Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Eleonora to teraz mozesz szalec na drodze :) moze nastepne zagubienie smoczka pomoze przy odsmoczkowaniu :) Moja G odsmoczkowalam jak miala rok i 7 mies. Nie dalam jednego wieczora przed snem i tak zostalo. W razie czego czekal schowany w szufladzie. Po tygodniu wyrzucilam. Uff. Poszlo gladko, niepotrzebnie sie nakrecilam ze bedzie ciezko. Mily prezent od rossmana. Oby pan szycbiutko naprawil Ci pralke. Powiedz mu ze jak nie naprawi jej to pranie dokończysz w jego haha
Zawiszka zdolna jestes.
Alice nie cwicze jogi. Z cwiczen mogę tylko spacery. Dobry pomysl z tym spaniem jak nietoperek :)
Silvara niestety znieczulica jest coraz wieksza. W przychodniach najwieksza. W Luxmedzie zniknela tabliczka o pierwszeństwie ciezarnych. Dzis bylam z mezem w auchan. Do kasy dla ciezarnych ustawiaja sie sami panowie z alkoholem albo malymi zakupami. Stanelismy do takiej kasy a pan przed nami nabral tempa przy wykladaniu swoich zakupow jak nas zobaczyl. Kasjer mial klapki na oczach. Smutne. Odechciewa sie prosic o przepuszczenie.
Spawereczka powiedziała bym gin o bolu spojenia lonowego. Mnie nie boli.
Amanalka odpoczywaj i jeszcze raz odpoczywaj. W pierwszej ciazy ostatnie 6 tyg chodzilam z 1cm rozwarciem.
Amizka na co jest herbata z liści malin i wiesiołek?
Toxo i cmv mialam dwa razy, rozyczke jakos na poczatku.
Po cc nie spalam pierwszej nocy z powodu bolu. Zasnelam drugiej :)
Oj przespalam bym kilka godzin bez wstawania na siusiu i szukanie pozycji. Rano wstaje zmeczona, polamana i nie wyspana.
Oj dzisiaj nachodzilam sie, padam na twarz. 500 strona ;)
Przespanej nocki zycze.

Odnośnik do komentarza

A więc tak dla ciekawskich jak się testuje laktatory, miałyśmy akurat 3 różne z medeli. Więc dostałyśmy takie galaretowate cycki do ręki, które są wypełnione jakby wodą no i było widać jak zasysają brodawkę zarówno elektryczne oba rodzaje jak i ręczny. Uczyłyśmy się przystawiania do cycków na lalkach takich 3,5 kilowych, ale ja już dawno lalek w ręce nie miałam i dziwne to dla mnie było tak udawać hehe.
Wiesiołek zwiększa śluz więc podejrzewam że tak też działa ale w ciąży go się nie stosuje tylko do owulacji i właśnie po 38 tyg można.
Herbata z lisci malin zwiększa elastyczność mięśni miednicy że niby skuteczniejsze skurcze są i możliwe że szybszy poród ale nie przyspiesza terminu porodu więc nie pomoże po terminie go wywołać.
No ten żel ma w składzie parafine i coś jeszcze więc sporo jak za taki skład, położna go chwali ale skoro jest jego "dilerką" hihi to no właśnie czy to serio takie cudowne w działaniu.
Pytałam się czy jak już u gina wychodzi że dziecko jest duże to czy się wywołuje poród trochę wcześniej żeby uniknąć cc no ale nie, czeka się i robią cc. Dla mnie bez sensu, że niby cesarka ostateczność ale wywołanie dla nich jeszcze większa ostateczność. Kazała nie jeść słodkiego żeby dziecko duże nie było.

Odnośnik do komentarza

Amizka dzięki za szczegółowe wyjaśnienie tego testowania laktatorów, nie muszę mówić co miałam przed oczami zanim napisałaś o fantomie piersi wypełnionym wodą.. ale nie napisałaś jaki był efekt tych testów, który z tych laktatorów jest wart polecenia? :)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny - jak możecie to odpoczywajcie, w pierwszej ciąży też odpoczywałam, teraz nie mam nawet czasu się wysikać w spokoju :P

Ja ćwiczyłam mięśnie kegla, miałam żel natalis, piłam herbatkę z liści malin, ćwiczyłam oddychanie i robiłam masaż olejem chyba z wiesiołka właśnie. Czy pomogło coś z tego czy natura - nie wiem, ale 2 szwy rozpuszczalne, sama chodziłam od razu po porodzie i szybko wszystko się zagoiło. Teraz próbuję robić tak samo, tylko na ćwiczenia czasu brak :(

U mnie pranie też ruszyło :)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Jak chodziłam na szkołę rodzenia do położna polecała smarować krocze oliwką. Stosowałam i ... nie działa;)
Też mówiła, że herbata z liści malin przyspiesza poród , przy nawale pokarmu warto pić szałwię , bo hamuje laktację. I tyle pamiętam z rzeczy do picia ;)

Podobno , udowodnione dziaľnie wspomagające laktację ma tylko słód jęczmienny. Resztę można wsadzić między bajki.

Odnośnik do komentarza

Jest sobota, godz ok 7:30 czlowiek jak to w weekend chcialby dluzej pospac. Ale nie bo po co? Znajdzie sie taka jedna upierdzliwa mucha, która uwaza ze juz pora wstac!!! Wrr
Moj maz mowi ze kobieta w ciazy nie powinna robić przetworow a tym bardziej ogorkow kwaszonych bo nie wychodza. Zabobony jakies.
Macie jakies sposoby nie wieczne odkrywanie sie dziecka w nocy. Moja 3-latka najlepiej spala by na kocyku, a rano budzi sie z lekkim katarem :( spi w majteczkach i t-shircie.
Milego weekendu

Odnośnik do komentarza

Eh dzisiaj coś kiepsko się czuję. Niby nie boli brzuch ale jakiś taki ucisk czuję. Niby nie bolą plecy, ale coś je czuję. Brzuch twardy nie jest, młoda się rusza, ja mam mdłości i... nie wiem co mi jest. Pół nocy nie spałam.

Mam wrażenie, że z dnia na dzień czuję się co raz gorzej po tej luteinie i no spie 3x dziennie.

Rowerzystka, mogli mnie zwolnić, bo byłam na umowie dzieło jak wiele osób w mojej branży. Tylko, że zwykle w sytuacji jak któraś zachodzi w ciąże to pracodawcy dają jej umowę o pracę a mnie powiedzieli, że jednak nie będę im potrzebna.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka , ja też się ostatnio źle czuje. Jakby ucisk cały czas i mi słabo. Dłużej postoję to cos mnoe w plecach gnie:-/

Milu, z własnego doświadczenia, mojej przyjaciółki ( która całe 9 miesięcy tylko odciągała - młoda nie dostawała mm ani nie ssała piersi) i jeszcze jednej koleżanki najlepszy jest elektryczny Canpol EasyStart:) Mnie się udało rozhulać nim laktację. Wcześniej używałam ręczny tłokowy i kicha, przyjaciółka kupiła najpierw ręczny chyba Aventu na początku i szybko zrezygnowała.

Nie wiem o co chodzi, ale każda szkoła rodzenia poleca Medelę:/ jak dla mnie cena jest nieprzystepna;)

Odnośnik do komentarza

Ja szarpnęłam się na medelę swing, ale ja wiem, że będę tego duuużo używać. Możliwe, że jak się uda znaleźć szybko pracę po 6 miesiącach to nie będą mi robić problemu, że odciągam w pracy, to bym mogła mlodą potrzymać dłużej na moim mleku.

Silvara, o staniu to w ogóle mogę zapomnieć. Duszno, 7 poty i słabo. Albo trochę chodzić albo siedzieć/leżeć.
To zle samopoczucie na bank mam przez brak współpracy z jelitami. Teściowa zrobiła mi kompot śliwkowy, będę się znowu ratowała jak do chyba 20tc jak przestałam brać tę cholerną luteinę...

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Na chwilę się człowiek wyalienuje i już 500 stron machniete:)

Mam zamiar odciągnąć od początku i karmić z cyca i z butli. Sporo czasu poświęciłam na szukanie laktatora i kupiłam Canpol Easy Start - oczywiście elektryczny. Przyzwoita cena, względnie dobre opinie, więc padlo na ten model.

Nie jestem zwolenniczką wystawiania cyca w miejscach publicznych, a że mam zamiar zabierać Młodą wszędzie gdzie się da, chce mieć alternatywę butelkowa.

Poza tym, mamy z Mężem plan jutrzejszy pn.: jak wychować i nie zwariować i wiem, że od listopada/ grudnia, będę raz / dwa razy w tyg. zostawiać Basię z Ojcem na dłużej niż 3 h, więc chcemy opanować temat od początku :)

Co do samopoczucia.. lepiej nie będzie. Jest mniej mocy, wszystko robię wolniej, często zmieniam pozycję, ale przyznam, że jak zmusze się do ruchu, ćwiczeń, rozciągania-czuje się lepiej.
Najgorzej jest, kiedy się " zależe".
Przyznam jednak, że przed ciąża myślałam, że będzie gorzej.. zobaczymy, czy będę taka cwana po porodzie: D

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ostatnie dwa dni dla mnie też są strasznie ciężkie, wykraczamy chyba w taki etap... słabo, ciężko, mdli, tu boli, tam boli, niewygodnie itp itd....

Mnie dziś calutki dzień boli głowa.

Dzięki za polecenie laktatora. Zobaczymy, w razie czego zamówię po porodzie. Choć jeśli będę chciała karmić to zdecydowanie się przyda. Dla mnie wywalenie cycka w miejscu publicznym też jest nie do przebrnięcia. Absolutnie nie przeszkadza mi to u innych mam. Ale ja i moje cycki mówimy stanowcze nie. Poza domem tylko butla. A że jesteśmy ruchliwi i aktywni laktator będzie miał szanse się wykazać :)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Milu, mam dokladnoe tak jak Ty
a) nie wystawiam cyca
b) karmienie pół roku wystarczy ;)
potem zobaczymy jak będzie z pokarmem. Z Tymkiem odciągałam jeszcze do 8miesiąca , ale coraz mniej, bez ciśnienia. Po prostu powolutku wygasiłam laktację.

Mnie znowu ciągnie bok brzucha. A miałam nadzieję, że już bedzie spokój Po tym magnezie:/
Myślimy czy nie odwiedzić zoo w przyszłym tygodniu , tylko czy ja dam radę? Bez jak stara baba przysiadać na ławeczkach ;)))

Amanalka, u mnie na jelita działa specyfik
4 suszone śliwki przerwane w palcach wrzucamy do kubka , wieczorem zalewamy wrzątkiem i przykrywamy. Rano wypić na czci i zjeść te śliwki .
Dowiedziałam się o tym w pierwszej ciąży i uratowało mnie nie raz , nawet jak brałam sporo żelaza .

Odnośnik do komentarza

Ja też mam w planach pół roku, myślę nad wykorzystaniem macierzyńskiego na studia podyplomowe, normalnie praca mi koliduje z weekendowymi zajęciami a miło byłoby gdzieś wyjść do ludzi i zrobić coś dla siebie. Poza tym nie widzę karmienia jak dziecku już zęby wyrastają. Sama jadłam z piersi tylko miesiąc i ją odrzuciłam, mimo że mama miała ogrom pokarmu. Także jestem przykładem że z krótkiego karmienia dzieciom nic nie brakuje.

Odnośnik do komentarza

Mam to samo, piersia karmilam i bede tylko w domu, bez publiki gdzies na zewnątrz. Coreczka sama odstawila sie majac 4 mies. Pozniej odciagalam 1,5 mies. Uzywalam medela swing, jestem z niego bardzo zadowolona. Udalo mi sie go kupic na promocji.
Karmic chce co najmniej 6 mies, ale zobaczymy jak wyjdzie.
Jestem padnieta. Troche ogarne dom i musze polezec, bo brzuch twardnieje i plecy bola. Szybko mecze sie. W domu duchota, nie ma czym oddychac.

Odnośnik do komentarza

Do wystawiania cyca to nawet chyba pogoda już nie bardzo, jesień i zima to by szło się przeziębić na spacerze :)
Jak ktoś karmi to chyba może trochę przysłonić się pieluszką ale teraz moda u celebrytów wrzucać zdjęcia z kilkulatkiem i gołym cyckiem do internetu. Ja się w sumie nie spotykam by ktoś np. w parku karmił czy restauracji.

Odnośnik do komentarza

Silvara, na razie mnie ruszył ten kompot, ale zapamiętam, bo to też wydaje się być dobra metodą.

Co do karmienia, uf... myślałam, że tylko ja jestem "dziwna" bo nawet będąc na macierzyńskim nie planowałabym karmienia jakoś długo. Z naszej trójki, mama karmiła mnie najdłużej do 6 miesiąca. Brat był tak głodny na piersi, nie wiedzieli co mu jest i 2 tygodnie go tak głodzili, no bo przecież musi się najadać, albo więcej mleka popłynąć. W końcu madry lekarz opieprzył mame, dała mu butlę i wreszcie był spokojny. Może z miesiac go karmiła, a facetowi nic nie brakuje ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Część Dziewczęta,
My odpoczywamy na wakacjach. Dojechaliśmy, choć nie było łatwo, ale przynajmniej teraz jesteśmy zadowoleni. Hotel ewidentnie dla rodzin z dziećmi. Pełno dzieciaków dookoła, jezioro zaraz obok na terenie hotelu, basen wewnątrz, plac zabaw z tampoliną na zewnątrz plus bawialnia z kulkami i zjeżdżalnią w budynku. Do tego codziennie animacje dla dzieci, więc mój syn zadowolony, a my mamy trochę spokoju. Wczoraj do południa poszliśmy malować farbami na czarnej folii strech rozciagnietej miedzy drzewami, zumba nas ominęła, bo rozbujnik zasnął, po tym jak szalał w wodzie i nie chciał wyjść nawet jak miał sine usta i trząsł się z zimna, za to wieczorem potańczył zamiast śpiewać na rodzinnym karaoke ;-) Także polecam, świetne rozwiązanie dla rodzin i jedzenie też dobre z dużym wyborem.

monthly_2018_07/wrzesniowe-2018_68488.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...