Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Madzia, nad kolyska to jest ta girlanda, która mi się nie podoba, ale nie kosztowala 160 tylko 130 zl ( z przesyłką). Napisałam nawet tej Pani, że na co innego się umawialysmy, gdyby zrobiła wg tego co chciałam byłaby ładna. Ja z konkretnych rzeczy to praktycznie wszystko już mam, jedynie został mi do kupienia podgrzewacz do butelek i same butelki ze smoczkami i ewentualnie laktator( nie wiem jeszcze czy będę karmić piersią). Nad szumisiem też się zastanawiam, tylko nie mam doświadczenia i nie wiem czy to faktycznie się sprawdza. Poscieli mam już kilka kompletów, rożki, kocyki, śpiworki też. Zdaję sobie sprawę że pewnie z niektórych ciuszkow nie skorzystam, ale przy kupowaniu to taki impuls;)

Odnośnik do komentarza

Emilka mi się ta girlanda bardzo podoba :)
Co do szumisia to ja mam z firmy szumisie, nie Wishbear, te z firmy szumisie oprócz szumu ma też inne dźwięki m. In. Bicie serduszka i Filipek go uwielbial od urodzenia, ja mam taki który albo szumi godzinę i potem się wyłącza, przez następne 12 godzin włącza się gdy dziecko zaplacze, albo można ustawić na ciagle działanie na 12 godzin. No i u nas Filipek spał sam od początku i on tak lubił, ale namiastka mamy była pieluszka przy buzce i szumis, i jeszcze mial mr. B, taki pluszak z termoforkiem. Z szumisia nadal korzysta, w chwili gdy szumis się wyłącza Filipek się włącza także widac że go to uspokaja. Dla drugiego też kupuje taki sam żeby mógł ciagle szumiec. Choć wiem że u niektórych się wcale nie sprawdził i nie używali, to jak ze smoczkiem jedne dziecko non stop a inne nie chce wcale.
Co do zakupów to ja przy Filipku za dużo nakupowalam, bo takie śliczne wlasnke. Mialam mnóstwo kocykow, a zero poduszek bo noworodek nie uzwa, no i potem kupowałam poduszki bo bez nie chciał spać, a kocyki leżały bo jak tylko poczuł na sobie go od razu była pobudka, rożki mialam dwa i używałam jako podkłady na łóżko gdy go przebieralam czy przewijalam, bo po włożeniu w rozek wierzgal tak długo aż go otworzył, miał wtedy kilka dni. Potem już nie próbowałam. Teraz kupuje otulacze bambusowe bo jak się nie sprawdza to będą na kocyki później, są duże więc na długo starcza. Takze tak bardziej praktycznie podchodzę do rzeczy ale za to kupuje droższe, firmowe, bo wiem ze długo posłużą. W takie na chwilę nie warto inwestować nie wiadomo ile.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

emilka to już zaopatrzona jesteś porządnie :) a co to za model szafy z Ikea? Też muszę jakas zakupić :) ja też się zastanawiam nad szumisiem. Przy pierwszych synkach nie mialam ale pierwszy mial kołki i przy suszarke faktycznie spal lepiej I był spokojniejszy. Więc myślę że szumis tez by działałał.
kasiaasia jak brzuch robi się twardy i czujesz wtedy takie napinanie to raczej to jest tzw. stawianie macicy. I to nie jest dobre.

Odnośnik do komentarza

Basia, nie wiem jak się ten model szafy nazywa. Po prostu pojechałam z narzeczonym do Ikei i wybraliśmy tę szafę, która wydawała się najbardziej dla nas praktyczna. Swoją drogą jak dla mnie była najmniej ładna ze wszystkich;). Ale teraz jestem z niej zadowolona, bo mam dużo ubranek i ledwo się w niej pomiescily. Ma ona miejsce na rzeczy wiszące, kosz, 2 szuflady takie standardowe i na dole taka bardzo głęboka. Ja już cała zapelniam, do innej szafy to by mi się nie pomiescilo

Odnośnik do komentarza

Emilka ja mam tego co na zdjęciu. Jest fajny bo dzięki nozkom stabilnie siedzi i się nie przewraca. Są też tańsze które działają po prostu godzinę i się wylaczaja albo droższe którymi można sterować dodatkowo z aplikacji w telefonie. Gdybyś chciała bez czujnika tylko taki co działa godzinę to są też same głowy takie bardziej płaskie i bez nozek. No albo ze zwykłym szumem są te wishbear widziałam jakieś ptaszki i coś jeszcze takie malutkie podróżne.
Szafa ma super wnętrzne, wygląda na bardzo pakowna i przemyslana, łóżeczko też ma szuflady pod spodem co jest super, na trzymam wszystkie pościelki tam.

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_76051.jpg

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Basia, weszłam na stronę Ikei i jest ta szafa. Jest to seria Stuva/ fritidis czy coś takiego. Są różne opcje tych szaf, ja mam tą wysoką z wersją 3 szufladowa. Na żywo wygląda trochę lepiej niż na zdjęciu. Generalnie jest pojemna i dosyć praktyczna. Nie podobają mi się uchwyty, ale kupiłam do niej łóżeczko z tej samej serii z szufladami na dole, które też mają takie uchwyty i razem wygląda to całkiem ok. Plus jest taki, że jak ktoś chce mieć na dłużej te meble to chodzace dziecko nie rozbije główki o odstajace gałki;).

Odnośnik do komentarza

Madzia, jakiś czas temu oglądałam te misie na stronie szumisie.pl. skoro u Ciebie się sprawdziły to chyba kupie, tylko szkoda że jest taki maly wybór kolorów. Najchętniej kupilabym całego białego, ale nie widziałam takiego, więc wezmę tego lososiowego, chociaż ten turkusowy jest chyba ładniejszy, tylko nie wiem czy będzie mi pasował do reszty. Jak się zdecyduję to wyśle zdjęcie:)

Odnośnik do komentarza

MadziaK myślę, że raczej to nie kwestia ćwiczeń i mięśni bo ja przed ciąża regularnie siłownia i brzuch był mocno umiesniony, a brzuch mi się śmiesznie wygina haha.

Emilka to poszalałaaaaś! Nas tak nie poniosło z wydawaniem bo będę kupować wszystko na bieżąco nie wiem jaki się mały urodzi a większych ubranek nie kupuje bo moim zdaniem to bez sensu a tylko miejsce zajmuje, przynajmniej w moim przypadku to byłoby to awykonalne, nie mamy na to miejsca. No i syn mojej siostry również miał ubrań więcej niż ja przez całe swoje życie a nie obnosil nawet połowy haha. My nie mamy jeszcze nic, oprócz wózka z foteliki em i kompletu ubranek ktore kosztowały mnie może z 250 zł a większość jest właśnie po synku znajomej, no i są zwyczajnie nie noszone:=) teraz jeszcze łóżeczko komoda i różne pierdółki. Zanim nie obejrzymy dziewczyny i brzuszka już nie bedzie hihi

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9jcgh45butjj.png

Odnośnik do komentarza

Natka to nie wiem czemu tak jest, widocznie mam ciasna skórę haha i sień ie rozciąga za bardzo :D
Emilka jest ten miś jasny, prawie bialy bo ecru. Też mi sie podoba ale mąż woli szary albo miętowy, Filipek ma niebieski pod kolor pokoju :p wydaje mi się że ten który na mam już jest wycofywany, a weszły te śmieszne misie w sukienkach i spodenkach. Mi się one mniej podobają i są wielkie.
Basia jakby się nie dało z Ikei zamowic to są też na allegro, oczywiscie drożej niż w sklepie no ale w razie czego są.

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_76052.jpg

monthly_2019_06/pazdziernikowe-2019_76053.jpg

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Emilka to super :) mam nadzieję że się sprawdzi bo inaczej będzie na mnie :p jeśli kupiłam w tejcauckj która wkleiłem to tam piszą mimo se na miniaturę biały czy niebieski zeby podac kolor bo jest pięć do wyboru.
A ja debatuje nad kolorem zeby pasował :D i wychodzi mi ze też białego powinnam wziąć.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Madzia, nawet nie wiem czy od tego sprzedawcy zamówiłam, bo wpisałam na allegro i to był pierwszy który mi się wyswietlil. Oczywiście w wiadomości do sprzedawcy zapomniałam napisać kolor, zorientowałam się jak byłam już przy płatności i musiałam wysłać maila z informacją. Mnie się biały podoba, bo do wszystkiego pasuje. Dodatki mam różowe, ale nie chcę żeby bylo zbyt słodko i monotonnie

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Witam się po kilkudnuowej przerwie. Nie ma mnie w domu, jestem u rodziców, bo wyjechali w góry, ja ogarniałam dom, a mąż gospodarstwo :) w międzyczasie na świat przyszły trzy cielaczki :D śmiałam się, że nazwiemy je Kasprowy, Wierch i Gubałówka ;D w międzyczasie czyli w zasadzie codziennie od tygodnia siedzę i tworzę pisma do pracy, no a jutro znów tam idę... :/

Czytałam wasze sugestie dot. szumisiów. Też mi się bardziej podoba ten, który Madzia pokazała od tych nowszych. Może też się skuszę...? Ale póki co poczekam na wypłatę... Też muszę podliczyć kiedyś nasze wydatki na Małą, ale tysiąca na pewno nie przekroczyłam. Pod względem ciuszów stałam się cenowym ekspertem, więc jeśli coś kupuję, to naprawdę musi być to rozsądne cenowo :D ilościowo wydaje się, że jest tego sporo, ale mam już trochę rzeczy w rozmiarach 74-80. Mniejszych nie kupuje, tych na 56-62 powinno mi starczyć, na 68 może trochę mało tego mam ale nie chcę kupić za dużo żeby potem leżało. Wyjdzie w praniu :) zresztą i tak nie mogę szaleć, ostatnio poszło 2200 na auto :((( jak w tym roku znów się popsuje to chyba je młotem i siekierą potraktuje... Płakać mi się chce przez te nasze nadprogramowe wydatki, w ciągu 4 miesięcy zebrało się ponad 8 tysięcy a dla nas to ogrom kasy ;( w tej cenie miałabym dla dziecka wszystko o czym tylko zamarzę a tymczasem jedyne co mam to ubranka...

KasiaAsia, widzę zakupy z Lidla i Tesco :D też mam te body z pszczółkami (to akurat dostałam) i skarpetki z Lidla ;) w ogóle jeśli o dziewczynki chodzi to zauważyłam, że na topie są lamy :D

Widziałam Waszą rozmowę o meblach. Serio takie z dziecięcych kolekcji są znacznie droższe niż zwykłe? W BRW są dwie fajne kolekcje i jak się okazało są odpowiednikiem tych dla dorosłych także fajnie można je kompletować.

Któraś z Was pisała o wózku Adamex Barletta. Już wiem, czemu go odrzuciłam. Waga. Chciałabym, żeby nasz ważył poniżej 15 kg a najlepiej poniżej 14 jak się da. Mnie się ostatnio spodobał ten Babyactive Mommy. Wizualnie jak dla mnie super i dużo wzorów, co kto chce :) a powiedzcie czy moskitiera jest istotna i czy faktycznie często się jej używa, podobnie jak ta podstawka na butelkę? Ten wózek akurat tego nie ma.

Odnośnik do komentarza

Natalia współczuję z tą pracą, oby się wyjaśniło. Nasza sprawa trafi do sądu już to wiem, także ciekawe co tam się będzie działo :/
Co do wozka to nigdy nie używałam moskitiery ani folii, Filipek bal się folii a moskitiera nie była mi potrzebna, ale w razie czego można za grosze dokupić na allegro uniwersalna. Atomiast uchwyt na kubek mi się przydawal na krótsze spacery wkładałam tam butelkę dla Filipka i nie brałam torby, a na dłuższe swoje picie, albo pieluszke tetrowa zeby Filipkowi buzke wycierac, bardzo się slinil przez refluks.
KasiaAsia tez masz już sporo ciuszków :) trzymam kciuki za jutor. Ja bym już poszła żeby z głowy było ale po 24 tyg można więc jeszcze 2,5 tygodnia muszę czekać.
Co do zakupów to ja wypisalam sobie wszystko co mi potrzebne i mniej więcej ile kosztuje, no i muszę jeszcze wydać 9000zl liczas z wózkiem fotelikiem szafa lozeczkiem niania i cała reszta. A do tej pory wydałam na zwie komody, wykładzinę, ciuszki 56 i 62 i jakieś pościelki myślę ze koło 3000, na same ciuszki mało co bo tych rozmiarów nie brałam dużo, myślę jak się Kamilek urodzi to wtedy dokupie na szybko przez allegro, bo z Filipkiem nakupilam za dużo i oddawalam nowe :/

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...