Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Gość Olgik napisał:

Ta "torbiel" miała taką wielkość 2 tygodnie temu, na rezonansie byłam 2 dni po odstawieniu duphastonu który brałam od 17dc dlatego nie wiem czemu się pęcherzyk nie wchłonął skoro brałam właśnie po owulacji duphaston... Teraz mam już nowy cykl (dzisiaj 11dc) i jutro dowiem się na usg czy Clo coś nowego wystymulowało 😉 dam znać jutro po wizycie jakie mamy szanse w tym cyklu 🙂

Dziewczyny a czy robiłyście badanie AMH? Chcę jutro podpytać gin czy uważa że powinnam sobie takie badanie zrobić... dużo mam na jutro przygotowanych pytań 😄 

Hej Olgik,

Jak najbardziej AMH się robi gdzieś tam po drodze w dochodzeniu przyczyn niepłodności, więc pewnie warto,żebyś to badanie też zrobiła, zresztą pewnie Twoją gin Ci podpowie:)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Mamusiowa napisał:

😪😁 Hej dziewczyny jestem nowa od 3 lat staram się o dzidzie dodam że druga mam już 6 letniego synka.. Od następnego cyklu będę brała clo pierwszy raz w życiu.. Nie nastawiam się w ogóle że się uda 😔

 

 

Cześć Mamusiowa! Trzymamy kciuki za I cykl, niektórym dziewczynom udaje się już wtedy. 

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim, od wczoraj śledzę ten wątek bo od kolejnego cyklu również zaczynam brać Clostilbegyt. Staramy się o nasze pierwsze dziecko od ponad roku, mam 31 lat, mąż 33. Nie mamy większych chorób, ja leczę się na niedoczynność, mam podejrzenie lekkiego stadium pcos ale nikt mi tego wprost nie stwierdził. Reszta badań wyszła dobrze, jajowody drożne. Mimo tego nadal sie nie udaję a ja czuję że powoli opadam już z sił. Mam nadzieję ze pozytywne historie tutaj przywrócą mi nadzieję. Pozdrawiam ciepło!

 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłam z wizyty u mojej gin, dzisiaj 12dc a ja już po owulacji... nie wiem dokładnie w którym dniu była. 

Na usg z jednego jajnika widać 2 pęcherzyki ale za małe, a z drugiego był jeden, który już po owulacji musiał pęknąć i było widoczne ciałko żółte. Starania były więc pozostaje czekać na efekty 🙂 mam brać od 14dc duphaston przez 10 dni i się testować, chyba że przyjdzie @ ... progesteron ma mi też polepszyć endometrium? Jeśli dobrze zrozumiałam to dzisiaj mam 10 mm. 

Jeżeli w tym cyklu by się nie udało to w kolejnym przechodzę na gonadotropiny. Pozostaje spokojnie czekać 🙂

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość MartaKaEn napisał:

Cześć wszystkim, od wczoraj śledzę ten wątek bo od kolejnego cyklu również zaczynam brać Clostilbegyt. Staramy się o nasze pierwsze dziecko od ponad roku, mam 31 lat, mąż 33. Nie mamy większych chorób, ja leczę się na niedoczynność, mam podejrzenie lekkiego stadium pcos ale nikt mi tego wprost nie stwierdził. Reszta badań wyszła dobrze, jajowody drożne. Mimo tego nadal sie nie udaję a ja czuję że powoli opadam już z sił. Mam nadzieję ze pozytywne historie tutaj przywrócą mi nadzieję. Pozdrawiam ciepło!

 

 

Witaj MartaKaEn. Rozumiem Cie doskonale, rok to jeszcze nie tak długo.. Ja ponad 3 lata, 😔naprawdę ciężko mi uwierzyć że się uda. Moja wcześniejsza gin olala moją sytuację totalnie.. W ciągu 3 lat wykonała tylko jedno badanie prolaktyne i kazała uzbroić się w cierpliwość bo powiedziała skoro jest 1 to będzie drugie.. Miesiąc temu trafiłam całkiem przypadkiem na inną doktor poszłam prywatnie z bólem piersi. Opowiedziałam jej o mojej sytuacji.. Bardzo się zdziwiła że moja wcześniejszą gin nic z tym nie zrobiła.. Powiedziała że 3 lata to długo i trzeba znalesc przyczynę byłam u niej już 3 razy i stwierdziła że nie mam owulacji dlatego dała mi clo.. Trochę mnie to dziwi bo odkąd urodziłam synka 6 lat temu to zaczęłam odczuwać te dni.. Bolą mnie jajniki i praktycznie co miesiąc mam śluz płodowy.. Nie jestem do końca przekonana że to właśnie owulacja jest problemem.. No ale nie mam nic do stracenia (tylko kasę 🙈) bo wizyta u niej 200zl trochę mnie to przeraża ale chcę spróbować. W pierwszą ciąże zaszłam w drugim cylku nie było to planowane ale przestaliśmy uważać i tak się stalo.. Ogromne szczęście i radości nie było końca bo miałam wtedy 27 lat i chciałam już dzidzie.. A teraz.. 😔Ile ja się wypłakałam ile ja testów zrobiłam to tylko Bóg wie 🙈Niby dała mi nadzieję.. Mój partner też się nastawił pozytywnie.. Cieszy się że coś się ruszyło w tym kierunku.. Pieniądze teraz nie są ważne dla nas.. Dajemy sobie rok.. Może obecna gin nam pomoże jeśli nie to rezygnujemy.. Dziękujemy Bogu za to że mamy chociaż jedno dzieciątko ❤️Czyli zaczynamy razem clo mi miesiączka wypada około 20 więc po 20 zaczynam brać clo.. Zobaczymy co z tego będzie.. Życzę Ci z całego serca żeby Ci się udało i innym dziewczynom bo doskonale was rozumiem 

Odnośnik do komentarza

Beti gratulacje! 😁 Oby dobra passa nam tu trwała jak najdłużej!🥰

Ja dziś mam 5 d.c. I zaczynam Clo x2 dziennie przez 5 dni. To mój 1wszy cykl na Clo. Jutro idę do ginekologa żeby sprawdzić monitoring w sumie nie wiem czemu tak wcześnie ale mówił, że w tym cyklu to z 3 raz będzie chciał sprawdzić co i jak i kiedy podać zastrzyk na pęknięcie i duphaston (mam niski progesteron i nieregularne dłuższe cykle). Powiem Wam tyle, że jestem pełna nadziei chociaż wiem, że to dopiero początek mojej drogi i jeszcze mąż musi poprawić trochę swoje wyniki (niska ruchliwość pl) ale jestem pozytywnie nastawiona i tego Wam wszystkim życzę!🤗

Odnośnik do komentarza
W dniu 1/9/2020 o 2:47 PM, Gość Olgik napisał:

Ta "torbiel" miała taką wielkość 2 tygodnie temu, na rezonansie byłam 2 dni po odstawieniu duphastonu który brałam od 17dc dlatego nie wiem czemu się pęcherzyk nie wchłonął skoro brałam właśnie po owulacji duphaston... Teraz mam już nowy cykl (dzisiaj 11dc) i jutro dowiem się na usg czy Clo coś nowego wystymulowało 😉 dam znać jutro po wizycie jakie mamy szanse w tym cyklu 🙂

Dziewczyny a czy robiłyście badanie AMH? Chcę jutro podpytać gin czy uważa że powinnam sobie takie badanie zrobić... dużo mam na jutro przygotowanych pytań 😄 

Daj koniecznie znać po wizycie!

Ja robiłam kilkakrotnie AMH 🙂

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gość Olgik napisał:

Właśnie wróciłam z wizyty u mojej gin, dzisiaj 12dc a ja już po owulacji... nie wiem dokładnie w którym dniu była. 

Na usg z jednego jajnika widać 2 pęcherzyki ale za małe, a z drugiego był jeden, który już po owulacji musiał pęknąć i było widoczne ciałko żółte. Starania były więc pozostaje czekać na efekty 🙂 mam brać od 14dc duphaston przez 10 dni i się testować, chyba że przyjdzie @ ... progesteron ma mi też polepszyć endometrium? Jeśli dobrze zrozumiałam to dzisiaj mam 10 mm. 

Jeżeli w tym cyklu by się nie udało to w kolejnym przechodzę na gonadotropiny. Pozostaje spokojnie czekać 🙂

Lee nie zauważyłam ze kolejne strony dziś powstały 🙂

Trzymamy kciuki! 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Malina napisał:

Beti gratulacje! 😁 Oby dobra passa nam tu trwała jak najdłużej!🥰

Ja dziś mam 5 d.c. I zaczynam Clo x2 dziennie przez 5 dni. To mój 1wszy cykl na Clo. Jutro idę do ginekologa żeby sprawdzić monitoring w sumie nie wiem czemu tak wcześnie ale mówił, że w tym cyklu to z 3 raz będzie chciał sprawdzić co i jak i kiedy podać zastrzyk na pęknięcie i duphaston (mam niski progesteron i nieregularne dłuższe cykle). Powiem Wam tyle, że jestem pełna nadziei chociaż wiem, że to dopiero początek mojej drogi i jeszcze mąż musi poprawić trochę swoje wyniki (niska ruchliwość pl) ale jestem pozytywnie nastawiona i tego Wam wszystkim życzę!🤗

Malina, daj znać jak tam jutro u gina. Powiem Ci,że ja byłam ostatnio w 7dc i też się mega zdziwiłam, że już mam 17mm pęcherzyk tak szybko. Więc czasem dobrze sprawdzić tak wcześnie jak clo na nas wplywa. Mi wtedy gin kazała odstawić już Clo ( byłam dopiero po 2 tabletkach) i wziąć Estrofem na pogrubienie endometrium.

Trzymam kciuki!

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Katarina napisał:

Malina, daj znać jak tam jutro u gina. Powiem Ci,że ja byłam ostatnio w 7dc i też się mega zdziwiłam, że już mam 17mm pęcherzyk tak szybko. Więc czasem dobrze sprawdzić tak wcześnie jak clo na nas wplywa. Mi wtedy gin kazała odstawić już Clo ( byłam dopiero po 2 tabletkach) i wziąć Estrofem na pogrubienie endometrium.

Trzymam kciuki!

 

Dzięki wielkie za radę! Trochę się uspokoiłam skoro mówisz że też byłaś w podobnym dniu cyklu. Jasne, że napiszę co i jak po wizycie 🙂 

 

Do Olgik, Pojawiło się wcześniej pytanie o AMH - też je robiłam i to na samym początku, zanim dostałam Clo. Pobranie krwi wynik na następny dzień i lekarz ocenia jakie masz szansę. Ale aby dokładnie mógł stwierdzić partner powinien zrobić badanie nasienia (przynajmniej u mnie tak było).

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Malina napisał:

Dzięki wielkie za radę! Trochę się uspokoiłam skoro mówisz że też byłaś w podobnym dniu cyklu. Jasne, że napiszę co i jak po wizycie 🙂 

 

Do Olgik, Pojawiło się wcześniej pytanie o AMH - też je robiłam i to na samym początku, zanim dostałam Clo. Pobranie krwi wynik na następny dzień i lekarz ocenia jakie masz szansę. Ale aby dokładnie mógł stwierdzić partner powinien zrobić badanie nasienia (przynajmniej u mnie tak było).

Malina taki mam zamiar jak się znowu w tym cyklu nie uda to zrobię sobie AMH. Co do badania nasienia to mój mąż robił 2 miesiące temu i wszystko wyszło w porządku 🙂 ja brałam też przez miesiąc leki na obniżenie prolaktyny bo była za wysoka, a teraz nadzieja jest więc się cieszę. Najgorzej jak brałam Clo i na usg nie było pęcherzyka ani jednego więc brak szansy na ciążę i tyle czekania na kolejny cykl... Teraz czekam czy się udało, od jutra biorę duphaston i zobaczymy 🙂

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Olgik napisał:

Malina taki mam zamiar jak się znowu w tym cyklu nie uda to zrobię sobie AMH. Co do badania nasienia to mój mąż robił 2 miesiące temu i wszystko wyszło w porządku 🙂 ja brałam też przez miesiąc leki na obniżenie prolaktyny bo była za wysoka, a teraz nadzieja jest więc się cieszę. Najgorzej jak brałam Clo i na usg nie było pęcherzyka ani jednego więc brak szansy na ciążę i tyle czekania na kolejny cykl... Teraz czekam czy się udało, od jutra biorę duphaston i zobaczymy 🙂

W takim razie mega trzymam kciuki! 🙂 W szoku jestem, że Clo nie zadziałało u Ciebie i teraz się zastanawiam jak będzie u mnie ale zaraz idę do lekarza więc zobaczymy. Na razie nie mam żadnych dolegliwości po Clo (jestem po 3 tabletkach). 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gość Malina napisał:

W takim razie mega trzymam kciuki! 🙂 W szoku jestem, że Clo nie zadziałało u Ciebie i teraz się zastanawiam jak będzie u mnie ale zaraz idę do lekarza więc zobaczymy. Na razie nie mam żadnych dolegliwości po Clo (jestem po 3 tabletkach). 

Miałam takie cykle z Clo początkiem roku, że się żaden duży pęcherzyk nie pojawił ewentualnie dużo ale malutkich to nic z tego nie było... faktycznie może na mój organizm Clo działa słabo. W tym aktualnym cyklu miałam brać od 3dc-6dc (24.08.-27.08.) zastrzyki cztery gonadotropin (lek Gonal-F), które przepisują jeżeli leki z klomifenem nie przynoszą efektu. W 7dc miałam iść sprawdzić czy już coś zadziałał czy trzeba dołożyć zastrzyki, albo większą dawkę, albo może lekami obniżyć gdyby zbyt dużo pęcherzyków się wy stymulowało... ale w dzień 1-szego zastrzyku się okazało że lekarka wyjechała i odwołała mi ten lek, gdyż nie mogłaby mi zrobić usg (i nieświadomie spowodować ryzyko ciąży mnogiej). Dlatego na szybko przepisała mi ponownie Clo żeby nie stracić cyklu, ale może to na szczęście wszystko wyjdzie bo Clo pomogło, pęcherzyk wczoraj był już pęknięty i trzeba czekać na efekty :D

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Gość Beti napisał:

Dziewczyny  dziękuję 😊dostałam wynik bety 484,71 mIU/ml         1-10 tydz 202-231 000 jutro rano lekarz zobaczymy co powie ,Monia jak po wizycie?

Cudownie :)❤️Uważaj na siebie teraz 🙂 wszystko dobrze u Nas zdrowa dzidzia zaczęłam 14 tydzień 🙂 brzuszek powoli rośnie :)😍a Ty jak się czujesz? Byłaś u lekarza?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Olgik napisał:

Miałam takie cykle z Clo początkiem roku, że się żaden duży pęcherzyk nie pojawił ewentualnie dużo ale malutkich to nic z tego nie było... faktycznie może na mój organizm Clo działa słabo. W tym aktualnym cyklu miałam brać od 3dc-6dc (24.08.-27.08.) zastrzyki cztery gonadotropin (lek Gonal-F), które przepisują jeżeli leki z klomifenem nie przynoszą efektu. W 7dc miałam iść sprawdzić czy już coś zadziałał czy trzeba dołożyć zastrzyki, albo większą dawkę, albo może lekami obniżyć gdyby zbyt dużo pęcherzyków się wy stymulowało... ale w dzień 1-szego zastrzyku się okazało że lekarka wyjechała i odwołała mi ten lek, gdyż nie mogłaby mi zrobić usg (i nieświadomie spowodować ryzyko ciąży mnogiej). Dlatego na szybko przepisała mi ponownie Clo żeby nie stracić cyklu, ale może to na szczęście wszystko wyjdzie bo Clo pomogło, pęcherzyk wczoraj był już pęknięty i trzeba czekać na efekty 😄

Wow super, że pękł pęcherzyk! 😁 Właśnie zastanawiam się czy im dłużej stosuje się Clo tym większe szanse na duże pęcherzyki itp? Czy działa jednorazowa na dany cykl?

 

Teraz byłam u lekarza powiedział, że jest tylko jeden większy pęcherzyk ale i tak mały i mam brać Clo do końca tak jak przepisał i w pon wizyta na monitorowanie. Do tego powiedział, że endometrium jest trochę cienkie. Ehhh 😕

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Malina napisał:

Wow super, że pękł pęcherzyk! 😁 Właśnie zastanawiam się czy im dłużej stosuje się Clo tym większe szanse na duże pęcherzyki itp? Czy działa jednorazowa na dany cykl?

 

Teraz byłam u lekarza powiedział, że jest tylko jeden większy pęcherzyk ale i tak mały i mam brać Clo do końca tak jak przepisał i w pon wizyta na monitorowanie. Do tego powiedział, że endometrium jest trochę cienkie. Ehhh 😕

Malina, nie martw się, jeśli pęcherzyk jeszcze nie dorósł to może do poniedziałku podrośnie i endometrium tak samo. Oby w poniedziałek wszystko było już pięknie!

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Gość Malina napisał:

Malina, nie martw się, jeśli pęcherzyk jeszcze nie dorósł to może do poniedziałku podrośnie i endometrium tak samo. Oby w poniedziałek wszystko było już pięknie!

 

Dzięki ❤️ zobaczymy w pon co i jak 🙂

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Malina napisał:

Wow super, że pękł pęcherzyk! 😁 Właśnie zastanawiam się czy im dłużej stosuje się Clo tym większe szanse na duże pęcherzyki itp? Czy działa jednorazowa na dany cykl?

 

Teraz byłam u lekarza powiedział, że jest tylko jeden większy pęcherzyk ale i tak mały i mam brać Clo do końca tak jak przepisał i w pon wizyta na monitorowanie. Do tego powiedział, że endometrium jest trochę cienkie. Ehhh 😕

Sama nie wiem jak to Clo działa, czy może długoterminowo bo może pobudza ogólnie jajniki... trzymam kciuki żeby u Ciebie w poniedziałek były większe rozmiary endometrium i pecherzyka 🙂

 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Gość Martuu napisał:

Beti to super ale już normalnie na usg było widać a serduszko już tez biło  ? Bo to na początku różnie 🙂

ja pierwsze wizytę miałam dopiero w 7 tygodniu 🙂 

Jak narazie tylko pęcherzyk na kolejnej wizycie będzie już widać serduszko ❤

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardkaaaa

Hej wam !

mam mały dylemat-wizytę mam 12 września, jest to 14 dzień cyklu, lekarz kazał mi się pojawić w trzynastym  dniu cyklu, natomiast nie mogę, bo pracuję. Myślicie, że ten jeden dzień będzie aż tak decydujący? I że powinnam jednak być trzynastego dnia cyklu u lekarza? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...