Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Czekałam na nią ponad trzy tygodnie i jest... Milutko, mirviutka i przez to, że jest to bardziej 9 niż C mega wygodna bo plecy popiera. Warta każdej wydanej złotówki i czekania.
Zaraz idę testować jak się na niej śpi.
Byłam u okulisty, po atropinie jestem więc w zasadzie pisze na ślepo i mam swiatłowstret więc jak nic, przyda się zażyć w sypialni

monthly_2018_09/mamusie-luty-2019_69500.jpg

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza

Angelka my od początku mamy łóżeczko 120x60 sprawuje się bardzo dobrze, wysokość można sobie rogulowac zgodnie z wiekiem i umiejętnościami dziecka, mniejsze chyba jest bez sensu bo jak dziecko będzie juz potrafiło samo zmienić sobie pozycje to zacznie robić mu się ciasno. Piersi mam bardzo obolałe a do tego od dwóch dni swędzą, co do masażu to bolą tak, że nie dam ich nikomu dotykać:p Dziewczyny ja dzisiaj jestem bardzo zmęczona, wczoraj urządzaliśmy roczek synka, było 18 osób i trochę się narobiłam, a do tego wszystkiego musiałam jeszcze do pracy ze zwolnieniem jechać no i wiadomo sprzątanie po gościach. Tak więc kolacja- chyba śledzie, szybki prysznic i pod kołderkę. Miłego wieczoru:)

Odnośnik do komentarza
Gość Młodamama03

Jeejku ale się rozgadałyście :) Bardzo dużo postów. Jestem w szoku :) Nie było mnie troszkę a tu aż tak. Będę musiała przeznaczyć cały dzień na przeczytanie :D Dziewczyny potrzebuje Waszej rady, bo jestem troszkę przestraszona. Od 2 dni mam takie dziwne bulgotanie w pochwie. Uczucie jakbym miał zaraz wylać się ze mnie krew tak jak to jest przy okresie, ale nie mam żadnych krwawien czy strasznych bólów brzucha. Czy któraś tak miała? Nie wiem co mam myśleć :( 18 tydzień ciazy.

Odnośnik do komentarza

Ojej dziewczyny, ale naprodukowałyście postów przez te kilka dni! Staram się Was czytać względnie na bieżąco, ale... w zeszły czwartek zmarła moja teściowa i myśli trochę bardziej wędrują w tamtą stronę :(
Co do kołderki to ja ufam mojej koleżance, która aktualnie jest w drugiej ciąży i mówiła że teraz do spania dziecka na początku będzie miała tylko rożek, a później śpiworek. Mówiła że z pierwszym dzieckiem, mimo że wszystko robiła jak trzeba, to i tak nie raz znajdowała Małą z kołderką na buzi. Więc ja też na początku rożek, później śpiworek, a później dopiero kołderka.
Co do sutków to mnie piersi bolą od samego początku i aż do teraz się to nie zmieniło. Grudki i brązowe sutki mam już od dawna, tylko dziwi mnie że jedna pierś jest bardziej wrażliwa od drugiej. Mam nadzieję że się to wyrówna, a jak coś to przy następnej wizycie spytam o to lekarza.
Mlodamama03 co do Twoich objawów to nie pomogę, bo nie miałam. A nie masz takiej opcji żeby zadzwonić do lekarza i zapytać? Bo ja do swojego mogę zadzwonić i spytać jak mam wątpliwości albo jakby się coś działo.

https://www.suwaczek.pl/cache/049151562a.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia bardzo mi przykro z powodu twojej teściowej... trzymaj się mocno!
Super pomysł z tym rozkiem do spania ;) ja też tak zrobię. Ostatnio jakoś humor mi opadl i jedynie co myślę to czy sobie poradzę bo narazie kompletnie nic nie wiem. Obawy czy się dzidzius nie udusi nie zadlawi czy nie zrobię mu krzywdy no masakra . Wiem ze instynkt macierzynski mnie nie zawiedzie ale teraz to nie mogę opędzić się od tych myśli :O

Odnośnik do komentarza

Nadzieja, zdradzę sekret, ze dziecko nie jest ze szkła i wcale aż tak bardzo nie jest kruche i delikatne, jak by się zdawać mogło ;) zobaczysz, ja też myślałam, ze dziecko bedzie jak lalka z kryształu, a okazało się, ze dziecko ma swoją siłę, potrafii się prężyć, wycinać, naciąć rękami i nogami jak szalone. Udusić też wcale nie tak łatwo. Znasz kogoś, kto byłby chociaż bliski temu, żeby przypadkiem udusić własne dziecko? ;) a jak czujesz się niepewnie, to polecam szkole rodzenia. Tam poczujesz się pewniej. Będziesz wiedziała jak czytać takiego bobasa, jak go przewinąć, żeby nie uszkodzić mu bioderek, a oprócz tego ćwiczenia z oddychania przy porodzie i w ogóle co i jak i ile to trwa (w wersji klasycznej oczywiście, bez komplikacji).

Odnośnik do komentarza

Ja narazie mam dobre samopoczucie, ale martwię się że jesienią jak będzie na dworzu już szaro i deszczowo że wtedy mnie jakieś spadki nastroju dotkną, tym bardziej że mój partner dużo pracuje a im człowiek dłużej siedzi sam tym czasem większe głupoty przychodzą do głowy. Mam nadzieję że studia (ost rok mgr zaocznie), kompletowania wyposażenia i forum jakoś pomogą w przerwaniu tego okresu

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
Sylwia bardzo wspolczuje Ci trzymaj sie !!
Dziewczyny ja ostatnio znowu mam wahania czy damy sobie rade z dwojka dzieci itd czy wystarczy na wszystko kasy ( choc kazdy.mi mowi ze napewno damy sb rade ) ja pierdziele moj M chodzi i mowi jeszcze zobaczysz jak bedzie fajnie z dwojka.. aa ja obawy, boje sie bardziej niz w pierwszej ciazy masakra.. a to do porodu juz tylko 22 tygodnie..
No i nie ukrywam ze posmutnialam jak wyszlo ze Dzidzi okazal sie Chlopakiem bo liczylam na Corke no ale bede twardzielka dumna Mama dwoch Lobuzow :-) chyba ze lekarz sie pomylil.. ale watpie mam film z usg gdzie wszystko dokladnie widac

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

Nadzieja ja ostatnio codziennie proszę Boga, żeby donosić ciążę do bezpiecznego tyg. i urodzić zdrowe dziecko, bo też mnie jakieś czarne myśli łapią, ale tak sobie myślę, że skoro człowiek tak mocno czegoś pragnie to musi się udać :) A poza tym w poprzedniej miałam tak samo, najpierw bałam się o ciążę, później jak damy radę z takim maluszkiem, a teraz biega po domu taki mały 5 letni terrorysta :) i może Cię to nie pocieszy szczególnie, ale teraz też boję się o Niego każdego dnia :) A przy poprzedniej ciąży wyczytałam (jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie), że najlepiej układać dziecko na boku, raz jedynym raz drugim, tylko trzeba podeprzeć, żeby się dzidziuś na brzuszek nie obrócił, bo jak nawet mu się coś uleje to się nic nie zadzieje. I pod nogi łóżeczka od strony głowy podkładalismy książki, żeby główka była wyżej od reszty ciała.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do wszystkich z was które już dobrze czują ruchy maluchów - czy kopią was w różnych miejscach czy bardzie w dole? Ja odczuwam kopnięcia tylko w rejonie podbrzusza, po obu stronach, ale zastanawiam się czy nie powinnam czuć ich też wyżej, w rejonie pępka (w końcu macica jest już wysoko rozciągnięta). Chyba że to moje urojenia, może młody kopie i tam, tylko jeszcze za słabo żeby tam odczuć...

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza
Gość Młodamama03

Liath, Ssylvia, Bozenka34 dziękuję Wam bardzo za odpowiedź. Niestety nie mam możliwości kontaktu z moim lekarzem tylko umawiajac się na wizytę. Ale jeśli Liath mówisz że to raczej nic poważnego a Bozenka34 masz dokładnie tak samo, jestem od razu spokojniejsza. Chociaż to bardzo niekomfortowe uczucie. Trzeba być dobrej myśli! :))

Odnośnik do komentarza

Liath ja też czuje ruchy w podbrzuszu i też czasami się zastanawiam czy w tym tyg to już nie powinnam czuć ruchów wyżej w okolicach pępka, martwię się czy nie jest za nisko... Ale może tak powinno być, 27 mam wizytę to wypytam lekarza.
Ja też już zaczynam się martwic jak to będzie jak będzie drugie dziecko, tym bardziej że mąż będzie w pracy od rana a ja muszę zaprowadzić i przyprowadzic syna ze szkoły z takim malenstwem a to jeszcze będzie zima...opieką nad małym nie martwię się wogole bo pamiętam jak martwiłam się w pierwszej ciąży i teraz już wiem że to samo wszystko przychodzi,poprostu instynkt:-)

Odnośnik do komentarza

Kiedy można wyjść z takim dzieciątkiem małym na spacer biorąc pod uwagę, że te zimy ostatnio nie są zbyt ostre?
Nie wiem jak Wy, ale jak czuję że dziecko się poruszyło to naciskam na brzuch w tej okolicy u czekam na odpowiedź :P taka nasza pierwsza forma zabawy i komunikacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...