Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Anya

Przekąski, obiady, desery, ciasta... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zwolenniczką domowych łakoci, więc na każdy weekend w domu musi być ciasto, które podejrzanie szybko znika :D w zeszłym tygodniu pierwszy raz upiekłam brownie. Powiem Wam, że wahałam sie dość mocno, czy nie zrobić jednak czegoś innego... ale rodzinka nie żałuje, więc ja też nie :P a to przepis:
350 g gorzkiej czekolady
3 jajka
250 g masła
150 g cukru
100 g mąki pszennej
łyżeczka proszku do pieczenia

Czekoladę i masło roztapiamy w kąpieli wodnej i zostawiamy, aby ostygła (tylko musi być jeszcze płynna).
Jajka ubijamy z cukrem, potem dodajemy stopniowo czekoladę, a na końcu mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.
Powstałym ciastem wykładamy formę o wymiarach 23 x 23cm wysmarowaną masłem (można też wyłożyć ją papierem do pieczenia).
Pieczemy w nagrzanym do temperatury 180°C piekarniku ok. 35- 40 minut.
Smacznego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak prawdziwe ciasta, to tylko z czekoladą :D chociaż jestem zwolenniczką zdrowego żywienia, czasem pozwalam sobie na mały grzeszek i wertuję przepisy kulinarne. Powtarzam sobie, że gorzka czekolada sprawia, że ciasto staje się bardziej dietetyczne... A w ogóle to czekolada jest z kakao, ziarna kakao z kakaowca, a kakaowiec to roślina... Czyli czekolada to warzywo :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A macie jakiś ciekawy i sprawdzony przepis na kotleciki dla dziecka? Tak jak w tym artykule http://www.portal-zdrowia.eu/5-dan-ktore-kochaja-dzieci/ moje dzieci kochają naleśniki i makarony, ale chciałabym spróbować też kotlecików tylko, że podana na tej stronie wersja ze szpinakiem już na starcie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz nie ma juz wiekszych problemow ze znalezieniem pomyslow na smaczny obiad. W sieci jest sporo serwisow na ktore uzytkownicy wrzucaja swoje najlepsze pomysly .. ja wlasnie z takich miejsc zbudowalam sobie dosc obszerna baze. Wszystko zostalo wydrukowane i mam taka swoja ksiazke kucharska. Oczywiscie wszystko bylo wczesniej skonsultowane w domownikami. Najbardziej im smakuja dania oparte o makaron jak https://uwielbiam.pl/przepis/makaron-z-sosem-serowym dla mnie tez na plus jest fakt, ze wiekszosc produktow potrzebnych do przyrzadzenia moge kupic wszedzie. Do tego krotki czas przygotowania i okazuje sie on przepisem idealnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elwirsa

Ja nie mam ulubionych blogów a co do przekąsek to zawsze na imprezach na szybko się sprawdzają gotowe, paluszki, świetne są te natures z lubelli, do tego krakersy, chipsy nachosy, jakies fajne dipy do pomaczania, to taki zestaw na wieczór przy meczyku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MartaKisc

Jeszcze pare miesiecy temu bylam wielka zwolenniczka kupowania gotowych ciast i deserow. Wynikalo to moim zdaniem z mojego lenistwa bo wystarczylo przejsc sie do sklepu badz cukierni. Niestety w ostanim czasie ceny poszly mocno w gore, a jakosc dziwnym trafem spadla. Zdalam sobie sprawe, ze nie mam wiecej zamiaru placic za spozywanie wypiekow do ktorych zamiast maki jest uzywany jakis uzupelniacz, a w czekoladzie jest wiecej cukru niz jej samej. Znajoma podsunela mi pewien pomysl abym poszukala jakichs przepisow w sieci. Oczywiscie bylam w tym zupelnie zielona wiec podpytalam na jednej z grup spolecznosciowych. Udalo mi sie znalezc przy okazji takze wiele poradnikow dla osob zaczynajacych swoja przygode z pieczeniem. Najbardziej cenie sobie serwisy typu https://uwielbiam.pl/przepisy?txt=sezonowe poniewaz na ich lamach to wlasnie czytelnicy dodaja swoje najlepsze pomysly. Nie ma ma kopiowania materialow jak to ma miejsce na blogach co jest najwiekszym plusem. Oczywiscie z czasem bywa kiepsko jednak dwa razy w tygodniu uda sie cos upiec :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...