Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Kali jaki słodki pucuś :))) To miałaś CC z przygodami! Oby teraz już wszystko z górki poszło! Zdrówka dla Ciebie i Daniela :)
My Wit D3 podajemy od pierwszych dni, także z kapsułek twist off, w szpitalu też z takich dostawala. Oprócz tego podaje probiotyk biogaie...mimo że zaleceń od pediatry nie było. Na pewno nie zaszkodzę, a może uda się florę poprawić...Dziewczyny w Pl czy już wiecie jakie szczepionki będziecie podawać swoim dzieciom? Na nfZ czy skojarzone? Łącznie z pneumokoki, czy pneumokoki w innym terminie? Rotawirusy gdy macie starszaka w domu?? Trochę boje się nop-a :(((

Odnośnik do komentarza

A nie macie witaminy D w kropelkach w aptece?
Ja kupiłam takie co przy synu jak położna wtedy kazała, bo wtedy nie wiedziałam że trzeba dawać więc dawałam dopiero jak położna przyszła do domu i kazała kupić. Teraz już od razu kupiłam. 5 kropelek to 10uq. I tyle miałam wtedy dawać. Z tym. Ze stopniowo najpierw 1 krople potem za 2 dni 2 krople itd aż doszło do 5 i 5 miałam dawać, nie wiem czemu tak ale tak kazała. Ale takie kropelki dużo wygodniejsze są w użytkowaniu.

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) daawno mnie nie było bo macierzyństwo wyciągnęlo mnie w całości :) a może nawet nie macierzyństwo a sam fakt okropnego zmeczenia, anemii i ciaglego bolu. Sprobuje jakoś nadrobić czytanie.

Czytam ze macie kłopoty z brakiem mleczka itp, a u mnie na odwrót. Malutka od poczatku ma ogromną potrzebe ssania i przez częste i dlugie przystawianie mam dużo pokarmu, przez co mala nie moze sie dobrze przystawic. Mam okropnie bolesne i pokaleczone brodawki, dzisiaj mam kryzys z tego powodu, bo niby dam radę ja wykarmic, z jednej piersi odciagam zeby sie zagoilo ale druga tez boli jak diabli, nawet jak nic nie robię :( to mnie dobija. Juz lepiej ja przystawiam, widac poprawę w pozycji itp ale przez ból boję się ją przystawiac. Moje brodawki są po prostu tak wrazliwe, do tego ranki ktore musza sie zagoic... Eh. Mam dość bolu.

Do tego kluseczka potrafi budzić sie co 4-5h. Nie ma szans na karmienie co 2-3 h bo w ogole wtedy nie wspolpracuje. Poki sie rozbudzi mija kolejna godzina. Budzimy ja jak zbliza sie 4h ale boje sie ze to za malo. Je duzo, na raz potrafi zjesc 70 ml odciaganego mleka i zajesc to drugim cyckiem. Jedni radza wybudzac, inni ciesz sie i spij... nie wiem co robic.

Mam taki kryzysowy dzień, musiałam się wyzalic...

Gratulacje dla nowych mam!

https://www.suwaczki.com/tickers/cb7wflw17crspcri.png

Odnośnik do komentarza

Kawa nie wiem dlaczego ale dopiero teraz widzę Twój post. WASZ maluch to też już konkretny chłop. Super!
Eileen wypisz wymaluj jak u mnie. Czy Wasz Dzidziuś ma żółtaczkę? Bo przy żółtaczce jest takie błędne koło...dzieci dużo śpią, przez co mają wyrzut cukru, który potęguje tylko senność. Tak mi to tłumaczyła położna. Jeśli tylko przybiera na wadze, to nie ma problemu. U nas problem był, że mała spadała z wagi, mimo że po tych 4-5h pięknie piła. Teraz wystarczy jej 7-15minut by się najeść co 2-3h. Ale w nocy nadal mamy problem z pobudkami i śpi po 4-5h. Mimo że bilirubina spadła o połowę. Ale co my nie robimy by spadła...wystawiam do okna (światło dzienne), wybudzam do częstszego jedzenia, naświetlam niebieskim światłem...no jest co robić :(

Odnośnik do komentarza

Sofik83 niestety tak :/ dopiero dzisiaj połączyłam w głowie fakty o czym mowili w szpitalu i potem położna... ze dzieci z zoltaczka sa bardziej senne. Zostalismy jeden dzien w szpitalu na naswietlania i bilirubina spadla. Wczoraj tez bylismy na pomiarze w klinice i jest nadal spadek. Dzis polozna stwierdzila ze juz raczki nie sa zolte i ze widac ze kolor schodzi.

Niestety nie wiem jak z wagą, bo zwazymy sie dopiero w czwartek z położoną. Juz na druga dobę zaczela przybierać, przy wyjsciu bylo bardzo dobrze. Wydaje mi sie ze sie najada bo tego mleka jest sporo, pije bardzo aktywnie, słyszę ze czesto polyka. Mam wrazenie ze dzisisj mniej jest brudnych pieluch, do tej pory praktycznie byly co karmienie. A to tez przy zolatczce wazne. Zaczne chyba wszystko zapisywać bo sie gubie. Przez zmeczenie, anemie i ból wszystkiego bardzk ciężko wrócić mi do rzeczywistosci i zapamiętać nawet np. o ktorej jadla :)

Kurcze, to moze też przez ten wyrzut cukru ma tyle sily i tak maltretuje te brodawki? Wszystko laczylo by sie w całość. Czyli pilnując żeby jadla częściej moze byloby lepiej...

Dzięki, jak dobrze się komuś wygadać :)

https://www.suwaczki.com/tickers/cb7wflw17crspcri.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agata magda

Ja kupiłam viagantol, krople wolno skapuja nie sposób przedawkować, prosto do dzióbka z odległości kilku centymetrów. Nie kubie twist off raz mi upadła na szyje i tez się wystraszyłam, poza tym jakoś dużo tego w tej kapsułce. A kwasy dha podajecie? Mnie pielęgniarki zaleciły, ale mi jakoś ten rybi tłuszcz z mlekiem nie pasuje..ja będę szczepić pneumokoki osobno. A Kasia837 dlaczego nie szczepisz na rotawirus i nie skojarzone?u mnie mała je jak wstaje, uważam ze sen to podstawa, jak zgłodnieje to się wybudzi ale u nasjest to maks. 5 h.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...