Skocz do zawartości
Forum

Ciąża zaraz po poronieniu 2


Gość Eve

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałam zapytać czy na forum udzielają się jeszcze dziewczyny o nikach Fiolka i Bożka? Kojarzę z pierwszej części, która została już usnięta a potrzebowałabym informacji u jakiego ginekologa się leczyły (z tego co pamiętam obie chodziły do tego samego).

Może któraś z Was pamięta? Mi szczęśliwie udało się zostać mamą, ale poszukuję sprawdzonego lekarza z doświadczeniem dla koleżanki. Ma za sobą kilka strat i szuka lekarza, który specjalizuje się w temacie poronień.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie:) ale dziękuje za chęć pomocy. Troche jeszcze szperałam w necie i znalazłam Banacha, ale nie jestem pewna czy to ten.

Ogólnie jeżeli macie jeszcze jakiegoś sprawdzonego lekarza od poronień to chętnie się dowiem.

Wiecie chodzi o to żeby zlecił odpowiednie badania i leczenie, bo większość ginekologów nieszczególnie się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Oj tak, tego się boje 🙈 mam nadzieje, że do 3500 g się zmieści 😂 Jeśli prawdą jest to co kiedyś czytałam, ze dzieci genetycznie rodzą się podobne do rodziców, to nie będzie olbrzymem 😅

Ja myśle, że dużo tu tez dało moje ostatnie zamiłowanie do słodyczy 🙈 zaczynam je ograniczać, bo naprawdę nie chce urodzić małego grubaska 😅

Martynka tak patrząc, to Ty za 2 tygodnie możesz już rodzic 😅 bo od 37+0 mówi się już o ciąży donoszonej 😁 kurde kiedy to zleciało 😳 Cieszę się, ze wszystko jest dobrze 🥰🥰🥰

Odnośnik do komentarza

Milciaczek no właśnie w 37+0 mam ostatnią wizytę u gina a w 38 TC( zaczyna się 19 września) mam pojechać do szpitala z racji że mam cukrzycę ciążową na insulinie, więc czeka mnie najpewniej wywoływanie porodu. 

Więc będę miała dwoje wrześniowych dzieci 😁

Tak na prawdę wasz synek nie musi urodzić się duży, te pomiary obarczone są sporym marginesem błędu. Nasz Michał ma ponoć długie nogi, trzech lekarzy już mi to mówiło. Nóżki według pomiarów zawsze mały około 2 tygodnie do przodu 😉

 

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Tak mam świadomość tego, że te pomiary mogą sie różnic 😁 nawet na szkole rodzenia nam opowiadała położna, ze ostatnio mieli poród, według USG bobas 2800 gram. Później sprawdził inny lekarz, to pokazało 3200 gram. Finalnie bobas urodził sie 4300 😂😂 

A Ty Martyna już za chwileczkę będziesz miała małego przy sobie 🙈 jejku jak to szybko minie teraz do tego 19-stego 🙈

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny cudownie, ze dzieciaczki Wam tak ładnie przybierają na wadze 😘
Martyna to już niedługo 🥹😊

Milciaczek a to ciekawe z ta waga 😄 ja się urodziłam trzy dni przed terminem z waga 3400g. Mąż wcześniak z waga 2020g. Mój syn 42+0 z waga 3080g, a młoda 38+3 z waga 2950g. Tylko ciąża z nią była obarczona cukrzyca ciążowa.

Zawsze mówiłam, ze nie ważne czy dziecko będzie ważyło 2 kg czy 4. Ważne żeby było całe i zdrowe. I tego tez Wam życzę 😘

Odnośnik do komentarza

To moja malizna 😉 Dzisiaj jest 31+0 a wczoraj na wizycie ważyła 1580g. Ale moje dzieciorki rodzą się małe, starszak 3100 (urodzony 8 dni przed terminem), drugi 3080 (urodzony 2,5tyg przed terminem). Dzieci małe, matka wielka 😝 Strasznie tyje i puchnę w tej ciąży. Moja startowa waga to 50kg a już 62 na liczniku. Mam nadzieję, że uda mi się w miarę szybko wrócić do wagi wyjściowej po porodzie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Anna.a oczywiście, że najważniejsze, żeby bobasy były zdrowe 🥰 niemniej mogę mieć troszkę nadziei na nieogromnego synka, żeby łatwiej było urodzić 😝 jednak wiadomo nawet jak będzie ważył ponad 4 kg to i tak urodzę i będę kochać najmocniej na świecie, a waga będzie nieistotna ☺️

Kasik Ty co ciąża to mniejszy bobas rzeczywiście 😅 a do wagi sprzed ciąży na pewno uda Ci się wrócić ♥️ 
Ja na razie wychodzę mniej więcej na 0 z wagą, bo schudłam na początku 5 kg, a teraz wróciły z tego już 3 kg. Natomiast domyślam się, że w 3 trymestrze przytyje 🙈 

Powiem Wam, że mam ostatnio mocna potrzebę wicia gniazda i w ogóle szaleje, bo jeszcze wyprawka nieskończona 🙈 a mam jeszcze sporo czasu bo dziś dopiero 27+0 tc. Niemniej mam bardzo silną potrzebę skompletować wyprawkę szybciej, przygotować torbę do porodu i już na gotowe czekać. Jakoś kurde wole mieć to już zrobione 🙈 Więc wrzesień będzie u mnie miesiącem szaleństwa zakupowego, prania, prasowania i przygotowywania 🥰

Odnośnik do komentarza

Kasik ty też idziesz jak burza, już 31tc, jejku jak ten czas zasuwa. 

Tak torbę już spakowałam, ale według pomiarów Michał ma długie nogi więc pewnie zamienię dwa komplety 56na 62. Wolę wziąć więcej ubranek, bo tak naprawdę nie wiem ile będę w szpitalu. Z Gabi przez żółtaczkę byłyśmy w szpitalu 10 dni, a mieszkaliśmy blisko szpitala to mąż dowiózł., Teraz będę rozdział dużo dalej więc nie chce żeby musiał pędzić z ubrankami.

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Martyna, a Twój szpital nie zapewnia ubranek? 
Bo ja oczywiście swoje dla małego planuje spakować, jednak szpital ogólnie ma swoje i zazwyczaj dziecko jest w szpitalnych przez cały pobyt, a na wyjście musi mieć swoje ☺️ 

Trzymam również kciuki, żebyście w szpitalu spędzili tylko wymagane 2 dni i poszli do domku cali i zdrowi 🤞♥️

Odnośnik do komentarza

Milciaczek niestety musimy mieć swoje ubranka. Powiem ci szczerze że kogo ze znajomych bym nie pytała to żaden szpital w okolicy nie zapewnia ubranek, myślę że w razie W coś mają ale na stronie szpital jest lista wyprawkowa, poniżej wklejam jak to wygląda na wybranej przez mnie porodówce ( woj. łódzkie )

WYPRAWKA DLA MAMY DO SZPITALA

2 szt. koszul umożliwiających karmienie piersią

Szlafrok

Pantofle oraz klapki pod prysznic

Przybory toaletowe

2 ręczniki

2 paczki podpasek

Min. 5 szt. podkładów jednorazowych

Kubek, sztućce

WYPRAWKA DLA DZIECKA DO SZPITALA

1 opakowanie pieluszek typu pampers

1 opakowanie chusteczek nawilżających dla niemowląt

3 – 5 szt. kompletów ubranek

3 szt. pieluszek tetrowych

3 szt. pieluszek flanelowych

Czapeczka bawełniana

Kocyk lub rożek

Było by łatwiej gdyby coś zapewniali, ale mi cóż, trzeba to biorę swoje.

 

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie, od dwóch tygodni próbowałam sobie przypomnieć nazwę forum naszego. Ciągle żałuję, że to stare zostało skasowane. 😞

Widzę nadal znane nicki i czytam po czasie co tam u Was! 😘

Nasz synek ma już 14 miesięcy i jesteśmy w nim totalnie zakochani. Ku pokrzepieniu serc osób, które mnie nie kojarzą - przypomnę, że o pierwszą ciążę staraliśmy się ponad rok, a jak już w nią w końcu zaszłam to okazało się, że obumarła, nie doczekałam nawet bicia serca. Naprawdę było ciężko i myślałam, że się nie podniosę po tym... Natomiast stało się tak, że po pierwszym okresie od zabiegu znowu byłam w ciąży i tą ciążę szczęśliwie donosiłam. ❤️ chcieliśmy jak najszybciej mieć drugie dziecko, bo nie wiedzieliśmy ile zajmą nam starania, ale karmiłam piersią przez rok i hormony dopiero wróciły do normy jak zakończyłam karmienie. Po 5 miesiącach starań jestem znowu w ciąży, jak na razie wiem, że beta ładnie przyrasta (poza mężem i moją siostrą nikt o tym nie wie oczywiście), za 1.5 tyg. dowiemy się czy bije serce, ALE podchodzimy do tego z zimną krwią. Aż jestem w szoku, że tak potrafimy, ale po przejściach przy pierwszej ciąży, która skończyła się zabiegiem - boję się jeszcze cieszyć, bo wiem, że długa droga przed nami i wszystko się może zdarzyć. 

Z radością czytam tutaj o każdej dobrej nowinie! Jak zawsze trzymam kciuki za staraczki i głośno krzyczę: nie poddawajcie się! ❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Martyna to ja wklejam listę rzeczy wymaganych do szpitala (woj. Pomorskie) 

DLA MATKI

  1. KOSZULA NOCNA, NAJLEPIEJ ROZPINANA Z PRZODU, WYGODNA DO KARMIENIA PIERSIĄ.
  2. SZLAFROK, SKARPETKI
  3. KAPCIE, KLAPKI POD PRYSZNIC.
  4. MAJTKI JEDNORAZOWEGO UŻYTKU, NAJLEPIEJ SIATKOWE.
  5. DUŻE PODPASKI.
  6. PODKŁADY JEDNORAZOWE NA ŁÓŻKO (1 OP. – 5 SZT.)
  7. BIUSTONOSZ DLA MATKI KARMIĄCEJ ORAZ WKŁADKI LAKTACYJNE.
  8. PRZYBORY TOALETOWE, KOSMETYKI, RĘCZNIKI – 3 SZT.
  9. WODA DO PICIA (MAŁE BUTELKI Z DZIÓBKIEM) ORAZ COŚ SŁODKIEGO, GUMA DO ŻUCIA
  10. KUBEK, SZTUĆCE.

 

DLA NOWORODKA

  1. PAMPERSY, NAJMNIEJSZY ROZMIAR.
  2. NAWILŻANE CHUSTECZKI.
  3. JEŚLI MASZ ŻYCZENIE, MOŻESZ ZABRAĆ WŁASNE UBRANKA.

Generalnie wiadomo zależy wszystko od szpitala, w którym rodzimy ☺️ 

Anna.a ja zabiorę swoje ubranka i tez będę chciała, żeby mały był we własne ubierany, jednak w razie gdybym wzięła zły rozmiar, czy zabrakłoby mi ubranek bo tak by się brudził, czy cokolwiek, to mam spokojna głowę, ze szpital mnie poratuje ☺️ Szczególnie, ze zdecydowałam się rodzic w szpitalu oddalonym o 35 km od mojego miejsca zamieszkania, wiec mąż w 5 minut nie dowiezie brakujących rzeczy 😅

Cudak88 gratuluję ładnego przyrostu bety i trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze 🤞🤞♥️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...