Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martita5433

Dziewczyny czytam te przeżycia porodowe i już się martwię, bo ja po około 4 miesiącach mam swoje wesele :) wyjdzie tak 4 i pół miesiąca myślę :)
A będzie tak, bo nie wytrzymałam i poszłam w piątek i jak zobaczyłam ten migajacy punkt to juz wiedziałam, że będzie dobrze. A jak sie okazało, że juz bije ponad 100 uderzeń na minutę to cudo :)
Stres nerwy, ale teraz powinno być już dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Martita ale się cieszę że wszystko dobrze i że doczekałas się widoku bijacego serduszka :)

Witaj Olga :) z tego co czytałam to faktycznie tak jak dziewczyny piszą ważna jest regularność posiłków i to aby nie były zbyt obfite, pij dużo wody. Mnie czasem trochę muli szczególnie jak jestem głodna.

Kasia_maj mnie to nadal takie skurcze w łydkach i czuje jakby były takie ciężkie ( nie wiem czemu ale tabletki z magnezem nie chca mi przejsc przez gardło... wymiotowac mi się chce jak probuje je przełknąć) ale jeszcze nie puchną. Ale pamiętam że pod koniec poprzedniej ciąży musiałam kupić buty o rozmiar większe...

Nurkowanie mam tylko nadzieję że nie wystraszyłyśmy naszymi historiami :)

Odebrałam wyniki badań wygląda że chyba wszystko raczej w normie. Czekam jeszcze na grupę krwi. I jutro znów na wizytę. Mam nadzieję że ten krwiak się zaczął zmniejszać

Odnośnik do komentarza

Cześć, gratulacje dla nowych malutkich serduszek:)
No mamy nadzieje ze opowiesci porodow nie byly takie straszne, kazda i tak podchodzi indywidualnie do porodu. To co dla jednej jest nie do przejścia druga przejdzie bez problemu. Leżałam z babka która rodziła 7 dziecko i to jak ona cykala to bylo cos. Dziecko jej przywiezli a ona ze idzie sie myc. Zostawila mnie z dwoma noworodkami a sama sie plaszczyla pod prysznicem prawie 30 minut. Mnie nie bylo stac na 2 minutki siusiu:D haha to sie nazywa miec wyrabane:)
A jatak gdy myslalam ze przeziebienie znika to wczoraj mnie rozlozylo na maksa,katar po pas a kaszel taki ze pluca wypluc mozna:( no nic dzis jest lekka poprawa ale co z tego jak nie mam energii.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

bejbus... przypmnialas mi moj porod i koleznake z łozka obok. Co prawda rodzila drugie dziecko a nie 7 ale dala mi parę cennych rad ktorych wtedy nie rozumialam ale teraz juz wiem doskonale o co jej chodzilo. Pamietam jak moj synek stracil troche na wadze co jest normalne i polozna kazala go budzic co 2-3 godziny na karmienie. Wtedy ta koleznka po wyjsciu tej poloznej powiedziala mi "zapamietaj sobie raz na zawsze - jak dziecko śpi to świetosc. Jak bedzie glodne to samo sie obudzi"

Odnośnik do komentarza

meggi120 haha no dokładnie:D w drugiej dobie zaczyna sie jazda z jedzeniem, dziecko budzi sie jak szalone a jak spi to korzystac:D wtedy pamietam ze przyszla położna i mowi a gdzie ta pani a ja ze poszla sie myć, a ta nosz kurde jeszcze jej nie wolno, szybki porod, zero szycia i raz dwa z porodowki ja zwiezlismy a ona juz lata:D ja wystraszona bo pierwsze dziecko i gowno czlowiek wie a ta przyszla i mowi spoko od razu lepiej sie czuje. Jej porod to trwal niecale 30 minut. Polozna gdyby nie przyszla to by dziecko wypadlo z niej.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Cerrie podejrzewam ze nurkowanie ma na mysli taka rozmowe z genetykiem. Genetyk wypytuje o choroby w rodzinie, dlaczego jestesmy za tym zeby robic badanie. Ogółem chodzi o dokladny wywiad. Niektorzy robia tez od razu test pappa z krwi a po około 2 tygodniach ida na usg i juz jest wynik i moga skorygowac od razu jakies nieprawidłowości co wyszly.
U mnie odbywa sie to tak ze ja jade 27.06 i mam pobierana krew, rozmowe z genetykiem i usg. A po 2 tygodniach jade po wynik testu pappa i rozmowe z genetykiem. Dla dziewczyn ktore nie chca sie bawic w test pappa tylko miec prawie 100% pewnosci to jest test sanco dawniej nifty. No ale to juz kosztuje..

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Cerrie na razie rozmowa - wywiad o obciazeniach w rodzinie oraz o mutacji ktora mam.
Ja ide na nfz do prof. Limona i on bedzie decydowal kiedy pobiora krew i zrobia usg. Moje wskazania to wiek pow.35 l i polimorfizm pai - 1 oraz utracona w zeszłym roku ciąża.
Jednak niektore mista robia tez pow.35 r.ż. za darmo w ramach projektow, ogolnie dzieci z ZD rodzi sie wiecej wlasnie w tej mlodszej grupie. Co do chorob to u mnie w rodzinie raczej dopiero na starsze lata przychodza, moja babcia miała nowotwor, ale nawet nie wiem czego, bo mowilo sie po prostu " dołu" a dokumentacji nikt nie wie gdzie jest. Poza tym po stronie mojego tez nic, jedynie co brat ur.sie ze stopa konsko szpotawą i to jest prawdopodobienstwo ponizej 1%. Ogolnie u nich jest dlugowieczna rodzina, moj S ma nawet jeszcze obie babcie. Reszty po prostu nie wiem, dzieci rodzily sie zdrowe i generalnie do lekarza to szli dopiero jak umierali. Pappa pewnie wyjdzie slabo ze wzgl na moj wiek.

Odnośnik do komentarza

O ja cie ale dzis cieplo a ma byc coraz cieplej. Intensywny weekend minal szybko. A dzis wracajac do.domu spotkalam straganik owocowy i oczami zjadla bym.wszystko kupilam yroche truskawek czeresni i maliny. Zjadlam wszystkiego po trochu i czuje sie jak w 8 miesiacu taka ociężała i napełniona.

Ogarnelam pranie itp i teraz mam sieste na tarasie rozwalilam sie doslownie jak żaba na liściu w cieniu hah
Ale zalozylam dzis sukienke i korde mam blade nogi ze nie wiem normalnie poszla bym na solarium a teraz co chyba pozostaje siadac troche na sloncu ale tego nie lubie. . .

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3k2b7bgeta.png
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h5v4kvtu1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpf6fogdwx.png

Odnośnik do komentarza

Ja muszę jeszcze wykonać jakieś dalsze badania dot grupy krwi. Jakieś przeciwciała wyszły i trzeba to sprawdzić. Muszę udać się do krwiodastwa.
Dziewczyny czy orientujecie się jak wygląda sprawa wyjazdu na urlop będac na L4? Czytalam że lekarz może wypisać zaświadczenie że taki pobyt jest w danym przypadku zalecany i należy wskazać miejsce pobytu. I takie zaświadczenie należy przesłać do ZUS. Wiecie może jak to w praktyce wygląda? Czy faktycznie lekarze takie coś wypisują?

Odnośnik do komentarza

Cerrie ja miałam taka sytuacje z L4 ze po ślubie nie napisalam swojej p.ginekolog ze ma mi zmienic na L4 adres zamieszkania bo wtedy sie przeniosłam do męża a moja pani doktor zawsze wystawiala L4 komputerowo i drukowala rano tego dnia co byla wizyta wiec przegapilam a ona juz nie mogla zmienic. I tak mieszkalam u męża a L4 mialam wystawione na stary adres, jakby zus przyjechal to by mnie nie bylo. Pani Ginekolog mówiła ze pozniej moga wolac na komisje ale ona jest lekarzem i to ona decyduje ze powinnam byc na zwolnieniu a nie oni. Zreszta ja ślub bralam na zwolnieniu lekarskim i jeszcze szefostwo u mnie bylo :D

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny. Mój termin to koniec stycznia. Fasolka ma 4 mm. Wczoraj byłam na USG i lekarz pokazał bijące serduszko, ale stwierdził że nie posłuchamy by nie zapeszyć. Pytałam mamy i powiedziała że tak się czasem robi, nie odsłuchuje się pierwszego bicia by dziecko nie miało później wady serduszka. Spotkałyscie się z takim czymś?

Odnośnik do komentarza

Cześć:) z tym biciem serduszka to różnie robią, jedni sluchaja drudzy nie a trzeci robią raz tak raz tak. U mnie bylo słuchanie, najpiekniejszy dźwięk jaki można usłyszeć. Wszyscy mówią napewno jedno ze ciąża jest niebezpieczna do 13 tc i moze stac sie wszystko. Tego zawsze sie trzymam i strach jest bo ciaza ciąży nie równa. Boje sie ze moze sie cos stać, przeszly mi mdłości wiec tym bardziej mam stracha.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...