Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję 😀

Dziewczyny,  a macie aplikację do liczenia skurczy ? Ja ściągałam w trakcie 🙄

Mega przydatne i później w szpitalu na przyjęciu pytali się co kiedy ile i dobrze ze to mialam, bo w tych bólach to nic się nie pamieta. 

 

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, ja jestem na wywoływanie w szpitalu. Covid nie mam, robili mi test przy przyjęciu. Mam bóle krzyżowe ale żadnych skurczy, coś mi tam wlewają, przelewają, dużo chodzę ale ogólnie nic się nie dzieje. Jestem 41+1 prawie +2. Waga wg USG 3900. Dziecku nie spieszy się na ten zakichany świat. 

Odnośnik do komentarza

Elaela, trzymam kciuki za was. Zeby poszło szybko i bez komplikacji. 

Kzbn, dość dobrze,  ale po naturalnym byłoby o wiele lepiej. Przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na inne dziewczyny. Dzisisj rano dopiero ściągnęli mi cewnik i pozwolili pierwszy raz wstać.  Nie było łatwo, teraz tez nie jest, ale można powiedzieć, że z godziny na godzinę jest co raz lepiej. Poza tym bobas wszystko wynagradza 🙂

Pokarm dopiero zaczyna się pojawiać, ale musze odciągać laktatorem,  bo mam za mało wypukłe brodawki i msly źle chwyta. Będziemy nad tym pracować. 

Polecam wam jeszcze podkłady poporodowe babyono night&day takie różowe szersze przy końcach.  Wydaja się mega duże,  ale jak na pierwsze dni sa super,  bo nic nie wycieknie. Przynajmniej ja jestem zadowolona. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Elaela No tak te listopadowe maluszki wola być w brzuszkach 😜 odkąd napisałaś to minęło 9h to już pewnie urodziła 😉✊🏻 
 

Klaudia to samo po cc mówiła znajoma,ze początek trudny i bolesny ale z godziny na godzinę lepiej. Super,ze pokarm się rozkręca ! ☺️☺️☺️

Odnośnik do komentarza

Tak urodziłam, o 3.05. 4200 g i 59 cm. Mega wielki i głodny. Jestem padnięta- niby było szybko ale mega boleśnie. Okazało się że miałam jakieś cudowne łożysko - podwójne i bloniaste. Podobno to odzywialo moje dziecko i chyba nie urodziła bym nigdy, mimo że było już tyle po terminie to wody miałam czyściutkie i rósł, rósł i nie chciał wyjść. 

Odnośnik do komentarza

Elaela,  gratuluję! 🥰 dzidzius spory, podziwiam 😊 Najważniejsze,  że wszystko dobrze poszło. Jak dorośnie, to będziesz mu opowiadać jak to mial podwójne zabezpieczenie u mamy w brzuchu 😎

Powodzenia w szybkim dochodzeniu do siebie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Hoho Ela ! Ale twój organizm stworzył warunki synkowi. Wyjaśniło się dlaczego nie chciał wyjść. 
jak dziewczyny odczuwalyscie czas porodu? Czy ten czas mija szybko czy czuć każda godzinę. Byłyście świadome,ze minęło tyle a tyle godzin czy dla was to chwila ? Tego jestem bardzo ciekawa 😝

Odnośnik do komentarza
Gość Kinga Holandia

Hej dziewczyny! Gratulacje dla Was wszystkich ❤️Czasem w wolnej chwili wchodzę na forum i czytam co u Was,i sprawdzam  która jeszcze w dwupaku 🤗 Trzymam za cała resztę kciuki!!!Mój maluszek dziś skończył 4 tygodnie choć tez miałam być Listopadowa mamusia🤪 Może niedługo założymy kolejne forum o naszych noworodkach i będziemy wymieniać się doświadczeniami? Dużo zdrówka dla Was 

Odnośnik do komentarza

Kzbn, u mnie mama codziennie pyta jak się czuję,  ale mi to jeszcze nie przeszkadza. Wszyscy wyczekujemy. Terminy z usg minęły, a z OM mam na środę, czuję że przenoszę i w zbliżającym tygodniu nic się nie zacznie. Chciałam kupić herbatkę z liści malin, ale jej nie dostałam, muszę poszukać sklepów zielarskich. 

Marti1, trudno powiedzieć... To zależy czy miałaś regularne cykle czy nie. Wszystko jest możliwe, moja koleżanka jest teraz w ciąży, a kochała się z mężem dzień po okresie. Zrób test.

Odnośnik do komentarza

Już się nie mogę doczekać 😝 staram się pozytywnie nastawiać, mówić do małej. Bo czytałam (nie wiem na ile to prawda) ze psychika i nastawienie tez wpływa na termin i przebieg porodu. Ze jak się boimy albo źle myślimy o porodzie, ze męka, ból, jak to będzie to to opóźniamy. Ja nie wiem jak to jest wiec nie wiem czego się bać 😁 

herbatka z liści malin czytałam to zdania są podzielone. Na pewno nie szkodzi 😉

ma któraś ja wypróbowana ?  

Odnośnik do komentarza

Pistacia a co Ci lekarz powiedział na to,ze np nie urodzisz a wszystkie terminy będą za Toba. Mi pani doktor nic na taki temat nie mówiła 😬 na ostatniej wizycie była zmęczona i już zniecierpliwiona... także uważam,ze za mało mi powiedziała nie wytłumaczyła jak wyglada przyjęcie do szpitala, co jak akcja się nie rozkręci do tego i tego terminu... 🤷🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza

Ja się już obrazilam ze się nic nie dzieje a w sumie wszyscy lekarze i położne mówią że taka książkowa ciąża i wszystkie parametry to może faktycznie urodze w czwartek jak z terminu om. Oszaleje przez ten tydzień 🤭🤪 jak sprzątam i się nie oszczędzam to tylko brzuch mnie boli a nic z tego nie wynika wiec leżę i pachnę ostatnie dni bo dom juz błyszczy i na prawdę nie ma co sprzątać 😉

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!

 

Jestem studentką psychologii i prowadzę badania na temat decyzji macierzyńskich 😉

 

Mój post jest całkowicie prywatny i mam nadzieję, że nikogo on nie urazi i nie odbierze go za ofensywny lub naruszający regulamin, liczę jedynie na empatię i pomoc, ponieważ mój temat nie należy do najprostszych, próbuję w  nim łączyć biologię z psychologią więc znalezienie badanych graniczy z cudem. Niezmiernie dziękuję, jeśli zdecydujesz się mi pomóc 😊

 

Bardzo mi zależy na jak największej liczbie odpowiedzi, żeby moje badania były rzetelne, proszę o pomoc i wzięcie udziału w krótkiej ankiecie na ten temat. Udział jest całkowicie anonimowy i dobrowolny 😉

 

 

 

Bardzo dziękuję! 😉

 

 

 

https://ankiety.uksw.edu.pl/index.php/926257?lang=pl&fbclid=IwAR273pqVPeAAZp0GyTcoZ1oTJjUb5czWhwGom6YGXjn0cg69FPb9ikY9SmA

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...