Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

m.onika jak większość będzie za to oczywiście możemy się przenieśc na prywatne, tylko wszystkie osoby z tym tymczasowym nickiem musialyby się zarejestrować ( jeśli forum miało by zostać na parentingu ) .
Ja mam na dziś rosołek od teścia a jutro zjemy znowu na miescie we włoskiej restauracji, bo idziemy do kina na na Creeda 2 ( mąż największy fan Rocky'ego a to tak jakby kolejna część ) :)
asieklack hejka :) to też masz zbliżony termin do nas :)
iulja ja też koło 17 tyg miałam pierwsze ruchy tzn tak mi się wydaje że to było już to :)
Daffii tak się zastanawiam jakie są różnice między 3d a 4d. Ja w sumie nie wiem jaki sprzęt będzie u pani dr w gabinecie, ale na pewno coś poza zwykłym USG, bo by robiła w standardowym miejscu, a mam gdzie indziej wizytę...

Odnośnik do komentarza

Akurat za alkoholem przestałam tęsknić bardzo szybko. Mąż lubi sobie wieczorem raz na jakiś czas wypić szklaneczkę łiskacza lub czegoś innego żółtego, a i to tak strasznie śmierdzi odkażaczem, że mnie odrzuca od całego alkoholu. Gdyby popijał likierek, pewnie by mnie nosiło.

Niestety, sushi tylko z prawdziwej ryby. I tatar ;(

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3pc0zyicicwkh.png

Odnośnik do komentarza

iulja

Apolonia by pasowało. Pola :)

też mi się podoba, ale mężowi nieszczególnie ;) może do końca ciąży się przekona :D

u nas dziś na obiad paluszki rybne ryż i jakieś warzywka, na szybko :P nie chce mi się tworzyć dziś nie wiadomo czego heh.zresztą zanim z pracy wrócę, odbiorę dzieci to i tak się zejdzie.

co do prywatnego forum to obstawiam, że wtedy towarzystwo się podzieli, nie każdemu będzie się chciało znów logować i rejestrować w innym miejscu

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kgkj1wi5y.png

Odnośnik do komentarza

A tak z innego tematu. Na SOR w usg wyszło mi, że dziecko leży już główkowo, 18 tydzień. To się jeszcze zmieni, czy to już docelowa pozycja? Jakoś intuicyjnie wydaje mi się, że może się jeszcze kilkukrotnie obrócić jak jej się spodoba i to jeszcze za wcześnie, żeby ją chwalić za ładne ułożenie.

SOR to nie są warunki do takich pytań, a do planowej wizyty mam jeszcze 3 tygodnie, nie mam więc jak spytać lekarza :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3pc0zyicicwkh.png

Odnośnik do komentarza

iulja
A tak z innego tematu. Na SOR w usg wyszło mi, że dziecko leży już główkowo, 18 tydzień. To się jeszcze zmieni, czy to już docelowa pozycja? Jakoś intuicyjnie wydaje mi się, że może się jeszcze kilkukrotnie obrócić jak jej się spodoba i to jeszcze za wcześnie, żeby ją chwalić za ładne ułożenie.

SOR to nie są warunki do takich pytań, a do planowej wizyty mam jeszcze 3 tygodnie, nie mam więc jak spytać lekarza :)

może się jeszcze 1000 razy zmienić :) w pierwszej ciąży niby córka się ułożyła już tak w drugim trymestrze,w trzecim była głową w górę, a ok 33-34 tygodnia znów była w dół :P w drugiej ciąży też mi dziecię fikało jak szalone ;) ale oczywiście może też się zdarzyć, że tak zostanie.

Magdalena31- Nela też ładnie! jest jakaś oficjalna wersja czy Nela to Nela?

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kgkj1wi5y.png

Odnośnik do komentarza

Podziwiam Was dziewczyny te które pracują jeszcze i mają dzieci i jeszcze obiad myślą ugotować☺ jesteście dla mnie bohaterki bo ja mam czasem takie dni że zębów mi się nie chce umyć.
Iulja moim zdaniem dziecko zdąży się przekręcić jeszcze pewnie kilka razy.. Moja na wczesniejszym usg byla główka do dołu a potem w poprzek więc pewnie sobie niezle tam figluja☺

Odnośnik do komentarza

Co do imion to ja nadal boksuje się z wyborem.raz jestem bardziej za Blanka,ale nie na zdrobnienia zbyt iii tak to mnie mniej przekonuje.
A drugie to Milenka.
I nie umiem zdecydować
Bela i Pola świetne imiona!

Jestem za wersja prywatna naszej grupy .mówimy tu o badaniach,naszych dzieciach .
Za chwilę będzie na tapecie rozwarcie czy hemoroidy.Zdecydowanie bardziej otwarcie byłoby na priv---wg mnie

Odnośnik do komentarza

Asieklack no tak Auchan jak byk pisze :)
Mi też imię Pola się podoba ale w takiej właśnie wersji a nie że zdrobnienie od Apolonii. I Martynka :)

M. Onika zobaczymy poczekamy chwilę co na to reszta.
Niekoniecznie musi być tu to forum, gdziekolwiek się założy forum to na pewno jest opcja, że widoczne tylko dla zarejestrowanych a rejestrację może potwierdzać też admin.

Lucie czemu nie możesz się zarejestrować?

Magdalena31 dokładnie takie też mam odczucie, tak to nasze pierwsze dziecko,
do tej pory to nasz zwierzyniec traktowałam jak dzieciaczki, patrząc z boku to chyba widać było że mi się instynkty wlaczaly jak przygarnelismy 2miesiecznego kotka to taki synus do dziś :)

Odnośnik do komentarza

Milig, dzięki za zrozumienie :) dokładnie o to mi chodzi. Często chciałabym coś napisać, ale nie zrobię tego, bo wiem, że może mnóstwo osób to przeczytać, a my nawet nie mamy o tym pojęcia. Jak dzieci się będą rodziły też nie wystawimy tu raczej zdjęć, bo będą ogólnodostępne dla każdego... No chyba, że tylko ja miałabym przed tym opory ;)
Zalogowanie się, czy kliknięcie dwa razy w inne miejsce niż zawsze raczej nie jest wielkim problem dla osób, które chcą dalej pisać, ale przy tym mieć trochę więcej intymności.
Możemy poczekać aż reszta się wypowie, ale myślę, że zdecydowanie lepiej mogłybyśmy się poznać i swobodniej pogadać na różne tematy na jakimś zamkniętym forum niż tutaj.

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73b4ihce3y.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hprh69va6i.png

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie mogą sobie ludzie czytać o moim rozwarciu, dopóki nie połączą mojego rozwarcia z nazwiskiem. Poza tym, na forum prywatnym też nie będziemy w stanie zapanować nad tym, kto się rejestruje. Ja jeszcze kilka tygodni temu sama szukałam odpowiedzi na różne najdziwniejsze pytania na jakichś forach, nie jako pisacz, a tylko jako czytacz, przeżycia innych osób są bardzo pomocne, dużo rozjaśniają. Dopiero potem dojrzewa się do tego, żeby dzielić się także czymś od siebie, a nie tylko pytać :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3pc0zyicicwkh.png

Odnośnik do komentarza

Marlenka4 wizytę mam na 9:00. Mąż będzie ze mną.
Dzisiaj już po wizycie, szyjka ma 4 cm. Serce bije, dzidzia się rozpycha, wszystko ok.
Forum prywatne, incognito, top secret - przeniosę się, generalnie za stara jestem żeby się wstydzić naturalnych spraw. Jeśli czyta ,to raczej kobita niż facet, i chce się czegoś dowiedzieć, upewnić czy wszystko ok lub nie.
Ja alkohol odrzuciłam świadomie 3 msce przed ciążą. Teraz wyczuję wszędzie, jak pies myśliwski.
Podobno w drugim trymestrze stabilizuje się wszystko, a ja bym spała i spała. Zaczyna mnie to martwić. Zatrzymuje się wam woda? Mi okropnie, szczególnie w udach. Wczoraj musiałam intensywnie rozmasować bo twarde jak cholera

Odnośnik do komentarza

Tak mnie boli z lewej strony kość łonowa że szok! Ledwo chodze. Mnie lekarz badał tylko w 6tc od tamtej poru usg.
Wciąż myślę o tym jak rodzić....
Czy cc czy normalnie ale w klinice ze w razie czego zrobią cc ale nie maja intensywnej terapi.
Szpital nasz chyba odpuszcze bo tu prędzej uchem dziecko wycisna niz cc zrobią...

Odnośnik do komentarza

Gacek ja mam na 9:20 więc prawie tak samo :) też idę z mężem, nawet mu powiedziałam że na tym badaniu bardziej musi być ze mną bo ważniejsze jest emocjonalnie niż pierwsze prenatalne, choć wtedy jeszcze o tym nie wiedziałam ;)

Ijulia tak jak mówiłam wcześniej, to forum może być ukryte dla niezarejestrowanych, a jeśli kilka osób nawet się zarejestruje a nie będą chcieć się wypowiedzieć to już jest "mniejsze zło" niż bliżej nieokreślona liczba osób czytaczy. Ja ogólnie nie lubię tłumu, wstydzę się i krępuje. Mimo tego że tak naprawdę się nie znamy to wiele łatwiej byłoby mi się zwierzyc gdybym miała taki zamknięty krąg, nie musi być całkiem hermetyczny, ale ułatwia to sprawę :) ciężko mi to wytłumaczyć więc nie będę się rozpisywać na ten temat.
Kolejnym plusem byłby podział na różne tematy, gdzie można by było dyskutować bez konieczności wracania ileś stron wcześniej i szukaniu wątka a 4/5 z nas już by o tym dawno zapomniała. To korzystniejsza forma dla osób, ktore nie wchodzą codziennie.

Jeśli zostanie tak jak jest to też będzie fajnie, ale ja już mam milion pomyslow na nowe forum :)

Odnośnik do komentarza

Żaden problem, już założyłam konto.
Jeżeli będziecie czuły się bardziej komfortowo to jak najbardziej jestem za prywatnym forum :)

Ja właśnie umówiłam się na połówkowe 11.12. Do innego lekarza i mam nadzieję że płeć nie ulegnie zmianie - ginekolog była pewna chłopca.
Mój to chyba się zwolni z pracy bo zawsze jest ze mną, ale w poczekalni, a bardzo chce zobaczyć synka, nie mogę mu odebrać tych emocji.

Ja mam badanie co drugą wizytę ale na każdej wizycie usg.

Odnośnik do komentarza

Ja mam połówkowe 5.12 na 10.00

Termin porodu wg OM 10 lub 11.04 (zależy od aplikacji) ginekolog przyjął 11.04. Wg USG 05.04. Więc jest nas więcej mających termin poridu w tym czasie. Ja jednak będę mieć CC więc może być to już koniec marca. Nie wiem.

Ja alkoholu nie pije od 2014 roku. Starania o 1 dziecko, potem ciąże, KP itd. Też wyczuwam na km procenty :-)

Co do prywatnego forum to jeżeli zostałoby takie utworzone to chętnie dołączę.

Z Mężem staraliśmy się 1,5 roku o 1 dziecko i nie mógł doczekać się kiedy będziemy mieć dzidziusia bo strasznie udzielał mi się instynkt macierzyński i ciągle chciałam tulić sie, głaskać, całować itd. :-)

Odnośnik do komentarza

Witajcie w poniedziałek wieczór. Mój dzień był wyrocznią ;) po ciężkim weekendzie, w końcu udałam się do pulmunologa. Astma oskrzelowa. Jak czytam o skutkach nieleczenia astmy w ciąży to jestem przerażona więc przestałam czytać i liczę że nie jest za późno na podjęcie leczenia i nie zaszkodziłam Hani tym że nie brałam leków. Masakra ;( jestem lekko przestraszona ale przede wszystkim zmęczona tym stanem rzeczy. Mam nadzieję, że leki pomogą.
Prywatne forum chyba by mnie ośmieliło do dzielenia się zdjęciami czasem. Pisanie jako tako mi nie przeszkadza ale jeśli kogoś blokuje forum publiczne- można założyć prywatne. Tylko błagam poinstruujcie wtedy co i jak bo ja noga jestem z takich rzeczy i boje się czy ogarnę przejście ;p

Wracając do astmy to czytałam że wywołuje wczesniejszy poród i przedwczesne skurcze macicy.. dzisiaj w nocy miałam skurcz- brzuch twardy jak skała, piłka taka że az byłam w szoku. Przestraszyłam się bo był odcięty jakby od pępka do linii majtek :o i wypukły i twardy masakrycznie. Wzięłam nospe bo tez podbrzusze bolało i próbowałam zasnąć pomimo kaszlu. Przebudziłam się po jakimś czasie (nie wiem ile minęło) i brzuch był na szczęście miękki ale to było stresujące. Dzięki wam nie bałam się wziąć nospe bo wiem że duża część bierze tak codziennie. Więc dziekuję :):)

A ja jutro zaczynam 23 tydzień :D to chyba 6 miesiąc już co? ;p Brzuch jest duży, ruchy czuje a czasem nawet widzę jak ręka a właściwie palce idą do góry pod wpływem kopniaka mojej córci :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...