Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamy 2021


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość Joanna

Po lekarzu. Według usg ma 226 gramy. Juz bez mierzenia długości.  Czyli wskazuje 18+4a dzisiaj jest 17+1. Szyjka macicy ma 4cm. Wiec mam się nie przejmować twardnieniem brzucha. W razie czego wziąć nospe. Powiedzial,że skurczy nie ma i wskazuje to, że w ten sposób rośnie macica.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Gość Gość Joanna napisał:

Po lekarzu. Według usg ma 226 gramy. Juz bez mierzenia długości.  Czyli wskazuje 18+4a dzisiaj jest 17+1. Szyjka macicy ma 4cm. Wiec mam się nie przejmować twardnieniem brzucha. W razie czego wziąć nospe. Powiedzial,że skurczy nie ma i wskazuje to, że w ten sposób rośnie macica.

Super wiadomości! To duża z niej panna. Ja już się mogę doczekać czwartkowej wizyty

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
2 godziny temu, Gość Ewi napisał:

Super wiadomości! To duża z niej panna. Ja już się mogę doczekać czwartkowej wizyty

Tak kręciołek jest nieziemski. Ojj wierzę Ci. Ja też nie mogłam się doczekać.  Kolejna za miesiąc.  

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
4 minuty temu, Gość Ewi napisał:

Równo za 4 tygodnie mam połówkowe, dziś wybraliśmy imię dla synka, dla dziewczynki mieliśmy już dawno, no chyba że jeszcze się coś zmieni. 

Przyznam Ci się,  że mój lekarz za każdym razem robi mi usg i robi pomiary. Dzisiaj usg trwało ponad pół godziny.  Dlatego jak pytałam o usg połówkowe to powiedział, że to bez sensu, skoro on za każdym razem sprawdza. Pokazał mi małą w 3d. Fajne przeżycie jak mierzy dzidzke i mówi,  a tu mamy pęcherz i pępowina nam się kręci,  a nóżka ma tyle długości , a brzuszek tyle. Lubię te badania.

Odnośnik do komentarza

To super że za każdym razem masz takie dokładne usg. Ja u mojego lekarza zwykle spędzam około 40 minut najpierw na fotel później usg, tyle, że nie ma aż tak dobrego sprzętu choć jest nowy. Dziś już byłam pobrać krew a wieczorkiem wyniki

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
32 minuty temu, Gość Ewi napisał:

Joanna kokon wypróbowany?

Kokon wypróbowany. Trzeba się trochę przyzwyczaić do spania z nim, ale generalnie polecam. Plecy mega oparte. Takie uczucie jakby w hamaku się leżało.  Bynajmniej na plecach.  Bokiem tez dobrze się spi. Trzeba wypróbować która strona bardziej pasuje na początku. Uważam, że prezent udany. Mam nadzieję, że wyniki będziesz miała dobre. Mi dołożył lekarz żelazo bo mimo,że od początku brałam w pregna plus,a teraz w prenatal duo, to mi spada.  Jakie imiona wybrałaś ? Mi się Hania przysniła. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
Godzinę temu, Gość Ewi napisał:

Mój mąż wczoraj jeździł tramwajem o imieniu Mikołaj i tak nam jakoś przypasowało. Ja mam imię ze smoczka a mój synek będzie miał imię z tramwaju 😁 gdyby jednak była córcia to Sandra

Kiedyś marzyła mi się Sandra, Gabriela.  A przysniła mi się Hanka bananka i o dziwo mój nie protestuje. Zapytał się dlaczego takie imię. Więc powiedzialam, że mi się przyśniło. Kup sobie poduszkę. Naprawdę polecam. U mnie dzisiaj że spaniem tez słabo, bo mój tak chrapie,że zatyczki nie pomogły. 

Odnośnik do komentarza

Zaczęłam kosić trawę ale nie idzie wyrobić z gorąca więc wyjęłam leżak i odpoczywam w cieniu. Mój mąż wczoraj jak wracał z pracy to mi kupił legginsy ciążowe w lidlu za 25zł. nawet fajne wiec rano pojechałam i kupiłam jeszcze dwie pary i skarpeteczki dla maluszka bo były takie malusie śliczne, że nie mogłam się oprzeć

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
25 minut temu, Gość Ewi napisał:

Zaczęłam kosić trawę ale nie idzie wyrobić z gorąca więc wyjęłam leżak i odpoczywam w cieniu. Mój mąż wczoraj jak wracał z pracy to mi kupił legginsy ciążowe w lidlu za 25zł. nawet fajne wiec rano pojechałam i kupiłam jeszcze dwie pary i skarpeteczki dla maluszka bo były takie malusie śliczne, że nie mogłam się oprzeć

Masz siłę,  żeby kosić trawę? U mnie dopiero po mału zaczynam się ruszać, ale żeby od razu się nie przeciążyć. Leginsy zamowilam na allegro. Jestem zadowolona. Namówiłam mojego,aby w tym tygodniu pojechać do hm lub gdzieś indziej. Bo sięganie do góry po ubrania na palcach to nie dla mnie. Szczególnie jak się ma 164cm. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie czuje się dobrze chwilami zapominam że jestem w ciąży. W pierwszym trymestrze lekkie mdłości tylko senność i zmęczenie a teraz jest całkiem nieźle. Tylko w tym upale nie dałam rady poczekam do wieczora. Staram sie oczywiście nie przemęczać co jakiś czas odpoczywam, wiadomo dzidzia najważniejsza

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
5 godzin temu, Gość Ewi napisał:

Ogólnie czuje się dobrze chwilami zapominam że jestem w ciąży. W pierwszym trymestrze lekkie mdłości tylko senność i zmęczenie a teraz jest całkiem nieźle. Tylko w tym upale nie dałam rady poczekam do wieczora. Staram sie oczywiście nie przemęczać co jakiś czas odpoczywam, wiadomo dzidzia najważniejsza

U mnie dzisiaj pierwsza dłuższa podróż,  2 godzinna. Dałam radę. Trochę momentami  ukłucie było, ale w stosunku do tego co kiedyś to luzik. I po podróży czuję się dobrze.  

Odnośnik do komentarza

Już po lekarzu. Z maluszkiem wszystko dobrze, ułożony główką w dół, mały wiercipiętek, serduszko pięknie bije, ma 172g (+/-25g) i jest 4 dni starszy.

Moja szyjka się skróciła ostatnio miała 45mm teraz ma 33mm i zamiast duphastonu mam luteinę

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
51 minut temu, Gość Ewi napisał:

Już po lekarzu. Z maluszkiem wszystko dobrze, ułożony główką w dół, mały wiercipiętek, serduszko pięknie bije, ma 172g (+/-25g) i jest 4 dni starszy.

Moja szyjka się skróciła ostatnio miała 45mm teraz ma 33mm i zamiast duphastonu mam luteinę

Super, że z maluszkiem wszystko dobrze. Czyli nasze dzieci szaleją w brzuchu😀😀😀😀Na szczęście aż tak mocno się nie skróciła. Osobiście wolę luteinę. Po duphastonie mam uczulenie. Gdzieś czytałam, że jak się bierze luteinę, to nawet może się wydłużyć. 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia

A ja sobie dziewczyny kupiłam dzisiaj spodnie ciążowe. Jeansy i jedne dresowe. Cały czas czai się w głowie to głupie uczucie że może za wcześnie, ale sru. Nawet nie wiecie jaką mi frajdę zrobiły te zakupy xd za stanikami się rozglądałam też. Chciałam upolować w Lidlu takie topy do karmienia, ale wszystko wykupione i ostatecznie stwierdziłam, że na to mam jeszcze czas. Będę siedzieć po wakacjach na L4 to będę zamawiać xd

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
2 godziny temu, Gość Natalia napisał:

A ja sobie dziewczyny kupiłam dzisiaj spodnie ciążowe. Jeansy i jedne dresowe. Cały czas czai się w głowie to głupie uczucie że może za wcześnie, ale sru. Nawet nie wiecie jaką mi frajdę zrobiły te zakupy xd za stanikami się rozglądałam też. Chciałam upolować w Lidlu takie topy do karmienia, ale wszystko wykupione i ostatecznie stwierdziłam, że na to mam jeszcze czas. Będę siedzieć po wakacjach na L4 to będę zamawiać xd

Leginsy noszę od około 2 tygodni. Wczoraj byliśmy w hm na zakupach i też kupilam jeansy i tunikę.  Mówię do mojego wyglądam jak ciężarówka.  A mój spokojnie jeszcze tak dużego brzucha nie masz. Mi się wydaje już duży, no i w zadnych spodniach się nie dopinam. Teraz mam wrażenie,że z dnia na dzień coraz większy.  Co do biustonoszy, to u mnie slabo rosną. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...