Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Natalia nigdy nie miałam tych Eco mama. Dawniej używałam Bio Oil ale raz gdzieś przeczytałam, że skład nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży. Chociaż nie wiem czy to prawda bo dużo kobiet w ciąży wiem, że używa. A teraz używam z Palmers oliwke i bardzo mi pomogła bo mialam bardzo sucha skore, aż biała i sie wręcz sypala.

monthly_2019_07/pazdziernikowe-2019_76349.jpg

Odnośnik do komentarza

U nas z dziadków żyje tylko moja mama, ale ona się nie wtrąca w ogóle, a nawet jak jej czasem mówię co lekarze opowiadają to krzyczy na nich hehe także luz.
Basia no właśnie mama zwykle wie co jest jej dziecku. U nas nawet mój mąż mi mowil że on nie jest śpiący, a był otka że ziewa i tarl oczy a gdy lulalam to oczy się zamukaly i otwierał i nie mógł zasnąć, no a ja wiedziałam że nie może mimo że śpiący. Teraz jak brzuch nie boli wkładam do łóżeczka i mówi tylko papa i za minutę już śpi. A słyszałam od wszystkich że przecież jak roczne dziecko śpi 13-14 godzin to jest bardzo dużo i czego ja chcę, a jak było ok z brzuchem to spał po 15-16 godzin, straszny z niego nerwus wircbhyba dużo odpoczynku potrzebuje. Teraz śpi 12, 5-13 godzin tylko że jednym ciągiem bez drzemki.
Natalia a gdzie ta kurteczka? Czy ja ślepa jestem? :p

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Madzia, nic nie podpowiadaj! ;) ja trochę szaleję jeśli chodzi o ubranka, póki co nic nie mam (tzn. nie miałam), więc tłumaczę sobie, że i tak będę musiała kupić ;) spisuje sobie co już mam, po ostatnim zamówieniu w Smyku wyszło mi, że mam do 68 praktycznie wszystko to o czym mówiłyście (tylko śpiochy aż jedne więc kiedyś tam dokupię). Nie chcę przedobrzyć, stąd to spisywanie, ale samo to, że biorę już rzeczy na 74 i 80 o czymś świadczy :D poza tym tłumaczę sobie, że ok, teraz np kupię coś na wiosnę czy lato, ale przecież za rok, na już, to wszystko będzie drogie, a tak mam perełki za niewygórowane pieniądze. Ta kurtka np kosztuje obecnie 30 zł! No weź nie kup! ;) toż to samo do koszyka wchodzi :P :D a moja artystka chyba czuje, że o ciuchach mowa, bo szaleje :D

Basia, oo to nie wiedziałam... Muszę poczytać czemu ktoś tego nie poleca kobietom w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Kaśka, i te pomarańczowe ceny! :D Madzia mi tu o Kappahlu mówi i weszłam, na szczęście nie ma tego co wpadło mi w oko (te granatowe cuda), podobnie jak tej szarej sukienki z Reserved ;)
Dobra, koniec tego łowienia okazji! Jakbym mózg straciła :P mam to co potrzebne do zimy włącznie a wręcz i na wiosnę, więc tego się trzymam. A raczej spróbuję się trzymać ;) powinnam się teraz skupić na rożkach, pościelach, wózkach i innych łóżeczkach ;)

monthly_2019_07/pazdziernikowe-2019_76351.jpg

monthly_2019_07/pazdziernikowe-2019_76352.jpg

Odnośnik do komentarza

No powiem Ci, że można przepaść ;) a myślałam, że mi to nie grozi, zawsze dość rozsądnie podchodziłam do wyprzedaży babskich ciuchów. NO ALE ŻE NIC NIE MAM... ;) I tak to leci ;) nie kupiłabym tych rzeczy, serio, ale jak widzę niektóre ceny to muszę wziąć, bo wiem, że za rok szkoda mi będzie coś kupić na jedno lato w regularnej cenie ;)

Dobra, koniec tego, chata się sama nie ogarnie! ;)

Odnośnik do komentarza

Natalia, ja też nie mogłam się powstrzymać i zrobiłam zamówienie, chociaż wszystko już mam i w szafie się nie mieści;). Dobrze że narzeczony późno wraca z pracy i nie będzie widział kolejnej przesyłki;))). Cały czas mówi, że nie mamy na to wszystko miejsca. Kupiłam też ta samą kurteczke co Ty, ale wzięłam na 80 cm, bo ja będę rodzić pod koniec września i córeczka póki co zapowiada się duża. Wzięłam jeszcze tą jasną karteczkę, kilka sukienek i spodenek, ale już na większe rozmiary, bo do 74 to mam pełno. Teraz będę czekać na przesyłkę:)

Odnośnik do komentarza

Basia, przed jakimkolwiek zakupem na pewno zerknę :) to będzie mój ostatni olejek i nie wiem czy brać ta efektimę czy bio oil.

Ewinka, ja miałam trzy typy: Marysia, Helenka i Celinka (dwa pierwsze po babciach, trzecie po mojej siostrze). Dwa pierwsze mąż odrzucił. Marysia to by jeszcze została ale mój kuzyn dał tak swojej córce na imię, że niby po naszej babci. I to by jeszcze uszło ale tam jest taka historia, że to jego dziecko to z nową panią, dla której zostawił żonę, a mój mąż był u nich świadkiem... Jego żony to mi do tej pory szkoda bo naprawdę mądra dziewczyna i fajna (gdyby to było ich dziecko to mogłoby się imię zdublowa c ale że z tą nową to mąż nie chce; swoją drogą wielce po naszej babci a babcia to dziecko raz widziała a ma pawie pół roku...). Ale najlepsze jest to, że mój mąż, dla jaj, zaczął na małą mówić Stefcia (po moim tacie) :P przypałowe mi się to wydawało, no bo jak to, same Lenki, Fabiany czy Olafy dookoła a tu nagle Stefania, Stefa... Ale z czasem przywykłam i to do tego stopnia że teraz to mi wręcz szkoda tej Stefci ;) chciałam Helenkę, ale tak sobie jaja robił z tą Sefcią, że ja się przyzwyczaić zdążyłam :P za to drugie pewne od dłuższego czasu: Rita :)

Emilka, tak czułam, że któraś z mam dziewczynek może się skusić :D ja teraz rozmyślam, czy to nie błąd, że wzięłam 74... Ciekawe jak ten rozmiar wypadnie w porównaniu do tego, co już mam... No ale nie chce mi się wierzyć, że w maju 74 może być za małe... Nasza ma być z końca miesiąca więc w maju skończy 7 miesięcy a rozmiar 74 jest na 6-9 miesięcy. U córeczki kuzynki się to sprawdza, bo jej mała z końca listopada i ma ten 74 do teraz, a jest dość spora...

Odnośnik do komentarza

Emilka haha dobre :D mi to mąż zawsze mowi że jestem zakupoholiczka i co chwilę kurierzy przychodzą, kiedyś tak powiedział a ja mowie ze nie ze juz nie zamawiam bo już wszystko dla Filipka kupiłam itp, i w tym momencie dzwonek i kurier z trzema pakami że mu się w rękach nie mieściły hihi oczywiście udawalam niewiniatko a mąż się śmiał ze mnie :p no i też się zawsze czaje tak zeby paczki przychodziły gdy akurat go nie ma :p
Rzeczy ze smyka są trochę większe niż rozmiar podaja, ale u nas 74 był na 3 miesiące a na pół roku już wskoczył w 80, urodził się 56 cm i urósł prawidłowo czyli tyle ile podaja że 25 cm w pierwszym roku życia. No ale dziewczynki są z natury troszkę mniejsze wiec może może i 74 będą nosić na pół roku. Pamiętam że rzeczy Filipka oddawalam klezanke dla córeczki 3 tygodnie młodszej to nosiła je z pół roku po Filipku, a była średniej wielkości.
Kurcze a na muszę jechac Filipkowi kupić jakieś spodenki cienkie ale glubmgiebi bluzki z długim rękawem, teraz były upały i nie nosił a dziś wyciągam długie spodenki bo chłodno było rano a one nad kostkę hehe aż muszę sprawdzić ile urósł.
Dla Kamilka na razie nie szaleje z ubrankami, bo jak ma nosić 56 i 62 po 3-4 tygodnie to się powstrzymam, z letnimi też bo wlasnie Filipek nosił większe rozmiary niż na metce pisało, no i nie wiem czy drugi urośnie podobnie, zawsze zdążę kupić hihi

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Basia jak miał rok to nosił na 2 lata, teraz ma 93 cm i z next i hm jeszcze w 92 się mieści ale z innych firm już 98, co jest problem e bo jest chudziutki. Waży tylko 12,5 kg. Wiec rozmiar 98 na nim wisi. Takze obecnie chodzi tylko w tych dwóch firmach, chce co cappahl jeszcze podjechac i zobaczyć ale one też wydana się w miarę wąskie to może coś kupię.
Natalia tamta dziewczynka było równo w 50 centylu i wzrost i waga i ona na polcroku nosiła polarowy kombinezon po Filipku, a on go nosił jak miał 2 miesiące, wzrost miał w 90 centylu od początku. Jak miał rok to przestał rosnąć z uwagi na nietolerowanie jedzenia, od paru miesięcy znów pięknie ciągnie w górę gdy nic mu nie szkodzi. A jeszcze się pozale że dziś cały dzień się slinil wiec serek spowodował nawrót refluksu mimo se tylko pół plasterka zjadl:/ dostał na noc lek więc będzie ok. Ale dziś widział że mam kanapki z serem i przyleciał żeby mu dać a ja mowie ze nie mogę bo by go bolał brzuszek to zwiesił główkę i poszedł :(

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Natalia, u Ciebie w rodzinie duże dzieci się rodzą? No i czy Wy jesteście wysocy? Ja wzięłam na 80, bo u narzeczonego w rodzinie rodzą się raczej duże dzieci, u mnie to ja jestem pierwsza, więc nie wiem, ale na usg córeczka wychodzi duża, teraz waży równy 1kg a wiem że ciąża starsza nie jest, bo co do dnia wiem kiedy zaszlam w ciąże ( robiłam badania hormonalne do endokrynologa), więc córka będzie raczej duża

Odnośnik do komentarza

Basia mam pytanie bo nie pamiętam czy pisałaś. Jakiej długości miałaś teraz na badaniu szyjkę?
Tak się zastanawiam jak to będzie u mnie teraz wyglądać na badaniach za dwa tygodnie. Bo moja szyjka ma ok 33-35mm, przyjmuje duphaston i dużo odpoczywam i na ostatniej wizycie lekarz zmierzył że się wydłużyła nawet do 38-41mm. Ale wyjechałam na parę dni nad morze i tam inny tryb już mało oszczędny i po przyjeździe ( czyli od jednej wizyty do drugiej minęło 6 dni) szyjka już miała 31-33mm (była mierzona u innego lekarza na połówkowych). No i lekarz powiedział że to jest dobry wynik jak mam zawsze 33mm i że jak znowu przejdę na oszczędny tryb to będzie ok.
Ale tak się zastanawiam jak zareaguje mój prowadzący na to no i czy moja szyjka nic się już nie skróciła. I czy przy tych 33mm mogą mi pessar założyć z uwagi że poprzednio w 27 tyg szyjka mi się zaczęła skracać i miałam wtedy pessar zakładany.

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm220mmt1xj3emt.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl9vvjm17c5mfl.png

Odnośnik do komentarza

Jakie piękne macie te rzeczy dla dziewczynek. Mnie wcześniej trochę nie było i w tym czasie też doszło mi kilka ubranek dla Nicka. Jutro może jak zdążę, to zrobię zdjęcia. Póki co kupuje tylko z promocji jak mi coś wpadnie w oko, bo siostra w sierpniu wyśle mi wyprawkę cała po swoim sunku, a ja sama szaleje, bo się powstrzymac nie mogę. Wczoraj koleżanka wysłała mi zdjęcia jakiś ma rzeczy dla córeczki. (rodzi w grudniu). Rozplynelam się. W ogóle my byłyśmy 4 polki na naszym dziale z tego jedna urodziła w marcu, ja na październik a trzecia na Grudzien. Taki baby boooom mamy.
Pisalyscie o tesciowych. Ja zawsze ze swoją miałam świetny kontakt do czasu aż nie zaszlam w ciążę (tą teraz). Od tego czasu w ogóle się mną nie interesuje,nie dzwoni, nie pyta o małego, gdzie wcześniej przynajmniej raz w tygodniu rozmawiałyśmy. Ostatnio wyszła dosyć głupia sytuacja. Mąż będąc w Polsce w maju zostawił im pieniądze na wózek, bo było pewne, że będziemy kupować z polski, bo tutejsze mi się nie podobają. Wybraliśmy model, zadzwoniłam do salonu Adamexa. Zarezerwowalam wózek, pani zrobiła mi super cene. Kilka set zł taniej niż gdziekolwiek znalazłam. Kwestia była pojechać, zapłacić i odebrać go. Teściowa po rozmowie z moim mężem a jej synem zgodziła się. Czas był do poniedziałku tak był zarezerwowany,bo ten kolor był tylko jeden aktualnie na sklepie. Teściowa od piątku kompletna olewka. Nie odbierała, nie odpisywała...tak mnie właśnie potraktowała. Uffff to się wyzalilam na teściowa co mnie boli...

https://www.suwaczki.com/tickers/rg5043r8sbb1mcey.png

Odnośnik do komentarza

U nas dzieciaki są dość spore, od około 54 pod 60... Ja mam 170, mąż 186... Kurcze sugerowałam się ta córka kuzynki... Mogłam Was podpytać... Byłam dziś u nich, mała urodziła się 21.11. Nosi cały czas 74 choć dziś zauważyłam (jeśli to co miała było 74), że robi się krótkie, no ale mamy lipiec... Ech, a taka byłam zadowolona...
Emilka, mówisz że znasz termin poczęcia ;) u nas to był koniec stycznia, ale owulację miałam 1 lub 2 lutego. A u Was jak? Kuźwa dopytuję jakby to miało mieć jakiś wpływ... :P

Odnośnik do komentarza

Natalka, owulacje miałam dokładnie 15 stycznia (14 robiłam progesteron i był bardzo niski, chyba niecaly 2, 16 robiłam kolejne oznaczenie i byl bardzo wysoki, tzn powyżej 30, więc wychodzi że 15 była owulacja) a stosunek byl dzien i dwa dni wcześniej:). Badania były do endokrynologa, podejrzewał guza przysadki, dlatego tak często kazał robić mi oznaczenia. Rodzić będę pod koniec września ( będę miec cc, więc data pewna).
Myślę że rozmiar 74 będzie u Ciebie dobry, bo ta kurteczke to już możesz od marca zakładać a nie sądzę żeby półroczne dziecko było większe, więc tak czy inaczej wykorzystasz ją:)

Odnośnik do komentarza

Basia czyli znaczy że z taką długością też mogą założyć. Bo na pewno wiem że jak jest 25 mm to zakładają a nie byłam pewna jak to się ma do trochę dłuższych.
Tak, tak mi też mówił że 33-31mm to jest ok. Tylko ja też się martwie bo mi też w tym 27 lekarz na wizycie powiedział że szyjka się skróciła i do szpitala skierował. Nie wiem właściwie na jaką długość była. Do szpitala jak trafiłam to podali mi odrazu sterydy na rozwój płuc i podłączyli na 3 dni do pompy z różnymi specyfikami. Wvwypisie mam tylko że ryzyko porodu przedwczesnego. Po tygodniu wypuścili i miałam się zgłosić do swojego lekarza na założenie pessara. Przed tym szpitalem i skracaniem to ogólnie miałam nakaz leżenia więc nie wiem z czego to mi się skróciło

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm220mmt1xj3emt.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl9vvjm17c5mfl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...