Skocz do zawartości
Forum

PAŹDZIERNIKOWE KULECZKI 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłam gbs w czwartek i Pani w labolatorium powiedziała że jak nic nie urośnie to na drugi dzień. Zadzwoniłam w piątek i pytam się kobietki o wynik A ona że nie ma to się przerazilam ale mnie uspokoila i powiedziała że tamta Pani pewnie nie doczytała o jaki wynik chodzi i że mój będzie po niedzieli. Takze w poniedziałek będę dzwonić ponownie.
Jeśli chodzi o zabobony to też w nie nie wierzę ale trochę się boję bo. Nie przechodzę pod linkami i innymi przeszkodami że dziecko niby będzie owinięte pępowina

Odnośnik do komentarza

Oj dawno mnie tu nie było:) moja tesciowa też ręce zalamala że juz spakowana jestem do szpitala, że niby nie można wcześniej A jak kupiliśmy wózek to powiedziała że jakbym wyszla ze szpitala to ktoś powiedziałby z dzieckiem w aucie a ja poszlabym do sklepu po wózek hahaha. Łańcuszek też kazała zdjąć bo dziecko pepowina będzie owinięte...szkoda że do kościoła chodzi A wierzy w takie zabobony.
Mnie bolą pachwiny i brzuch twardnieje wieczorem, byłam u lekarza tydzień temu i jest wszystko ok, koło 15 pazdziernika cesarka mnie czeka...boję się bardzo bo rodzilam dwa razy naturalnie i wolalabym tak tez urodzic tym bardziej że mialam lekkie porody. Po drugim porodzie wyskoczyla mi przepuklina na kregoslupie i lekarz nie chce ryzykowac...

Odnośnik do komentarza

Dyskusja gorąca trwa!
A jeszcze ze 2 tygodnie i dopiero będą emocje.
Końcówka nie jest różowa. Ból bioder budzi w nocy. Wcale nie jest łatwo przekręcić się na drugi bok, a brzuch mam naprawdę mały w porównaniu z poprzednimi ciazami. Gdyby nie gigantyczne wzdęcia, wygladalabym jak moja sąsiadka w 4 miesiacu;)
Teraz szybko urosne. Codziennie mam na wadze więcej. Tym sobie tłumaczę to, że tak się nagle ciężko zrobiło i stawy bolą.

Dziewczyny nie ma co się przejmować przesądami. A tesciowie to temat rzeka...
Na szczęście to nie będzie pierwszy wnuczek, wiem czego się spodziewać. Nie z porodem i z dzieckiem, tylko babciami:D

Nie wyobrazam sobie biegania po sklepach z noworodkiem. Nie chciałam, żeby ktoś mi odbierał przyjemność szykowania "gniazda". A po porodzie chce mieć czas dla dziecka, a nie zawracać sobie głowę lozeczkiem, wózkiem i nie wiadomo czym. Na to jest czas w ciazy. Same widzicie ze teraz ciezko sie ruszac. Kazda powoli zaczyna marzyc o porodzie, bo ciąża juz ciąży;) Nie słuchajcie durnych przesądów.

Odnośnik do komentarza

Mamaufi widzę ze tez spać nie możesz....ja dziś miałam koszmarna noc. Nie dość że nie mogłam zasnąć to już jak czułam zasypiam to się wybudzalam. Dodam że jakoś serce mi wariowalio tzn że czułam taki niepokój i kołatanie tak się tym zmartwilam że do rana nie dałam rady już zasnąć. Miała z Was któraś takie objawy ?

Odnośnik do komentarza

Justynka witaj w klubie tez dzisiaj mialam ciężką noc, miałam paskudne koszmary przez ktore nie moglam później usnąć. Czasami tez czuje taki wewnetrzny niepokój i wtedy szybko serce mi bije. Ale takie stany mialam jeszcze przed ciążą. Zwykłe krople walerianowe mi pomagały, ale nie mam pojecia czy mozna je stosowac w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Hej, dawno mnie tu nie bylo... a to wszystko przez zawirowania ciazowe. No wiec gbs.. wymaz przekazalaam w piatek do laboratorium a wynik byl juz we wtorek.. niestety pozytywny. Dodatkowo od 30 tygodnia ciazy mam stwierdzona cukrzyce ciazowa, przez co skierowanie do szpitala dostane juz w 38 tyg.. Poki co odczuwam ogromny strach... no wiec nie wiem czy termin porodu nie przesunie sie z 27 pazdziernika na wczesniejszy o 2 tyg.

Odnośnik do komentarza

Też czekam na wynik GBS - pobrali w czwartek. Przy otrzymaniu pozytywnego wyniku, dają olbrzymie dawki antybiotyku, dla rodzących dużo, a co dopiero jeśli choć część przeniknie do takich małych dzieciaczków... Seks pomaga, ale dopiero w końcówce ciąży szyjka uwrażliwia się na hormony zawarte w spermie. Tak samo masaż brodawek jest skuteczny. Przynajmniej oksytocyna pozyskana naturalnie :) także planujemy z mężem działać w tym kierunku :D - lepiej chyba tak niż sztucznie wywoływać albo trafić na patologię ciąży...

Odnośnik do komentarza

Ja tez namawiam swojego na jakieś małe szaleństwo ale nie chce się zgodzić narazie. Twierdzi że jeszcze za wcześnie. Moja koleżanka jutro będzie miała cc 9 dni po terminie. Balonik nie pomógł ani oksy. Takze trzeba zacząć pomału działać.
Ja mam problem z zasypianiem ostatnio i się nakręcam że nie zasnę. Macie jakieś sposoby na odstresowanie sie

Odnośnik do komentarza

Oj kiepsko u mnie ze spaniem.
Kuleczka nie strasz antybiotykiem. To wcale nie są duże dawki. Dla mamy nie ma większego znaczenia czy jest nosicielka gbs. Antybiotyk się daje, żeby dziecko nie miało infekcji. W tym tych najgrozniejszych jak zapalenie opon. Koleżanka miała dodatni posiew i nie dostała antybiotyku, potem musieli leczyć zapalenie płuc przez 2 tygodnie. Dziś młoda ma już 12 lat i jest zupełnie zdrowa, ale stresu było dużo.
https://mamaginekolog.pl/gbs-co-to-takiego/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...