Skocz do zawartości
Forum

Jak oceniacie opiekę w Anglii nad kobietą ciężarną ?


Gość panterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja też miałam plamienia na początku ciąży tj ok 6tc i oczywiście jak poszłam do GP to powiedział, że dopiero jak zacznę krwawić na żywy czerwony kolor to żebym zgłosiła się do szpitala!! Ale na szczęście miałam kontakt z moją polską gin i ona mi powiedziała co mam robić i przepisała Luteinę którą moja siostra mi przesłała. Jednak po tygodniu chorobowego mi nie przechosziło i pojechałam do Londynu do pl ginekologa, od razu zrobiła mi USG i stwierdziała że mi się kosmówka odkleja i musze dużo odpoczywać i dostałam zwolnienie na miesiąc. na następnej wizycie było już wszystko w porządku!!! I wiem jedno że teraz na pewno zrobiłabym to samo i jak tylko macie jakieś problemy to szukajcie po internecie ginekologów w pobliżu i od razu Wam pomogą, nieważne w którym tygodniu jesteście. A angielscy lekarze są dobrzy tylko wtedy kiedy nic złego się nie dzieje, niestety:(
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w staraniach

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070602040114.png

http://www.suwaczek.pl/cache/c9384b68a7.png

Odnośnik do komentarza

edyta85
Witam, ja też miałam plamienia na początku ciąży tj ok 6tc i oczywiście jak poszłam do GP to powiedział, że dopiero jak zacznę krwawić na żywy czerwony kolor to żebym zgłosiła się do szpitala!! Ale na szczęście miałam kontakt z moją polską gin i ona mi powiedziała co mam robić i przepisała Luteinę którą moja siostra mi przesłała. Jednak po tygodniu chorobowego mi nie przechosziło i pojechałam do Londynu do pl ginekologa, od razu zrobiła mi USG i stwierdziała że mi się kosmówka odkleja i musze dużo odpoczywać i dostałam zwolnienie na miesiąc. na następnej wizycie było już wszystko w porządku!!! I wiem jedno że teraz na pewno zrobiłabym to samo i jak tylko macie jakieś problemy to szukajcie po internecie ginekologów w pobliżu i od razu Wam pomogą, nieważne w którym tygodniu jesteście. A angielscy lekarze są dobrzy tylko wtedy kiedy nic złego się nie dzieje, niestety:(
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w staraniach

Tak niestety tutaj jest Edytko wszystko jest w porządu dopóki nie ma problemów

Odnośnik do komentarza

edyto no tak jak pisala panterka bodajze ta szefowa twoja to niezla jest! gdyby ci sie cokolwiek stalo to by dopiero zabulila! i to ona by byla obciazona wina indywidualnie a firma jako calosc bo do niej poszlas ale wazne abys ty wiedziala ze NIE WOLNO ci dzwigac i za szybko pracowac bo nie warto! wazne jest malenstwo w brzuszku i jego wygoda i twoje samopoczucie! jak to mowia kasa to nei wszystko! i mam nadzieje ze uda ci si epojsc na zwolnienie bo tutaj to trzeba niezle naklamac aby ci polozna wypisala zwolnienie no i ze wkoncu troche odpoczniesz!!
tez bym poszla na jakies weselicho ale to dopiero za rok.....

izus nie jest ci brzydko w tych wloskach ale powiem szczerze ze wole cie w popielaciku:) oczywiscie to tylko moje zdanie najwazniejsze ze ty sie w nich dobrze czujesz:)

dobra ide sobie bo maz sie juz czepia ze siedze ciagle na necie....:(
do juterka:)

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200812094565.png
Childminder jestem sobie juz :)

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070804050123.png

Odnośnik do komentarza

Siemka!!!
Angielska służba zdrowia to kpina!! Jeśli ktoś przy mnie będzie kiedykolwiek narzekać na Polską służbę zdrowia to lekko nie ręczę za siebie!!!
W 30t miałam ból w pachwinie i gdy poszłam do przychodni to zaproponowali mi jedynie wizytę u piguły o spotkaniu z lekarzem nie było mowy. Bez badań powiedziała, żebym wzięła paracetamol. Gdy wyszłam z przychodni pojechałam na szpital i tam przebadali, sprawdzili i co- powiedzieli żeby brać paracetamol i odpoczywać. Można jedynie płakać nad tą służbą zdrowia. Dodam jeszcze, że pracowałam w domu spokojnej starości i widziałam z boku jaka jest ta służba zdrowia dla innych. Powiem tylko jedno TRAGEDIA.

Odnośnik do komentarza

Kinga, Doti - witajcie! :D razem razniej :)

Isabela - mi sie twoj kolor podoba, dodaje ci spokoju, i w ogole ile ty masz lat? 20??? z ta aseksualnoscia to dobrze wiem o co cho ;) wiec zostaje.. pranie i psrzatanie.. hehe, a na powaznie - Mia wyjdzie kiedy uzna to za stosowne, moze bedzie sie trzymala rodzinnej tradycji i niedziela bedzie TYM dniem? Wszystkiego dobrego kochana!

Edytko - no praktycznie tak jak u mnie.. eh szkoda gadac, tylko pamietaj - ze najwazniejsza jest dzidzia i naprawde nie nos nic ciezkiego, przeciez i tak cie nie wyrzuca :D no pomysl nic ci nikt nei moze zrobic! :D wiec szanuj swe zdrowko!

Niespokojna - z psinka powoli, malutka jest, ale zaskoczy, oby jak najmniej sprzatania bylo! :) a z ta woda - nie dostajecie zadnego zwrotu? jak wynajmujecie to moze poprzedni lokatorzy zuzywali wiecej wody i masz wyzszy ryczalt, op skonczeniu umowy ja zawsze do nich pisze i dostaje wyrownanie. A Nicole malo spi w dzien, tak? Moja tez nie wiele, 2x 30 min..

Inka - a to Majeczka humorkow nabrala.. Zycze jak najszybszej poprawy!

Panterka - no bo rozstepy to takie proste linie, tak? bo moze mam cellulit..? :D :D z tym laserem to dobry patent pomysle nad tym, moze wp rzyszlosci :)

Milego dnia kochane! :)

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez mieszkam w Angli ale nie narzekam na opieke mialam plamienia w 10 tygodniu poszlam do GP gdzie on zaraz dzownil do szpitala zeby mnie zapisac na usg.USG mialam juz nastepnego dnia.Pozniej tez mialam problemy i ze strasznym bolem brzucha w 5 miesiacu pojechalam na ostry dyzur gdzie juz zostalam zatrzymana i przeniseiona na patologie ciazy pare dni lezalam w szpitalu porobiono mi tone badan usg maluszka usg nerek watroby po kilka razy dziennie mocz potem jeszce krew do analizy ale naszczescie okazalo sie ze to byla infekcja w moczu :) no ale i tak juz pozniej musialam jezdzic co tydzien na badania do kliniki potem znowu w 7 miesiacu okazalo sie mam prawdopodobnie pre elclampsy(zatrucie ciazowe) nagle zaczely mi proteiny w moczu wyskaiwac i moje wyniki krwi zaczely im sie nie podobac moje cisnienie zaczelo sie podniosic wiec juz mialam byc w klinice na badaniach 2 razy w tygodniu a co mialam za wyskoie cisnienie zostawalam na patologi na kilka dni w kocu gdy raz zostalam w szpitalu wieczorkiem mi tak strasznie cisnienie skoczylo ze musieli mnie na porodowke wyslac jeszcze w ten sam wieczor byla konsultacja chyba 5 lekarzami wytlumaczyli co i jak dali tabletki na obnizenie cisnienia i obserwoali mnie cala noc rano przyszedl moj lekarz prowadzacy i jeszcze 6 innych powiedzial co i jak i ze musza wywolywac porod ze wzgledu na bezpieczenstwo moje i dziecka niestety rozwarcie nie postepowalo(po16 godzinach bylo tylko 4 cm) malej zaczelo tetno spadac i szybka decyzja lekarzy ze robia cesarke i tak w 8 miesiacy przyszla na swiat moja corka.Takze ja nie narzekam na opieke jestem bardzo zadowolona (jak narazie)

Odnośnik do komentarza

wiatam dziewczyny :) wyrwałąm się z pracy dzisiaj bo mam zły dzień nic mie się nei chce i wogóle Pokłóciąłm sie wczoraj ze swoim i mam dośc a jeszcze z rana się pokłóciłąm w pracy a angielka i pomyślałam a w cholere to mam ide do domu i poszłam o 11 Teraz sie odstresowuje i mam nadzieję że się uda

Isabel wiem już nei możesz sie doczekać ale zobaczysz już nie długo później już będziesz tulić swoją :dzidzia: Trzymam ciągle kciuki za łątwiutki poród

Kinaguk ja też mieszkam w Peterboorugh Fajnie spotkać kogoś z tego samego miasta Pozdrawiam

Edytko a ty jak tam nie dajesz się w pracy ?

Odnośnik do komentarza

nie ma meza to i ja witam:)

kingus no to bierz meza w obroty i zobaczysz szybko efekty:) nie dziwie sie ze masz obawy ale musisz myslec POZYTYWNIE i tylko POZYTYWNIE! takie myslenie i nastawienie to polowa sukcesu:) a jak tylko zafasolkujesz to dbaj o siebie i od razu lekarz:) bedziemy z toba od poczatku do konca! no moze nie od poczatku:) bo najpierw twoj mezczyzna:) hihi

ninka to jest nasz domek:) splacamy kredyt:) a co do zwrotu to nie wiem jak to jest tutaj bo mieszkamy tutaj od maja zeszlego roku i byc moze zwroca ale jednak to i tak mnostwo kasy! ale maz tam dzwonil i mowil ze nas nie stac na splate takiej raty na raz to nam rozlozyli na raty 10£ tyg:)
a co do psinki to powoli sie uczy a jak narobi to ucieka bo wie ze zle zrobila ale kara musi byc.
a Nicole tak malo spi:) jak na 5 miesieczne dziecko to bardzo malo spi:) a ostatnio mamy codziennie rano o 6 pobudke od jej gaworzenia:) tak glosno gaworzy ze chyba sasiedzi tez slysza:)
a ile twoja ma juz?

izunia to moze ja sie spakuje i wypchniemy maje? no bo kurcze chyba pekniesz niedlugo :):) kurcze juz nawet nie mam pomyslu co bys mogla zrobic...........w kazdym badz razie 3mam kciuki abys wkoncu urodzila!!

a ja ? szukam pracy od dzisiaj:) na wieczory albo weekendy... mam dosc tego niskiego budzetu i ze nic nie moge kupic czy zaszalec....jest coraz gorzej....nawet moge roznosic kurna katalogi oriflame
jakbyscie widzialy jakies ciekawe oferty pracy dajcie cynka:) problemow z ang nie mam:) jestem zdesperowana ale za 5.75£ nei chce pracowac tylko w ostatecznosci:)
przyda sie wiele powodzenia........
milego dnia

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200812094565.png
Childminder jestem sobie juz :)

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070804050123.png

Odnośnik do komentarza

Zaynab
Ja rowniez mieszkam w Angli ale nie narzekam na opieke mialam plamienia w 10 tygodniu poszlam do GP gdzie on zaraz dzownil do szpitala zeby mnie zapisac na usg.USG mialam juz nastepnego dnia.Pozniej tez mialam problemy i ze strasznym bolem brzucha w 5 miesiacu pojechalam na ostry dyzur gdzie juz zostalam zatrzymana i przeniseiona na patologie ciazy pare dni lezalam w szpitalu porobiono mi tone badan usg maluszka usg nerek watroby po kilka razy dziennie mocz potem jeszce krew do analizy ale naszczescie okazalo sie ze to byla infekcja w moczu :) no ale i tak juz pozniej musialam jezdzic co tydzien na badania do kliniki potem znowu w 7 miesiacu okazalo sie mam prawdopodobnie pre elclampsy(zatrucie ciazowe) nagle zaczely mi proteiny w moczu wyskaiwac i moje wyniki krwi zaczely im sie nie podobac moje cisnienie zaczelo sie podniosic wiec juz mialam byc w klinice na badaniach 2 razy w tygodniu a co mialam za wyskoie cisnienie zostawalam na patologi na kilka dni w kocu gdy raz zostalam w szpitalu wieczorkiem mi tak strasznie cisnienie skoczylo ze musieli mnie na porodowke wyslac jeszcze w ten sam wieczor byla konsultacja chyba 5 lekarzami wytlumaczyli co i jak dali tabletki na obnizenie cisnienia i obserwoali mnie cala noc rano przyszedl moj lekarz prowadzacy i jeszcze 6 innych powiedzial co i jak i ze musza wywolywac porod ze wzgledu na bezpieczenstwo moje i dziecka niestety rozwarcie nie postepowalo(po16 godzinach bylo tylko 4 cm) malej zaczelo tetno spadac i szybka decyzja lekarzy ze robia cesarke i tak w 8 miesiacy przyszla na swiat moja corka.Takze ja nie narzekam na opieke jestem bardzo zadowolona (jak narazie)

To bardzo się ciesze że wszystko skończyło sie dobrze Garulacje :)

Odnośnik do komentarza

No ja po pracy, postanowiłam przetestować dziś moją szefową i powiedziałam jej że mnie brzuch boli a ona kazała mi iść do kantyny odpocząć i że przyjdzie do mnie za pół godziny sprawdzić czy wszystko w porządku, także nie jest taka zła. Ja niestety nie wytrzymałam tyle bo musiałam jedną rzecz załatwić, ale jak skończyłam to już szefa nie było i mogłam siedzieć gdziekolwiek:) Także teraz widzę że bez problemu mogę wykorzystywać to że jestem w ciąży.

Niespokojna ja też trzymam kciuki żeby poszukiwania pracy były owocne!!
Ja chętnie bym posiedziała w domku i już nie mogę sie doczekać tego!!

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070602040114.png

http://www.suwaczek.pl/cache/c9384b68a7.png

Odnośnik do komentarza

Czesc kochane:))

Nie nadrobilam wszystkiego,ale spora czesc:)))

Niespokojna nie smutaj sie(zreszta chyba juz Ci minelo??)Czasem tak jest.Nie masz to od gardla sobie nie odejmiesz.A skoro jest jak jest to moze lepiej nie ryzykowac,ze ktos moze "nie oddac".A kolezanka jesli jest dobra kolezanka to na pewno zrozumie:D
Co do pieska to najlepiej zaraz jak sie budzi "Wyrzuc" go na dwor...po kilku razach zalapie o co chodzi i bedzie wolac:) Trzymam kciuki:D

Izus juz niedlugo i bedziesz miala swoja Mie:D Wierze,ze juz nie mozesz sie doczekac i nawet nie probuje zgadywac,jak Ci "ciezko"...Pociszajace jest to ,ze to kwestia dni:D

Witam nowe forumowiczki :D

Inkus co z ta Twoja Majeczka???Nadal placze???

U nas ok.Melka zle zniosla szczepienia.Przespala caly dzie a do tego od tamtego czasu,czyli wtorku robi mi kupke co posilek(karmie piersia) do godz 15..potem juz jest ok.Przez to znow malo przybrala na wadze...a ja to chyba zbytnio sie tym przejmuje:/

Mam pytanko:czy ktoras z was albo ktos z waszych znajomych chrzcil dzidzie w UK???Ja mam chrzciny 24 maja i tak naprawde to nie wiem czego sie spodziewac...Moze ktos "opowie"???

Caluski dla wszystkich

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/3774.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7795e927a9.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20060416580117.png

Odnośnik do komentarza

edyto no to sie ciesze ze wkoncu i ty zaczniesz odpoczywac i wykorzystywac swoj stan:) brawo:) a co do siedzenia w domku to zobaczysz po czasie odechce ci sie...ale wiem jak to jest nie moc si edoczekac al zleci ci nie wiadomo kiedy:) a tak w ogole na ktorego masz termin?

widze iza tylko czyta nas i pewnie mysli kiedy ja wkoncu ruszy:) biedaczyna nasza....

madziu wkoncu cie widze :) i czytam:) wiele osob tu tesknilo wiesz?! hihih a co do kolezanki to zrozumiala bez problemu i nie ma zalu zdaje sobie sprawe jak jest u nas z kasa zwlaszcza teraz i juz si enie smutam :) ale dzieki za pocieszenie:)
moja Nicole juz poszla lulu:) a slyszalam od mojej inenj kolezanki ze w manchester maja otworzyc albo juz otworzyli polska klinike:) wizyta podobno 60£. i dala mi nr tel aby zadzwonic bo juz umawiaja na wizyty wiec jak mnie nie wysla do dermatologa z mala to pojade tam. nie ma kasy ale na dziecko mi nie szkoda! a oni moze powiedza co to jest?!

narazie szukam pracy na necie a pozniej sie rusze do job centre.

dziewczyny te ktore maja auta i prowadza gdzie wozicie male dzieci jadac same? bo u nas chyba sie nie da poduchy wylaczyc wiec nie moge niki z przodu wozic a z tylu to tak chyba niezbyt bezpiecznie bez zadnej osoby z tylu? co myslicie i jak wy jezdzicie?

dobra ja zaraz mykam z mezem do lozia:)
pozdrawiam was dziewczynki :)

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200812094565.png
Childminder jestem sobie juz :)

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070804050123.png

Odnośnik do komentarza

Witam w koncu moze cos napisze

Izus ja chyba ciebie tez wole w jasniejszych wloskach albo moze sie przyzwyczailam
Z niecierpliwoscia czekam az urodzisz juz nie moe sie doczekac az pokazesz zdjecia Mia

Edytko dobrze ze zaczynasz rozumiec ze nie wplno sie przemeczac ja wkozystywalam sytuacje bo mialam bardzo stresujaca prace i managerke suke inaczej jej nie m,oge nazwac ale jak tylko zle sie poczulam czy mialam jakis gorszy dzien to co chwile bralam personal break

Madziu wiesz bardzo duzo dzieci po szczepieniach czuje sie zle mam tylko nadzieje ze Amelce szybko przejdzie a Majka ja juz nie wytrzyuje psychicznie bo caly czas ryczy juz nie wiem czy ja ignorowac w takich sytuacjch czy przyulac i pocieszac A pozatym caly czas na rekach by spedzila zabawa polega teraz na psoceniu albo wchodzeniu na stol w kuchni sz[peraniu przy kabelkach od kompa aw orodku deptanie kwaitkow juz mi brak cierpliwosci

Niespokojna ja caly czas sie rozgladam za praca tez jest ciezko z ednej pensji wyzyc wiem co przechodzisz ale jest tak ciezko cos znalezc zeby godz pasowaly ja za bardzo nie chce pracowac prze weend tylko chce oddac majke do przedszkola bo tak to caly tydzien z nia a weekend od pracy a pozatym wiem jak moj m zajmuje sie dzieckiem nawet pieluchy nie chce zmeniac
A jeszce wtynagrodzenie chyba ciezko bedzie cos znalezc powyzej min przynajmniej w tych pracach co mnie interesuja najchetniej poszlabym znowu do biura ale tam parktycznie nie maja part timow

Jak komus nieodpisalam to przepraszam ale jestem po prostu wykonczona i zmykam spac

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

panterka o widzisz Peterborough a juz od jutra bedzie Yaxley - troche ciszej i ladniej haha A w ktorej czesci Peterborough mieszkasz, ze zapytam? :)

niespokojnanew czekam na @ a pozniej juz sie zajme mezem a moze on mna haha Ale czy to znow nie bedzie za wczesnie? Oczywiscie ze mysle pozytywnie przynajmniej sie staram. :> Teraz pora zadbac o siebie bo troche sie przytylo w tej anglii wiec moze jak zgubie troche kg to bedzie lepiej :D

ninnare rowniez witam, pewnie ze razem razniej, przynajmniej czasem mozna pomarudzic i tos to zrozumie :>

Pozdrawiam babeczki :)

Odnośnik do komentarza

Hej Kobietki:D

Ja tez sie stesknilam:D I ciesze sie,ze w koncu mi sie udalo zajrzec.
Niespokojna co Ty pracy szukasz???A co zrobisz z Nikusia???Pytam,bo ja bym tez chetnie poszla do pracy .Juz mnie szlak trafia od siedzenia w domu.
Co do wozenia dzidulca to jak mialam peugeota to wozilam z przodu,bo dalo sie wyl poduszke powietrzna a teraz nie moge i woze z tylu.Nie jest to niebezpieczne pod warunkiem,ze jest przypieta pasem.Tylko jak placze to jedyne co mozesz zrobic to zjechac na pobocze,bo inaczej "korka" nie zapodasz...hihii

Inka Co z ta Twoja Majeczka??? Jakis bunt przechodzi??? strasznie ci wspolczuje i wcale sie nie dziwie,ze masz dosc.Wiesz,ze mnie zaden ekspert i nie znam dokladnie sytuacji,ale co mozesz zrobic to stosowac jakies kary jak cos zbroi albo Cie nie poslucha i byc konsekwentna! Nie ignoruj ale reaguj.Wiesz,ja co prawda jeszcze tego nie przerabialam,ale pracowalam jako opiekunka przy trojce dziewczynek gdzie roznica wieku byla rok i 1.5 miedzy kazda. Moze zapytaj naszej pani psycholog.Moze ona cos doradzi???Trzymam kciuki,zeby sie poukladalo:D

Edytko to widze,ze szefowa masz ok.:D To dobrze.A do kiedy zamierzasz pracowac???Wiesz tu dziewczyny pracujace w ciazy pracowaly do 32 tc...ale chyba mozna jakos wczesniej isc na odpoczynek??? A tak w ogole to jak sie czujesz???

czesc Kinga :D My chyba jeszcze nie mialysmy okazji...Peterborough???Hmm...To chyba niedaleko ode mnie...Ja mam na imie Magda i mieszkam w Saltburn,to polnocno-wschodnia Anglia,60mil od Newcastle na poludnie:D Mam prawie 4 miesieczna coreczke-Amelke:D

Co do Amelki to poki co (dzis)jeszcze zadnej kupki:D To cieszy.Bo od dwoch dni to nic tylko kupa za kupa do poludnia i jeszcze ten maly wzrost wagi...No,ale chyba wszystko sie normuje:D

Mam pytanko...Jak to jest z tymi pierwszymi posilkami??? Gdzies na necie znalazlam,ze dzieci karmione wylacznie piersia powinny pierwsze posilki przyjmowac okolo 6 mies zycia,zeby nie ryzykowac alergii...To chyba jakis zart,nie??? Ja sadzilam,ze juz po 4 mies wprowadze jej kasze a potem zupki na samych warzywach i moze owoce...Poradzcie...Dziekuje:D

Udanego dzionka...u nas sloneczko,wiec pewnie spacerek:D

Caluski

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/3774.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7795e927a9.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20060416580117.png

Odnośnik do komentarza
Gość panterka

Kinga ja mieszkam na brettonie nie narzekam bardzo cichutko mamy spoko sąsiedzi tażee gittt Nie wiem czy wiesz ale ja też mam na imię Kinga :cheess:

Witam wszystkie babeczki :))

Mam pytanko czy któraś z was była w dublinie jak tam wyglądają bilety na busssssa jakie ceny ? Pozdrawiam

Edytko no to się cieszę że ci się udało coś zmienić oby tak dalej pozdrawiam całuski

Odnośnik do komentarza

Witajcie babeczki Majka dojada sniadanko wiec chwila dla siebie

Kinga mnie tez sie tu przybyla ale nie tylko po ciazy ale nie moge sie zmobilizowac zeby zaczac cwiczyc maz mi nawet kupil cross trainer ale i tak nie pamietam kiedy cwiczylam troche zrzucilam odstawiajac chleb ale i tak by sie przydalo jakies 5 kg w dol zjechac

Madziu mam nadzieje ze Amelce juz przeszlo po szczepieniu Majaka za kazdym razem miala inna reakcje
A co do tych placzow to juz sama nie wiem co jej se dzieje czy to zabki czy cos innego czasami szalu dostaje jeszcze jakby mogl mi jejktos popilnowac raz w tygodniu przez 3 godz zebym miala czas dla siebie to pewnie tez by bylo inaczej a tak to sama non stop z dzieckiem mam nadzieje ze szybko znajde prace i przedszkole dla niej
A co do karmienia a pierwsze produkty zaczelam wprowadzac jak miala 5,5 miesiaca bo do tej pory wystarczalo jej mleka z cyca a o tych alergiach nic nie slyszalam a stale jedzonko dzieciom karmionym piersia po prostu wprowadza sie pozniej niz butelkowym

Panterka niestety nie umem ci pomoc a czy szukalas na necie takich informacji

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...