Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis mam piekna nowine ! Udalo mi sie w koncu po raz pierwszy uslyszec serduszko mojego malenstwa ! Jestem w 9 tyg , a na urzadzeniu jest info, ze dopiero w 16 tyg mozna uslyszec , na necie znalazlam ,ze od 12tyg . Jestem zatem zywym dowodem ,ze mozna uslyszec juz bicie serca dziecka w warunkach domowych w 9 tyg ciazy :D Spedzilam chyba godzine meczac sie z pelnym pecherzem, bo wtedy jest najwieksze prawdopodobienstwo , bo dziecko jest wypchniete jakby do gory przez pelen pecherz. Na dole zamieszkam zdjecie .Oczywiscie kupilam uzywany za 20e ,nowy jest nieco drozszy ;)

monthly_2019_06/styczniowe-mamy-2020_75724.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
Witam nowe Mamusie

Nella99 cieszę się że dzidziuś rośnie i ma się dobrze:)

Dzidzia nie wiem czy ten program obejmuje wszystkie kobiety w ciąży. Z tego co czytałam to aby się do tego zakwalifikowac to należy spełnić jakieś wymagania czyli mieć konkretne wskazania. Ale moge sie mylić :)
Mamabartka jak tam u Ciebie? Uspokoiły się krwawienia?

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
Ja w pracy wczoraj powiedziałam o ciąży ze względu na ten krwotok w piątek ...bardzo się ucieszyli, pogratulowali i zapewnili że jak źle się poczuje to na zwolnienie czy cokolwiek ...byłam zdziwiona ale bardzo miło mi się zrobiło że tak zareagowali.
Jeśli chodzi o rodzinę to już wszyscy wiedzą ....
Byłam dzisiaj na USG no i mam mieszane uczucia ...dzidzia urosła i ma 3cm serduszko FHR 163 widziałam jak maleństwo się ślicznie ruszało :) ale ....wychodzi na to że mam krwiaka i teraz mógł powstać albo przez to że kosmówka się nie dokleila jak się tworzyła albo odkleiła w trakcie ciąży :( no i się martwię bardzo :( pani dr mnie zapewniła że normalnie mogę funkcjonować , chodzić do pracy tylko się nie przemęczać, żadnych biegów ,ćw czy współżycia .....czy któraś z Was dziewczyny miała podobną sytuację ? Bo się boję :(

http://fajnamama.pl/suwaczki/tea6zi4.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem umówiona na badania USG prenatalne plus test Pappa 3lipca w Gamecie ....zapłacę 500zł ...strasznie się boję tego testu bo czytałam o nim że to głównie statystyka wychodzi i że dużo kobiet z dobrymi wynikami USG ma złe wyniki pappy i wtedy żeby się upewnić że dzieci zdrowe to robią albo inwazyjna amniopunkcje albo test Sanco czy Nifty za ponad dwa tysiące i się okazuje że dzieci są zdrowe ...:( Na Sanco czy Nifty mnie nie stać a na inwazyjne badanie się nie zgodzę :( a boję się dlatego że w pierwszej ciąży przezierność karkowa u synka wynosiła 2,01 (synek zdrowy) normą jest do niby 2,5 ale nie miałam testu pappa i się boję że gdyby u drugiego dzieciaczka wyjdzie też dość sporą ta przezierność to zawyży mi to ,,statystykę" i pappa wyjdzie źle ....ale zrobić muszę bo moja ginekolog wszystkie babki w ciąży wysyła ....

http://fajnamama.pl/suwaczki/tea6zi4.png

Odnośnik do komentarza

Cześć! Dziewczyny rozpływam sie! Upał taki ze pot po dupsku leci..
Ja prenatalne robie na nfz, mam napisane na skierowaniu ze byla infekcja wirusowa we wczesnej ciąży i musza zrobic czy chce czy nie:) bez wzgledu na wiek:)
Hmm jeśli chodzi o krwiak to ja sie nie znam.. ale myślę ze powinnas dostac zwolnienie i oszczedny tryb życia zalecony zeby krwiak sie wchłonąl i moze jakąś luteine na podtrzymanie. Takie jest moje zdanie ale moge sie mylić, lekarzem w koncu nie jestem.
Z tym sluchaniem serduszka to kazdy robi jak uwaza, ja sama słuchałam na wizycie a wiem ze moja p.ginekolog sie szkoli i nic by nie zrobila co nie jest zgodne z wytycznymi ponieważ bardzo sie boi tego i jesli ma jakiekolwiek watpliwosci w ciazy to od razu wypisuje skierowanie do szpitala. Ktos by powiedzial ze sie czepia ale co tam.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Ja również mam prenatalne na NFZ ale gdybym nie dostała skierowania to poszlabym prywatnie. Warto popatrzeć w kilku miejscach bo ceny też są różne.

Jeżeli chodzi o upał to muszę stwierdzić, że dopóki leżę na łóżku to czuję się ok. Ale jak.musze z niego wstać i jeszcze gdzieś o zgrozo wyjść na zewnątrz to już nie bardzo.
Dokuczał mi dzisiaj dziwny ból, jakby kość ogniwa ale trochę bardziej w lewo, lub mam ja skrzywioną ewentualnie ale noc o tym nie wiem. Właśnie jak dzisiaj na ten upał wyszłam przed 17sta to mnie tak jakby ugniatało, to było bardzo nie przyjemne, czy któraś z Was też tak ma może?

Odnośnik do komentarza

Dzidzia12 Aaa to nie wiedziałam. :) czyli jakis dodatkowy program uruchomili dla kobiet przed 35 :)
MamaBartka ja też mam krwiaka pisalam o tym wczesniej dlatego mam dużo leżeć odpoczywać z aktywności jedynie spacer.
Łykam progesteron wcześniej też dodatkowo dawkę Lutinus dopochwowo na podtrzymanie. Na ostatniej wizycie widzialam że zmniejszył się o połowę. Tak wiec mam nadzieję że niebawem się wchłonie. Ważne żeby dużo odpoczywać, nie dźwigać, nie współżyć. Leżeć i pachnieć :) tez bylsm tym przerazona ale po ostatniej wizycie się trochę uspokoilam.
Karrera tak, ja też mam coś podobnego takie zakłucie/skurcz jakby w tyłku :) czasem jest to połączone z bólem w podbrzuszu tak bardzo nisko. Nie wiem czy to może jelita mają jakiś ucisk od powiększającej się macicy czy co. Nie znoszę tego...
Bejbus u nas też taki upał że zwariować można. Wyjście na spacer możliwe dopiero późnym popołudniem ale wtedy już atakuje jakaś plaga komarów...

Odnośnik do komentarza

Hej :) w opolskim w 3 powiatach też działa ten program dla kobiet przed 35 rokiem życia :) Ja wczoraj na wizycie byłam wszystko na szczęście ok. Ale moje zęby to tragedia 2 mi się już delikatnie ukruszyły nie wiem co robić, ale bez dentysty to się obejdzie w tej ciąży :(
macie jakieś zachcianki ciążowe? bo u mnie to ogórki kiszone poszły w ruch i marzą mi się małosolne :O

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Ja czasami chipsy, za którymi ale sumie nie przepadam. Ale największą zachcianka są dla mnie napoje gazowane słodkie typu fanta, sprite, mirinda i cola tak na zmianę sobie kupuję jak już "muszę". Ale nie zdażyło mi się wysłać męża po coś nagle tak, np w nocy, aż tak mi się nie chce. No i super mi wchodzą truskaweczki :)

Odnośnik do komentarza

ja ogólnie nie piję gazowanego, ale dzisiaj kolega z pracy przyniósł kaskadę i normalnie musiałam wypić szklaneczkę :D a ja mam truskawki na ogródku a jakoś nie wchodzą mi :( tyle witaminek ucieka..
mamy pracujące do kiedy zamierzacie pracować? ja mam dylemat bo chciałam popracować do września, ale nasze przedszkole jest nieczynne w wakacje i się zastanawiam czy nie isć już od lipca żeby z córką nie było kłopotu. No i nie ukrywam, że na zasiłku kasa będzie mniejsza niestety i co tu począć

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

hej hej :) Wy tez się tak rozpływacie ? ja dzisiaj padam.
Wam też tak ucina beznadziejnie komentarze jak piszecie na tel ? ..
Planowalam pracowac jak nadluzej bo mam samodzielne stanowisko i nikt mnie nie zastąpi więc trochę się stresuję całą tą sytuyacją i jak zareagują w pracy.. a mąż już narzeka żebym dała sobie z nimi spokój.
Moja córcia tez ma wolne w żłobku na przelomie lipca/sierpnia ale mam zaplanowany już urlop na ten czas.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...