Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Lulu ja jeszcze nie wiem i raczej chce mieć niespodziankę przy narodzinach. 

A czy Was boli kręgosłup a dokładniej okolice kości ogonowej? No mam wrażenie, że mi się tam wszystko jakby rozchodziło. Nie wiem czy przesadzam z pracami domowymi czy to jednak normalne zmiany w ciąży. 

Odnośnik do komentarza
Gość Ruda 17 tc

Na bakterie w moczu najlepszy i najzdrowszy jest 100% sok z żurawiny kupiony w aptece. 
Miałam nieliczne bakterie w moczu na które nie dostałam żadnego zalecenia, a po soku zniknęły. Pani doktor pochwaliła decyzje o piciu tego soku. 

Jedli chodzi o ruchy dziecka to też nie czuje a zaczęłam 17 tc we wtorek. 


Mnie nie bolą krzyże ani kość ogonowa natomiast bardzo dokuczają mi wzdęcia, które powodują ból podbrzusza 😔 
Dodatkowo mam kłucia w okolicy spojenia łonowego oraz od czasu do czasu ciągnie mnie w pachwinach.
 

 

Odnośnik do komentarza

Kate jeżeli nie chcesz poznac plci powiedz swojenu gin, bo niektorzy nie oytaja tylko odrazu mowia jak cos zobacza 🙂

Ogolnie to chyba nie ma tu mamusi ktora by nie odczuwala zupelnie nic, moja tesciowa w ciazy z moim mezem od poczatku do konca cierpiala na bóle kregoslupa i to dosc silne, nic jej nie pomagało. Ja raz podnioslam córkę do okna i caly dzien tez mnie bolal, pozniej juz przestal. Mam za to znowu jakis wzmozony apetyt, dwie kolacje zjem a rano jestem glodna chocby mnie ktos glodzil 🙂

Odnośnik do komentarza

Ja mam skończony 16tc i również nie znam płci. 🙂 22 mam wizytę i może uda się w końcu dowiedzieć, a jeśli nie to może na połówkowych. 

U mnie w końcu poprawa samopoczucia, nareszcie moge porobić jakieś porządki w domu, ugotować coś dobrego, od początku ciazy ciągle jakieś dolegliwości. 

Niestety wraz z poprawą samopoczucia wrócił apetyt... 😄

Odnośnik do komentarza

Wiem, wiem, żeby powiedzieć ginekologowi, że nie chcemy wiedzieć co będzie 😊. Chociaż tak teraz myślę, że ciężko mi będzie wybrać uniwersalne ciuszki. 

Już wiem co mi jest😑 Mam delikatną rwę kulszową. Nigdy mnie tam nie bolało przed ciążą. Ból promieniuje gdzieś tam z okolicy prawego pośladka przed udo aż do łydki. Dziś dałam czadu ze sprzątaniem, praniem, prasowaniem i jeszcze obiad zrobiłam. Wczoraj ze 4 godziny byłam na mieście a popołudniu pieliłam w ogródku. Kurcze muszę odpocząć, żeby nie zrobiło mi się gorzej. Moja mama miała to kiedyś ale chyba ze 3 tygodnie leżała w łóżku, bo zbagatelizowała początkowe objawy. 

Odnośnik do komentarza

O, kochana 😞 współczuję, mnie jest ciężko, jak lekko pobolewa kręgosłup, a taka rwa to nie przelewki. Odpoczywaj, zwolnij trochę tempo 😘😘😘

Ja po sobie zauważyłam, że jak jednego dnia dam do wiwatu, to drugi muszę mieć taki leniwy, bo inaczej to wszystko pobolewa, łącznie z brzuchem i podbrzuszem. 

A dzisiaj znowu głowa mi pęka... Wzięłam już jeden Apap. Lekarka na kontroli powiedziała tylko, że jak się będzie to powtarzało coraz częściej, to wybrać się do neurologa... 

Odnośnik do komentarza
Gość Kryska89

Ja zaczęłam 19 tydzień i też jeszcze nie znam płci:-) 2 czerwca mam połówkowe to może się dowiem. 

Mnie ciągnie w podbrzuszu, szczególnie w nocy jak chce wstać albo rano. 

Sylwia a co u Ciebie? Krwawienia trochę ustąpiły? 

Odnośnik do komentarza

Kate_ podziwiam... i chyba jesteś tu jednyna osoba która che mieć niespodziankę 😃 mi niby obojętne czy syn czy córka ale chciałabym wiedzieć.. Zresztą w poprzedniej ciąży do 34tyg. Myślałam że będzie syn i wszystko możliwe miałam kupione na chłopca ... Jak zobaczyłam w tym 34tyg. Że to jednak córka to przeżyłam taki szok, że głowa mała, rzeczy nie kupiłam dla dziewczynki bo chyba łudziłam sie, że USG się kolejny raz pomyliło. Urodziłam córkę, a moja siostra biegała po sklepach żeby kupić jej trochę rzeczy żeby w niebieskich chodzić nie musiała 😃

Ruchy kropka/kropki czuje od pobytu w szpitalu i powiem wam, że są coraz mocniejsze. Często jak leżę czytając książkę czuje jak mnie maluda kopie 😊

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Hej dziewczyny 😁. My po wtorkowej wizycie nadal lezymy. Dr nie potrafi powiedzieć kiedy to się skończy.... Wytłumaczyla mi bardzo obrazowo że krwiak jest umiejscowiony w takim miejscu (tuż nad szyjka macicy), że ma bardzo ciężko się przykleić ze względu na ruchliwe miejsce🤦‍♀️. Mimo że ja ciągle leżę to miejsce krwiaka jest wrażliwe i dlatego równo co tydzień mam te krwotoki a później plamienia. Dobrze ze chociaż w ten wtorek przed wizytą prawie wcale nie plamilam to mogła pobrać wymazy czystości. Dobra wiadomość jest taka że krwiak jest w zupełnie innym miejscu niż pepowina i łożysko więc teoretycznie to mniejsze ryzyko dla chlopaczka 💪. Nie poddajemy się chociaż zaczynam swirowac w domu bo nie wychodzę od dwóch miesięcy z czego połowę przelezalam! Trochę to frustrująca sytuacja bo mi psycha siada jak tak calutkie dnie sama jestem. No ale będę leżeć ile będzie trzeba. 

Miłego dnia dla Wszystkich 😘

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość Natka napisał:

O, kochana 😞 współczuję, mnie jest ciężko, jak lekko pobolewa kręgosłup, a taka rwa to nie przelewki. Odpoczywaj, zwolnij trochę tempo 😘😘😘

Ja po sobie zauważyłam, że jak jednego dnia dam do wiwatu, to drugi muszę mieć taki leniwy, bo inaczej to wszystko pobolewa, łącznie z brzuchem i podbrzuszem. 

A dzisiaj znowu głowa mi pęka... Wzięłam już jeden Apap. Lekarka na kontroli powiedziała tylko, że jak się będzie to powtarzało coraz częściej, to wybrać się do neurologa... 

Łączę się w bólu i też mam takie zalecenie - jak nie przejdzie w ciągu 2 tyg to do neurologa albo jak wystąpią zaburzenia wzroku, mdłości bóle karku od migreny, jak będę omdlewac itp 

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86
Godzinę temu, czarna.ana napisał:

Sylwia trzymam kciuki aby było tylko lepiej! Może jakieś książki, filmy, robienie na drutach😉 żeby zabić czas

Książki idą jadna za drugą😁. Chociaż jestem skazana na to co mi mama dostarczy. Ostatnio wymyśliłam sobie ze może będę dziergac na szydełku, kiedyś w podstawówce nieźle mi to szło🤔. Ale coś sprzętu nie mogę skompletowac🙄

Odnośnik do komentarza

Chłopiec na 100%:) widać pupę i jajka:)

A co do wyników to wiem tyle co wcześniej, że mam zapalenie dróg moczowych... Dał mi receptę na silny antybiotyk i tyle. Nie wiem prawie nic mimo że pytałam. Nie zmierzył dziecka, nie zważył, nie sprawdził bicia serca tylko płeć. USG miałam dziś jakieś pół sekundy bo lekarz stwierdził że nie trzeba nic więcej.
Jutro idę do tego co mu bardzo ufam, co chodziłam w dwóch poprzednich ciążach tylko muszę jechać 100km do rodzinnych stron. Na 11:00 skonsultować to wszystko i czy on potwierdza te leki. Jak potwierdzi to będę brać a jak nie to kupię te co on będzie kazał.
I niech zbada dziecko porządnie bo się martwię że nawet tego Serduszka nie sprawdził

2020-05-14_12.18.55.jpg

  • Lubię to 2

21.01.2008 - córka
10.10.2012 - synuś
19.05.2019 - Aniołek:( (8 tc)

f2w3s65gtu09goaw.png

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia

Witam wszystkie mamusie <3

Jeśli potrzebujecie wiedzy i informacji na temat ciąży i porodu to zapraszam was na mojego bloga, są tam też do pobrania bezpłatne karty afirmacyjne na czas porodu! (na dole na stronie głównej) - www.pupinek.pl

 

W czerwcu rusza również mój kurs przygotowujący do porodu ! Serdecznie was zapraszam: https://pupinek.pl/kurs-online-naturalnie-ze-rodze/

Odnośnik do komentarza

Kochane melduje ze wczoraj zrobilam badania morfologie i mocz. I krzywa:) i wyniki sa dobre. Krzywa mialam zlecona przez diabetologa. Na szczescie wyniki sa w normie. Ale okropne to bylo. Bleeeeh. Juz mialam robiona krzywa wczesniej wiec nastawiam sie ze to badanie nie jest przyjemne ale juz za mna:) 

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę, że znacie już płeć na 100%. Ja w 8 tygodniu byłam w szpitalu na izbie, to mówili, że chłopak, ale od tej pory nikt na zwykłym sprzęcie nie widzi 😂 mam nadzieję, że 9 czerwca zobaczę jajeczka na połówkowym 💪🐣

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny melduje się po wizycie 😊 Z kropka/ kropkiem wszystko ok. Z USG wychodzi ciąża starsza o tydzień dzidziuś waży już 253g lekarz pytał z jaką waga urodziła się moja córka a ona miała tylko 3080g a tu kropka/ kropkę idą na bicie wagi chyba. mówił żeby na razie się tym nie przejmować może się to zmienić. Ogólnie dalej nie wiem kto tam mieszka bo dzieciątko usiadło na pupie i za nic w świecie nie było widać 😃 

Leki po krwawieniu mam brać do końca później odstawiamy. Na ciągnięcie w dole brzucha nospa. Żadnego krwiaka już nie mam ale dalej mam się oszczędzać najlepiej jakbym nigdzie nie wychodziła, zakupy ma mąż robić.

Sylwia_ czekałam na wiadomość od Ciebie. Dalej 3mam kciuki. Wiem, że w domu idzie zeswirowac... Nie wiem co Ci radzić bo każdy lubi coś innego.

Paula.c gratuluję 😃 to teraz możesz kompletować wyprawkę 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Paula gratuluję chlopaczka😁 to już kolejny na październik ha ha. 

Mama 1 super że wyniki ok 💪

Natka, faktycznie bardzo tajemniczy ten twój Maluch🤔

Lulu! Kochana nawet nie wiesz jak się cieszę że po twoim krwiaku ani śladu. Możesz odetchnąć spokojnie😘. A dla mnie twój sukces stanowi nadzieję że można się tego pozbyć! Może i mi się w końcu uda

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

Kurde u nas znowu potop zaczęło się o 3 w nocy, później o 6 i jeszcze raz o 8. Ten chlopaczek mnie wykończy 🤦‍♀️. Jak to jeszcze potrwa parę tygodni to mi się krew skończy 😬. Na poniedziałek jestem umówiona na konsultacje do jakiegoś podobno mega magika ginekologa od takich ciężkich przypadków🙄. Zobaczymy co powie. Już nie raz do lekarzy słyszałam że widzieli dużo ale czegoś takiego jak u mnie to nigdy 🤦‍♀️. O losie.... 

Odnośnik do komentarza

Pisalam wczoraj ze czytalam gdzies o ruchach dziecka i jego temperamencie, a od wczoraj wieczora moja dzidzia tak sie rusza, ze chyba tez bedzie temperamentna jak tak dalej pojdzie, 18t6d

🙂 Sylwia juz prawie polowa za wami, pisalas gdzies ze sie modlisz, wiec pomodle sie i ja za was 🙂

Edytowane przez Mama2Ania
Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Wracam od tego mojego dawnego lekarza. Jeśli o wyniki chodzi to ten lekarz porównał wyniki te z teraz, i te z marca i mówi że te mam dużo gorsze i faktycznie trzeba podziałać czyms mocniejszym. Wtedy miałam tylko wysokie pH i leukocyty a teraz jeszcze napisali że liczne bakterie. Mówił że ten antybiotyk jest bezpieczny w ciąży i śmiało go mogę brać, że jest to antybiotyk z jakiejś tam grupy i nie powoduje nic złego u dziecka, po czym zrobić wyniki z moczu. Z dzieckiem wszystko ok. Ale pierwszy lekarz, który mnie zbadał w sensie szyjki macicy i prawidłowości łożyska. I trzymał mnie godzinę. Mówi że go niepokoi że łożysko jest na przedniej ścianie i nisko i że może to w przyszłości powodować krwawienie o ile się nie podniesie. Mówił że narazie spokojnie, że wraz ze wzrostem macicy może pójść w górę i będzie ok ale żebym zapytała o tę sprawę jak będę 7czerwca w Szczecinie na połówkowych to niech to sprawdzą. Może się poprawić a może się przekształcić w łożysko przodujące i ryzyko wcześniejszego porodu:(

Nawet nie wiedziałam że mam łożysko z przodu. Nie będę chodzić już do tego lekarza co wczoraj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...