Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Mamarobercika gratulacje
Mojej małej minęło w czwartek 3 miesiące ale poleciało. Co do kupę to jest różnie. Od 2-3 na dobę do 1 albo wcale . Ale jak nie zrobi to robi se marudna.
Co do zwolnienia tzw opieki to musisz w dniu wypisu ze szpitala złożyć wniosek i razem z wypisem otrzymasz zwolnienie które mąż musi zanieść do swojej pracy.

Odnośnik do komentarza

Hej :) eh te niespane nocki. Ja vhybs zrozumiałam ze moja corcia wymaga bliskosci, w nocy pieknie sie wsypiala po takim bliskim kontakcie po cycowaniu. Ze smoczkiem raz sie uda ze zasnie raz nie. Ale pelen sukces w nocy, karmienie 21, potem 2, potem 6.30 :)

No i brodawka sie zagoila i spowrotem karmie na obie :) a pare dni tenu wątpilam.

Co do zasilku opikunczego na zone to moj maz bral. Po wyjściu ze szpitala poszedl do lekarza rodzinnego i wzial zwolnienie na opieke nademba a potem z wnioskiem do zusu (wniosek 15b). dzieki temu ma jeszcze tacierzynski do wykorzystania w ciagu 2 lat

https://www.suwaczki.com/tickers/cb7wflw17crspcri.png

Odnośnik do komentarza

U mnie bez zmian. Nadal w dwupaku. Podstawowe badania (cisnienie, tetno) w normie. Jak nie urodze to w piatek mam zadzwonic o 8, umowic sie na usg w ciagu dnia. Robia tylko usg brzuszne. Sprawdzac beda poziom wod. I pomiar malenstwa ale taki szacunkowy, jesli miesci sie w normach to nic dokladnego. I o.

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Aga785 ja urodziłam 4 tygodnie temu a dalej wydaje mi się, że dopiero co urodziłam. Wspomnienia z porodówki jakby to było wczoraj a czas w domu nue wiem kiedy zleciał.
Eileen cieszę się, że już wychodzicie na pristą z karmieniem.
U mnie laktacja już nieźle hula. Potrafię poza karmieniem małej piersią codziennie odciągać i zamrażać 150-300ml.
Jeśli chodzi o L4 dla ojca (opieka nad matką) to nie wszystkie szpitale chcą wystawiać. W tedy po wyjściu najlepiej swojego ginekologa poprosić o wypisanie. Większość lekarzy już robi to elektronicznie.

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

~Gizel
Mamarobercika gratulacje i podziw z karmienie piersia wogole szacun dla tych co karmia!!!! A mnie maly dal popalic od 3nie spie teraz jyz 7 matkooo spie na stojaco. Ps ile wasze dzieci robia kup?? Moj od wczoraj juz 4... pytam te co karmia butla:)

Moja karmiona butelka praktycznie co drugie karmienie kupa, 4-5 na dzień :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie wiem czy dziś gdzieś idę, wsumie to muszę iść do apteki. Może jak mąż wróci to samochodem pojedziemy bo jakoś mi się chodzić póki co nie chce. Muszę magnez uzupełnić bo mnie skurcze łydek łapią. Narazie czekam na położna bo dzwoniła że będzie oglądnąć małą, zwazyc itd.
Kluseczka dziś zrobiła taka wielka kupke że szok. Nadal jakby smółka. Zastanawiam się czy tak może być ze ona już 3 raz robi taka kupke jak smółka. Mała pieszczoszka spała by tylko przytulona.

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Mam duzo czytania do nadrobienia. My wyszliśmy ze szpitala po 8 dniach, ale trzymaliby nas dluzej. We wtorek mieliśmy echo na którym wyszło, że mały ma ubytek przegrody międzykomorowej w części błoniastej więc bez szans na samozamkniecie. W środę miała przyjechać inna kardiolog na konsultację, nie dojechała, w czwartek powtórka i w piątek się do niej dodzwonili. Kazali im nas wypuścić i od razu jechać do niej do szpitala dziecięcego. Przyjęła nas na konsultację i wdrożyła leczenie farmakologiczne. Kolejna kontrola pod koniec marca i zobaczymy czy zabieg będzie niezbędny.
Ze stresu mam trochę problemy z laktacja ale walczymy. Musimy się dokarmiać mm.

Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych Mamusiek i dużo zdrowia dla Was.

Odnośnik do komentarza

Mamy recydywistki-czy któraś z Was miała problemy brzuszkowe i zielone kupy u dziecka po herbatce laktacyjnej? Moja mała od kilku dni ma okresy niepokoju i wtedy ma problem ze zrobieniem kupy i jest ona zielona. Może już wariuję ale dzisiaj wyczaiłam, że zaczęło się ze 2-3 godziny po herbatce z Hippa którą piję od paru dni rano jest luz a potem jak wypiję to się zaczyna.

https://www.suwaczki.com/tickers/km5sf71xjod0nrr8.png

Odnośnik do komentarza

O zielonych kupkach nic nie wiem ... tez bym cos myslala ze jest uczulone ze ma skaze czy cos. Ja kupilam inne mleko na kolki i zobaczymy jak noc bedzie, bo spi tylko na rekach albo w bujawce... a rodzice jutro wyjezdzaja i zostaje sama buuuu bede plakac...

Odnośnik do komentarza

Kasia837, ja się dalej kulam ;P
Zastanawiam sie wlasnie czy warto np. Sprzatnac w domu czy cos robić na ten rozruch. Bo chce urodzic, ale chyba nie az tak bardzo zeby sie tylko wymeczyc. ;P
Koniec koncow i tak urodze. Jak nie dzis to za 10 dni. Przy tych 280 to w sumie pikuś.
Tylko że mi nudno. Lubie seriale czy czytac. A koniec koncow nic mi sie nie chce.

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...