Skocz do zawartości
Forum

Jak oceniacie opiekę w Anglii nad kobietą ciężarną ?


Gość panterka

Rekomendowane odpowiedzi

margo
hej
oj cisza tu zapanowala............ale pewnie tak jak ja macie co robic!czeka na mnie gora do pasowania ale jakos tak mi sie nie chce.......siedze sama w domciu ostatnimi czasy-wszyscy rano sie rozjezdzaja tata i brat do pracy maz albo sie uczy albo siedzi w collegu.Dzisiaj maz ma ostatni egzamin i koniec tego koszmaru!!!Az go podziwiam ze mu sie chce uczyc bo mi by sie juz nie chcialo!!!jak widze jak on biedny siedzi i sie uczy to jestem szczesliwa ze nie musze tego robic!!!!Ale to ja rok temu przezywalam te katusze a teraz on ale na cale szczescie dzisiaj to juz ostatni dzien!!!!Nie moge sie doczekac jutrzejszego dnia!!!!!znowu zobacze moja mala pcheleczke!!!!!!!!!!ciekawe czy da jutro sobie zbadac reszte.......
panterka oj wspolczuje tego bolu reki.......
iza oj ladna parka slicznie razem wygladaja!!!!1
niespokojna inka jak tam Wasze golabki ????mnie wczoraj natchnelo i ugotowalam bigos tylko ja jak robie to ilosc hurtowa!!!!potem bylam zla na siebie bo sie glupio narobilam ale mam teraz spory zapas w zamrazarce!
oki biore sie za to nieszczesne prasowanie bo samo ie nie zrobi
trzymajcie sie cieplutko pa

Margo podziwiam cie z tym prasowaniem ja nie mam czasu ani checi casami cos przeprasuje przed wyjsciem
I jak tam po drugim USg mam nadzieje ze wszystko dobrze daj nam znac

A co do spotkania to jeszcze nie bylo my dopiero co doszlysmy z Majakiem po przeziebieniu a teraz jeszcze przyplatalo mi sie zapalenie pecherza rany co za bol az caly brzuch mnie boli mam nadzieje ze mi szybko przejdzie

panterka
witam dziewczyny :))) ale cisza zapanowała..........

wiem wiem każda z nas zalatana to coc tam coś i czasu brakuje ehhehehe

z ręką to wczoraj myślałam ze mi normlanie odpadnie ale dziś juz lepiej smarowałąm ja fastumem i może pomogło

Jak wam sie zapowiada weekend co planukecie ?

Pozdrawiam Buziaki :11_9_16::11_9_16::11_9_16:

Panterka my chcielismy jechac do miasteczka gdzie mieszkaly siostry Bronte ale pogoda pokrzyzowala plany i na razie siedzimy w domu jak jutro bedzie tak samo to moze pobawimy sie w anglikow i wybierzemy sie do centrum manchesteru polazic po sklepach

Madzikosc
Czesc dziewczyny! mieszkam sobie na Wyspach juz od ponad 3 lat a od 8 miesiecy jestem mama cudownego synka.
Pozwolicie, ze sie do Was troche przykleje? :36_2_15:

Witamy pisz z nami jak najwiecej bo cos nam watek obumiera

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Madzikosc
Czesc dziewczyny! mieszkam sobie na Wyspach juz od ponad 3 lat a od 8 miesiecy jestem mama cudownego synka.
Pozwolicie, ze sie do Was troche przykleje? :36_2_15:

Witam nową koleżankę Jak widać u nas troszke cicho ale zapraszam do pisania Napisz coś o sobie pracujesz czy siedzisz w domku itt

Odnośnik do komentarza

Madzikosc witaj wsrod nas!!!
inka oj z tym prasowaniem to makabra!!!nienawidze tego!zawsze odkladam do kosza i prasuje jak mam wielka gore.......
panterka widze u Ciebie anielski nastroj!!!co takiego ciekawego sie u Ciebie dzieje moja droga/bo ja ostatnio mam wojowniczy nastroj ale to chyba przez te hormony......

kochane czuje sie juz spokojniejsza po tym ostatnim usg!!!z malenstwem wszystko w porzadeczku troche sie wiercila i kopala ale udalo sie sprawdzic wszystko.Jest cala i zdrowa!I kolejna panie potwierdzila ze to corcia!!!!!!Kupilismy na ebayu kolyske dla corci z Mothercare uzywana oczywiscie za jedyne 20 funciorow - w sklepie jest po 65!Kolyska wyglada na nowa musimy tylko dokupic nowy materacyk.Strasznie mi sie ta kolyska podobala w sklepie a ze mam zdolnego meza i potrafi wyczaic okazje na ebayu no to ja mam za mala kase!!!
Powoli mysle juz o wyjezdzie do Polski to juz prawie za poltora tygodnia!!!!!tylko maz nie jest zadowolony......mowi ze bedzie tesknic za nami!!!jedziemy do Polski razem ale mezus musi wczesniej wrocic a ja zostaje dluzej.......

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sqps60piwd8ya.pnghttp://s3.suwaczek.com/200910304555.png

http://www.suwaczek.pl/cache/06ae8854e9.png

Odnośnik do komentarza

Syla, zdjcia Szymusia rewelacyjne, buziaki kochana :)

A ja jestem w niebie. Moj tata przylecial i dzis zrobil pierogi, nazarlam sie jak prosiak, a teraz robi placek z rabarbarem :):):) Jak tu schudnac po ciazy?

Wczoraj dalam czadu, pierwszy raz od roku napilam sie alko. Moj brat odebral ojca z lotniska i po drodze kupil dobre wina. A ze ja nie mam juz pokarmu :( to przykleilam sie do kieliszka jak wariatkia... Na noc musialam dac starszej corce monitor bo balam sie, ze jak Mia zaplacze to nie wstane, hehhehehe. Dalam rade, ale rano mialam kaca giganta :)
Zmykam do tatuska, matko jak mi dobrze z ojcem. :yuppi:

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

witam dziewczyny po dluzszej nieobecnosci:)

madziakosc kochana witaj u nas i pisz duzo bo jak inka dobrze zauwazyla watek obumiera. skad dokladnie jestes? ja pytam wszystkich bo moze da sie poznac osobiscie:)

panterko zapraszam do nas na kawe:) moj maz bedzie ogladal Kubice ale ze sofy:) hehe i sama szukam juz zajecia na te 2 godz:) u nas pochmurno i zimno wiec pogoda nijaka:(

iza Mia jest sliczna ale co sie dziwic wszystkie dziewuszki u was chyba ladne w rodzinie co?
a nie przejmuj sie dieta narazie korzystaj z dobroci tatusia:) a co do alko ja sama pamietam jak ja sie napijam po dlugiej 9 miesiecznej przerwie i hehe umieralam ze 2 dni pozniej:)
czasami sie nalezy:)

madziu eh te nasze krolewne widze ida leb w leb:) tylko moja jeszcze sie nie przewraca na brzuch. wygina sie ale nie przewraca. mama mnie ostatnio zmartwila bo mi pow ze dziecko 6 miesieczne juz powinno samo siedziec a mojej widze jeszcze troche do tego brakuje ale poznie doszlam do wniosku kazde dziecko inne sa normy ale sa tez i odchylenia od niej nie dziewczyny?

inka jejki co jeszcze przejdziecie:) mam nadzieje wykurujesz sie szybciej! bo juz sie nie moge doczekac!!

margo powiem ci ze masz super meza pod wzgledem zakupow ze robi je dla was! moj to jak juz jest na ebay to szuka czesci do auta albo cos dla siebie. jakos dla dzidzi nigdy nie szukal ale moze wie ze ja mam inny gust i woli pozostawic to mnie?! nie wiem ale ty masz super!
ja ostatnio znalazlam fajna strone tzn juz bylam na niej ale jakos sie wypisalam nazywa sie freecycle network i ludzie oddaja tam rzeczy za darmo! jest pelno pierdol ale mozna wyrwac tez i fajne. polecam wam! zawsze mozna obserwowac i cos wychaczyc:)
ciesze sie ze z dzidzia jest ok i ze rosnie w brzuszku:) kiedy teraz usg?

aneta u nas nasza Nicole usnela wczoraj o 21.30 ( jej norma) i spala dzisiaj az do 7.40:) takze i mi dala pospac:) hehe teraz tata gra play station ona oglada i sie bawi a ja na necie:)

a poza tym u mnie jakos leci. ostatnio pogadalam z mezem i jest lepiej miedzy nami ale zobaczymy tez na jak dlugo...oby juz tak pozostalo.

milego dnia kochane

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200812094565.png
Childminder jestem sobie juz :)

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070804050123.png

Odnośnik do komentarza

Hej Kobietki!

Inka - zdrowka ci zycze, pecharz bolesna sprawa! widze ze Majki to wymagajace dzieciaczki :)

Isabela - no pozazdroscic taty! moj by w zyciu nie zrobil ciasta z rabarbarem :)
Mia rosnie cudnie :) wloski piekne pozazdroscic.

Niespokojna - niektore dzieci siedza samodzielnie w wieku 6mcy ale to rzadkosc, zazwyczaj dziecko umie siedziec ale podparte, fajnie ze sie nie przejmujesz, zdrowe podejscie :) Ja Majki ani na sile nei sadzalam -chciala to sama probowala, ani jej teraz nie prowadzam do chodzenia - jeszcze sie w zyciu nachodzi, wszystko w swoim czasie.

Ja ogladalam Hollyoaks, East Enders i Coronation Street jakis czas temu hihi bo mi sie Liam podobal, ale teraz juz nie wiem co sie dzieje.
Moj facet to nie sportowy typ,ale za to muzykalno-piwno-winny - czyli gra/slucha i pije sobie jakis alk. A ja chce poplywac i pojezdzic konno! Moze u wujka mi sie uda jak teraz pojedziemy do pl/
Juz jestemsy praktycznie spakowani, Majki rzeczy to pol walizki.. drugie pol to moje... a jeszcze tyle innych rzeczy bym wziela.. :D

Aneta - slicznie ci Nikola pospala, oby tak czesciej :) no i slonka duzo!

Sylak - sliczny ten twoj Synus :) napisz cos jeszcze jak sobie radzi na tym swiecie i czy mu sie on podoba :D ;D

Margo - super ze macie juz kolyske :) brawa dla meza!

Madziakosc - witaj u nas! mam nadzieje ze ci sie spodoba :)

Mowicie ze watek umiera a mi ciezko bylo spamietac co u was zeby odpisac wszystkim, chyba mi sie udalo..? :)
U nas nocka slaba, mala po usnieciu budzila sie co pol godz z placzem wielkim, lezalam kolo niej, przytulalam, nosilam werszcie czopek jej dalam i posmarowalam dziaselka, potym wszystkim jakos sie bidulka uspokoila i usnela, potem nad ranem znowu niewesolo. Luby wyparzyl przeswitujace zabki-dwojki- na dole, a to nie powinny jej teraz gorne jedynki isc?
Jutro jeszcze ostatnie psrawunk ii we wtorek rano jazda! Najgorsza bedzie podroz ponad 12 godz, mam nadzieje ze Majcia da rade :)
Dziewczyny zycze spokojnego niedzielnego popoludnia!

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :) moze napisze najpierw kilka slow o sobie, zebyscie wiedzialy z kim macie doczynienia ;)
jak juz wspomnialam siedze w anglolandzie od ponad 3 lat..mieszkam blisko Cambridge. W zasadzie juz wczesniej nawiedzilam wyspe, bo przez jakis czas siedzialam sobie w Londynie...moze nie do konca siedzialam, uczylam sie jezyka i pracowalam na to zeby sie uczyc. Wtedy jeszcze potrzebne byly wizy..i trzeba bylo przejsc te wspaniale przesluchania Angolii za 'ambonami'. Moim celem bylo nauczenie sie angielskiego ... a okazalo sie ze na tej obcej ziemi zdarzylo sie mnóstwo waznych rzeczy: przede wszystkim poznalam M., aktualnie mojego meza i urodzilam cudownego synka, Jakuba. Takze jesli powrócimy do Pl, to zasze bede miala sentyment to tego kraju ;) Nie wiem, jak u Was, bo nie mialam jeszcze czasu przesledzic tutejsze tematy, ale ja czuje rozdarcie podejmujac decyzje o zostaniu w UK, albo powrocie do Pl. W UK czuje sie bezpieczniej, przede wszystkim finansowo. Nawet jesli podwinie mi sie noga i stracimy plynnosci finansowa, to wiem ze nie zginiemy bo zasze mozna usyskac jakas pomoc. W Polsce w takiej sytuacji bez pomocy rodziny ciezko byloby przetrwac. Z drugiej strony tutaj (w PL) zostaja moi bliscy i przyjaciele, ktorych grono z roku na rok maleje..bo strasznie trudno jest podtrzymywac bliska znajomosc z ludzmi, jak spotyka sie z nimi raz na rok. Do nich wlasnie tesknie i smutno mi ze musze tak na obczyznie zyc, zeby cos miec moze w pszyszlosci..no, ale zobaczymy co przyszlosc pokaze :)
Z nadejsciem synka zaczela sie moja przygoda z macierzynstwem... troche niefortunnie. Jak Kubek skonczyl 5 tyg, o 6 nad ranem, pijana ze zmeczenia i niewyspania (karmienie cycem co 2-3 godziny), wykonalam nieudany lot z pierwszego pietra po schodach... tzn..przechodzilam sobie kolo schodow i stracilam rownowage i polecialam. Na szczescie zlamalam tylko reke w lokciu.Ale ze staw ten paskudny jest w zlozeniu, jestem juz po drugiej operacji...mam nadzieje ostaniej. Najgorsze jednak bylo to, ze skonczylo sie moje bliskie obcowanie z synem.Po operacji moglam podniesc najwyzej kubek :) herbaty... takze wszelkie noszenie, odbekiwanie i inne czynnosci które mamy wykonuja, a wiaza sie z dzwiganiem, byly zabronione... i kochane, jak wczesniej z checia oddawalam synka do odbekiwania mezowi lub komus innemu, po wypadku, bylam zazdrosna o kazda rzecz ktora ja nie moglam z synem zrobic, ale trzeba bylo przelknac i przebolec ze sie jest tylko mamka do karmienia i synek usypia komus na piersi...itd. dobrze ze przynajmniej wygralam walke o karmienie piersia (ale to juz inna historia) :)
znioslam jakos miesiace wizyt cioc, siostr i babc (i jestem i wdzieczna za pomoc, ale wiecie jak to jest jak nie ma sie chwili sam na sam) i ostatecznie od miesiaca jestem znow 100% mama :)
Do konca swojego urlopu macierzynskiego pobede u mamy w Pl..skocze nad Polskie morze w lipcu ..a w sierpniu praca ... :o_no: i oddanie synka do opiekunki... i tu pytanie, czy ktoras z was ma doswiadczenia z opiekunka,,,jak najlepiej przygotowac dziecia do zmiany ról? bo szykuje sie spora zmiana, bede pracowac full time, od 7-17 dziec nie bedzie mnie widzial..nie wyobrazam sobie tego ... :nie_mam_pojecia:
i jeszcze jedna rzecz..Kubus spi ze mna w lozku, bo wiadomo nie bylo innego wyjscia aby karmic go w nocy... nauczyl sie niestety usypiania przy piersi..i teraz jak go oduczyc wzglednie bezbolesnie tego zwyczaju? u opiekunki bedzie musial podrzemac, a ona , domyslam sie cyca , mu nie da...
eh, sporo tych wypocin moich jak na pierwszy,..no, drugi, post :)
pozdrawiam was

http://lilypie.com/pic/2010/05/31/F2iO.jpghttp://lb2f.lilypie.com/EotVp1.png

http://lmtf.lilypie.com/KNv2p1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...