tym co kto wie i co o kim mysli.Kazdy ma swoje zdanie,chce to szczepi nie to nie i tyle,i każdy jednego jak i drugiego zachowania może ponieść korzyści jak i straty.Mysle też że tych nieszczepiących rodziców jest tak mało że tym szczepiącym nie "zagrażają" rozprzestrzenieniem sie jakiś chorób.W mojej okolicy ani w śród osób jakie znam nie ma rodziców nieszczepiących dzieciaków ,raczej każdy to robi.
Ochłońcie troche i nienaskakujcie tak na siebie!

Odnośnik do komentarza

chyba watek sie troche zamieszal...

coz FIFI wykresy to ja tez moge sobie namalowac. prawda jest taka ze organizm czlowieka jest jak KOSMOS - jeszcze go tak do konca nie znamy. jest wiele czynnikow w zyciu ktore moga sie nakladac i jeden dodatkowy - jak szczepionka moze spowodowac ostatecznie katastrofalne skutki.

to tak jak ktos ma IVF - jaka jest pewnosc ze urodzi sie dziecko i to zdrowe dziecko? ale kobiety poddaja sie setka badan by miec dziecko. koszta sa ogromne i meczace- a one stawiaja wlasne zycie na lini, by miec malenstwo. kazdy w zyciu musi podejmowac wlasne decyzje i nawet przejscie przez ulice to ryzyko.
a czytajac niektore twoje teksty - mam wrazenie ze wedlug ciebie, te matki, ktore szczepia to robia krzywde wlasnym dzieciom. ale wiekszosc szczepionek jest stosowana od dziesiatek lat i nikt wtedy ipodow nie dawal. i wiekszosc dziewczyn na tym forum byla szczepiona w czasach prl-u, kiedy to nie bylo neta i "Polska" skakala przez plot by wyrwac sie na zachod.

ile zaszczepionych dziewczyn na forum ma ten autyzm??? Fifi, masz statystyki na to?

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Shyshka
mbea
ile zaszczepionych dziewczyn na forum ma ten autyzm??? Fifi, masz statystyki na to?

Sorki ze sie czepiam, ale ludzie autystyczni raczej nie przesiaduja na forach...
To tak jakby pytac: "Ilu ludzi z tych co tu biegna w tym maratonie jest sparalizowanych?"

ludzie z autyzmem to nie idioci! ktorzy nie potrafia pisac ani czytac. masa ludzi autystycznych wspaniale radzi sobie z pisaniem i czytaniem. i autyzm moze lagodniec z biegiem lat.
a maratony tez sa dla niepelnosprawnych - taka inf na boku

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

To moze utworzmy ankiete: CZy masz jakis stopien autyzmu lub inne NOPy? A moze sa juz jakies statystyki na ten temat?

mbea
Shyshka
mbea
ile zaszczepionych dziewczyn na forum ma ten autyzm??? Fifi, masz statystyki na to?

Sorki ze sie czepiam, ale ludzie autystyczni raczej nie przesiaduja na forach...
To tak jakby pytac: "Ilu ludzi z tych co tu biegna w tym maratonie jest sparalizowanych?"

ludzie z autyzmem to nie idioci! ktorzy nie potrafia pisac ani czytac.

A gdzie ja to napisalam?

a maratony tez sa dla niepelnosprawnych - taka inf na boku

Klania sie umiejetnosc czytania ze zrozumieniem: co innego BRAC UDZIAL, a co innego BIEC.

No i milo, ze jakis specjalista od autyzmu, szczepionek itp sie odezwal. Tego nam brakowalo.

www.opowiemcibajke.pl


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4/st/20130225/e/Pola/dt/7/k/5563/s-event.png

Odnośnik do komentarza

Shyshka
mbea
Shyshka

Sorki ze sie czepiam, ale ludzie autystyczni raczej nie przesiaduja na forach...

Klania sie umiejetnosc czytania ze zrozumieniem: co innego BRAC UDZIAL, a co innego BIEC.

czytam ze zrozumieniem ale chyba nie przemyslalas jakich slow uzywsz, bo brac udzial na wozku czy biec to jednak jest TO SAMO - dyskryminowanie nie jest poprawne nawet na forach.

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny po pierwsze można dyskutować, ale nie róbcie takich akcji, jakiej ja tu doświadczyłam, że się z kogoś wyśmiewa lub obraża. Nie tędy droga.

Po drugie nikt tu nie pytał ludzi autystycznych o wypowiedź, tylko rodziców, którzy doświadczyli takich powikłań po szczepieniu i mają takie dziecko w domu.

Odnośnik do komentarza

mbea

a czytajac niektore twoje teksty - mam wrazenie ze wedlug ciebie, te matki, ktore szczepia to robia krzywde wlasnym dzieciom. ale wiekszosc szczepionek jest stosowana od dziesiatek lat i nikt wtedy ipodow nie dawal. i wiekszosc dziewczyn na tym forum byla szczepiona w czasach prl-u, kiedy to nie bylo neta i "Polska" skakala przez plot by wyrwac sie na zachod.

ile zaszczepionych dziewczyn na forum ma ten autyzm??? Fifi, masz statystyki na to?

Moim zdaniem wypowiedz dotyczyla osob obecnych na forum, nas wszystkich szczepionych kiedy jeszcze nie mowilo sie glosno o NOP.
Wciaz podtrzymuje opinie, ze osoby autystyczne raczej nie przesiaduja na forach, a jesli nawet, to maja swoje fora zamkniete, gdzie sie nawzajem rozumieja: Forum dla osób dorosłych z Zespołem Aspergera / NLD / autyzmem wysokofunkcjonującym / hyperleksją - Zespół Aspergera
Nie obrazilam osob sparalizowanych, nie rozumiem skad sie wzielo czepialstwo i protekcjonalne wypowiedzi po angielsku sugerujace, ze jestem ograniczona.

www.opowiemcibajke.pl


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4/st/20130225/e/Pola/dt/7/k/5563/s-event.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...