Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Ola - dawaj foto brzuszka! :P Jasne że jak wszyscy to wszyscy :P A włoski masz śliczne!! Nie ma jak odmiana na wiosnę.. i tak kusisz, że chyba sama sobie coś walnę na głowie przed urodzeniem.. bo później to nie wiem kiedy znajdę na to czas...

Dziewczyny.. a takie pytanko jeszcze - czy w ciąży można się peelingować na brzuchu i nie szkodzi takie "głaskanko - wcieranko" maleństwu? Bo wszędzie czytam że po peelingu się lepiej kremy wchłaniają i w ogóle.. ale do tej pory omijałam brzuch i piersi jak się peelingowałam, bo miałam stracha. Co Wy o tym myślicie?
Wiecie - bo ja zaczęłam teraz czytać, jak zatrzymać te malutkie rozstępy na tej fazie początkowej, w jakiej mam teraz - póki ich jeszcze za bardzo nie widać i wszędzie o peelingu. O smarowaniu nie wspominam, bo od początku ciąży się maziam oliwką.. a potem balsamem z rossmana na rozstępy... dobra.. już nie przynudzam - czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza

Wiam późną porą, siedzę przy kompie i robię deklaracje do zus..... Ja to mam ładnie z głową!!!! A jutro po pracy idę do ginki, strasznie sie cieszę że zobaczę naszego Misiaczka i że od czwartku wypoczywam!!!!! ;-)

Gosia, Kasia i Ania - cudne brzusie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ola - super frycka, że też Wy macie jeszcze ochotę na te wszystkie piękności..... fryzurki, pedikurki itp..... Ah i Aniu ponownie wielki szacun dla Twoich dzieł - tym razem karty gratulacynej;-)

Jagódko - odpoczywaj tylko, żeby z Dzidzią wszystko było ok!!! P.S. mnie tez ostatnio mdli

AnkaS - my chcemy kupić X-landera z fotelikiem MAXI Cosi Cabrio cośtam - jak pisała Kasia, bez tej całej bazy, powiem Ci szczerze że też się nie orientuje w montazu tej całe bazy w samochodzie

Ewcia - masz Ci los, Ty płaczesz bo się nudzisz a ja bo mam za dużo na głowie.... Uśmiechaj się bo Dzidzius też się smuci razem z Tobą ;-);-);-);-);-);-);-);-);-)

Sopfie - dawaj fotki...........

A na koniec moje fotki z wczoraj - w koszuli nocnej, przed samym spaniem (właśnie stwierdzilam że zaczyna wyłazić mi pepek i że mam strasznie owlosiony brzuchol....) a i jedna z ostatniego spacerku do lasu - chyba w ogóle nie wyglądam na zaciążoną???

Sodkich snów Brzusie.........

Pozdrawiamy ;-) Asia i Michałek

Odnośnik do komentarza

Aniu - ciekawe co Ty tu eszcze porabiasz?????? ;-) Nigdzie nie spotkalam się z przeciwskazaniem do peelingowania brzuszka, ja swojego nie peelinguje bo mi się zwyczajnie nie chce, mimo ze peeling gnie na półce pod prysznicem... ale szoruje go sztywną gąbką a potem krem, obojetnie jaki mi wpadnie do reki, czasem na rozstepy, czasem zwykły nawilżający albo zwykły balsam, a czasem ten na cycuszki.....

Pozdrawiamy ;-) Asia i Michałek

Odnośnik do komentarza

A widzisz Asiu - siedzę i czytam o rozstępach bo zauważyłam parę kreseczek z których do końca ciąży może się zrobić niezła tarka i się przeraziłam.. oczywiście biorę pod uwagę opcję, że wcale tak nie musi być i to co ja widzę może w ogóle nie istnieć :P .. wiesz - takie ciażowe przewrażliwienie. Mąż leży grzecznie w łóżku i się ze mnie śmieje że ja tu takie głupoty wypisuję zamiast isc spac...
Śliczny masz brzusio i rzeczywiście na tym spacerku nie widać po Tobie żebyś była w zaawansowanej ciaży..

Odnośnik do komentarza

Ale na skrobałyście przez dzisiejszy dzień :)
Dziewczyny brzuszki macie prześliczne i ja również zazdroszczę braku rozstępów :) Ola nie martw się nie tylko ciebie dopadły rozstępy. Ja też na pewno nie wstawię tu zdjęcia z gołym brzuszkiem bo dziewczyny by się przestraszyły, ale może jak mi się uda to jutro pstryknę jakąś fotkę mojemu brzuszkowi i Wam się pochwalę :yes: Moja mama jak mnie dziś zobaczyła to swierdziła że mój brzuch jest coraz większy :yes:
Kaskam cieszę się że u Was wszystko w porządku :)
Sopfi witaj po takiej przerwie :) Miałaś co nadrabiac w czytaniu :yes:
Jeżeli chodzi o fotelik to my kupiliśmy Maxi Cosi Citi, stwierdziliśmy że fotelik z bazą to za duży wydatek jak na tak sosunkowo krótki okres, a auto mamy już 5-cią drzwiowe więc z pakowaniem małej nie będzie już problemu.
Nadal nie wiem tylko co z wózkiem bo dziś byliśmy w sklepie i okazało się że ten model który chciałam (Implast Bolder Canu) będzie jednak nie na koniec kwietnia a dopiero w sierpniu ! :36_1_4: Mój mąż zadzwonił do producenta i dowiedział się że za tydzień-dwa wprowadzają ulepszoną nową wersję Implast Bolder SD, która będzie miała dwie budki - czyli to czego brakowało mi w poprzedniej wersji tego wózka. Więc dalej czekamy. Coraz bardziej boję się że nie zdążę kupić wózka przed urodzeniem małej.
Byłam dziś u mojego gina :) Znów miałam robione usg, bo lekarz ponownie chciał sie upewnić że mała ładnie przybiera i widziałam naszą córeczkę- na 100% córkę, bo lekarz stwierdził że tym razem to tak widać płeć że nie da się pomylić :) Przez ostatnie 3 tygodnie nasza dzidzia ładnie przybrała i waży już 2950! Więc nie jest już taka malutka. U mnie łożysko i ilośc wód w normie, nie wiem w sumie jak tam moja szyjka bo nie pomyślałam żeby spytać a z reszta nie wiem czy lekarz jest w stanie stwierdzić czy nie ma na rozwarcia nie badając mnie na fotelu? Zmartwiło mnie tylko moje ciśnienie miałam 160/89, więc wysokie. Będę teraz mierzyć 2 razy dziennie i jak coś to pod koniec tyg. pójdę znów na wizytę, chociaż wydaje mi się że to przez pogodę, bo jakoś ogólnie kiepsko się dziś czułam.
Kupiłam też w końcu pierwszy stanik do karmienia i jestem zadowolona że jednak nie kupiłam przez internet tylko poszłam do normalnego sklepu, bo jednak mam inny rozmiar niż myślałam i kupiłam inny model stanika niż ten któy miałam wybrany ze str. internetowej - ten w ogóle na mnie "nie leżał"
kupiłam: Benefit, Biustonosz Dalaja Soft, Biustonosz Mama Dalaja, Figi Dalaya - sklep internetowy - bielizna - MISTERNA.PL

http://www.ticker.7910.org/an1cHmy0g411110MTA5bGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWFqYSBtYQ.gif

http://www.suwaczek.pl/cache/98b2cf9604.png

Odnośnik do komentarza

Witam majówki ::): :kawa:

Kaskam śliczny brzusio ::): Super, że wszystko okazało się w porzadku
Olu ładna fryzurka
Kasiu Twój brzusio też jest ładniutki i ładnie wyglądasz
Anmiodzik ja od początku ciąży używam kremu przeciw rozstepom firmyGerber jest bardzo dobry, smaruję rano i wieczorem i skóra jest cały czas nawilzona i gładka.

Dzisiaj jest u mnie deszczowa pogoda, a to pewnie dlatego, ze wczoraj ogródek podlałam ::):
Ale jest fajnie ciepło i lepsze powietrze

Ja swoje zdjecie zrobię i wkleje jutro jak bedę miala trochę więcej czasu, na stronie majówek będzie kolekcja brzuszków

Pozdrawiam...Iza
:angel_star:

15tydź. 27.02.12http://s10.suwaczek.com/201311064859.png
http://s6.suwaczek.com/201005221774.png
Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Wszystkim!
U mnie dziś pochmurno i zapowiada się, że tak już zostanie. Nawet mi to nie przeszkadza bo jakiegoś lenia mam dzisiaj. Kręgosłup mnie znowu zaczyna boleć. Tzn. boli cały czas i tylko czasem się nasila.
Wszystkie brzuszki ekstra;). Już niedługo się z nimi pożegnamy więc trzeba się nacieszyć póki możemy. Z jednej strony nie mogę się doczekać Michała, a z drugiej będzie mi brakowało tej bliskości i wiercenia się w moim brzuszku... Nie zdarzyło mi się dotąd nic piękniejszego :).
Kaskam bardzo się cieszę z dobrych wieści. Życzę żeby wszystko poszło zgodnie z planem ;)
Zrobiłam wczoraj zdjęcia i tradycyjnie się przeraziłam, ale co tam. Spróbuję później wkleić.
Miłego dnia Mamuśki!

Odnośnik do komentarza

Witam dwupaczki :)

siedze jak na szpilkach aż mnie wykręca ze stresu mój mąż właśnie pojechał z córcią na leczenie zęba, a ona już w domu płakała że nie chce że się boi :( ale musi wizyty ma co miesiąc. Dzisiaj borowanie wsadzenie lekarstwa za miesiąc wywiercenie lekarstwa i wymiana na plombe i tak jeszcze z rok :(
zaniedbaliśmy jak jej się pierwszy ząbek popsuł i takie są efekty że próchnica rozeszła się po reszcie
normalnie chce mi się ryczeć:36_2_58:

Bidulka moja, nie mogłam z nimi iść bo ja się tak tym przejmuje że miesiąc temu jak kicia płakała to ja aż skurczy dostałam, sama się panicznie boje dentysty więc strasznie to przeżywam:36_2_39:

Sorki że tak wam się żale ale komuś musiałam się wyżalić żeby nie zwariować
dzisiaj z tego wszystkiego nawet kawa była niepotrzebna żeby się obudzić

http://www.suwaczek.pl/cache/e5550f75aa.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b3bce4ead8.png

http://www.suwaczek.pl/cache/5dad0d8ab8.png

Odnośnik do komentarza

Witam porannie!
Katarzyna - współczuję Twojej córeczce borowania, sama mam słabe zęby więc postaram się nie zaniedbać tego u Jasia.

Dziewczyny - wszystkie brzuszki superaśne :) Asia - czy dobrze zauważyłam, że masz ciemną kreskę na brzuchu? Na innych brzuszkach tego nie wypatrzyłam a sama mam grubaśną i brązową, niedługo mi będzie sięgać pod piersi:noooo:

kaskam - gratulacje dobrych wyników. A ta cesarka to już u Ciebie pewniak?

Bigbitówka - fajnie, że z córeczką wszystko w porządku, a wahania ciśnienia faktycznie mogły być spowodowane pogodą, ja też miałam wczoraj wysokie i przez to bolała mnie głowa.

Sopfie - ja też się ostatnio zastanawiałam jak to będzie po porodzie jak już nie będę czuła tego rozpychania się i kopania pod żebrami - będzie mi tego strasznie brakować!!

Ewcia - płacz sobie do woli, nie ma co tłumić w sobie emocji. Ja wczoraj wieczorem ot tak fochnęłam się na męża, w sumie bez żadnego konkretnego powodu. On już się chyba do tego przyzwyczaił bo po prostu poszedł sobie coś grzebać w internecie i poczekał aż mi przejdzie..hehe No i przeszło po godzinie :love together:

Wczoraj przyszedł kurierem fotelik dla Jasia - zdecydowaliśmy się na Maxi Cosi Cabrio fix w kolorze botanic luxury i wieczorem była próba montażu w samochodzie. Baza w naszym przypadku to zbędny wydatek bo kosztuje tyle co fotelik a posłuży tylko max 6 m-cy. Mój małż stwierdził, że montaż w samochodzie wcale taki banalny nie jest i że będziemy musieli za każdym razem wyjmować Jasia z fotelika, żeby on mógł go zamontować :hahaha::hahaha::hahaha: Już to sobie wyobrażam!

Wczoraj mnie naszła ochota na mazurek kajmakowy - stwierdziłam że w święta zjadłam tylko jeden kawałek i to było zdecydowanie za mało. Tak więc spód jest już zrobiony i zaraz zabieram się za masę:kucharz1:

http://www.suwaczki.com/tickers/wff2wn1545r9qxhk.png

http://s2.pierwszezabki.pl/034/0341899d0.png?346
Pozdrawiamy,
Kasia i Jaś

Odnośnik do komentarza

Witajcie Majóweczki,

wypuścili mnie wczoraj popołudniu do domu, ale teraz bede chodzic
na kontrole do szpitala i mam maksymalnie się oszczedzać. Dzisiaj
ide do moje gina, ciekawa jestem co on na to wszytsko,
bo wczoraj lekarka kazała mi fenoterol odstawic, a jeszcze nie chce rodzic.
Zapytam mojego i razem zdecydujemy.
Ale jest jeszcze jedna dobra informacja, udało mi się jeszcze
wczoraj wieczorem do endokrynologa pójść, co nawet prywatnie jest
prawie niemozliwe-terminy na lipiec... Pokazałam mu moje badania
tarczycowe i mam sie nie martwić..po porodzie powtórze badania i
powinno byc dobrze.

Sopfie - fajnie, że masz już net, zawsze to jakieś okienko na swiat ;)

KATARZYNA_198 - ja jeszcze wróce do kąpania dzidziusia i
wyczytałam w dwóch ksiąkach(ale to teoria) że temperatura wody to
raczej 29-35oC a nie 37? i jak GosiaK mówi, że nie trzeba
codziennie kąpać dzidziusia-przynajmniej na początku, wytsarczy
obmywanie wacikami-ale oczywiście rytuały sa dobre, a po kapaniu
można zrobic jeszcze dzidzi masaż. Oczywiście co mama, babcia,
ciotka, (ksiązka) to inna teoria ;-)

Dziewczyny - Każdy brzuszek fajniutki!
ja mam 14 kg na plusie i rozstępów nie widze, ale kto wie, jak się
klusek urodzi... A i wczoraj endokrynolog mi powiedział, że te
kilogramy moje to może być własnie tez wpływ tarczycy.

Ola - ładna fryzurka-wiosenna!

A i popieram, róbcie się dziewczyny na bóstwo, póki jest jeszcze
czas. Teraz to nie wiadomo kiedy wyladuje się w szpitalu, a tam
juz po ptakach, odwiedziny, zdjecia pamiatkowe, a zmęczenie
wychodzi. Ja sie ciesze ze przed świetami rzuciłam sobie kolor na
włosy i grzywkę podciełam, bo tak fatalnie bym się czuła w
szpitalu. I polecam fryzury jak naj mniej kłopotliwe. sama chciałm
podciać włosy, ale teraz wole zostawic kitek, bo jednak wygoda jest ważna.
Acha-gdyby zaskoczyła Was cesarka to lakier z paznokci trzeba zmyć, przynajmniej u nas.

kaskam, Chantrel
- super, dobre wieści.

anmiodzik - nie wiem jak z pilingiem, ale mi zabronili w szpitalu dotykać,
głaskac brzuszka, bo skurcze to powoduje, no chyba, że chce się juz urodzić.

To sie wczoraj rozpasłyście, to i mi wyszedł elaborat ;)

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie i duże brzusie :P

Coraz lepiej się wysypiam.. nic tylko się cieszyć.
Jeżykowa - ale robisz smaka!! :)
Katarzyna - współczuję malutkiej :( i Tobie także tych nerwów. Trzymaj się i napisz, jak córcia wróci!
Sopfie - też tak mam, że już zaczynam tęsknić za brzuchem i ruchami, choć jeszcze mam zamiar do końca maja z nim pochodzić ;) Masz rację - to najcudowniejszy stan, w jakim przyszło mi być :) .... i kij z rozstępami! :P
Bigbitówko - gratuluję 100% pewności, że nosisz córeczkę :) Nie martw się ciśnieniem, bo od zamartwiania też rośnie :( stosuj się do zaleceń, a my trzymamy kciuki, żeby wszsytko było dobrze!!
Izzys - ja też cały czas czuję nawilżoną i elastyczną skórę, nigdy mnie nie zaswędziała.. i także smaruję się od początku.
Zaczęłam peelingować to moje brzucho ogromne i powiem Wam, że widzę wielką różnicę w gładkości i wyglądzie skóry. (*a to dopiero pierwszy peeling - nie ma jak efekty placebo :P) Mam nadzieję, że takim "masowaniem" nie wywołam skurczy.

Odnośnik do komentarza

Ilka - cudnie, że już w domciu! Oszczędzaj się dziewczyno i wszystko będzie dobrze :)...
Moja bratowa też odstawiła już fenoterol, w zeszły piątek - a termin ma na 22 kwietnia. Ciekawe jak to u nas będzie po tym fenoterolu - jedne rodzą od razu po odstawieniu.. inne długo, długo nic i po terminie dopiero... Mi lekarz mówił, że od 36tc będziemy stopniowo odstawiać, tak żeby w 38tc już nie brać

Odnośnik do komentarza

Cześć Brzuszki! Jezykowa -rzeczywiście mam krechę na brzuchu - az do samego biustu........... Bigbitówko - super że Majka nabrała ładnie ciałka!!! Ty juz przeciez jesteś na ostatnich nogach, wiec sie nie dziwie ze brzuchesz zrobił się wielgachny ;-);-);-) Sopfie - mnie też boli często kręgosłup. Katarzyna - trzymam kciuki za Twoją córeczkę;-)

Pozdrawiamy ;-) Asia i Michałek

Odnośnik do komentarza

Izzys
Jeżykowa - masę robisz sama z cukru, mleka, masła itd., czy używasz gotowej masy kajmakowej lub krówkowej?

Izzys - dzisiaj poszłam na łatwiznę i wykorzystałam masę z puszki krówkową..mnam :D

Ilka - super że już Cię wypuścili do domu. Dbaj o siebie bo teraz to każdy dzień się liczy.

A mój brzuch ma już 100 cm w obwodzie i 13,5 kg na plusie... z czego ostatnie 3 kg w 2 tyg - aż ginka się śmiała, że miałam "bogate" święta :36_1_21::36_1_21:

http://www.suwaczki.com/tickers/wff2wn1545r9qxhk.png

http://s2.pierwszezabki.pl/034/0341899d0.png?346
Pozdrawiamy,
Kasia i Jaś

Odnośnik do komentarza

anmiodzik - ja własnie boję sie tego odstawienia, bo jak nie biore regularnie, to zaraz mam skurcze i wydaje mi się że to pójdzie u mnie szybko, chcociaz nie ma reguły, a i dawkę fenoterolu mam nie dużą. Niech ten mój mały jeszcze ze 2 tyg posiedzi i dobije do tych 3 kg (teraz 2740).

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

KICIA JUŻ PO BOROWANIU :) ALE JESZCZE NIE W DOMKU MĄŻ ZABRAŁ JĄ NA KULKI ŻEBY MOGŁA W NICH POZDJEŻDŻAĆ POKULAĆ SIĘ I WYSZALEĆ W NAGRODĘ, PODOBNO PŁAKAŁA NIEMIŁOSIERNIE :( CZYLI DOBRZE ŻE Z NIMI NIE JECHAŁAM BO MOGŁOBY SIĘ TO ZLE SKOŃCZYC. TERAZ CZEKAM AŻ WRUCĄ CZEKA MNIE JESZCZE PILNOWANIE ŻEBY PRZEZ 2 GODZINKI NIE PIŁA I NIE JADŁA DAMY RADE :) PÓZNIEJ Z NAGRODĘ ZABIORĘ JĄ NA LODY JEŚLI SIĘ ROZPOGODZI

Ilka- ODNOŚNIE KĄPANIA TO TO SĄ WPISY PEDIATRÓW Z PORTALI MEDYCZNYCH
-Temperatura wody powinna być zbliżona do ciepłoty ciała noworodka czyli około 37 stopni C,
- Temperaturę wody sprawdź łokciem (woda powinna być odrobinę cieplejsza niż twoja skóra) lub termometrem kąpielowym – musi wskazywać 36– stopni C.
-Temperatura wody dla noworodka powinna mieć 37 stopni.
-Kąpiel jest podstawowym zabiegiem higienicznym. Ma ona na celu utrzymanie dziecka w czystości. Powinna być wykonywana codziennie.
-Teoretycznie woda powinna mieć ok. 37 st. C

TO TAKIE KRÓTKIE WYCINKI Z PORTALI ALE ŚWIĘTA RACJA, KAŻDY MA INNĄ TEORIĘ, JA OD POCZĄTKU UFAŁAM PEDIATRZE MOJEJ CÓRCI UWAŻAM JĄ ZA NAJLEPSZEGO LEKARZA W PILE WIĘC ZAWSZE STOSOWAŁAM SIĘ DO JEJ RAD POZA TYM JEJ RADY BYŁY TAKIE SAME JAK MOJEJ MAMY WIEC NIE MIAŁAM WĄTPLIWOŚCI

http://www.suwaczek.pl/cache/e5550f75aa.png

http://www.suwaczek.pl/cache/b3bce4ead8.png

http://www.suwaczek.pl/cache/5dad0d8ab8.png

Odnośnik do komentarza

asiabambo

AnkaS - my chcemy kupić X-landera z fotelikiem MAXI Cosi Cabrio cośtam - jak pisała Kasia, bez tej całej bazy, powiem Ci szczerze że też się nie orientuje w montazu tej całe bazy w samochodzie

Sodkich snów Brzusie.........

Asiu żebyś mogła zamontować ten fotelik w samochodzie nie potrzebujesz żadnej bazy, ale jeśli chciałabyś go podpiąć do wózka np. gdy jedziesz do sklepu, to potrzebujesz bazę do wózka, bo nie wepniesz Maxi-Cosi bez adaptera do ramy wózka X-landera.

Odnośnik do komentarza

Witam w ten słoneczny dzionek!
Ja nadal w dwupaku :) Dziewczyny,śliczne macie brzuszki, super zdjęcia! Ja z niecierpliwością czekam na piątek-wybieramy się do Polski (trochę smutny czas, ale planowaliśmy ten wyjazd już od miesiąca) Poza tym to ostatnia szansa przed "Wielkim Finałem" :)
A o mały włos nigdzie bym nie jechała-wczoraj rano upadłam-co prawda najpierw na kolana i ręce ale potem na brzuszek :( Wystraszyłam się ogromnie i z nerwów płakałam i płakałam...Pojechaliśmy do szpitala, tam podłączyli mnie pod ktg, zrobili usg, wszystko sprawdzili i dali zastrzyk z przeciwciał (mam grupę krwi 0-). Dzisiaj znów w szpitalu na ktg ale całe szczęście już w domciu. Musiałam się komuś wygadać bo rodzicom nic nie powiedzieliśmy...Dopiero by się zamartwiali.
Teraz nawet po mieszkaniu boje się chodzić. Więc uważajcie na siebie kochane i wszystko róbcie powoli.

Miłego dzionka!!!

Pozdrawiam
Marta
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6tgf6iujvpviw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ztwz4dbbef2oanjm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...