Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Drop wiem wiem... ale hipoteke na dom wzięliśmy kilka lat temu, a do tego umowa na czas nieokreślony przy ewentualnej ciąży ma znaczenie... zobaczymy co czas przyniesie 😉 dzisiaj mam 6dc a na 15dc jestem umówiona na monitoring także zaczynamy starania 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Kandymona

Cześć dziewczyny. Podczytuje was od jakiegoś czasu i postanowiłam się ujawnić 😁 

Po krótce nasza historia. Staramy się z mężem już prawie rok bezskutecznie. Mam bardzo nieregularne i raczej dlugie cykle. Owulacja prawdopodobnie nie występuje, pęcherzyki nie wzrastają do odpowiednich rozmarów... Do tej pory lekarz zlecił badanie AMH (11.24 ng/ml) i prolaktyne ( w normie). Lekarz nie stwierdził u mnie PCOS. Badanie nasienia męża też ok. Jutro w 3dc mam zbadać poziom LH, FSH i estradiolu i po badaniu przyjąć CLO przez 5 dni po 1 tabletce. 10-11 dc zgłosić się na monitoring. Tylko nasuneło mi się takie pytanie teraz czy do czasu monitoringu mamy współżyć z mężem czy czekać i zobaczyć co tam urosło?

Odnośnik do komentarza
Gość Ola z przedszkola

Kandymona - współżyć normalnie i cieszyć się z tego 🙂 

Ja w tym miesiącu podeszłam bardziej na luzie. Testy owulacyjne wcz i dziś wychodzą już pozytywnie. Jutro mam monitoring. Albo będzie już po albo w trakcie. W każdym razie bardzo odczuwam owulację w dole brzucha. 

Odnośnik do komentarza

Hej, dawno się nie odzywałam. Jestem po monitoringu, mam dwa pęcherzyki, po tamtym gigancie z poprzedniego cyklu nie ma śladu, więc spoko, jutro zastrzyk Ovitrelle i działamy. Jeśli teraz się nie uda to w następnym cyklu robimy przerwę 🙂

Dzisiaj też przyszły wyniki badań na trombofilie, szkoda, że po wizycie, bo od razu omówiłabym je z dr. Dwa wyniki wyszły nieprawidłowe: MTHFR_677C> T układ homozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny. Jeszcze nie bardzo wiem co to oznacza. 

Czy któraś z Was miała może takie wyniki i może coś więcej napisać na ten temat? 

Kandymona witaj! 😊

Odnośnik do komentarza

Ann - ja mam takie mutacje. MTHFR twój organizm nie przyswaja kwasu foliowego ani witamin z grupy B. Musisz brac formy metylowane. Czyli Folian zamiast kwasu foliowego oraz metylowane witaminy z grupy B. PAI- zarodek ma duży problem z zagnieżdżeniem się, powinnaś od statań miec zalecony Acard. Lekarz może Ci powiedzieć, że połowa populacji ma takie mutacje i one nie maja znaczenia ale mają i to bardzo duży wpływ. 

Jeśli masz fb polecam Ci grupę MTHFR Polska tam jest skarbnica wiedzy o tych poliforyzmach. 🙂

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Powiedzcie mi jak to jest z progesteronem? Po monitoringu w 18 dniu pęcherzyk miał 16 mm i lekarka stwierdziła że owulacji nie będzie bo jest za mały przyrost. W 22 dniu cyklu przy okazji badań zrobiłam też progesteron i wynosił 10,47 i teraz pytanie czy świadczy to że jednak owulacji była czy wynik wcale o tym nie świadczy? Nie ukrywam że nigdy tego nie kontrolowałam i nie mam bladego pojęcia 😕

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość MagdaX napisał:

Ann - ja mam takie mutacje. MTHFR twój organizm nie przyswaja kwasu foliowego ani witamin z grupy B. Musisz brac formy metylowane. Czyli Folian zamiast kwasu foliowego oraz metylowane witaminy z grupy B. PAI- zarodek ma duży problem z zagnieżdżeniem się, powinnaś od statań miec zalecony Acard. Lekarz może Ci powiedzieć, że połowa populacji ma takie mutacje i one nie maja znaczenia ale mają i to bardzo duży wpływ. 

Jeśli masz fb polecam Ci grupę MTHFR Polska tam jest skarbnica wiedzy o tych poliforyzmach. 🙂

Właśnie od wczoraj biorę Acard, bo dr mi powiedziała że jak w wynikach będzie coś nie tak to mam brać. Wyślę jej jeszcze wyniki i wtedy ma się ze mną skontaktować. Foliany też mam, ale nie jestem pewna czy kupiłam dobrą witaminę B, polecasz może jakąś konkretną? 

Odnośnik do komentarza

Ann - B complex metylowany firmy Allines, również z tej firmy mam folian i wit D3 🙂 i pamiętaj, żeby nie brać kompleksów witamin typu Prenatal Duo ponieważ tam jest kwas foliowy syntetyczny i folian. A kwas foliowy syntetyczny zaburza wchlanianie folianow w naszym przypadku

Odnośnik do komentarza
Gość Ola z przedszkola

Ja wczoraj byłam na monitoringu, 16 dc. Poszłam tak późno, bo ostatnio owulacje były ok 21 dnia. W każdym razie niedziela, poniedziałek i wtorek testy owulacyjne już były pozytywne, wczoraj lekarz potwierdził, że jest po owulacji bo widać płyn za lewym jajnikiem. I bardzo dobrze, tym razem na spokojnie, bez wizyt, bez liczenia, bez współżycia na zawołanie. 

Zapytałam też go, dlatego ostatnio dostałam okres po 3 tyg od owulacji - powiedział, że bardzo prawdopodobne było samoistne poronienie. Ale już tego nie roztrząsam - było, minęło. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Iza

Dziś byłam na wizycie 🙂 6 tydz 3 dzień na razie wszystko dobrze serduszko było więc trochę odetchnęłam z ulgą 🙂 na razie pracuje i 3 latek daje czasem w kość już się martwię jak to będzie z dwójką 🤣

Odnośnik do komentarza
Gość Madziorek
5 godzin temu, Gość Gość Iza napisał:

Dziś byłam na wizycie 🙂 6 tydz 3 dzień na razie wszystko dobrze serduszko było więc trochę odetchnęłam z ulgą 🙂 na razie pracuje i 3 latek daje czasem w kość już się martwię jak to będzie z dwójką 🤣

Gratulacje 💓💓

Odnośnik do komentarza
Gość Kokarkaaa

Iza gratulacje !

 

u mnie cyrki po menopuren - biorę 1 zastrzyk codziennie wieczorem i skutki uboczne

1. wczoraj się popłakałam ze śmiechu 

2. dzisiaj się prawie popłakałam w pracy bo nie miałam soku ze sobą tylko wodę a miałam ochotę na sok..

 

takze emocje menopuren (chyba tak to się nazywa) potęguje x100000 

 

I serio ciężko Mi dzisiaj było sie nie popłakać przez ten sok 😂😂

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.. chciałam jeszcze zaczekać, nie wypowiadać nic na głos.. ale .. zrobiłam już trzy badania bety, która wzrasta.. proszę Was tylko o to, żebyście mi na razie nie gratulowały.. wstrzymajmy się jeszcze.. miałam plamienia, różne wartości progesteronu, którego biorę takie ilości, chyba więcej brac nie można.. we wtorek mam wizytę z wynikami i zobaczeniem czy już coś widać.. na razie studzę swój optymizm, jestem ostrożna.. ale w głębi duszy bardzo się cieszę.. dziękuje, ze byłyście i jesteście ze mną, to dużo dla mnie znaczy.. 

Kokarda, trzymam bardzo mocno zA Ciebie kciuki, dasz radę kochana.. jak masz jeszcze do mnie jakieś pytania to śmiało.. 

Pozostale dziewczęta, za Was tez bardzo mocno 3mam kciuki.. 

Odnośnik do komentarza
Gość Hopeful
2 godziny temu, Gość Drop napisał:

Cześć dziewczyny.. chciałam jeszcze zaczekać, nie wypowiadać nic na głos.. ale .. zrobiłam już trzy badania bety, która wzrasta.. proszę Was tylko o to, żebyście mi na razie nie gratulowały.. wstrzymajmy się jeszcze.. miałam plamienia, różne wartości progesteronu, którego biorę takie ilości, chyba więcej brac nie można.. we wtorek mam wizytę z wynikami i zobaczeniem czy już coś widać.. na razie studzę swój optymizm, jestem ostrożna.. ale w głębi duszy bardzo się cieszę.. dziękuje, ze byłyście i jesteście ze mną, to dużo dla mnie znaczy.. 

Kokarda, trzymam bardzo mocno zA Ciebie kciuki, dasz radę kochana.. jak masz jeszcze do mnie jakieś pytania to śmiało.. 

Pozostale dziewczęta, za Was tez bardzo mocno 3mam kciuki.. 

Rozpłakałam się, kochana rozumiem Cię. Tak bardzo rozumiem!!! studzimy entuzjazm i cierpliwie czekamy na dalsze wieści.
Błagam daj nam po wizycie znać. 
Jezu Drop nie mogę opanować łez i przeplata się w nich nadzieja, radość i strach. Jestem z Tobą ❤️

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie 😊 u mnie już ostatnia prosta bo rozpoczynam jutro 36tydzień. Cały czas was czytam, i bardzo, bardzo się cieszę tym którym się udało i wciąż trzymam kciuki za resztę! U mnie trochę wszystko się pokomplikowało. Na trzecich prenatalnych lekarz dostrzegł jakaś wadę w serduszku i skierował mnie ,do podobno bardzo dobrego specjalisty w tym kierunku ,dr. Wójtowicza na diagnozę. Który potwierdził ,że dzidziuś ma dwie aorty. Jedna nadprogramowa owija się wokół tchawicy. Dostałam skierowanie, że mam rodzić w Rudzie śląskiej ,gdzie mają dobrych kardiologów dzieciecych ,którzy po porodzie zbadają dzidzię i pokierują nas dalej - na operację. Muszę się tam zgłosić w 39tygodniu i czekać na poród... Trochę jestem załamana, najbardziej tym, że jakiś czas będę leżeć w szpitalu i nie wiem jak zareaguje starsza córeczka. Boje się o synka, o tą operację... Mój lekarz ginekolog jak usłyszał o wadzie to zapytał " a my mieliśmy stymulowaną ciążę Clostilbegyt?". Zastanawiam się czy ten lek miał jakiś wpływ na to... No ale nic. Najważniejsze ,że diagnoza postawiona. Potwierdza to, jak ważne są badania prenatalne 😊 pozdrawiam was wszystkie serdecznie ❤️❤️❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...