Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Beti, wow,  to podwójnie gratuluję, super!!!!

Hopefull, no powiem Ci, że nigdy nie brałam duphastonu, więc nie wiem jakie sa objawy uboczne, ale jakbym sie czuła tak ja Ty teraz to chyba bym totalnie oszalała też! No wygląda to obiecująco! 

Ja niestety objawów jakichkolwiek brak, piersi mnie bolą jak zwykle przed @, ale od piwa mnie nie odrzuca zupełnie😉 za to mam dziś totalną gastro fazę, heh.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, podczytuję Was i dzięki Waszemu wzajemnemu wsparciu czuję moc w działaniu. Podjęłyście ważny wątek, dotyczący mówienia głośno o problemie płodności, ja podzielam zdanie większości z Was o moich kolejnych nieudanych próbach wie tylko jedna z koleżanek. Najbliższa przyjaciółka skwitowała, że bawię się w Pana Boga. Zabolało.... Ale nie zrozumie głodny najedzonego, ona zaszła w ciążę z marszu, a ja co miesiąc przechodzę rozczarowanie. Dobrze, że Jesteście. 🌹🌹🌹

Odnośnik do komentarza

Nie dziękuję aby nie zapeszyć 🙈🙊, hopefull w dniu owulacji a miałam ją dość szybko w 12 DC , kłóćcie jajników jak nigdy dotąd po  3 dniach prawa strona mnie ciągnęła w dole pleców , i do tego ból piersi  od 16dnia cyklu czułam jakby miały 100 stopni zwykle mam ból piersi przed miesiączką ale to nie ten sam i zazwyczaj miałam parę dni przed @ a tu bardzo szybko i do dnia dzisiejszego bolą jak cholera a dziś doszedł ból krzyża nie do zniesienia więc zrobiłam test i testowa jaśniutki róż 😍 modlę się teraz aby wszystko było dobrze 🙏

Odnośnik do komentarza

Katarina - spac nie moge, mdli mnie ale juz nie wiem czy od dupka czy tez od niewyspania. Dzisiaj 25 dzien cyklu,  ostatni dzień brania duphastonu 😱

Helios - to co usłyszałaś od przyjaciółki to chyba jedne z gorszych słów jakie mogą paść. Tak jak mówisz ona tego totalnie nie rozumie... przykro mi ze usłyszałaś takie sformułowanie. Dobrze trafiłaś, my tutaj robimy wszystko zeby sie wspierać wzajemnie 🙂 mamy taką grupę wsparcia 🙂 

Monikaa - o kurcze no ciągniecie po owulacji tez miałam ale ból piersi mam taki jak przed @ zwariuje od tej niepewności i chyba jednak zrobię test bo zwariowanej mnie ru chyba nie chcecie 😁🤪 po 15 miesiącach leczenia i rozczarowań dziwię się sobie, że nadal mam nadzieję. Tym bardziej ze tym razem owulacja była z operowanego jajnika...

Odnośnik do komentarza

Hopefull no to trzymam kciuiki kochana 🤞 oby zaskoczyło , każda z nas może mieć objawy , mi wczoraj dokuczał mocny ból krzyża dziś już minął jedynie co to piersi mam nabrzmiałe , również biorę duphastpon ale lekarz nie pozwolił mi odstawić no chyba że przyjdzie @ dzisiaj właśnie czytalam bo dokładnie napisał mi na kartce a po 5 dniach od planowej miesiączki zrobić betę , planowana @powinna być za 4 dni ,więc myślę że pod koniec tygodnia dopiero pójdę zrobić betę , a ty kiedy będziesz testować?  

 

Odnośnik do komentarza

Hopefull - mam dobre przeczucia po tym co piszesz 🙂 trzymam kciuki kochana! Oby tym razem to była ciaza! 

Ja po duph nie mam żadnych z tych dolegliwości więc mam nadzieję, że nie bez przyczyny się one u Ciebie pojawiły! 🙂

Dawaj znać po teście albo najlepiej teraz iść od razu na betę 🙂

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Fela napisał:

Gratuluję Monikaa.

Czy Clo wpływa na to, że cykl może być krótszy? Owulacja może być szybciej czy nie? Po ilu dniach miałyście owulacje?

Bardziej duphaston wpływa na cykl. Ja mialam owu prawdopodobnie 16 dc bo 14 dc wieczorem dostałam zastrzyk na pęknięcie. I 16 dc czułam mocno jajnik. Ale u nas wszystkich różnie to bywa. Najlepiej chodzić na monitoring i wtedy lekarz wie kiedy podać zastrzyk i trzeba się strać. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak piszesz Malina przy cło każdy cykl powinien być monitorowany , mnie tak zwodził poprzedni lekarz byłam na monitoringach mówił że pęcherzyk bardzo ładny  że się starać  regularnie i zrobić test w dniu planowanej miesiączki ,ale 3cykle i nic z  tego nie było  a od września poszłam do innego i mówił , że dziwne , że nie miałam monitoringu czy pęcherzyk pękł czy się wchłonął , przy stymulacji clo wszystko powinno monitorowane jak reagujemy na ten lek ,  życzę każdej z was upragnionych ll kreseczek kochane 😊

Odnośnik do komentarza

Fela, Ja po pierwszym i cyklu z clo miałam normalny cykl, ale w drugim jak wzięłam ovitrelle to 4 dni krótszy. W tym ,trzecim, dopiero czekam na @.  

Hopefull,  daj znać co zdecydujesz z tym testowaniem i czy objawy się jakoś zmienią jak przestaniesz zażywać duphaston. Czekam jak na szpilkach na to jak się to skończy 😊

Magdalena, witamy i powodzenia w 1cyklu! daj znać, kiedy masz monitoring.

Helios, tu możesz się  czuć bezpiecznie, staramy się wspierać, nie oceniać. Komentarz Twojej przyjaciółki tylko świadczy jak bardzo ludzie nie rozumieją tego problemu..pewnie też nie miała złych intencji. Choć gdybym sama coś takiego usłyszała,to by się we mnie zagotowwło.

Odnośnik do komentarza

Monikaa - gin powiedziała mi, że mam brać dupka przez 10 dni (dzisiaj wieczorem ostatnią tabletkę biorę) i na następny dzień zrobić test. Więc chyba jutro zrobię. Tylko jesli bedzie negatywny to i tak bede sie zastanawiała czy nie za szybko... z drugiej strony skoro gin mówiła ze mam w 26dc zrobić to chyba bedzie to jednoznaczne. 

Malina i Katarina - dzięki, nie mogę się chyba pierwszy raz w życiu doczekać poniedziałku 🤣

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Gość Monikaa napisał:

Dobry wieczór kochane , dawno mnie tu nie było , to mój 4 cykl z clo nie wiem czy mnie pamiętacie pisałam wcześniej ale.mialam przerwę w sierpniu bo mąż  wyjechał , chciałam wam powiedzieć że dziś 25 dzień cyklu   zrobiłam test no czulam że wkoncu chyba się udało iii wkońcu ujrzałam 2 kreseczki 😍😍co prawda blado różowa ale jest🥰teraz czekam 3dni i idę  na betę i do ginekologa trzymajcie kciuki 🤭🤭😘

Wow! Wow! Wow! Super wiadomość! 

Odnośnik do komentarza


dziękuje za gratulacje, jakoś mi się udało to szybko ułożyć 😉 
 

Mi CLO skróciło cykl dwa razy  o 2 dni i w tym miesiącu o 1, gin powiedział ze to nic takiego. 
Hopefull odrazu daj znać co wyszło!!  Oby to było to! Ja na duphastonie tez zaszłam bardzo szybko! 
 

Co do dawki CLO - 3 cykl po 1/2 tabletki 2-6 dc - rosną piękne pecherzyki nawet po 3, także chyba nie każdej z  nas jest potrzebna duża dawka 🙂 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Hopefull napisał:

Monikaa - gin powiedziała mi, że mam brać dupka przez 10 dni (dzisiaj wieczorem ostatnią tabletkę biorę) i na następny dzień zrobić test. Więc chyba jutro zrobię. Tylko jesli bedzie negatywny to i tak bede sie zastanawiała czy nie za szybko... z drugiej strony skoro gin mówiła ze mam w 26dc zrobić to chyba bedzie to jednoznaczne. 

Malina i Katarina - dzięki, nie mogę się chyba pierwszy raz w życiu doczekać poniedziałku 🤣

Hopefull a kiedy miałaś owulację? Ja dostałam zastrzyk ovitrelle 11dc, niestety nie sprawdziłam kiedy była owulacja, ale musiała być zaraz po a betę zrobiłam 27dc i była już ponad 200, więc myślę, że 26 dnia też już test powinien coś pokazać. Zrób z porannego moczu. A najlepiej betę jeśli dasz radę. Mi też gin kazała tak zrobić. 26 dnia cyklu wzięłam ostatni duphaston, dlatego betę zrobiłam 27 żeby gdyby się udało wziąć jeszcze tego samego dnia dupka.

Objawy są obiecujące. Trzymam kciuki z całego serca. 

Odnośnik do komentarza

Trochę mnie tu nie było z różnych powodów. Leżałam z krwiakiem w domu przez ponad miesiąc. W końcu doktor pozwolił mi wrócić do aktywności... starałam się nie czytać zbyt dużo, żeby się dodatkowo nie nakręcać, więc zamiast internetu czytałam książki.

Poza tym w 14 tygodniu robiłam badania prenatalne. Mimo, że wszystkie wyniki były dobre, to szanse na zespół Downa ze względu na mój wiek wyszły 1 do 361. Nie kwalifikowało mnie to do amniopunkcji, więc postanowiłam zrobić test Nifty Pro. Jakoś podświadomie czułam, że wszystko jest ok, ale nie wyobrażałam sobie życia w tej niepewności przez kolejne pół roku, dlatego zdecydowałam się na ten test. Jest to badanie DNA płodu z krwi matki. Jedynym miejscem na świecie gdzie go przeprowadzają jest Hongkong. Cała procedura od pobrania krwi do otrzymania wyniku trwała 9 dni, które siedziałam jak na szpilkach. Warto jednak było czekać bo wyniki były super. Szansa na zespół Downa 1 do 600 milionów i reszta pozostałych zespołów i chorób też z bardzo niskim ryzykiem. Ten test wykrywa aż 94 choroby. Wiem, że Was to jeszcze nie dotyczy, ale może przyda się niedługo którejś z dziewczyn, która jest już po złej stronie 35 bo od tego wieku badania prenatalne są refundowane. Ja nie miałam na ten temat zielonego pojęcia, a lekarz który wykonywał badanie prenatalne chciał mi wcisnąć jakieś zupełnie inne, równie drogie, ale nie wykrywające nawet połowy tego co Nifty Pro.

Powoli nadrabiam zaległości na forum, na razie przejrzałam po łebkach szukając dobrych wieści od Drop i Hopefull. Czas najwyższy żebyście dołączyły do grona szczęśliwych mamusiek i zaglądały tu tylko z sentymentu.

Hopefull - mam nadzieję, że to Twój cykl!!!

Drop - po wielu przeciwnościach losu, w końcu czuję się dobrze. Jestem już w 18 tygodniu. Od paru tygodni wiem, że będziemy mieli córeczkę Jagodę.

Cieszę się, że jest w Tobie jakiś optymizm i nadzieja. Niezmiennie trzymam kciuki. Daj mężowi sok pomidorowy do picia. Codziennie szklanka. Dobrze robi na nasienie. 

Beti, Monikaa - gratulacje!!! Rośnijcie zdrowo! Takie wieści były tu potrzebne po ostatnim ponurym nastroju na forum.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Gość Beti napisał:

To super to już połowa za Wami 😊znasz juz płeć??No u mnie narazie ok zaczęłam 9tc i prawdopodobnie ciąża bliźniacza nadal to do mnie nie dociera 

Beti co Ty mówisz:)gratulacje jak  się udało to podwójnie heheh bardzo się ciesze 🙂 no powiem Ci ze ja nie wiem kiedy to zleciało  u Nas będzie  dziewczynka 🙂 bardzo powoli zaczynam kupować wyprawkę 🙂 lekarZ potwierdził ze bliźniaki? Jak się czujesz?

 

Monikaa  gratulacje ❤️

Odnośnik do komentarza

Kiki, dzięki za poradę odnośnie tego badania, czyli amniopunkcji nie można mieć na życzenie? A jaki był koszt tego Nifty Pro? Pytam, bo jsk juz w koncu będę w ciąży to ten temat też będzie mnie dotyczył właśnie ze względu na mój "podeszly" wiek 😊

Odnośnik do komentarza

Monikaa - nie, nie robiłam progesteronu, jak co cykl w drugiej jego części po prostu przyjmuję duphaston. 

Kochane dziękuję bardzo za wsparcie i takie wzmożone trzymanie kciuków 🙂 to niesamowite, naprawdę. Aktualnie balansuję między:

1. nie ma nawet najmniejszych szans, przecież tak jest co cykl...

2. A może w końcu wyszło słońce...?

Kiki!!!!! 🙂 hej 🙂 owulację miałam podobno w nocy z 23 na 24.09 (14/15dc) czyli jakieś 11 dni temu. Wlasnie ja dzis wieczorem ostatniego duphka biorę. Tak jak mówisz, zrobię jutro rano, z porannego moczu 🙂 dzięki za trzymanie kciuków.

Oczywiście dam Wam znać! Chcę wierzyć, że się udało ale tak bardzo się boję...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...