Skocz do zawartości
Forum

Akcje w Mazowieckim


Rekomendowane odpowiedzi

AsJa to w razie czego 2 pomocnikow do prasowania będziesz miała-mąż i Kat_ja :Śmiech:

Kat_ja współczuję problemów żołądkowych ale mimo wszystko fajnie, że wyjazd należał do udanych :D

Anulka jak zdrowie Mikiego i Majuni? Mam nadzieję, że lepiej....

Blondi19 witam ::):

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Martek73
Jestem na etapie kupna fotelika samochodowego. Chciałabym taki 9-36 kg. Jaki byście poleciły?

Ja uważam, że to jest za duży przedział wagowy... Dziecko ważące 9kg jeszcze w czasie jazdy potrafi na dłużej przysnąć i fotelik powinien mieć mozliwość pochylenia do pozycji półleżącej. Z kolei dziecko, które waży już ok. 14kg potrafi przespać się w miarę stabilnie w pozycji siedzącej (przy pomocy rogalików, poduszeczek itp. można w zniwelować opadanie główki i nadmierne wyginanie się). Nie mam dobrych doświadczeń w tej kategorii fotelików. Nasz było strasznie niewygodny jeśli chodzi o wkładanie dziecka, ale dobry bo się pochylał. Chyba najlepiej zrobisz jak zajrzysz na Mama na Zakupach Tam na pewno dziewczyny zamieściły recenzje. A potem to już tylko oglądać, przymierzać i otwierać portfel :Śmiech:

AsJa wiesz, ja strasznie dawno już nie dawałam fotek Gochy. Ostatnie chyba były nawet wcześniej niż się widziałyśmy przy okazji kaloszy i zakupów w markecie... W każdym razie jak patrzę po zdjęciach to sama widzę, że strasznie wyrosła i spoważniała :Oczko:

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

Katja Gocha się bardzo zmienila, na pierwszym zdjeciu szybciej poznalabym A niz Ją. I w ogole dlaczego Ciebie tam nie widze nigdzie? (caly czas trzymalas aparat?)
Martek nie mam doswiadczenia z takimi fotelikami, obecnie u nas w uzyciu Maxi Cosi, jeden 9-18 a drugi 15-36

Może kogoś zainteresuje?
http://parenting.pl/mazowieckie/9846-jak-rozmawiac-z-dziecmi-zanim-naucza-sie-mowic.html#post946659

Odnośnik do komentarza

dzień dobry

kompletny brak czasu, dwójka dzieci w domu w tym jedno mocno znudzone dają mi popalić. Wszystko robię wieczorem jak wróci S albo jak już pójdą spać.

Dzisiaj kontrola z Mikim, zobaczymy jak postępy w leczeniu, Maja jeszcze mocno kaszle, więc zapytam dr czy nie zmniejszyć jej tego mukosolvanu bo mam wrażenie że ją zalewa.

Gosia duża panienka, już bym jej nie poznała. Brakuje mi jeszcze Twoich zdjęć Kasiu :Całus:
Martek u nas też foteliki z mniejszym zakresem wagowym, ten 9-36 nie nadaje się dla mniejszych dzieci mimo tego, że o tym zapewnia producent. Dziecko nie ma stabilnej główki jeszcze, często śpi a te foteliki są jak dla mnie za duże dla takiego małego brzdąca.
Asiu widzę, że przygotowania na przyjście malucha w toku :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :Śmiech:

Ann masz rację, cały czas ja robiłam zdjęcia :Śmiech: Co do spotkania, to szczerze mówiąc nie wiem... Nie mam jeszcze ani pół prezentu i muszę coś z tym zrobić, a nie jest łatwo. Jak co roku zresztą... Chcę się spiąć i wykorzystać czas nieobecności Gochy w domu. Do końca tygodnia dam Ci znać jak stoję z zakupami :Oczko: A ozdoby się robią - codziennie po troszku dłubiemy.

Anulka niezmiennie zdrówka dla dzieciaków :Całus: CO do moich zdjęć, to ja już nie raz pisałam, że wolę stać po drugiej stronie aparatu. Zresztą aparat chyba też to woli :sofunny: Ale postaram się wyszukać jakieś, na którym jestem podobna do ludzi :Oczko:

Uciekam do roboty. Znaczy do szukania roboty, bo gazeta z ogłoszeniami leży od poniedziałku...
Miłego dnia!

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

KURS PIERWSZEJ POMOCY dla rodziców i opiekunów

Zapraszamy na najbliższy kurs pediatryczny:

  • • 14-15.12.2009 (poniedziałek i wtorek, 2 x 3 h) w godzinach 18.00-21.00, koszt 180 zł/os
.

Dziecięca energia obok okazji do nowych doświadczeń może stwarzać też ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach, które pozwolą zapoznać się z potencjalnymi zagrożeniami, na jakie może być narażone Wasze dziecko i nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

Spotkanie będzie prowadzone przez dyplomowanego ratownika medycznego, instruktora pierwszej pomocy z międzynarodowymi uprawnieniami dydaktycznymi Emergency First Response i z wieloletnim doświadczeniem w ratownictwie.

W programie ujęliśmy najczęstsze i najtrudniejsze sytuacje wpływające negatywnie na bezpieczeństwo dzieci – będzie czas na omówienie ważnych dla życia dziecka zagadnień, na rozmowę, dyskusję, ćwiczenia na fantomach. Szkolenie będzie oparte o założenia programowe CARE FOR CHILDREN opracowane przez zespół brytyjskich ekspertów.

Przed spotkaniem uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, które pomogą w samodzielnych przygotowaniach do szkolenia.

Szkolenia prowadzone są w małych (8-osobowych) grupach i mają charakter warsztatowy/praktyczny.

Kursy odbywają się w dwóch różnych systemach certyfikacyjnych: programy szkoleniowe certyfikowane przez biuro Adrenaltika w Polsce lub przez biuro Emergency First Response w Bristolu.

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów oraz osoby pracujące z dziećmi!
Szczegółowe informacje dotyczące programu na Zajęcia dla dzieci - Bam Bam Studio - urodziny dla dzieci
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy. Rezerwacja miejsca staje się wiążąca po dokonaniu wpłaty (w ciągu trzech dni od daty rezerwacji).

Zapisy: info@bambamstudio.pl, tel. 0-603-11-70-40

Odnośnik do komentarza

Zapraszamy wszystkich Małych Poszukiwaczy Świątecznej Magii do wspólnej zabawy!

Będziemy czekać na przyjście Św. Mikołaja poznając świąteczne zwyczaje i tworząc choinkowe ozdoby. Wyruszymy w niezwykłą podróż do Laponii, gdzie po drodze czeka na Małych Poszukiwaczy wiele przygód i niespodzianek, a na koniec spotkanie ze Św. Mikołajem.

Piątek (4 grudnia 2009)

16.00-17.00 Mała Akademia Sztuki - Fabryka Ozdób Świątecznych /3-6 lat/

Mała Akademia Sztuki w mikołajowym nastroju zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat do Fabryki Ozdób Świątecznych. W atmosferze pełnej śmiechu i zabawy wyczarujemy najpiękniejsze ozdoby choinkowe i wspaniałe kartki świąteczne. Cena: 35 zł (60 min.)

17.30-19.00 Świat od Kuchni – Świąteczna Fabryka Wypieków /3-6 lat/

Świat od kuchni przeniesie nas do krainy świątecznych wypieków. Poznamy różne tradycje świąteczne. Zbadamy różne smaki i aromaty kojarzące się nam z tym okresem. A na koniec skosztujemy własnych wypieków. Cena: 39 zł (1,5 h)

Sobota (5 grudnia 2009)

10.00-11.30 Świat od Kuchni – Świąteczna Fabryka Wypieków /3-6 lat/

Świat od kuchni przeniesie nas do krainy świątecznych wypieków. Poznamy różne tradycje świąteczne. Zbadamy różne smaki i aromaty kojarzące się nam z tym okresem. A na koniec skosztujemy własnych wypieków. Cena: 39 zł (1,5 h)

10.00-10.45 Teatr z Bajki - w mikołajowym nastroju /3-5 lat/

Teatr z Bajki zaprasza w podróż do krainy wyobraźni na spotkanie z reniferami i elfami Św. Mikołaja. Staniemy się uczestnikami magicznej opowieści, w której przemienimy się w prawdziwe renifery Św. Mikołaja. Cena: 35 zł (45-60 min.)

11.45-12.45 Mała Akademia Sztuki - Fabryka Ozdób Świątecznych /3-6 lat/

Mała Akademia Sztuki w mikołajowym nastroju zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat do Fabryki Ozdób Świątecznych. W atmosferze pełnej śmiechu i zabawy wyczarujemy najpiękniejsze ozdoby choinkowe i wspaniałe kartki świąteczne. Cena: 35 zł (60 min.)

16.30-18.00 Poszukiwanie Świątecznej Magii i spotkanie ze Św. Mikołajem /od 2 lat/

Elfy i Św. Mikołaj serdecznie zapraszają Poszukiwaczy Świątecznej Magii w podróż pełną przygód i niezwykłych wyzwań. Wspólnie wybierzemy się do Laponii, żeby spotkać Św. Mikołaja.

Cena: 45 zł* (1,5 h) Mikołaj będzie rozdawał przyniesione wcześniej przez rodziców prezenty. Prosimy o dostarczenie prezentów dzień wcześniej (piątek, 4.12.09) – dokładnie opisanych (imię i nazwisko dziecka) oraz dodatkowo o pozostawienie informacji, za co Mikołaj może pochwalić dziecko.
*Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w ceną wliczone jest uczestnictwo w imprezie 1 dziecka i jednej osoby dorosłej. Wstęp dodatkowego opiekuna w cenie 15 zł.

Informacje i zapisy: info@bambamstudio.pl, tel. 603-11-70-40

Prosimy o wcześniejsze zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli pragniesz dowiedzieć się, jak...

  • okiełznać bunt „dwulatka”
  • oswoić pierwsze tygodnie w przedszkolu (przygotować siebie i dziecko)
  • złagodzić stres związany z powrotem mamy do pracy
  • zrozumieć uczucia dziecka i zamienić je w bajkę
  • znaleźć sposób na leki, lęki i lizaki ;)
  • unikać klapsów i krzyku
  • odczarować „niesamodzielną księżniczkę” lub „małego obrażalskiego”
  • pomóc dziecku i sobie oswoić złość
  • mówić, aby dziecko słuchało i słuchać tak aby chciało mówić

Zapraszamy na cykl warsztatów umiejętności wychowawczych, podczas których poznasz m.in. metody skutecznej komunikacji, elementy bajkoterapii i zmienisz się w (jeszcze) lepszego rodzica. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową z elementami dramy w oparciu o książkę Faber & Mazlish pt. „Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby do nas mówiły”.
Tematy cyklu sześciu 2-godzinnych spotkań:


  1. Jak pomóc dzieciom radzić sobie z uczuciami. „Nie płacz, to nie boli”, „Trzeba się dzielić”, „To łatwe” – jeżeli są to twoje słowa kierowane często do dziecka… możesz je zmienić, tak by poczuło, że stoisz po jego stronie. Dowiedz się jak rozmawiać o uczuciach, jak je rozpoznawać, czy wszystkie akceptować. Wiele sytuacji sprzeciwu i buntu, niepewności, złości i agresji wynika z poczucia niezrozumienia. Wejdź w buty swego dziecka, poczuj, co może czuć gdy rozmawia z dorosłym (mądrym, radzącym, litującym się, wypytującym, pocieszającym), poznaj swój styl rodzicielstwa oraz metody skutecznej komunikacji.
  2. Jak stawiać i przestrzegać granice - jak jasno postawić dziecku granice, żeby czuło się bezpiecznie; jak wyrażać oczekiwania i ograniczenia tak, aby były przez dziecko respektowane. Co czuje dziecko, którego granice są przekraczane i jakie są rzeczywiste konsekwencje uszkodzonego systemu stawiania granic.
  3. Jak zachęcać dziecko do współpracy - jak motywować dziecko do współdziałania- by chciało - a nie musiało – chcieć. Jakie działania rodzica motywują, a jakie skłaniają do buntu, wycofania dziecka etc.
  4. Co zamiast karania? - istnieje wiele metod (bicie, przemoc słowna, przymus itd.) pozwalających rodzicom osiągnąć natychmiastowy skutek – posłuszeństwo. Jednakże niewiele z nich uczy konsekwencji, odpowiedzialności oraz kształtuje sumienie; innymi słowy przymusza nie wychowuje. Jak zamiast karania modyfikować niepożądane lub nieodpowiednie zachowania dziecka?
  5. Jak uwalniać dziecko od grania ról - jak sprawić, żeby nasze dziecko uwierzyło w siebie, jak uwolnić dzieci od grania narzucanych im w domu i szkole ról. Nasze myśli i nieodzownie słowa, reakcje, czyny mogą utwierdzać, bądź uwalniać dziecko z odgrywanej roli. Uczestnicy będą mieli sposobność spojrzeć na swoje dziecko tak, jakby już było tam gdzie chciałoby dojść.
  6. Jak chwalić i zachęcać - W języku polskim jest tyle przymiotników: ślicznie, pięknie, ładnie, wspaniale... Niestety słowa te oddają tylko naszą opinię, „ślicznie” jest opinią, a nie faktem. Jak znaleźć w dziecku to, co najlepsze i jak je konstruktywnie chwalić by budować w nim realne poczucie własnej wartości i motywować.

Warsztaty dodatkowe:

  • Rodzeństwo bez rywalizacji –sesja dotycząca relacji w rodzinach wielodzietnych; sprawiedliwości, rywalizacji o rodzica, podziału czasu i uwagi na więcej niż jedno dziecko.
  • Elementy bajkoterapii – pisanie bajek/historii dla własnego dziecka- metoda na oswojenie emocji dziecka, przygotowywanie na nowe sytuacje, rozładowanie napięcia, sposób na przekazanie dziecku trudnych informacji wywołujących negatywne emocje.
  • Seksualność dzieci: od 2-latka do nastolatka – Jak rozwija się seksualność dzieci i jaki wpływ mogą mieć wzorce rodzinne na zachowania seksualne dzieci, inicjację oraz ewentualne dysfunkcje. Jak rozmawiać na „trudne tematy” - zajęcia interaktywne oparte na ankiecie „co wiem, czego chcę się dowiedzieć”.

Osoba prowadząca: Alicja Niemierko-Pająk, mama – 3,5 letniej Zuzanny zwanej Oszką, psycholog specjalizujący się w komunikacji dorosły-dziecko, zaburzeniach wczesno-dziecięcych oraz bajkoterapii. Jest trenerem PRIDE (szkolenia dla rodzin zastępczych) przy Ośrodku Adopcyjnym Towarzystwa Nasz Dom. Ukończyła szkolenie w zakresie umiejętności wychowawczych w CMPPP Szkoła dla rodziców i wychowawców. Współpracuje z poradnią Cereo w zakresie zaburzeń u dzieci, oraz problemów wychowawczych. Od ponad roku prowadzi zajęcia „Szkoły dla Rodziców”.

Cena:
Cykl 6 spotkań /pakiet/ - 300 zł
Pojedyncze spotkanie – 60 zł
10% rabatu na warsztaty dodatkowe dla rodziców uczestniczących wcześniej w cyklu 6 warsztatów „Szkoły dla rodziców”
Cena obejmuje opiekę nad dziećmi powyżej 3 lat w Krainie Zabaw podczas trwania warsztatów (prosimy o zgłoszenie dziecka w momencie rezerwacji miejsca na warsztatach).

Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie internetowej Zajęcia dla dzieci - Bam Bam Studio - urodziny dla dzieci

Prosimy o rezerwację miejsc telefonicznie pod numerem 603-11-70-40 lub drogą elektroniczną [EMAIL="info@bambamstudio.pl"]info@bambamstudio.pl.

Odnośnik do komentarza

Witajcie.
Zaliczyliśmy dzisiaj firmowe spotkanie z Mikołajem. Gocha wyszalała się w Chacie Małolata, ja się wyszalałam w Carrefour i Euro, a A. tylko donosił napoje i pieniądze :sofunny: Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni.

Miłego popołudnia i wieczoru wszystkim!

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

kat_ja
Witajcie.
Zaliczyliśmy dzisiaj firmowe spotkanie z Mikołajem. Gocha wyszalała się w Chacie Małolata, ja się wyszalałam w Carrefour i Euro, a A. tylko donosił napoje i pieniądze :sofunny: Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni.

Miłego popołudnia i wieczoru wszystkim!

Ciesze się z Waszego zadowolenia.
Ja dzisiaj mam humor do bani.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...