Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny:) my już po wizycie, szyjka długa i twarda, serduszko pięknie bije 144 uderzeń na minutę, no i mamy siusiaka więc będzie drugi chłopak:) mnie jest już więcej o 3,5 kg, wyniki z krwi i RR w porządku i oby tak dalej:) Bombowa zdrówka dla was i oby Cię szybko wypuścili do domu. Nadzieja nie jesteś sama ja od paru dni mam mega apetyt i zachcianki dzisiaj na kolację o zgrozo pizza ( oczywiście domowa) a na śniadanko wysłałam męża po drożdżówki do kakao.... Boje się myśleć co to będzie dalej...:D

Odnośnik do komentarza

Mamuśka F - gratuluję synka, dobrze że u Ciebie książkowo się układa. Bąbowa dla Was zdrówka, odpoczywaj i nabieraj sił.
Jijana zazdroszczę apetytu, ja nadal bezpiecznie tylko twarożek z rzodkiewką, ostatnio też trochę marchewki. Na myśl o pierogach już mam rewolucję w żołądku a mięsie nawet nie wspomnę. Na razie wyrównałam wagę sprzed ciąży...
A teraz głupie pytanie: jak nic mi nie dolega w sensie bólowo to mam się martwić i wcześniej umawiać na wizytę?
A jedyną dolegliwość to bezsenność, nie ma to jak wstać o 5 w wolna sobotę.:(((

Odnośnik do komentarza

Mamuśka gratuluję synka! ;)
Dziewczyny niedziela zapowiada się w Bieszczadach wiec może tam upoluje pierogi z jakimś ciekawym miesem;) ja mam taki smak pierwszy raz bo tak to jadłam byleby głodna nie być i po serze białym miałam zgage ;O Jak byłam w ciąży z dziewczynka to miałam tak ze na mięso patrzeć nie mogłam i jadłam tylko ser biały i pomidory malinowe.
Jerba wydaje mi się ze nie ja tam bym się cieszyła jakby mi nic nie było ;) a spania ostatnio też nie mam... w piątek wstałam o 5:50 o zgrozo jak wieczorem sen mnie dopadł to od 16 do 18 miałam drzemkę a w nocy o 22 do 6 rano. Jaby totalnie zegar mi się przestawil...

Odnośnik do komentarza

Mamuśka cieszę się, że wszystko dobrze u Was:)
Jerba ja bym się nie martwiła, bezsenność to też objaw ciąży, ja dziś też nie śpie od 5, wypiłam wieczorem melisę i od 21 już spałam :) najgorsze to wstawanie siku, dziś 4 razy...
Stanęłam rano na wagę i się przeraziłam +4kg, a co będzie pozniej, masakra:) nie mam jakiegos wielkiego apetytu, normalny, 5 posiłków bez podjadania ;)
Co do zachcianek to dalej wierna jestem sokowi z ogórków kiszonych :)
Miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza

Jerba, to że mam apetyt, typ nie znaczy, ze jem :P u mnie "króluje" gotowany ryż z jabłkiem na wodzie, wafle ryżowe, kisiel z jabłka ewentualnie pieczywo z chudą wędliną. No i to w zasadzie tyle. Raz jadłam jakieś gotowane pulpety a raz duszonego indyka :)
wydaje mi się, ze bezsenność to jest taka dolegliwość, która nam towarzyszy właśnie w ciąży bardzo często. Teraz potrafię się obudzić w nocy, nie spać przez 2-3 h, żeby potem dalej iść spać. A w poprzedniej ciąży, to i bym sobie nawet pospała, ale tak mnie kręgosłup bolał, ze co chwilę się buziak i musiałam zmienić pozycję (i to wstać z łóżka, ułożyć sie na płasko i dopiero przekręcić na drugi bok, bo tak ot się przekręcić z boku na bok to się nie dało)

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę tym z Was, które już wiedzą co za szkrabik siedzi w brzuszku. Ja mam 24.09 usg polowkowe, będzie to 21 tydzień i mam nadzieję że wtedy coś nam się uda ustalić. Powiedzcie mi, co z wyprawką? Kiedy planujecie się zacząć przygotowywać pod tym względem. Ja narazie mam pusty pokoik i 6 par malutkich skarpetek a chyba chciałabym już coś zacząć szykować ale też "coś" czytaj przesady mnie powstrzymuja. Inna sprawa jest że to moja pierwsza ciąża i nie do końca wiem co będzie przydatne a gadżetów jest tak wiele. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Dziś wyszłam ze szpitala . Nareszcie
Kupiony mam już wózek łóżeczko kołderkę i poduszkę
I narazie tyle trochę ciuchów dostanę od szwagierki i koleżanki męża
Ale pomału rozglądam się za różnymi innymi pierdolkami
chce rozłożyć wydawanie kasy w czasie
15.10 mam połówkowe to może się dowiem czy chłopczyk czy dziewczynka

https://www.suwaczki.com/tickers/hchyikgn1katn78w.png

Odnośnik do komentarza

To moje drugie dziecko, wiec sporo mam po młodszym i mimo, ze to (prawdopodobnie0) inna płeć, to nie bede popadać w paranoje. Łóżeczko mam, kocyk mam, rzeczy do pielęgnacji mam. Takie małe dziecko wiele nie potrzebuje, jedzenia i czystej pieluchy :D Dzieci lubią rzeczy na "C": ciemno, cicho, ciasno, ciepło.
Ponoć "moda" na ciasne owijanie minęła, ale mojemu bylo dobrze, jak mu tak jego raczki nie latały (dzieci nie kontrolują ruchów i je to nawet denerwuje), dlatego taki Tulaczek jest spoko, chociaz ja owijalam po prostu albo kocykiem albo pieluszka tetrowa. Co do pieluch to taka rada ode mnie, żeby nie kupować "1", bo sa one tak małe, ze wystarczają na sam samiusienki początek. Lepiej od razu "2". Mój przy urodzeniu miał 3870g i od razu w "2" go pakowalam. W szpitalu dostałam paczkę "1" jako promocje albo coś w tym stylu. Zuzylam je jako pierwsze, bo się bałam, ze zaraz mogą okazać się za małe. Dalej - elektroniczna niania - fajne, jeśli ktoś ma dom i istnieje możliwość, ze nie usłyszy płaczu dziecka. Monitor oddechu - ponoć przydaje sie przy wczesniakach, chociaz też można dostać zawału, hak cos tam nie zadziała i urządzenie da znać, ze dziecko ma bezdech, choć wcale tak nie jest. Laktator - jak chcecie karmić piersią, to sie przydaje faktycznie, zwłaszcza ten elektryczny, bo takim ręcznym to sie można zajechac. No i butelka jakaś. Ja mialam firmy Avent, ale z tym zwykłym smoczkiem, nie anatomicznym (tego nie chciał ssac). Ubranka: takie w rozmiarze 50.. To tak wiecie :P na miesiąc max. Lepiej od razu 62, nawet jak będą ciut za duże, to takiemu dziecku to nie przeszkadza, bo ono i tak sie za bardzo nie rusza.
Widzę, ze dzisiaj wszystkie sie zmeczylysmy. Ja dzisiaj zlazlam się okrutnie, nóg nie czuję. Jutro będę odpoczywać, bo jutro zagnam "starego" do opieki nad dzieckiem, takze jedyne co, to będę donosić im jedzenie :D reszte niech sie sami ogarniaja :P
Miłego wieczoru!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...