Skocz do zawartości
Forum

jak zbi goraczke u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Moja córcia niedawno miała coś podobnego i to była trzydniówka. Najgorzej było w nocy.
Ale ja nie dawałam jej syropków, bo raz, że nie chce ich pić to jeszcze wolno i słabo
działają. Dostawała czopek - Paracetamol 125mg. Ponadto bałam się, że może mi syrop
zwrócić dlatego czopek u nas lepiej się sprawdził. No i w pierwszą noc taką najgorszą to
robiliśmy jej kąpiel, bo temp podchodziła pod 40. Temperatura wody była właśnie w okolicach 36,6 (to chyba musi być tak ze dwa stopnie mniej niż, temp ciała dziecka. Żeby też
nie przesadzić). Teraz ma 16 miesięcy więc w sumie niewiele więcej niż Twoja pociecha :)
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Ja na gorączkę również podawałam nurofen, bo po panadolu gorączka spadała tylko na parę godzin. W przypadku Juli gorączka była spowodowana wyrzynaniem się zębów. Byliśmy z tym nawet na pogotowiu o północy, bo temperatura nie chciała spaść, a mimo wszystko mała była skora do zabaw. Może i u Was to ząbkowanie??

Odnośnik do komentarza

Dziekuje dziewczyny bardzo za wszystkie porady! Niewiem juz co robic a wlasnie goraczka jest a on nie zeby byl jakis marudny wrecz przeciwnie bawi sie ladnie, je, pije. No i spi tez calkiem dobrze zreszta zobacze jak bedzie dzisiaj bo to pierwsza noc z temperatura. Jutro pojade do apteki i kupie to co polecacie moze nam pomoze bo syropek tak jak piszecie dziala ale na chwilke.

Odnośnik do komentarza

asieńka
Ja na gorączkę również podawałam nurofen, bo po panadolu gorączka spadała tylko na parę godzin. W przypadku Juli gorączka była spowodowana wyrzynaniem się zębów. Byliśmy z tym nawet na pogotowiu o północy, bo temperatura nie chciała spaść, a mimo wszystko mała była skora do zabaw. Może i u Was to ząbkowanie??

A moze to rzeczywiscie zabkowanie, tylko co mnie dziwi ze przy wczesniejszych zabkach czegos takiego nie bylo... zadnej goraczki nic.... no chyba ze im dalsze zabki tym gorzej:(

Odnośnik do komentarza

Wiesz to też zależy które ząbki, bo jak czwórki idą to jest koszmar. Bo to się wyrzyna po jednej stronie potem po drugiej i idzie środek. Także to trwa i może sprawiać większy ból.
Ale ja bym była bardziej za tym, że to trzydniówka. Po tych 3-4 dniach jest zazwyczaj
wysypka, ale jeśli gorączka będzie się utrzymywała to idź do lekarza.
Trzymaj się i zdrówka dla maluszka :)

Odnośnik do komentarza

Nusiak
Moja córcia niedawno miała coś podobnego i to była trzydniówka. Najgorzej było w nocy.
Ale ja nie dawałam jej syropków, bo raz, że nie chce ich pić to jeszcze wolno i słabo
działają. Dostawała czopek - Paracetamol 125mg. Ponadto bałam się, że może mi syrop
zwrócić dlatego czopek u nas lepiej się sprawdził. No i w pierwszą noc taką najgorszą to
robiliśmy jej kąpiel, bo temp podchodziła pod 40. Temperatura wody była właśnie w okolicach 36,6 (to chyba musi być tak ze dwa stopnie mniej niż, temp ciała dziecka. Żeby też
nie przesadzić). Teraz ma 16 miesięcy więc w sumie niewiele więcej niż Twoja pociecha :)
Powodzenia :)

Nusiak tak jak piszesz to trzydniowka. Bylam dzisiaj u lekarki bo rano temp byla 39.2. Zbadala Malego. Uszka czyste gardelko czyste no i plucka czyste. Zalecila dawac wlasnie to ibum bo od poczatku mu podaje i zamiennie wlasnie polecila paracetamol Hmm powiedzcie mi dziewczyny skad sie to bierze kurcze. Dziecko radosne bawi sie normalnie a tu taka wysoka goraczka. No i po ilu dniach zaczela byc poprawa?? Pani doktor jeszcze zalecila nam zrobienie badan moczu. Powiedziala ze to tak wrazie czego zrobia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...