Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny:)
Bąbowa i Natalia super, że wszystko dobrze:)
Nie martwcie się Waszymi wynikami, czy Wasi lekarze nie powiedzieli Wam, że te bakterie to mogą być skórne? Ja też mam bakterie w moczu. Przecież u ciężarnych to praktycznie norma. Ostatnio mi pani doktor kazała włożyć w pochwę jałowy gazik albo tampon tylko nie za głęboko bo nasza pochwa to nie jest
jałowe środowisko cewka, pęcherz i nerki owszem. Stąd właśnie możemy mieć w moczu bakterie. Nie ma co panikować :) jeśli chodzi o krew to z morfologii może odczytać poziom limfocytów, podwyższony ich poziom może świadczyć o stanie zapalnym. Jeśli jest w normie to nie ma co się przejmować:)
Ja też dla bezpieczeństwa kuouje w aptece sterylne pojemniki na mocz :)
Biorę też witaminę C 3 razy dziennie oprócz tego, że poprawia wyniki moczu to pomaga wchłaniać żelazo, no i wiadomo żurawinka na mocz też dobra:)

Odnośnik do komentarza

Właśnie zerknelam na swoje wyniki krwi sprzed kilku dni i poziom limfocytow w normie. Także myślę ze te liczne bakterie w moczu to nic groźnego. Dla pewności powtórzę.

Dziewczyny, czy wam też wydaje się że z dnia na dzień macie większe brzuszki ? ;)
Jeszcze ze 3 tygodnie temu nie mogłam się doczekać kiedy bedzie widoczny a już po paru dniach nke mogłam się poznać w lustrze :)

Odnośnik do komentarza

Justine nie nie. Ja tylko tak gdybam bo ta bakteria najczęściej się pojawia. Pani dr mówiła mi o tym ze to mogą być skórne bakterie tylko w tym wypadku w osadzie moczu leukocyty podniosły się z 1-4 wpw na 2-4. Wiec są podwyższone stąd moja panika :( ja też w aptece kupuje pojemniki jałowe. Jutro idę zrobić morfologie choc jestem przeziębiona i juz sama nie wiem czy wszystko jest wiarygodne... a bakteria nie wiadomo jak długo już jest i się boję zeby nie doszło do porodu przedwczesnego po raz 2. A o ecoli się boję bo u mojej malutkiej zostala ta bakteria wykryta w uchu. Której nie leczyli bo była ukryta i ujawniła się dopiero po spadku leukocytow (miała zakażenie po mnie) to tak w skrócie...
Ale dzięki ze mnie pocieszacie :) wrócił mąż ja popłakałam on mnie przytulił i wszystko juz jest w miarę ok. Byle do jutra popołudnia i się dowiem co i jak. U mnie już od dawna Pani dr mówiła ze od 20 tc musimy być czujne razy 2.. oby tak było

Odnośnik do komentarza

Natalia, Bąbowa super wieści :) Bąbowa gratuluję chłopca!

Nadziejadzidziusiowa bakterie w moczu to naprawdę częste w ciąży. Nie dziwię się, że od razu wspominasz wydarzenia sprzed roku, ale musisz myśleć pozytywnie. Na szczęście jutro już blisko i Twoja Pani doktor na pewno coś wymyśli. Badanie krwi może pokazać, czy organizm ostro walczy z jakimś zakażeniem/infekcją czy też traktuje te bakterie jako coś mało inwazyjnego. Trzymaj się i dawaj znać.

Odnośnik do komentarza

Bąbowa, to gratuluję chłopaka! Mały książę rośnie w brzuchu ^^
Trzymam kciuki za te Wasze bakterie, zeby były nieszkodliwe.
Natka, tak tez mam wlasnie takie wrażenie, ze coraz większa jestem, tylko, ze mi rośnie brzuch jakoś tak nad pepkiem i dziwnie jakoś, bo przecież dziecko jest pod pepkiem :P
U mnie dzisiaj pracowity dzień, przeziębienie mi juz przechodzi, młody jeszcze sie meczy, ale ściskam w niego syropki i inne takie, zeby zdrowiał. Widać, ze ma juz lepszy humor i samopoczucie, no ale do zdrowotności to mu jeszcze brakuje. Dziś po raz pierwszy sama obcinalam mu włosy, zawsze chodziliśmy do fryzjera, no ale stwierdziłam, ze sama tez potrafię! :D o matko.... Naskakałam się, spocilam.... Gorzej niż jakiś fitnes :D Efekt... Moze być, ale nie dało sie równiej obciąć, bo młody sie wyrywal i darł na pol bloku :P jak na pierwszy raz, to całkiem nienajgorzej ^^

Odnośnik do komentarza

Nadzieja nic się nie martw to są na pewno te nie grozne bakterie.
Jeśli jesteś przeziębiona to nie wiem czy jest sens wogóle pobierać morfologię bo już z tego osłabienia może wyjsć trochę gorsza i będziesz znowu się martwić, może wez sobie do tej morfologii jeszcze CRP? Musisz też pani doktor powiedzieć, że jesteś przeziębiona, żeby błędnie nie odczytała tej morfologii:)
Żeby poprawić Wam humor to stanęłam wczoraj na wadze i jestem +7kg:):) chyba jestem tu na prowadzeniu:)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie dziewczyny jitro juz blisko ! A i jakiś plus tez się znajdzie bo mój Marcin postanowił pojechać ze mną zrobić morfologie tez i sobie ! Wiec się ciesze ze ta bakteria tak go zmotywowala :)
Jijana mi to brzuch rośnie na pepku a dzidzius kopie pod pepkiem tłumacze sobie ze te wszystkie moje jelita tez muszą się gdzieś zmieścić i wszystko poszło do góry :D
Swoją drogą dziewczyny czy Wasze maluchy tez tak kopia ? I mniej więcej o tych samych porach ?
Mój mały mężczyzna jak się obudzilam o 6 to mam koncert w brzuchu później jakoś w południe i teraz na wieczór ma popisy :D tak dziwnie się obraca, podskakuje ze momentami mam wrażenie ze mój brzuch skrzypi :O

Odnośnik do komentarza

Nadzieja, nasmaruj jakims smarowidlem koniecznie, a nie sąsiadów skrzypieniem brzucha budzisz :D
A no i jakoś nie wpadłam na to, ze jelita sie moze przesuwają do góry, dlatego nie tyjemy tylko macicą. Jak ja duzo musze mieć tych jelit w takim ukladzie... Hahaha :D
Karolcia, niezły wynik na wadze, na pewno waga Ci sie popsula ;) ja zawsze zmieniam baterie, jak mi sie wydaje, ze za duzo pokazuje... A jak po zmianie pokazuje tyle samo, albo co gorsza więcej, to odpuszczam sobie ważenie na jakiś czas... Nim nie dojrzeje do zaakceptowania faktu o mojej wadze :P

Odnośnik do komentarza

A jeśli chodzi o wagę to jutro sie okaże ile poszło do przodu... sama na własną rękę nie chce sie ważyć i dolowac :))
Poza tym biore ślub w przyszłym roku w lipcu więc nie będę miała wiele czasu na powrót do figury. Która nawet przed ciążą mnie nie satysfakcjonowala :)

Odnośnik do komentarza

Według usg dziecko jest o tydzień mniejsze niż wynika to z om
Imię prawdopodobnie po dziadku męża Tadeusz
Mój kopie zwykle o 22.15 jakos tak sobie uwidzial.
Robiłam właśnie porządki w szafie i mam tyle ciuszkow dla niego ze sama jestem w szoku
Komoda do małego pokoju właśnie skrecona mąż czyści po malowaniu podłogi tylko skręcić łóżeczko i poukładać jego szmatki i gotowe

https://www.suwaczki.com/tickers/hchyikgn1katn78w.png

Odnośnik do komentarza

Bąbowa gratulacje:-)

Mój brzuch bardzo duży, a przynajmniej dla mnie:-) choć siostra nie widziała mnie tydzień i też twierdzi, że rośnie jak na drożdżach. Co do ruchów, zwykle jednak czuje w dole brzucha delikatne kopniaki. Dziś stały się silniejsze, dla mnie wyczuwalne przez brzuch:-)
Co do wyników ja mam zawsze nieliczne bakterie w moczu, obojętnie jak bardzo staram się dbać o sposób pobrania próbki, taka chyba moja natura. Za to zaliczyłam już bardzo dużą ilość limfocytów, mimo że obiawów zapalenia pęcherza nie miałam. Nadzieja wiem, że trudno się nie martwić, ale najważniejsze jutro wizyta u lekarza i jesteś pod stałą opieką:-)

Odnośnik do komentarza

Jijana właśnie to na pewno mam złe baterie w wadze hihihi nie wpadłam na to ;):) ja mam brzuch wielki bo normalnie spodnie mam w rozmiarze 34 i piersi mam duże i mąż twierdzi, że ciężkie:)
Bąbowa to Wy już gotowi widzę do porodu:) my dalej tylko te zdobycze z Lidla.
Moja dzidzia kopie zwykle chwilę po śniadaniu a bardziej intensywnie po 22, tak że już widać jak brzuch się unosi i mąż czuje pod ręką :)

Odnośnik do komentarza

Nadzieja głowa do góry tym razem musi być happy end;) Dziewczyny gratuluję dobrych wieści z badan, oby tak do samego końca:) E tam Karolina z tym +7 nie jesteś sama, mnie tylko pociesza fakt, że w poprzedniej ciąży na tym etapie było już +10 :D Z om 22 + 2 i z uzg też - zdyscyplinowany ten mój Szymuś:* Wyprawka czeka na strychu, muszę tylko przejrzeć, wyprac, uprasować i gotowe.

Odnośnik do komentarza

U mnie z Om 23+3 a z połówkowego 23+5.
Benito w brzuchu skacze chwilami mam wrażenie jakby chciał się przebic na zewnątrz. Mam wrażenie, że ostatnio mocno urósł i nabrał dużo siły bo kopniaki są już porządne. Ile urósł dowiem się na kolejnej wizycie za dwa półtora tygodnia.
W tym tygodniu muszę iść zrobić podstawowe badania, dorzucę jeszcze poziom magnezu, żelaza itp bo mama mnie o to męczy, że źle się odżywiam.

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...