Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Halo halo dziewczyny :)

U nas intensywnie :)
Wczoraj byliśmy na gokartach młody pierw jeździł na takich dla dzieci a pod wieczor zdecydował się z ojcem pojeździć na prawdziwych ale podwójnych . Tata się oczywiście wczuł a dziecko wysiadło całe blade .
Koniec końców faceci szczęśliwy a ja spokojnie posiedziałam

Dzisiaj rano byłam odebrać u dziewczyny bujaczek z FP a potem małe zakupy i postanowiłam umyć generalnie auto . Odkurzanie mycie okien siedzeń i mycie zewnątrz . Młody szczęśliwy bo ciagle mnie lał woda . Teraz wkoncu chwila spokoju i mała drzemka :)

Zakupiłam tez zapas chusteczek do pupki i 3 paczki pampersow 1.

Powiedzcie był już ten temat ale najlepsze z kosmetyków jakie idzie wybrać chyba są te z rossmana babydream dla dzieci tak ?
Właściwie sama nie wiem co potrzebuje ale profilaktycznie coś tam kupię

Amanalka
Zmykaj do domu i odpoczywaj :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzis po wizycie. Szyjka skrocona magnezu mam juz nie brac. Gbs pobrany i mocz do badania czy przypakiem bialka nie ma bo mocno puchne. Lekarz mowi ze twarz mam juz porodową. Na ktg mnie jeszcze nie wyslal. Mam przyjsc na wizyte za tydzien. Zobaczymy jak to bedzie wszystko. Ogolnie to zmeczona jestem troche sie poruszam i nie mam sily. Przytylam 14kg. Czyli w sumie 4kg mniej niz w poprzedniej ciazy. Wrzucam moj brzucholek.
A co do pelni to oczywiscie ze ma wplyw. Przeciez caly kobiecy cykl dziala wg miesiecy ksiezycowych i ciaza trwa 10 miesiecy ksiweycowych:) ja zawsze mam okres jak jest pelnia. Moze ja sie dolacze kto wie w koncu tez jestem w terminie.ale troche mam stracha....

monthly_2018_08/wrzesniowe-2018_69066.jpg

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Gość mi88_powrot

U mnie czop odchodzi nadal i chyba zaczynam mieć lekkie takie jakby.... skurcze. Chociaż może to moja wyobraźnia.

Byłam dzisiaj w mieście i spociłam się tak, jakby mnie ktoś z wiadra oblał. Wszystko mokre. Aż tak to nigdy nie miałam. Kocham lato, ale w tym roku to przesada.

Odnośnik do komentarza

Zawiszka aleeeee Ty piękna jesteś:):*
W takich sytuacjach to ja czuję jak dziadówka;)
Brzuszek śliczny:)))

Mi, no to może się rozkręci:)))
Ja też jakoś dziwnie się czuję brzuch boli dołem, kłuje i tak jakby jajniki mnie bolą... młoda tak się kręci że boli... ałaaaa;)
Boję się a jak zacznie się wcześniej?;)
Albo się nakręcam albo to ten upał;)))
Silvara jak Twój nastrój?:*

Odnośnik do komentarza

Eleonora dziekuje za komplement :* no dzis nawet niezle sie czulam rano to i zdjecie wyszlo ale co do mojej urody w ciazy to srednio zachwyca;) ale chcialam miec zdjecie brzucholka na pamiatke. No jak sie cos u ciebie bedzie dzialo to ci zrobia ta cesarke wczesniej, chyba ze nie zdazysz dojechac do szpitala;)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Z okazji pełni to ja jedynie nie mogę spać w nocy i to tyle dla mnie wpływu na mój organizm. A jak wiecie, oksytocyna najlepiej się wydziela wtedy kiedy śpimy bo ma na nią wpływ melatonina wytwarzana podczas snu, dlatego większość porodów, odchodzenie wód itp dzieje się w nocy :) Także tego ... W poprzedniej ciąży, podczas pełni to chyba na naszej grupie nie urodziła żadna z Lutówek jeśli dobrze pamiętam. Dziecko się rodzi wtedy kiedy jest gotowe:) Ale tym co wierzą w to i bardzo chcą to oczywiście życzę żeby się spełniło.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś mega nieprzytomna chodze. Wstałam z młodą na siku o 7:30 - ona poszła oglądać bajki ja zasnęłam koło niej na godzine jeszzce :O
Ona padła na drzemke o 12, ja 12:15 odpłynęłam. Masakra. Jestem głodna, nic do żarcia nie ma, mąż jeszcze w robocie. Na zakupy już nie chodzę. Niewiele robię muszę wytrzymać do końca miesiąca z brzuchem.

Nie wiem gdzie macie upały. U mnie 28 stopni i ciemno i wieje, marznę :/

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

U mnie nic się nie dzieje. KTG w normie, jeszcze nie rodze. Hemoglobina spadła mi na 11,7, ale Pani Doktor mówi, że to i tak przyzwoity wynik.

Zawiszka, piękne doleczki:) nie wiem jak wyglądałaś przed, ale ciąża Ci służy.

Jeśli komuś brakuje wysokich temperatur, to chętnie oddam z 15 stopni. U nas dziś 32. Czekam na piątkowe ochłodzenie, w końcu będzie można iść na zewnętrzną za dnia.

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Bardzo ładnie wyglądasz Zawiszka :) u mnie ostatnio tego uśmiechu brakowało. Ale jakoś mam lepszy humor od wczoraj i trochę więcej siły, mimo upałów. Wybrałam się przed wizyta u położnej po stanik i ostatnie rzeczy do wyprawki. Tak sobie chodziłam, chodziłam, a potem patrzę a tu prawie 6 km zrobione (telefon wykrywa mi ruch automatycznie ;) ).
Może będę coś spać w nocy.

Jak wpisalam w Google pelnia księżyca a poród to wyszło dużo wyników. Fajnie by było gdyby to faktycznie miało jakiś wpływ ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Ale padlam po tym szpitalu. Jak sie polozylam to maz 4h nie byl w stanie mnie dobudzic.
Takie "wczasy". O 6 pierwsza pobudka na mierzenie temperatury, pozniek tetno, pozniej ktg, w koncu sniadanie i o 8:30 obchod. Co 2h badanie tetna plodu. W miedzy czasie badania. O 13 obiad. Nastepne ktg. O 16 kolacja. O 18 obchod. Ostatnie tetno badaja o 24.

Jestem taka zmeczona, ze dajcie spokoj. Torby nie wypakowalam do prania, bo leze jak detka na lozku.

Plusem tej calej sytuacji jest to, ze oswoilam sie troche ze szpitalem. I ze poki co nic nie wskazuje szybkiego porodu. Wiec jest spora szansa, ze dotrwamy do wrzesnia.

Dzisiaj kolezanka z pokoju rodzila, widzialam na wlasne oczy jak wody jej chlusnely. Po 4h bylo juz po wszystkim :) dodam, ze dziewczyna w 39tc ale z cukrzyca. Miala w piatek rodzic, ale oxy pobudzilo ja do 4cm i tyle. A dzisiaj sama lewatywa ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Witanko z mojego spa. Przyjęli mnie dziś po południu. Najpierw szczegółowe usg z przepływami. Tona dokumentów, ankiet, sratatata.. potem ktg. Pobranie krwi i próbka moczu do badania. Zaraz podobno ma być obchód. Mąż kochany jak zobaczył „kolację” jaką tu oferują to przypędził z wypasioną bagietką z pomidorkiem i sałatą.

Ogólnie na tą chwilę stwierdzili na usg z dopplerem, że lewa tętnica nie funkcjonuje prawidłowo, stąd być może mniejsza waga naszej dziewczynki. Ale prawa tętnica działa dobrze i jak to lekarz się wyraził, na jednej prawidłowo funkcjonującej prawdopodobnie bez przeszkód donosimy tę ciążę. Dziecko rośnie, bo tydzień temu wg usg waga 2100g, a dziś 2250g.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Ja padam na pysk;) no dziś to był upał;) trochę poleżałam i przeszły te boleści ufff...
Milu, wypoczywaj, zawieraj nowe znajomości i czas zleci:)
Wieści pozytywne także luuuuz:))))

Amanalka nie ma to jak we własnym domku;) ale przynajmnej zaznałaś trochę "wiedzy " w tej dziedzinie;)))

MamaColin mam nadzieję że to nie jest nic poważnego. Pewnie jedź na szpital niech sprawdzą:*
Może to rwa kulszowa:/

Bacchi 6 km ładnie ciekawe ile ja trzaskam z młodym dziennie ( to znaczy toczę się ;)

Alice nie wiem gdzie to Ty mieszkasz kobieto że u Ciebie takie mrozy;)))

Mi jak tam?
Silvara lepiej ???

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja z wieczora.
Jedno rozdarte śpi, drugie młodsze rozdarte nie chce zasnąć i nie widać że ma w ogole taki zamiar. A matka chciałaby iść chociaż pod prysznic. Najmłodszy wierci się i kopie bardzo boleśnie. No chyba że to rozwarcie tak już sprawia że tak boli.

Nie odniosę się do postów bo brak mi sił niestety.

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj cały dzień spędziliśmy na zewnatrz. Najpierw byliśmy na działce u moich rodziców, a potem na placu zabaw przed blokiem. Jak wróciliśmy do domu od razu włożyłam mlodego do wanny, bo był strasznie brudny i zaniepokoiło mnie, że jakiś taki ciepły jest. Jak mu zmierzyłam temperaturę to się okazało, że ma 39,6. Wystraszyłam się bardzo, dałam mu ibuprom, zrobiłam chłodny okład i wygląda na to, że temperatura mu spadła, teraz termimetr pokazuje 37. Ale jestem strasznie zestresowana, zastanawiałam się czy nie jechać z nim gdzieś na pogotowie. Tylko, że poza gorączką nie ma żadnych objawów. Oczywiście brzuch mnie od razu rozbolał. Siedzę teraz jak na szpilkach, co chwila sprawdzam temperaturę. Pewnie będzie nocka nieprzespana :-( Jeszcze mi tego teraz potrzeba. Aż mi się płakać chce. I żeby nie było wątpliwości to jestem sama, bo mój niemąż wczoraj wyjechał na Białoruś.

Odnośnik do komentarza

Eleonora , dzięki:* do 17 nie mogłam się pozbierać psychicznie. Potem już lepiej.ale to zdecydowanie nie mój dzień ...

Olalao, ojej, może się przegrzał chłopina? :( najważniejsze, że gorączka spadła. Oby już nie wróciła. Niech dużo pije jak tylko się przebudzi.

MamaColin, współczuję z tymi plecami :( oby przeszło. A co do kosmetyków to nic nie polecę . Moim zdaniem im mniej tym lepiej czyli Emolium lub Oilatum do kąpieli, wyedy żadnych szablonów, mydła, oliwek i balsamow się nie używa. Do pupy Linomag i to koniec rzeczy codziennych . Dopiero pewnie ma mróz kupię jakiś krem. Chociaż gdzieś mam Johnsona, w gratisie dostałam to wypróbuję pewnie;)

Beti, życzę, żeby średni szybko zasnął o , żebyś mogła odetchnąć.

Milu, czyli wieści ogolnoe dobre, a że przepełnienie to trzymam kciuki , żeby Cię szybko wypisali:)

Amanalka, świetnie, że wszystko w porządku. To rób wszystko jak w szpitalu i będzie dobrze :)

Alice, ciepełko i ja przygarnę. Ale zimno mi nie jest ;)))

Bacchi, o tak. Wyjazd do sklepu ... spożywczego ... To dopiero rozrywka :D

Zawiszka, świetnie wyglądasz . Promiennie!!!

Spawareczka, spoko spoko , nie musi się skurczami zacząć;)) ale dobrze, że cos za tam u Ciebie póki co .

Mi, to co ? Ty juz też sie szykujesz ?:D

Mimka, i ja i syn mamy problemy że snem podczas pełni.

Chyba wszystko:) dobrej nocy !:*

Odnośnik do komentarza

Oj tak szpital to męka... A mój mówił że na wakacjach jestem :) A dochodziłam do siebie 3 dni potem. Trzymaj sie Milu, już niedługo się to skończy;) pewnie nasluchasz się tętna na ktg :)

Z kosmetyków mam dla małego zel do mycia ciała i włosów Hipp, oliwke też Hipp (no ale nie chce jej za dużo używać, najwięcej pewnie do ciemieniuchy jak będzie), chusteczki nawilzane kindii Pure, krem do buzi na niepogodę z babydream. No i linomag do pupki. I to wszystko. Moze jakis krem lub balsam do ciala z babydream kupie w razie suchej skórki. Bo z tego co czytałam najlepsze pod względem składu są właśnie kosmetyki babydream i Hipp (ale też nie wszystkie).
Emolientow nie chce uzywac jesli nie bedzie potrzeby.
A do higieny intymnej po porodzie dla mnie mydło szare, na brodawki lano-masc z ziaji, a do ciała zostały mi jeszcze balsam perfecta i olejek lirene będę mama.

Ależ gorąąąąco :( Pewnie znowu będzie ciężka noc...

Miłych snów wszystkim ;*

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...