Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia86

Hej dziewczyny, my już po wizycie u magika ginekologa. Faktycznie mega profesjonalny gość. Z bobaskiem wszystko ok, waży już 223 gramy 😁. Niestety jesteśmy w gorszej sytuacji niż mi się wydawało jeszcze kilka dni temu. Ciąża jest bardzo wysokiego ryzyka😥. W ocenie tego lekarza krwiak nie znajduje się wcale tuż nad szyjka macicy tylko gdzieś wyżej. Niby łożysko też jest wysoko ale istnieje spore ryzyko że duża ilość krwi może je odwarstwic 😭. Bardzo ciemna brązowa krew oznacza że nie spływa ona na bieżąco tylko tam zalega. Pokazał mi na usg takie miejsce, jakby pusta przestrzeń która najpóźniej w 15 tygodniu powinna się połączyć z czymś tam 🤔 a u mnie przez to że ciągle tamtędy wypływa krew nie może się zasklepic🙁. Lekarz powiedział że trzeba bezwzględnie leżeć i czekać bo szansa że będzie dobrze jest ale potrzeba czasu. Może być jednak i tak że mimo leżenia lepiej nie będzie.... W przypadku silnych krwawien i bólu brzucha od razu kierunek szpital. Taka sytuacja. Nie dowiedziałam się w zasadzie niczego dobrego. 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Moniaaa33 napisał:

Lulu.. A to lekarze zapewniali, że będzie chłopak? Podobno trudno się pomylić w tę stronę 🙂 Mi lekarz powiedział w 18 tyg że chłopak, ale kurczę, mam przeczucie, że to córka..  ciekawe jak to będzie u nas 😉

W 18tygodniu lekarz który prowadził na początku mają ciążę zapewnił że będzie chłopak, później jak zmieniłam lekarza to córka robiła psikusy i nie chciała się pokazać a po jakimś czasie zrezygnowałam. Dopiero w szpitalu na podtrzymaniu jak leżałam Pani doktor zapytała czy wiem co będę mieć więc powiedziałam, że oczywiście będzie syn... Pani doktor wydrukowała mi na pamiętałem córkę w całej okazałości 😃

8 godzin temu, Gość Paula.c napisał:

Trochę zmienię temat.

Macie pomysły? Myślałam nad tym imieniem i nie mam pojęcia:( Nie wiem sama czy chce nadać Staś. Choć mi się podoba to imię to ja sama nie wiem...
Chciałam Dominika ale jak zobaczyłam że imię oznacza "oddany Bogu" to dziękuję. Chciałam Gabriela ale mąż się nie zgodził tak jak na Alana, Borysa, Kajetana i Bruna. Chciałam Łukasza ale też znacznie imienia mi nie odpowiada... Jedyne co mi zostało co nam obydwojgu się podoba to Przemek, ale jednak mąż marudzi że nasz sąsiad zza płotu się tak nazywa i to nie bardzo tak jakoś... 

Macie wybrane imiona?

Co do imienia to dla córki Bianka albo Hania 😊 Tu wielkiego problemu nie mamy za to jeśli okaże się, że będzie syn to niestety wielki problem bo jednyne które jest w miarę ok to Leon ale niestety każdy ma jakieś skojarzenia z danym imieniem i akurat z tym mąż ma dziwne skojarzenia więc pewnie odpadnie 😣 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Gość Sylwia86 napisał:

Hej dziewczyny, my już po wizycie u magika ginekologa. Faktycznie mega profesjonalny gość. Z bobaskiem wszystko ok, waży już 223 gramy 😁. Niestety jesteśmy w gorszej sytuacji niż mi się wydawało jeszcze kilka dni temu. Ciąża jest bardzo wysokiego ryzyka😥. W ocenie tego lekarza krwiak nie znajduje się wcale tuż nad szyjka macicy tylko gdzieś wyżej. Niby łożysko też jest wysoko ale istnieje spore ryzyko że duża ilość krwi może je odwarstwic 😭. Bardzo ciemna brązowa krew oznacza że nie spływa ona na bieżąco tylko tam zalega. Pokazał mi na usg takie miejsce, jakby pusta przestrzeń która najpóźniej w 15 tygodniu powinna się połączyć z czymś tam 🤔 a u mnie przez to że ciągle tamtędy wypływa krew nie może się zasklepic🙁. Lekarz powiedział że trzeba bezwzględnie leżeć i czekać bo szansa że będzie dobrze jest ale potrzeba czasu. Może być jednak i tak że mimo leżenia lepiej nie będzie.... W przypadku silnych krwawien i bólu brzucha od razu kierunek szpital. Taka sytuacja. Nie dowiedziałam się w zasadzie niczego dobrego. 

Sylwia_ szansa jest a to bardzo ważne. Teraz leż nie stresuj się i będzie dobrze... 3mam mocno kciuki i cały czas jestem z tobą.

Odnośnik do komentarza

Svlwia86 kurcze a my myślałyśmy, że brązowa krew jest lepsza od tej czerwonej w Twoim przypadku😒 Pomimo nienajlepszych wieści to zawsze jakieś nowe informacje, które lepiej pozwalają zrozumieć co się dzieje z organizmem. Trzymam mocno kciuki za Was. Wszystkie szczerze Cię dopingujemy. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o imiona to dla chłopca wybraliśmy Marcel ( w domu mam już dwóch synow: Eryk i Dominik ), a dla dziewczynki Jagna albo Zosia.. Póki co lekarz twierdzi, że chłopak, ale tak jak pisałam czuję że jednak dziewczynka 😅 Następna wizyta we wtorek 26 Mają, więc zobaczymy czy podtrzyma swoją opinię co do płci 

Odnośnik do komentarza
Gość Asienka

Sylwia wierzę, że się uda. To już prawie połowa. Czuje, że się uda 🙂

jeśli chodzi o imię dla chłopca to u Nas będzie Iwo albo Nikodem. Mąż musi się zdecydować, bo Mi podobają się oba. Gdybyśmy mieli córkę to byłaby Liwia albo Liliana

Odnośnik do komentarza

My jutro o 17 wizyta, licze ze gin powie kogo tam widzi bo ostanio mowila inaczej niz lekarz na pierwszych prenatalnych, mialam tez jutro powiedziec corce ze bedzie dzidzia, ale mąż juz wczoraj jej powiedzial i w sumie od wczoraj ciagle mnie glaszcze po brzuchu i mowi ze chciala by siostre, naprawde to urocze, ale odrazu prostujemy, ze moze byc tez braciszek :)  dla dziewczynki podoba mi sie Natalka, a dla chlopca nie mam narazie pomysłu, ale trzeba bedzie szybko wybrac bo córka wymysla takie imiona, ktore akurat nam sie nie widza 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Paula.c

Sylwia, uważam jak Kate. Może i wieści nie są najlepsze ale jest też dużo pozytywnych moim zdaniem. Wiemy że z maleństwem ok i że walczy z przeciwnościami, mały Herkules 😉 Poza tym wiesz że masz bezwzględnie leżeć i odpoczywać i przynajmniej wiadomo że trzeba się oszczędzać na maksa, no i powiedział że jest szansa tak że to bardzo dobre wieści! Będzie dobrze. Mały Herkules pokaże wszystkim że żadne krwiaki mu nie straszne 🦸👍

A co do imion to ja mam w domu Nadie i Oliwiera. I nie mogę nic wymyślić dla synka.

A co do wybrzuszeń to mam identyczne, po lewej stronie pępka 😉

Lulu oglądałaś Królową Serc? Sylwia może ty się skuś na serial, zobaczysz jak cię odciągnie od myślenia o problemach. Ja oglądam drugi raz i nie mogę się opanować, muszę od razu 3-4 odcinki 😂

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Paula.c napisał:

Sylwia, uważam jak Kate. Może i wieści nie są najlepsze ale jest też dużo pozytywnych moim zdaniem. Wiemy że z maleństwem ok i że walczy z przeciwnościami, mały Herkules 😉 Poza tym wiesz że masz bezwzględnie leżeć i odpoczywać i przynajmniej wiadomo że trzeba się oszczędzać na maksa, no i powiedział że jest szansa tak że to bardzo dobre wieści! Będzie dobrze. Mały Herkules pokaże wszystkim że żadne krwiaki mu nie straszne 🦸👍

A co do imion to ja mam w domu Nadie i Oliwiera. I nie mogę nic wymyślić dla synka.

A co do wybrzuszeń to mam identyczne, po lewej stronie pępka 😉

Lulu oglądałaś Królową Serc? Sylwia może ty się skuś na serial, zobaczysz jak cię odciągnie od myślenia o problemach. Ja oglądam drugi raz i nie mogę się opanować, muszę od razu 3-4 odcinki 😂

Paula_ jeszcze nie. Ale ostatnio myślałam o tym serialu który polecilas tylko, że ja po całym dniu pracy jestem wykończona 😣 jednyne o czym marzę to szybka kąpiel i spanie 😊 ale zapisałam w notatkach jak się wszystko tu uspokoi to pewnie zerkne co tam oglądasz, tylko boje się wciągnięcia w serial.

Odnośnik do komentarza

Sylwia! Lez kochana. Nie ruszaj się. I aby jak najdłużej Malenstwo bylo w brzuszku. Będzie dobrze. Jestem z Toba myslami.

My wczorana polowkowtch byliśmy. Niunia moja wazy 348g:) ma się dobrze. Raczej jest spioszkiem. Lekarz pytal czy ruchy juz czuje ii...niestety nie:( tzn raczej nie. Chociaz w sobote pod pepkiem czułam Takie "pstrykniecia" czasem jedno a cZasem kilka pod rzad. W ndz tez. Raczej wieczorami. I tak mysle czy to moze to. Wczesniej jak mialam jakies jelitowe sprawy to czulam je po bokach nie pod pepkiem. A te sa pod. Hmmmm myslicie ze to to?

Odnośnik do komentarza
Gość MartusiaM

Mama1, myślę, że to może być Bobas:) U mnie ciąża trzecia, ale druga szczęśliwa. Też czuje pstryczki:) czasem tak mocne, że uda się delikatnie wyczuć przez skórę:) ja mam okolo 20tc teraz, może trochę więcej, bo dzidzia wychodzi na usg 6 dni starsza niż wskazuje OM. Z córką o podobnym czasie miałam pierwsze ruchy:) potem marzyłam, żeby przestała:D już wtedy było widać, że jest mega ruchliwa,teraz jest jakimś cyborgiem, którego nie da się zmęczyć:)

Moniaaa,  piękna data na badanie:)

Sylwia, to są jak najbardziej dobre wieści - z dzieckiem wszystko ok, A Ty odpoczywaj,  podobno nie da się na zapas,  ale próbuj:) choć wiem, że zawsze najbardziej nam się chce tego, czego akurat nie wolno:)

Ja mam USG połówkowe prenetalne jutro o 15:) już jestem bardzo podekscytowana:D

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia86

W imieniu swoim i synka: dziękujemy Wam wszystkie Ciocie online 💓. Nie poddajemy się i do końca nie schodzimy z maty 💪. Cokolwiek się nie stanie i tak nie mam na to wpływu więc co ma być to będzie! 

Mama1 gratuluję badań🤗. Chyba jesteś pierwsza. 

Buziaki dla was 😘

Odnośnik do komentarza

Sylwia, jak super! To są dobre wiadomości, nie poddajemy się, głowa do góry i walczymy 😘 grunt, że dzidzia zdrowa! 

 

Zazdroszczę wam tych połówkowych już 😁 ja dopiero 9.06., trochę poczekam jeszcze 😁 

 

Też zauważyłam niewielkie wybrzuszenie dzisiaj rano po jednej stronie, chociaż ruchów jakoś nie czuję jeszcze, albo raczej nie rozpoznaję pewnie, że to one ☹️

Odnośnik do komentarza

Mnie również udało się dziś dostać do lekarza 😄 Podobno dzidziuś rośnie książkowo, już 219g ;d no i pokazał fistaszka między nogami więc na 99% to synuś, chociaż później już sie zakrył i lekarz nie mógł drugi raz zajrzeć 😄 

Mam nadzieję, że wszystkie dotrwamy do szczęśliwego rozwiązania ❤️ 

A z imieniem też mamy problem w takiej sytuacji, ja byłam przekonana, że wyjdzie dziewczynka 😄 Mi podoba się Franek ale narzeczony się buntuje :C

Edytowane przez Ania25345
Odnośnik do komentarza
Gość Ruda 18 tc

My dzisiaj też po badaniach. 
Wszystko dobrze, dzidziuś waży już 238g tylko co badanie to inny termin porodu był już 27, 22 i 20.10 a teraz jest już 18.10 🤣
Po moich przejściach będę szczęśliwa jak dorwały do początku października.

Teraz z niecierpliwością czekamy na badania prenatalne - 29.05 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ania25345 napisał:

Mnie również udało się dziś dostać do lekarza 😄 Podobno dzidziuś rośnie książkowo, już 219g ;d no i pokazał fistaszka między nogami więc na 99% to synuś, chociaż później już sie zakrył i lekarz nie mógł drugi raz zajrzeć 😄 

Mam nadzieję, że wszystkie dotrwamy do szczęśliwego rozwiązania ❤️ 

A z imieniem też mamy problem w takiej sytuacji, ja byłam przekonana, że wyjdzie dziewczynka 😄Mi podoba się Franek ale narzeczony się buntuje :C

Też chcemy Franka 😄

Odnośnik do komentarza
Gość MartusiaM

Ja mam bardzo utrudnione warunki wyboru imienia  - pracuję w przedszkolu, więc każde  imię  się jakoś kojarzy:) dla córki wybraliśmy takie, które ma tylko pozytywne skojarzenia, mężowi też się bardzo spodobało:) jeśli teraz potwierdzi się kolejna dziewczynka to będzie ciężko z wyborem:)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Paula.c napisał:

Nasze polskie imiona górą widzę:) My rozważamy imię Staś:) choć myślałam też o Antosiu:)

Staś jest prześlicznie ❤️

A mi chodzi po głowje, a raczej w brzuchu mała Józefinka i wiem że to imię może nie budzić stu procentowego entuzjazmu, ale już tak lubię mówić o niej używając tego imienia.. (w rodzinie mam kotkę która się tak nazywa). Ehh...

Spokojnego wieczoru :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Martynabb

U nas po usg lekarz potwierdził dziewczynkę:) połówkowe za 3 tyg, póki co wszystko dobrze, brzuch rośnie i oby tak dalej.

poszlismy to uczcić do restauracji, nareszcie:) 

 

Pozdrowienia dziewczyny!:) oby same dobre wiadomości na forum były! 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny 🙂

Martyna, gratulacje, kolejna dziewczynka, których wśród naszych październikowych dzieciaczków jest niewiele 😉 i jeszcze wypad do knajpy... narobiłaś mi smaka!

Ania253.., kolejny dżentelmen 😁 dobrze że chociaż na chwilkę się pokazał. Ja mam nadzieję, że w przyszłym czwartek też już w końcu dowiem się kto u mnie mieszka.

Sylwia, jak tam dzisiaj samopoczucie?

 

A u mnie też już nadeszła wiekopomna chwila, czuję ruchy maluszka. Szczególnie z rana, po przebudzeniu, jak leżę na plecach w wyprostowanymi nogami 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...