Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamy 2021


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia

Ja jeszcze nie mam żadnej listy, bo z jednej strony jest ten gtlui strach że zapesze czy coś, ale z drugiej to ja nawet nie wiem od czego miałabym zacząć. Jak sobie pomyślę o tych rzeczach, które muszę ogarnąć to aż głowa boli. Jestem w tym kompletnie zielona także będę pewnie nieraz prosić Was o poradę 🙂

Odnośnik do komentarza

Asiu czytałam opinie i większość mam uważała to za zbędne choć większość wózków to posiada. Ja bardziej skupiam się na amortyzacji i też są różne opinie i sama już nie wiem.

Przed chwilą podsłuchałam mojego maluszka chyba jest spokojny bo nigdzie nie uciekał i dał się nawet nagrać, aż się popłakałam ze szczęścia

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
Godzinę temu, Gość Ewi napisał:

Asiu czytałam opinie i większość mam uważała to za zbędne choć większość wózków to posiada. Ja bardziej skupiam się na amortyzacji i też są różne opinie i sama już nie wiem.

Przed chwilą podsłuchałam mojego maluszka chyba jest spokojny bo nigdzie nie uciekał i dał się nawet nagrać, aż się popłakałam ze szczęścia

Jak czytałam przydaje się  ten wózek dziecku jak  się ulewa. Nic mi nie mów o amortyzacji, bo miejski czy terenowy..... aż glowa boli od przeglądania.  Na tym drugim forum co się wpisałam dziewczyny, które są w ciąży, a które już mają dzieci  utworzyły listy must have dla dziecka i dla nas do szpitala. Po malu zaczynam się jej przyglądać.  Bo tak naprawdę tez jestem zielona. 

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna.

Hej. Mam zasadniczo głupie pytanie i wiem, że jest głupie chodź mogę się mylić i wolę się upewnić :). Wszystko przez strach przed niechciana ciąże

A więc. Zacznę od tego, że jeszcze nigdy nie współżyłam-nie jestem na to jeszcze gotowa, nie czuje tego. Plus dodatkowo bardzo boję się o zajście w ciążę nawet poprzez pieszczoty. Na internecie pisze różnie, że nie wiem już w co wierzyć.

Mój partner miał bokserki i szare bawełniane dresy a ja natomiast byłam naga. Z jego podniecenia mógł mieć je mokre (nie pamiętam) od preejkulatu/spermy (chociaż doszedł na samym końcu jak już leżeliśmy) ale wydaje się mi, że mokre przez coś były, i nie było to wyschniete tylko świeżo mokre.

Dotykał mnie tymi świeżo co mokrymi dresami, poprawiał sobie penisa poprzez dresy i robił mi palcowke. Przez to, że były mokre dresy i jak poprawiał że penisa (nie wkładał rąk do środka majtek swoich) i wkładał mi palce głęboko do pochwy to boję się że coś mogło być i mnie zapłodnić. 

Też tymi dresami dotykał mnie w moja pochwe. Po prostu stymuwalismy stosunek.

Hej. Mam zasadniczo głupie pytanie i wiem, że jest głupie chodź mogę się mylić i wolę się upewnić :). Wszystko przez strach przed niechciana ciąże

A więc. Zacznę od tego, że jeszcze nigdy nie współżyłam-nie jestem na to jeszcze gotowa, nie czuje tego. Plus dodatkowo bardzo boję się o zajście w ciążę nawet poprzez pieszczoty. Na internecie pisze różnie, że nie wiem już w co wierzyć.

Mój partner miał bokserki i szare bawełniane dresy a ja natomiast byłam naga. Z jego podniecenia mógł mieć je mokre (nie pamiętam) od preejkulatu/spermy (chociaż doszedł na samym końcu jak już leżeliśmy) ale wydaje się mi, że mokre przez coś były, i nie było to wyschniete tylko świeżo mokre.

Dotykał mnie tymi świeżo co mokrymi dresami, poprawiał sobie penisa poprzez dresy i robił mi palcowke. Przez to, że były mokre dresy i jak poprawiał że penisa (nie wkładał rąk do środka majtek swoich) i wkładał mi palce głęboko do pochwy to boję się że coś mogło być i mnie zapłodnić. 

  • Też tymi dresami dotykał mnie w moja pochwe. Po prostu stymuwalismy stosunek.
Odnośnik do komentarza

Joanna

Dobrze ze z dzieckiem wszystko ok. A co zalecili na sorze?

Jeśli chodzi o rzeczy dla dziecka to kupiłam kombinezon zimowy na wyprzedaż zaraz po tym jak się dowiedziałam że jestem w ciąży😊. Bo w październiku różnie może być z pogodą 🥶. Zmierzam kupić body kopertowe pewnie h&m ale tam jest większa rozmiarowka. Zresztą taki maluch to głównie w bodach i spodenkach/polspiochach lub w pajacykach jest😉 do szpitala na pewno pieluchy tetrowe i flanelowe tak z 3 szt. Bo przynajmniej u mnie dzieci po kąpieli wycieraja w tetre a później ubieraj i zawijają w pieluchę flanelowa 😉

Ja fotelik kupuje osobno bo dla mnie ważne są testy a teraz do każdego wózka można praktycznie wpiąć tylko trzeba mieć adaptery.  Nasze dzieci beda z jesieni więc patrzcie za dużą gondola. Ja głównie korzystałam z gondoli a później przerzuciłam się na lekką zwiną spacerówkę.

Jeśli chodzi o poród  to miałam 2 cięcie ale koleżanki mówiły że do poród naturalnego to najlepiej koszule którą nie bedzie szkoda wyrzucić sobie wziąść albo w ciemnych kolorach z łatwym dostępem do piersi dla maluszka do kangurowania i karmienia.

U mnie dziś 15 tydzień i 1 dzień.  I też już od kilku dni czuje jak moje maleństwo się rusza 🤩.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
8 godzin temu, marta_joanna napisał:

Joanna

Dobrze ze z dzieckiem wszystko ok. A co zalecili na sorze?

Jeśli chodzi o rzeczy dla dziecka to kupiłam kombinezon zimowy na wyprzedaż zaraz po tym jak się dowiedziałam że jestem w ciąży😊. Bo w październiku różnie może być z pogodą 🥶. Zmierzam kupić body kopertowe pewnie h&m ale tam jest większa rozmiarowka. Zresztą taki maluch to głównie w bodach i spodenkach/polspiochach lub w pajacykach jest😉 do szpitala na pewno pieluchy tetrowe i flanelowe tak z 3 szt. Bo przynajmniej u mnie dzieci po kąpieli wycieraja w tetre a później ubieraj i zawijają w pieluchę flanelowa 😉

Ja fotelik kupuje osobno bo dla mnie ważne są testy a teraz do każdego wózka można praktycznie wpiąć tylko trzeba mieć adaptery.  Nasze dzieci beda z jesieni więc patrzcie za dużą gondola. Ja głównie korzystałam z gondoli a później przerzuciłam się na lekką zwiną spacerówkę.

Jeśli chodzi o poród  to miałam 2 cięcie ale koleżanki mówiły że do poród naturalnego to najlepiej koszule którą nie bedzie szkoda wyrzucić sobie wziąść albo w ciemnych kolorach z łatwym dostępem do piersi dla maluszka do kangurowania i karmienia.

U mnie dziś 15 tydzień i 1 dzień.  I też już od kilku dni czuje jak moje maleństwo się rusza 🤩.

U mnie dzisiaj 16+2. Na sorze powiedzieli,że szyjka jest zamknięta,  długość dobra, czop na miejscu.  Skurczy  nie mam żadnych.  Kazała  lekarka wziąć 2 nospy jak się zaczyna. Pierwszy raz widziałam lekarkę. Bardzo mloda, ale długo mnie badała. I moja Hanka waży 152 gramy. Za tydzień na kontrolę do swojego lekarza. Wizytę I tak miałam na 10 więc nie muszę umawiać. Wczoraj zdarzyło się z 3 razy, z czego 2 razy co mnie zaskoczyło po toalecie. Może tak jak u Ciebie to moja uroda. Tego się trzymam. Moze to efekt tych 5 krwiaków co się robiły i pękały.  Zobaczę co powie mi mój lekarz 10.  Bynajmniej jestem dobrej myśli. Niestety wraz z twardnieniem bóle wróciły. 

Odnośnik do komentarza

Marta z tym wózkiem masz rację bo zwykle w zestawach są te najzwyklejsze nosidełka, niektóre firmy za dopłatą dają lepszy. Mam przykład mojej znajomej jej córcia ma 5 miesięcy i już zmieniła na inną spacerówkę a miała zestaw 2w1 i spacerówki z niego nie używała praktycznie wcale dlatego trzeba to przemyśleć żeby niepotrzebnie wydawać kasę

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia
Godzinę temu, Gość Gość Joanna napisał:

Natalia już? Tak szybko trzeba wybrać?

No ja właśnie kompletnie nie wiem i mega zaskoczył mnie ten artykuł. Już wpadam w panikę,że zaraz coś przeocze 🤷

Także mam nadzieję, że doświadczone mamy coś nam podpowiedza 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

Wizyta online u endokrynologa zaliczona.  Zwiększony eutyrox i zmiana witam za tydzień.  Powiedzial, że twardnienie brzucha może wystąpić też po odstawieniu luteiny. Zobaczymy co powie w poniedziałek ginekolog. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...