Skocz do zawartości
Forum

Mamusie 2005:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wtorkowo

Wczoraj był kolejny Mikołaj :Oczko:. Maciuś wśród prezentów dostał autko, takie małe BMW. Jak je Adaś zobaczył to wszystko potem oddawał Maćkowi, byle ten mu pożyczył to autko. A Maciuś miał uciechę bo czego tylko nie zapragnął z Adasiowych prezentów to od razu dostawał i to do ręki. Ale to zabawnie wyglądało :Śmiech:

Monia - a kto powiedział, że ruskich nie może być na Wigilii :D

Cosmo – fajna sprawa z tymi piernikami :yes:. Jak damy radę to namówię Adaisa na te pierniczki :Śmiech:
Świetna kuchareczka z Kinii ::):

Sylak – witaj ::):
Co do złego zachowania to trzeba zacząć przede wszystkim wszędzie i zawsze od konsekwencji :yes:. Najtrudniej o to, ale jak ją „wyćwiczysz” to będzie Ci łatwiej, zwłaszcza jak Maluszek przyjdzie na świat. Za dobre zachowanie nagradzaj a za złe karz. Brzmi banalnie, ale skutkuje. Jeśli nie, to znaczy, że gdzieś po drodze zostały błędy zrobione :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Monia- pierożki ruskie na Wigilii to super pomysł.Przynajmniej zjesz ze smakiem i bez szaleństw żołądkowych dla maluszka..Barszczyk czerwony chyba też można :Oczko: ja to rybkę też sobie zaserwowałam


dziubala-
superowo to musiało wyglądać taka braterska wymiana zabawek.Spryciarz ze starszego...jeszcze trochę i młodszy się nie da:36_2_27:

Ewa- świetne fotki.Widać że Kinga zadowolona:D

sylak- nie napisze nic mądrego bo dziubala super już napisała:36_2_25:

U mnie piękne słoneczko za oknem.
Skocze zaraz na 5minut do sklepu i się okaże jaka temp. za oknem.
Jeszcze godzinka i do domku:D

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Czesc kobity,

U mnie zwariowany dzien, ciagle w biegu, Stachu znowu kaszle...ach nie chce mi sie juz nawet o tym pisac!!!
Bylismy dzis z dziewczynami u pediatry, bo ponad tydzien leci im z nosa i nie widac poprawy, a ostatnio mialam wrazenie, ze cos im zaczyna swiszczec i charczec. A jak bylam ze Stachem w tym szpitalu, to naogladalm sie mnostwo malutkich dzieciaczkow z zapaleniami płuc i to najczesciej takimi bezobjawowymi, ze wolalam to sprawdzic Na szczescie wszystko jest ok. Juz to chyba pisalam, ale w koncu znalezlismy naprawde rewelacyjnego pediatre, super gość. Pokazał mi na co zwracać uwage w oddechu dzieciakow, zeby samemu zauwazyc, czy doszlo do jakiegos zapalenia drog oddechowych. I wiecie co? Powiedzial tez, ze polowa tych bezobjawowych zapalen pluc u dzieci to wielka sciema, na zdjeciu RTG wychodzi jakas wydzielina w plucach, opisuja to jako zapalenie płuc i biora dzieciaka na oddział, ładujac mu antybiotyk. A robia tak, bo szpital ma za takiego pacjenta z zapaleniem płuc kupe kasy. I ponoc jest to praktykowane w wielu szpitalach:(
Pamietam jak lezalam ze TSachem w tym szpitalu gdy miał 1,5 roczku z nawracajacymi biegunkami, to tez po przeswietleniu stwierdzili, ze ma zapalenie pluc. Wypisałam sie wtedy na zadanie po pierwszym dniu, bo nie pozwolili mi zostawac z nim na noc i pojechalismy do innego szpitala i tam jakims cudem juz tego zapalenia pluc nie bylo!!!
Po prostu paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cosmo super fotki:)

Sylak dzieki:Nieśmiały:
A co do konsekwencji, kar i nagrod to w 100% zgadzam sie z Dziubala, ja przyznaje, ze ostatnio troche odpuscilam. Zawsze najwieksza kara dla Stacha był zakaz ogladania wieczorynki, niestety ostatnio tej kary nie stosuje, bo w tym czasie gdy on oglada bajke, ja mam pol godziny, zeby wykapac i nakarmic dziewczyny. Itd, itd. Ale reguralna konsekwencja naprawde przynosi skutki. A to, ze Stachu łobuz i histeryk to inna sprawa:)

Dziubala super z chłopakami. Jeszcze troche i beda sie razem fajnie bawic:)

MalaMoni ja uwielbiam ruskie:)

Odnośnik do komentarza

Witam:)

Stachu sie uparł, zebym to ja go dzis zaprowadziłą do przedszkola, wiec poranny spacerek mam za soba:)
Cały czas kaszle, ale osłuchowo czysty, gardło tez nie najgorzej!!!
Mam nadzieje, ze po wycieciu migdała skoncza sie kaszlowe problemy.
Dzisiaj kolezanka, ktora jest radiologiem w szpitalu w Puszczykowie, zapisuje nas do tamtejszej poradni laryngologicznej, bo stamtad potrzebujemy skierowanie i w razie W moze uda jej sie nas jakos popchnac, zebysmy nie musieli za dlugo czekac na zabieg. Ponoc zima jest najlepszym okresem na wycinanie migdałków!!!

Miłego dnia kobitki!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

andzia

Pokazał mi na co zwracać uwage w oddechu dzieciakow, zeby samemu zauwazyc, czy doszlo do jakiegos zapalenia drog oddechowych.
dasz rade opisać ;-)
Super ze znalazałś świetnego pediatrę to skarb w dzisiejszych czasach !!1

Z tym zapaleniem pluc ktorego nie ma to juz paranoja ale po naszych lekarzach,szpitalach można sie wszystkiego spodziewać niestety-tylko czyim kosztem wrrr

w razie W moze uda jej sie nas jakos popchnac, zebysmy nie musieli za dlugo czekac na zabieg
trzymam kciuki za przyspieszenie zabiegu ;-)

U nas słonecznie ale mroźnie-rano było -2stopnie.Ja lubie taki delikatny mrozic i bez wiatru hahah zdrowsze takie powietrze niż plucha za oknem.

U Bartusia w przedszkolu wszystko już ślicznie przystrojone.Ale miał frajde dzisiaj ;-)

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Pudelek nie wiem czy bedzie to w miare obrazowo, ale trzeba zwracac wuage na brzuszek, czy przy oddechu nie robi sie takie wglebienie miedzy wlasnie brzuszkiem a klatka piersiowa, wtedy to oznacza, ze doszlo do zapalenia drog oddechowych, jezeli jest wszystko ok, to nie wiedac tej podziałki, a oddech jest rowny.
Ja zawsze zwracalam uwage na świsty i chrzaszczenia, a to nie wiele pomaga, bo u malutkich dzieci, ktore nie potrafia odkaszlnac, zawsze przy katarze takowe słychac.

Mamy termin do laryngologa na 16-go:)

U Stacha w przedszkolu tez super swiatecznie.
Grupa Stasia zebrała 1400 zł na kiermaszu swiatecznym i za te pieniadze beda kupione nowe zabawki i pomoce naukowe.

Odnośnik do komentarza

Witam środowo

Mnie dziś rano zimno mi w nogi było :Kiepsko:, nie pomyślałam żeby rajtki sobie założyć. Adasiowi chyba też już czas zakładać. Maciek ma zakładne, bo on głównie siedzący w wózku więc bardziej mu zimno.
Wy już zakładacie rajtki dzieciom?

Andzia – ale numer z tymi zapaleniami płuc. Szok!!!
Pisałaś, że masz koleżankę radiolog, ona też wypisuje, że jest zapalenie płuc? Zapytaj ją o to. Ciekawa jestem.
Dobrze, że dziewczynkom nic nie jest. Niech im katar mija a Stasiowi kaszel.
A ten brzuszek i wgłębienie obserwuje się na stojąco, leżąco, siedząco?

Cosmo – dzięki, że pomyślałaś o nas :Całus:

Odnośnik do komentarza

Andzia- dzięki za opisówkę.Sprobuje poobserować kiedyś ;-)

Cieszę się że termin szybciutki ;-)

Dziubala- rajtek do przedszkola nie zakałdam jeszcze mimo ze dziś było -2stopnie.Bartek ba ocieplene polarem spodnie aha i do przedszkola mamy 5minut.

Sprawdzam rano zawsze jak go przebieram w przedszkolu czy nóżki ma chłodne ale na razie nie ma więc luz.
Jednak na jakieś spacery pewnie bym już założyła jak tempka na -
Tej zimy miał rajtki raz na sobie jak spadł śnieg i poszedł na spacer ;-)

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam!!!

Dziubala moja znajoma jest radiologiem w tm szpitalu, gdzie chcemy isc na migdalki, bo u nas w Sremie nie robia pod narkoza, dlatego zalatwiam przez nia. A zdjecia moze itek opisuje, ale problem jest jak je pozniej interpretuje pediatra:( Przykre, ale prawdziwe:(

A ta obserwacja na lezaca. Zobaczymy czy i u mnie cos z niej wyjdzie:)

Pudelek my tez mamy do przedszkola bliziutko, ale czasem zakladam Stasiowi rajtki, a na to cienkie dresowki, zeb sie nie zgrzal na sali:)

Musze sie pochwalic, ze moja konsekwencja w usypianiu dziewczyn daje efekt-zasypiaja zupelnie sama, bez klepania i kolysania!!! Wlasnie leza w lozeczku i sie tarmosza ze smokami:)
Narazie spia jeszcze w jednym lozeczku, ale od nowego roku kazda bedzie mila swoje i przeniose je juz do Stacha pokoju:)

Cosmo mi pelnia kojarz sie tylko z tym, ze maz bedzie chcial znowu jechac na polowanie:)

Odnośnik do komentarza

No to w takim razie i ja odczuwał pełnię juz mimo ze jakośnie opbserwuje jej bo mamy tu Ewę ;-) nie spalam dzis w nocy od 4 i boje się że może być jeszcze gorzej ;-(

andzia- to gratki w usypianiu.Konsekwencja górą-jak zwykle.!!!!
To na sali w czym biega w samych rajtakch czy dresie i rajtakch?? Bartek w samych spodenkach dresowych które mu przebieram w szatni.Byłby uponocy jakby jeszcze miał rajtki.Ale każde dziecko inne.;-)

Pachnie wiosną od rana.W szoku jestem O 8smej było +4 a teraz pewnie więcej bo super ładnie na polku.Zapowiadali tempke na + do końca tygodnia.Oby tylko nie padało ;-)

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam czwartkowo

Pudelek – Adaś chodzi najczęściej w dżinsach (czasem w spodniach materiałowych)i skarpetach. Żadne nie są ocieplane, ale rajtek jeszcze jednak nie zakładam. Jak Adasiowi jest zimno to najczęściej w ręce, i wtedy zakłada rękawiczki więc jakby mu było zimno w nogi to by mi powiedział, chyba :Oczko:

Cosmo – a może ulegasz autosugestii z tą pełnią :D

Andzia – ale jak radiolog napisze na kartce że na rtg jest zapalenie płuc to pediatra chyba nie zignoruje tego tylko da antybiotyk.
Brawo! Super, że dziewczynki zasypiają same :great:, spore ułatwienie dla rodziców :yes:

Odnośnik do komentarza

andzia - fajne fotki :)
Dziubala - to raczej nie autosugestia bo o tym, ze zbliza sie pelnia przypominam sobie najczesciej po tym jak sie zaczynam zastanawiac co jest przyczyna swojego podenerwowania i mniej kompromisowego zachowania otoczenia ;). no ale kto wie. moze to zbieg okolicznosci. kilka waznych spraw sie u nas teraz dzieje wiec moze to ich wina a nie pelni, przynajmniej w tym miesiacu ;). no ale pelnia jest jutro i tego sie zmienic nie da ;).

http://www.suwaczek.pl/cache/e95ba2a587.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9061b31c68.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da1088495f.png

Odnośnik do komentarza

ależ śliczne dziewuszki !!!!!!!!!!!!! urocze i jakie usmiechy :D

pierogi na wigilie wczoraj zakupiłam w barze wegetarianskim na krupniczej ( POLECAM) są pyszne, jak domowe, wiec mam juz co jesc z pierogów.

ewka--pełnia powiadasz.................hmmmmmmmmmmmm to hcyba ja tez tak nerwowo na nia reaguje

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

Dziekujemy za wszystkie komplementy:23_30_126::23_30_126::23_30_126:
Dziewczyny rzeczywiscie podobne do siebie, ale z K. rozrozniamy je juz bez problemu, boZosia ma taka wystajaca zylke na nosku:) Gorzej jak zylka zniknie:)

Dziubala ja lekarzem nie jestem, ale wydaje mi sie, ze radiolog tylko opisuje zdjecie, np. ze sa zmiany w lewym plucu, a nie stawia diagnozy. Ale jak bede sie widziala z kolezanka, to zapytam:Oczko:

MalaMoni super fotka braciszkow:)

Pudelek ja w bezsenne noce tez analizuje co sie da, ale mysle, ze pelnia nie ma na to zadnego wplywu. Zreszta nigdy sie nad tym nie zastanawialam.

Dziewuchy juz spia, K. czyta jeszcze bajke Stasiowi, a ja mam kuuuuuuuuuuuupe prasowanie:(

Odnośnik do komentarza

andzia- ja nad pełnią się też nigdy nie zastanawiałam dopiero jak Ewa kilka razy coś wspomniała to zaczęłam o tym myśleć a może to faktycznie przypadek.
Nie zastanawiam sie bo szkoda czasu na głupoty.Faktem jest że kilka razy gdy miałam problemy ze spokojnym snem to wtedy pełnia pełnia....a zwykle problemów ze spaniem nie miewałam ;-)

Co innego gdy coś sie nie układa po moejej myśli wtedy nie ma co się tłumaczyć pełnią ;-)

http://www.szipszop.pl/tickers/21119.gif

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

Dziś rano Adaś nas zaskoczył, bo nie chciał iść do przedszkola :Szok:. W końcu poszedł, ale muszę porozmawiać z wychowawczynią czy coś się wczoraj wydarzyło.

Pudelek – dziś ja w nocy miałam myślenice, pół nocy nie spałam, a drugie pół miałam sen przerywany. Może pełnia też swoje zrobiła :Oczko:

Monia – ja pierogi ruskie zawsze mam od swojej mamy. Robi przepyszne :great:

Andzia – no tak, masz rację, radiolog nie stawia diagnozy tylko opisuje zdjęcie. No to rzeczywiście by wychodziło, że jak np. są zacienienia na płucach to diagnoza jest - zapalenie płuc?

Odnośnik do komentarza

I ja witam:)

Troche weny dzis do mnie przyszlo, bo posprzatalam kuchnie, lazienke, zrobilam obiadek i salatke:)
Awiczorem przychodzi moja siostra i bedziemy tworzyc aniolki z makaronu:)

Dziubala Stasiu po tej dlugiej przerwie chorobowej tez codziennie wymysla 1000 powodow, zeby nie isc do przedszkola. Ale jak juz sie ubierze, to jest ok.

Kobiety co kupujecie swoim mezom pod choinke?

Odnośnik do komentarza

Dziubala

Monia – ja pierogi ruskie zawsze mam od swojej mamy. Robi przepyszne :great:

a ja zawsze robie sama i sa tez przepyszne, ale w tym roku to nie bede miła szans na robienie wiec kupilam

andzia moj dostanie polar i bluze fruit of the loom, wyhaczyłam tanio na all

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...