Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja praktycznie wszystko muszę kupić bo po Lilce oddałam rzeczy sąsiadce co była w trochę gorszej sytuacji. Zostały mi się ubranka w rozmiarze 74 i chyba 86-92. Mam zamiar sprzedać je i wydać pieniądze na wyprawkę dla małego.
Łóżeczko potrzebuje nowe bo tamto Lila pogryzla i musiała bym je jakoś szlifowac bo drzazgi stercza, pomalować itp a ze względu na fakt, że nie było jakieś wybitnie drogie nie opłaca się go naprawiać.
Laktator elektryczny mam, faktycznie super sprawa. Przy starszej miałam ręczny i wogole się nie sprawdzał.
Butelek przy młodszej używałam dr Browna i teraz też będę.
I koniecznie frida do noska i kateterki Windi. Kilka razy bardzo nam pomogły.

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)
Jak Wam mija niedziela?
Apropo kupowania rzeczy dla dziecka to sporo mam po pierwszym dziecku. Łóżeczko mamy, karuzelę do łóżeczka też, wózek 3w1 mamy i bujak Tiny love (który się super sprawdził) . Ubranka też trochę mamy starych, ale będę jeszcze napewno kupować bliżej rozwiązania. Kiedyś kupowałam dużo śpiochów, ale muszę powiedzieć, że u mnie się nie sprawdziły. Najbardziej lubiłam pajace i zestaw body+pół śpiochy i to polecam.
Napewno z koniecznych rzeczy trzeba pieluchy tetrowe (dużo), pampersy (to też idzie jak woda), chusteczki nawilżane, aczkolwiek w domu używałam przegotowanej ciepłej wody i płatków kosmetycznych tych większych i teraz też zamierzam.
Laktator miałam elektryczny canpol babies, ale teraz będę kupować lovi prolactis (można używać jako ręczny i jako elektryczny). Myślę, że będzie lepszy.
Jeśli któraś z Was zamierza karmić piersią to najlepiej kupić maść purelan lub inną czystą lanolinę (fajnie, bo nie trzeba zmywać przed karmieniem) i wkładki laktacyjne.
U nas chyba będzie druga Córka, aczkolwiek na polówkowym usg 27 może lekarz będzie bardziej pewny.
Życzę Wam miłego dnia, odpoczywajcie.

Odnośnik do komentarza

Ale mi dziś hormony szaleją, po prostu masakra. Ryczę bez powodu. W domu szpital-dziewczyny obie chore.
Katerose miałaś tiny love ten 3w1 bujaczek, łóżeczko itd? Ja miałam bujak fisher price i był mega, 6 lat służył nam codziennie wiele godzin. Teraz chciała bym Tiny że względu na opcję łóżeczka. Miała bym gdzie bezpiecznie bąbla odkładać gdy będę w domu na dole. Słyszałam jedynie, że przy rozłożeniu na płasko coś tam jest wyczuwalne ale pomyślałam, że przecież mogę dokupić materacyk taki jak do gondoli i powinno być ok

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza

A ja musze wszystko od zera kupowac. Chyba ze od kogos cos dostane. Ale za duzo nie licze bo przewaznie chlopcy i starsze dzieci. U brata teraz dziewczynka. Ale nie bede sie narzucac. Odda to odda , nie to nie. I do tego chcem 2 łozeczka. 1 w sypialni na pietrze a drugie w salonie na dole gdzie spedzam najwiecej czasu. Zakupy zaczne po 26 (nastepna wizyta po polowkowym) tygodniu , jak bedzie wszystko ok. Po polowkowym najwyzej jakby sie cos trafilo w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza

Natalia1234 gratuluję! Fajnie że wszyscy zadowoleni.

Ja zaczynam się powoli rozglądać za różnymi rzeczami i wpadła mi w oczy taka oto kołderka: https://www.smyk.com/medical-kolderka-dziecieca-4-pory-roku-100x135-cm.html powiedzcie co myślicie? Jest to sensowne rozwiązanie? Chciałabym kupić łóżeczko o wymiarach 60x120 dlatego zastanawiam się czy rozmiar kołderki jest odpowiedni.

Odnośnik do komentarza

Asiosio tak mam ten Tiny love 3w1. Dostaliśmy w prezencie. Ale się sprawdził super. Wszędzie mogłam przenieść i wiedziałam, że dziecko jest bezpieczne. Właśnie to jest mega plus, że się rozkłada na płasko, u nas przed przeprowadzką pełnił funkcję łóżeczka :) z tego, co pamiętam to nic nie przeszkadzało, jak się leżało na płasko. W razie czego zawsze można położyć jakiś kocyk czy coś. Uważam, że to jest droga sprawa, ale warta każdych pieniędzy. Szczerze polecam!

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście pampersow 1 nie ma co za dużo brać bo szybko przechodzi się na 2. Ja używałam laktatora ręcznego i mi wystarczał ale robiłam to sporadycznie wiec pewnie dlatego. Jeśli chodzi o ubranka to dla mnie tez najlepsza wersja body + polspiochy. Według mnie wygodniej i szybciej się przebiera pieluchę. Owijalam w zwykły kocyk - taki z Ikei. Do spania fajne są tez takie śpiworki zapinane ma ramiączka - nie ma strach ze się maluch rozkopie albo zakryje. Chusteczki nawilżane Aro z Makro - przynajmniej te co były kiedyś, były super - tanie i dobry skład.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję chłopaka, Natalia ;)
A z tymi koldrami, to po co takie duże? Mówię o tych, co wymiarami są większe od łóżeczka? Dziecko zatonie w tej pościeli. Ja mialam długą na 120 i młody spał przez 2 lata w niej i dalej by spał, ale zmieniliśmy mu łóżeczko na "dorosła" to i pościel nowa dostał ;) stara się dostanie siostrze :)

Odnośnik do komentarza

Ja niedoświadczona też myślałam, że kołderki mają wymiary odrobinę mniejsze niż wymiary łóżeczka... a okazało się że większość tych które znalazłam jest większa. Może źle szukam? Sama nie wiem. Jak sądzicie biorąc pod uwagę nasz termin porodu, to oprócz przykrycia do łóżeczka to 1 grubszy koc i jakieś 2 trochę cieńsze (na przyszłość lub w domu do wykorzystania) wystarczą?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Ale szalejecie nie nadążam czytać;)
Jestem pod wrażeniem ile macie info i rzeczy przygotowanych ja musze kupić wszystko nowe niestesty bo u mnie albo dzieci szwagierek juz po 6/5 lat mają a moje siostry dopiero na etapie ślubu wiec jestem pierwsza i kompletnie zielona w temacie. Nie mam pojęcia janie rozmiary ciuszków co i jak i do czego ale widze ze tu mam dobre ciotki które mi pomogą jak przyjdzie na to czas :D
Babowa u mnie zależy jaki dzień raz są wrażliwe a raz nic im nie jest ale np czasami mam sutki jakby suche i smaruje mascia linomag to masc na sutki dla mam karmiacych piersia ;) a jak.mnie swedza piersi to zawsze mam z tyłu głowy ze to rozstepy i szybko je smaruje kremami (nie wiem czy mi to pomoze ;( )

Odnośnik do komentarza

Spokojnie dziewczyny, temat ciuchów i wyprawki będzie się tu jeszcze nie raz przewijał więc będziecie na bieżąco :). Na pewno nie ma co kupować za dużo na raz, bo prawda jest taka że w dzisiejszych czasach wszystko jest tak naprawdę dostępne do ręki, więc w razie czego można szybko wysłać męża na zakupy. A po co wydawać od razu majątek na coś "bo a nuż się przyda".

Rzeczywiście lepiej kupować od razu ciuszki 62, ew. kilka sztuk 52 - te większe zawsze można popodwijać, a przez pierwsze tygodnie dzieciuchy bardzo szybko rosną. No chyba że komuś trafi się naprawdę krasnoludek :)

Niania elektroniczna dobra jeśli się mieszka w domu, w mieszkaniu moim zdaniem jest bez sensu.

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...