Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość Julianna napisał:

Anka 88 U mnie też ten okropny posmak w ustach 😕 Trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę, na pewno usłyszysz serduszko 🙂 Daj znać!

Kasia88 u mnie też 4,5 roku 🙂 córeczka jest z kwietnia 2016

Moja Ania z Marca 2016! :)))

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, rozumiem ze się boicie ale badania robić trzeba! Ja jestem zaopatrzona w rękawiczki i maseczkę. Przed badaniem miałam mierzona temp, odpowiada się na kilka pytań, lekarze u nas maja środki ochrony osobistej. U mnie w przychodni (Chodzę prywatnie jak i na NFZ bo należę do przychodni patologii ciąży) wchodzi sie pojedynczo, nie ma żadnych kolejek. Musicie zrobić badania krwi, podwyższony cukier, bakterie w moczu itp... to wszystko trzeba wykluczyć bo może być groźne. Ps tez się niepokoje, ale co zrobić...

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny 😊trochę mnie nie było bo teraz to synów bardzo pilnuję z tą nauką zdalną 😜 Paulina 28 Ty w środę zaczynasz 9 tydzień? Dobrze przeczytałam? Bo termin mamy obie na 4.11 a ja mam wg apki 8 tydzień i 5dzień czyli to już leci 9 tydzień. W środę to już będzie 10 tydzień 🤪 Załóżmy tą grupę na FB to przynajmniej będę dostawała powiadomienia 😊a jeśli chodzi o objawy... Cóż.. Ja cały tydzień chodziłam spać z kurami 😂o 2 pobudka, szybkie siku i do piątej oczy jak 5zł... O 5 mąż wstaje do pracy a ja razem z nim. Już jestem w takim rytmie bo jak chłopaki chodzili normalnie do szkoły to tak czy siak musiałam wstawać o 5ich wyszykować do szkoły.  Od poniedziałku do czwartku z samego rana miałam wymioty. Odczuwałam straszne pragnienie... Ciągle chciało mi się pić. Jakoś od środy męczą mnie zaparcia.  W piątek kupiłam i jem suszone śliwki i jest ok. Aaa i czułam wręcz okropny nieustanny głód... Mimo że akurat jadłam czułam się ciągle głodna.  W poprzedniej ciąży czułam niechęć do jedzenia i na samym początku schudłam 4 kg. Teraz to do tej pory przytyłam prawie 3kg... 

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Kasia 88 w przychodni, w której przyjmuje mój gin chyba nie ma punktu poboru krwi🤔 tam są same gabinety prywatne. A jeśli nawet jest, to wizytę mam po 17, więc nie da rady.

Paulina 28 przemyślałam i poczekam, bo w sumie może zlecić jakies dodatkowe i wtedy będę musiała iść jeszcze raz, a jednak wolę tego uniknąć. Muszę jeszcze wybrać laboratorium najmniej oblegane 😱

Ja w pierwszej ciąży używałam różnych oliwek i balsamu mammamia Ziaja, a rozstępy są 😥 w drugiej balsamu z babydream i nawet jednej dodatkowej pręgi nie miałam. Teraz kupiłam skoncentrowany balsam z palmersa, ale póki co zapominam, że go mam😁

 

Odnośnik do komentarza

Ja też jeszcze nie robiłam badań, dostałam skierowanie na szereg badań na wizycie 13 marca i lekarz kazał mi je zrobić w tygodniu od 06.04 do 10.04 a wizyta 15.04. To będzie początek 10 tygodnia.. Trochę się cykam, no ale niestety badania trzeba zrobić obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Nuta- wkoncu sie odezwalas bo juz sie martwilam o Ciebie. 

Momofthree ja tez mam ten balsam z palmersa 😁 ale w 4 miesiącu kupie dodatkowo jeszcze inny i na zmiane bede się smarować 😛 

Mola- jezeli nie jestes w grupie ryzyka to ok. Maska jest dla osob chorych a nie zdrowych rekawiczki ok ale i tak jest stycznosc z ludzmi. 

Odnośnik do komentarza

Ja używałam w pierwszej ciąży oliwki  oilatum i żelem oilan musiałam się myć zamiast mydła. Wtedy to praktycznie do 7 miesiąca nie było widać u mnie brzucha. Potem jak nagle wyskoczył to miałam... Ja to nazywałam tarczą do lotek... Tak to wyglądało. Do tego w tych rozstępach zrobiły się krwawe rany. Na szczęście większość rozstępów zniknęła. Została niewielka część to mam ma nich tatoo także nic nie widać. Teraz mam balsam na rozstępy "sexi mama " firmy bielenda. I jest ok. A raz nie było go w sklepie to wzięłam ten sam balsam ale na cellulit. Ten na cellulit ma jak dla mnie rewelacyjnym zapach 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Nuta - ja w pierwszej ciazy nie mialam ani jednego roztepu, a smarowalam sie nie systematycznie.... Za to mialam blizne po CC to zaslonilam tatuazem i oczywiscie jak to ja musialam zachaczyc o posladek takze mial byc maly a zrobiłam mega wielki 😛

Odnośnik do komentarza

Nie no pewnie, zgadzam sie ze trzeba, tylko po prostu strach... bo nigdy nie wiesz kto wczesniej byl w tej przychodni itd. Ja mam ginekologa z Luxmedu. W Krakowie 3 placowki sa calkowicie wylaczone i przeznaczone jedynie dla kobiet w ciazy, ale mimo to sie denerwowalam i @Motherofthree byłam do 16 na czczo bo wizyte miałam o 15 😱😱😱 ofc caly dzien wymiotowalam jak to baba w ciazy na czczo :d a po klatce zbiegalam z predkoscia swiatla... a Ty @Paulina28 z jakiej miejscowosci jestes? Jak u Was teraz wyglada organizacja w tego typu placowkach? 

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

Kasia 88 ja chodze tez prywatnie do lekarza, i mieszkam miedzy Gorzowem wlkp a Poznaniem, mam okolo 25 i 30 km do 2 labolatorium diag, ale w tych 2 laboratorium jest wspolna poczekalnia o tak naprawde nie wiesz z kim jestes w poczekalni. Ja niestety jestem w grupie ryzyka mam przewlekla chorobę wiec wole nie ryzykować i tymbardziej że to 1 trymestr ktorego bardzo sie boje.... 

Takze wole nie ryzykować. 

Fajnie, że u Was przyjmują tylko kobiety w ciąży ale tak jak mowisz strach zawsze jest. 

Odnośnik do komentarza
Gość Momofthree

Paulina 28 mi lekarze zawsze mówili, że liczy się skończony tydzień. Czyli, jak masz 8w5d to jestes w 8, ja mam 5w2d i jestem w 5. To tak samo jak z wiekiem urodzonych ludzi jak skończysz np.30 lat, to masz te 30 do kolejnych urodzin😋 

Kasia 88 współczuję! Ja w ogóle nie wiem, jak to teraz będzie z tymi badaniami, bo mojemu mężowi zaraz kończy się Home Office i zostanie mi tylko sobota🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza

Paulina 28, niestety mam chorobę przewlekłą ale badania zamierzam robić, nie zwlekać. Zwłaszcza, ze jak coś wyjdzie nie tak to trzeba wdrożyć profilaktykę zazwyczaj od 12 tyg. 

Odnośnie maseczek, jest spór czy działają czy nie. Ogólnie mówią, żeby nie nosić bo po prostu ich brakuje dla lekarzy. Ja to rozumiem. Mam w bliskiej rodzinie 3 lekarzy. Wszyscy jednak nakazują mi nosić maseczkę jak wychodzę, wiec ja ich słucham. Najlepsze są te ffp3 ale chirurgiczne tez dają radę. Na rynku można już je dostać. Wiadomo, ze najlepiej siedzieć w domu ale jak się wychodzi to trzeba się zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza

Tak czytałam Wasze wiadomości to dużo z Was słyszało serduszko i jestem przerażona, aż się popłakałam że strachu. Ja byłam w środę u lekarza to był 5tyd i 5dzien i miałam sam pęcherzy bez ciałka żółtkowego,ale lekarz mi nie mówił, że coś może być nie tak... Sama już nie wiem co o tym myśleć... W środę mam wizytę zwariuje do tego czasu 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27/3/2020 o 9:49 PM, Gość Ewka_27 napisał:

Cześć, 

Jeśli wszystko szczęśliwie się ułoży też zostanę listopadową mamą 🙂 

Aplikacja pokazuje przewidywany termin porodu na 23 listopada 🙂 

Pozytywny test ciążowy z blada kreska ujrzałam w czwartek -19.03. Dziś byłam na pierwszej wizycie u lekarza, jednak nie mam dobrych wieści.

lekarz widział pęcherzyk ciążowy oraz pęcherzyk żółtkowy, niestety brak zarodka 😞 USG mam powtórzyć za 2 tyg i wtedy będzie wiadomo. 
Lekarz powiedział ze zarodek może się jeszcze wykształcić, ale na tym etapie nic nie jest pewne 😔  to będą najdluzsze 2 tygodnie w moim życiu ☹️

Kiedy miałaś ostatnia miesiączkę? Ja też się strasznie martwię bo w środę było u mnie widać tylko pecherzyk ciążowy 

Odnośnik do komentarza

Paulina 28 -mi moja gin mówiła jak byłam na pierwszej wizycie że to u mnie już 7 tydzień a na karcie mam wpisane że 7 tydzień (6t+1d). Czyli wszystko się zgadza że leci już Nam 9😁 w czwartek idę na wizytę to zobaczę jak moja fasolka ślicznie rośnie 🥰

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...