Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnie dni to totalny POWER! tylko że pracuje w klimatyzowanym biurze, jeżdżę autem z klima więc ten upał zaczynam czuć po powrocie do domu czyli już na wieczór. Nie doskwiera mi tak bardzo. Choć dwa ostatnie wieczory to niesamowity ból głowy. Ale nie wiem czy to od upału czy od chemii bo postanowiłam wyczyścić cały basen a później łazienki... Wczoraj dostałam pierwszy prezent poduszkę cebuszke długa na 3 metry. Niesamowita do spania :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mowilyscie już o ciazy znajomym i rodzinie? U mnie tylko rodzice i tesciowie wiedzą oraz szef. Tak poza tym to nikt więcej. A dziś mam kejna imprezę wieczorem i muszę znaleźć kolejny powód na to żeby nie pić :o kończą mi się już pomysły... Najchętniej yo już bym powiedziała co jest grane ale za mną dopiero pierwsze usg i myślę że to jeszcze za wcześnie...

Odnośnik do komentarza

Megi i Nela zawsze można sie wrobic w kierowcę. Ja ostatnio jestem zawsze kierowc jutro tez mamy imieniny i tez ja jade. U mnie wiedza rodzice tescie i siostra. Ogólnie mowic mam zamiar po prenatalnych a mam je 25 czerwca. 6 lipca mam wesele i moze byc ciezko ukryc bo juz chodzę luzno bo cos.odstaje. wiec polowa sie dowie na weselu.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k2b7bgeta.png
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h5v4kvtu1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpf6fogdwx.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny ,
Nadrobiłam teraz bo cały tydzień w pracy do późna byłam i nie miałam już sił :(
Bardzo Wam wszystkim współczuję strat :( brak mi słów :( przez chwilę czułam się tak samo ...wczoraj w pracy miałam krwotok ...i to taki ze skrzepami.....takiej lości krwi jeszcze nie widziałam ....była godzina 14 i jak na złość akurat lekarze skończyli przyjmować a następni mieli być od 15:30 , ja z koleżanką same byłysmy ale i tak miałam farta że ona była ze mną bo za chwilę miała wyjść do domu i miałam być sama na zmianie....szybko zadzwoniła do mojej ginekolog ale była poza 3miastem....więc zadzwoniła po innego ginekologa który na cito do mnie przyjechał, czekając na niego siedziałam na toalecie bo nie było sensu wstawać tak się krew lala ze skrzepami ...kiedy ginekolog przyjechał zrobił USG i powiedział że dziecko żywe że serduszko bije i się rusza tak się rozryczalam :( nie mogłam uwierzyć ....cztery razy mi pokazywał gdzie serduszko bije bo tego nie widziałam :( już chyba bylam tak zrezygnowana że nie wierzyłam....okazało się że mam polipa na dole szyjki macicy który zaczął się odrywać i stąd te krwawienie ....i że dopuki się nie oderwie to będę dalej krwawić ..no mam nadzieję że już nie tak jak wczoraj ale na szczęście nie zagrana on dziecku. Mam przez weekend odpoczywać ile się da a we wtorek idę na kontrolę do mojej gienkolog i zobaczymy czy on się oderwał czy jeszcze jest....na razie lekko krwawię tak jak przy końcówce okresu ale czuję się dobrze ...uffff

http://fajnamama.pl/suwaczki/tea6zi4.png

Odnośnik do komentarza

mamaBartka o jaaa.. ale miałaś przeżycia. Strachu sie najadlaś potężnego. Współczuję nerwów, ale najważniejsze ze wszystko sie wyjaśniło:) polipy mają to do siebie że takie rzeczy powoduja.
U mnie wiedza teście, rodzice, rodzeństwo męża i kilka osób z pracy męża. Ja tym razem jestem bardzo ostrożna i nie chce mówić. Pierwszą ciąża sie chwalilam na prawo i lewo a o tej jakoś nie umiem sie chwalić. Może mam blokade albo cos innego.
Jak Wam mija weekend? U mnie pojawił sie promyczek nadziei na deszcz, za oknem ślicznie wieje wiatr zamiast tego upału i od razu inne samopoczucie:)

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Hej u mnie wie tylko mąż i zmienniczka z pracy bo się domyśliła, pochwalę się po prenatalnych.

Jak byłam w pierwszej ciąży to test zrobiłam 3 dni przed weselem, wypilam 2 łyki szampana a później nie piłam i mówiłam, że nie wypada pannie młodej się upić :)

Mamabartka dobrze ze wszystko ok, ale strachu to się najadłaś :O

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Wracam.
Co do moich nudności i wymiotów... Dalej jest istna masakra. W poniedziałek ciśnienie 53/40, internistka powiedziała, że może to być odwodnienie. Spięłam się, aby kolejnego dnia dużo pić i tak po pół litra wody każdy następny łyk skutkował wymiotami. Totalnie bez sił pojechałam do szpitala, przyjęli mnie na oddział, dawali kroplówki p-wymiotne, nawadniali + diphergan 2xdziennie na wymioty. Nic mi nie pomagało, lekarz stwierdził, że nie ma różnicy czy będę wymiotować w domu czy w szpitalu i do 5 razy dziennie to norma... Dostałam diphergan do domu, biorę, ale nie wiem czy to ma sens, bo i tak wymiotuje jak szalona. To jeszcze do zniesienia, ale te okropne nudności:( Jak widzę reklamę lodów w tv to mam autentycznie odruch wymiotny :P Żeby było mało kiedyś leczyłam się na zaburzenia lękowe, od prawie roku nie biorę leków, a w zeszłym tygodniu miałam atak paniki. Dostałam od psychiatry lek, ale jest on z grupy C, więc walczę jak się da, żeby go nie brać, ale czuje, że mogę nie wytrzymać nawet do końca 1 trymestru :( Podsumowując... Jak ktoś powie mi, że ciąża to nie choroba to puszczę mu pawia na buty. Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza

O MAtko a myślałam, że moje dolegliwości są uciążliwe....
Jestem tu nowa i troch e ciążowo starsza, bo termin mam na grudzień, jednak wątek grudniowy umarł i bardzo chciałabym się do Was przyłączyć jeśli to nie problem..
Obecnie jestem w 14tyg 3 dni, i do końca 11 tygodnia dokuczało mi kilka dolegliwości: mega nudności (bez wymiotów), zawroty głowy, ból podbrzusza przy każdym ruchu. Potem stopniowo zanikały i choć czasami się pojawia ból brzucha, to tylko chwilowo i do zniesienia.
Oprócz tego ciągły niepokój, zamartwianie się czy wszystko ok i dopiero uspokoiłam się po badaniach prenatalnych, gdzie zobaczyłam jak dzidzia się wierci ( a miałam prenatalne na ostatni dzwonek w 13t6d) czyli kilka dni temu - udało też się poznać płeć :D
Pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamy i trzymam kciuki, żeby dolegliwości były mniej uciążliwe, lub po prostu do zniesienia.
A mam pytanko ile przytyłyście i do którego tygodnia ciąży?
U mnie w 14 tygodniu +3kg...

Odnośnik do komentarza

Hej.
MamaBartka... O matko... Jak czytałam twój post to dostawalam gęsiej skórki. Co za stres... Lekarz nie widział wcześniej tego polipa?

Olga705... Współczuję że tak się męczysz bardzo. Jakoś musisz to przetrwać.

Karrera85 witaj i dołączaj do nas :) Ja póki co -3kg. Pochwal się czy chłopczyk czy dziewczynka :)

Odnośnik do komentarza

To dołączam w takim razie : D

Jeżeli chodzi o płeć to będzie totalnie niespodziewany przeze mnie chłopak :) cały czas byłam pewna, że dziewczyna będzie. Moja starsza Córcia lekko się zasmuciła, bo chciała mieć siostrę ale szybko jej przeszło Na szczęście :)

Mój kochany małżonek przeciorał mnie dzisiaj dookoła jeziora, padam na twarz i te ciepło...

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny,
Podczytuje Was, bo mocno liczyłam by do Was dołączyć. Jednak nie udaje nam się na razie. Nie zrażamy się ;)

MamaBartka- my się znamy z Majoweczek :D gratuluję Ci!
Olga, a bierzesz jakieś tabsy z witaminami dla ciężarnych? W obu moich ciążach to one odpowiadały za mega nudności/ wymioty. Jak odstawiłam to było mi o niebo lepiej!

Trzymam kciuki za każdą z Waszych fasolek :D

Pozdrawiam!

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

I Wy już też tylko kilka tygodni i najgorszy etap będzie za Wami, wtedy człowiek jest już spokojniejszy po prostu, nie martwi się na zapas.

Wcześniej pisałyście o niedoczynności tarczycy, mnie też to dopadło ale nie wiem czy przed ciążą już miałam złą czy nie. Dostałam euthyrox i dzisiaj mam już dobry wynik A miałam powyżej 5 wcześniej. Leki są skuteczne, tylko trzeba się pilnować i tyle.

Smaki to mam na lody jogurty i napoje gazowane. No i na chipsy za którymi nie przepadam ;)

Odnośnik do komentarza

Mamabarta współczuję ci tego strachu. Dobrze ze wszystko jest w porzadku.

Karrera witaj wśród nas. Ja tez nie iem czy grudnia nie zachacze ale bede zaciskac nogi do stycznia hah choc wiem ze nic to nie da jak sie zacznie.

Olga nie ciekawe te twoje wymioty. A twoj gin co na to ? Wymiotujesz wiecej niz 5 razy na dobe? Bo jesli wiecej to faktycznie lekarze powinni cos z tym zrobic aczkolwiek ciezko jak.wszystko.wymiotujesz ale to pni sie na tym znaja nie ja.

My kolejny intensywny weekend przeżyliśmy. Ja od kolan w gore mam taki ból w nogach ze po schodach na górę nie moge wchodzic cos ala zakwasy ale po czym jak ja nie cwicze na niczym juz? Normalnie chodzic nie moge do tsgo mam cale nogi spuchniete ze buty za ciasne zaczyna mnie to przerazac mam nadzieje ze mi to minie do jutra bo samo wyjscie z auta jest problemem.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k2b7bgeta.png
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h5v4kvtu1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpf6fogdwx.png

Odnośnik do komentarza

Cześć laski ! Mój nick to mamaFrancesca dlatego, że mój pierworodny ma na imię Franciszek i niedawno skończył 13 lat. Mieszkam za granicą wiec u lekarza jeszcze nie byłam, może na ten tydz się umówię. Termin mam na 17/01/20.
Wczoraj dostałam pożądanego kopniaka od mojej czteroletniej córeczki w brzuch oczywiście przez przypadek. Mam nadzieje, że dzidziuś jest bezpieczny

monthly_2019_06/styczniowe-mamy-2020_75691.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej, ja też mam zakwasy jakby, tyle, że tylko pośladki czuję. Ze sportów to uprawiam spacery :) chociaż udało mi się w poprzedni weekend wejść na górę Gorc ia dzień wcześniej zeslizgnąć się (No takie błoto było) z innej.
Ogólnie chuda nie jestem ale prowadziłam aktywny tryb życia i czułam się, że mam dobrą kondycję. Moj standard to przy 160cm wzrostu ok. 70kg +- 3kg różnie to bywało... we wrześniu wyszłam drugi raz za mąż i odstawiłam hormony które brałam od 18tego roku życia z przerwą na ciążę w 2009r. Niestety jak je odstawiłam zaczęłam przybierać na wadze. Zanim zaszłam w ciążę przytyłam ... bardzo dużo - okazało się to tsh nieszczęsne, ale dopiero jak zaszłam -no i mój lekarz, powiedział że to cud że nam się udało.

Jeżeli chodzi o tego kopniaka to na początku dziecko Jet pod wieloma warstwami skóry, mięśni i właśnie lekarz mój mi opowiadał jak zapytałam czy na rowerze mogę jeździć, że zna przypadki, że młode dziewczyny same biją się po brzuchu żeby poronić ale to nie daje, więc możesz byćchyba spokojna w tej kwestii.

Dziewczyny wzięłam sobie za cel przeczytania wszystkich stron jakie pisałyście. Jestem na 36 :) dlatego tak skacze tematami bo nadrabiam, sama czuję się jak Was poznaje i chce, żebyście wiedziały też o mnie co nieco skoro się tu wprosiłam hihi ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć:) witam następne koleżanki:) jeśli chodzi o tarczyce to ja juz jej nie mam pozbylam sie jej w lutym tego roku:) dawke leku biore 125, musze wybrac sie do endo bo kazal mi sie laskawie pojawic w czerwcu chociaz mam kontakt z nim telefoniczny i zawsze mnie uspokoi i wyslucha i cos doradzi:) taki tam ordynator:D z ludzkim sercem:) w poprzedniej ciazy mialam nadczynność takze obydwie ciaze z innymi przypadkami:)

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Hej, mój gin mówi, że tak po prostu musi być:( wymiotuję jednego dnia raz, drugiego 5, różnie. Ale te wymioty nie są najgorsze tylko nudności non stop...
DobraWróżka biorę witamine b kompleks oraz kwas foliowy metylowany, bo podobno lepiej się wchlania. Myślę, że jak jeden dzień nie wezmę to nic sie nie stanie a zobaczymy czy bedzie lepiej...
Co do niedoczynności tarczycy, u mnie ostatni wynik tsh pokazywal 4,6, mam zwiększoną dawkę euthyroxu, ale ja biorę go już z 20 lat, 15 lat temu miałam usunięta tarczycę. A powiedzcie mi, czy dostajecie jod w czasie ciąży? Przeczytalam gdzieś, że taka jest rekomendacja.

Odnośnik do komentarza
Gość meggi120t

Kolejne mamuski dołączają. Super, witajcie
Ja siedze w biurze jak na szpilkach. Dzis pierwsze usg i dopiero dzis bede miala tak naprawde 100% potwierdzenie.

Wczoraj poszlam na dlugi spacer a potem robilam tramisu na dzisiejsze imieniny i wieczorem dosc mocno mi brzuch sie napiął i oczywiscie wpadlam w panikę, bo generlanie bardzo dobrze sie czuje i wydaje mi sie ze czasmi przeginam z ilościa ruchu i zajęc

Dodatkowo w piatek mamy wesele i stwierdzilam ze nogi mam tak biale to sobie posmaruje troche samoopalaczem. Wysmarowalam je skrupulatnie, po czy weszlam w internet aby na wszelki wypadek sie upenić czy to bezpieczne. Efekt byla taki ze 2 minuty po posmarowaniu weszlam pod prysznic zeby to wszystko zmyć bo wyczytalam ze to jednak moze byc szkodliwe. Do głowy by mi to nie przyszlo. Jak to jednak trzeba wszystko sprawdzac

Odnośnik do komentarza

Witajcie w poniedziałek :)
olga705 ja mam podobnie nudności non stop nawet w nocy ci sie przebudze to mi niedobrze, ale wymiotuję mniej tzn prawie codziennie 1-3 razy na dobe. Często lecę wymiotować i mam ten odruch a tylko ślina wylatuje niech się to już skończy :( czasami poratuje mnie cukierek miętowy.
Czy są tu mamy, które mają ogródki? Plewicie teraz grządki? Mi dużo mąż teraz pomaga, sama ide jak już max na godzinkę jak jest chodniej ale serce mnie boli bo wszystko tak zarasta błyskawicznie.

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Czekamy na wieści jak tam po wizycie.

Jednym z objawów ciąży jest właśnie poczucie zmęczenia, szybciej niż ustawa przewiduje, oczywiście nie w każdej. W związku z tym to normalne, że ciężko Ci zapanować nad ogródkiem. Jeszcze to słońce... tzn lubię je, ale wyobrażam sobie, że przy ogródku może być baaardzo męczące. Dbaj o siebie i nie przemęczaj się.

Co do wymiotów, to bardzo Wam współczuję, ja na szczęście tylko nudności miałam i czasami mi się jeszcze zdarzają, ale już najgorsze za mną chyba. Mam nadzieję :) Jestem dobrej myśli, i Wy też bądźcie! Musi być dobrze.

A jak Mama bliźniaków się czuje? Kiedy macie kolejne wizyty? ja mam 17.06, czekam z niecierpliwością.

A do endokrynologa chodzicie na nfz czy prywatnie? W Katowicach pilny termin na nfz to styczeń 2020 więc musiałam pójść prywatnie i kolejna droga impreza, bo do gina też prywatnie chodzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...