Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;) jestem tu nowa. To moja druga ciąża, termin na 16.01.2018, żeby było śmiesznie, w pierwszej ciąży miałam taki sam termin :D choc córcia urodziła się 23.01. Jestem trochę przerażona, bo ciąża była w planach za +-pół roku, ale wyszło jak wyszło, wiec nie do końca przygotowałam się psychicznie. Do tego córcia ma dopiero 17 msc.. Jak urodzi się dzieciątko, będzie mieć ledwo 2latka.. I choć bardzo się cieszę z drugiej ciąży to i równie mocno boję, że nie ogarnę dwójki małych dzieci.. Mam wiele dylematów.
Czy są tu mamy z dziećmi z małą różnica wieku?

Odnośnik do komentarza

Kopapacynkaa Między moimi chłopcami jest 1,5 roku różnicy. Nie będę ściemniać, było mega ciężko. Jeśli masz obok rodziców, teściów czy innych bliskich do pomocy to nie bój się o nią prosić. Ja bym chyba wylądowała w wariatkowie gdyby nie pomoc ze strony rodziców i teściów ;)
ALe spokojnie... są też ogromne plusy :) Mój starszy synek w ogóle nie wiedział co to zazdrość, świetnie przyjął nowego członka rodziny, a już po kilku miesiącach nie pamiętał nawet że przez 1,5 roku był "jedynakiem". Teraz chłopcy świetnie się bawią, właśnie siedzą w swoim pokoju i "czytają" wspólnie wybrane książki. To jest coś, na co się czeka! Dla mnie trudny był pierwszy rok, ale jeśli Twoje starsze dzieciątko będzie miało już ponad dwa lata, to powinno być Ci trochę lżej. Może trafi Ci się cudowny maluszek, który wspaniale śpi w nocy i nie ma żadnych problemów, to wtedy w ogóle super! :) Właściwie życzę tego nam wszystkim ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) ja mam 26 lat to druga ciąża synek ma 16mcy więc jak drugie się urodzi to będzie miał niespełna 2 lata. Niestety do rodziców i teściów mamy 120km więc zaczynam mieć przeczucie że lekko nie będzie ale jak w grudniu straciliśmy wczesną ciążę to wiedzieliśmy że będziemy się starać o kolejne ;)
Termin 02.01 piersi urosły już znacznie i bolą strasznie no i brzuch też wyszedł jak w 5mcu pierwszej ciąży więc ciekawe co będzie dalej xD
W sobotę mam kolejną wizytę u gina.

Pozdrawiam wszystkie mamuśki ;)

Odnośnik do komentarza

Szamika Córcia zaczyna już przeżywać bunt dwulatka, takie mam wrażenie, wszystko na nie, wszystkim rzuca, nie chce iść jak się ją woła, choć nie są to sytuacje występujące non stop, jednak codziennie.
Właśnie, jeśli chodzi o małą różnice wieku, to mnie pociesza, że w przyszłości będą mieć ze sobą dobry kontakt. Liczymy na drugą córeczkę, a siostrzana miłość jest czymś niesamowitym. Sama nie mam siostry i to jest to, czego zawsze mi brakowało. Zazdrościłam innym.
Powiedz mi, jak u Ciebie było z wózkiem, kupowalas dla dzieci rok po roku, czy poradziła sb w inny sposób z maluchami (dostawka?)?

Odnośnik do komentarza

Nie bylo mnie pare dni i tyle sie zu dzieje. Jak sie dzisiaj czujecie? Ja wyjatkowo dobrze. Pierwszy raz od paru tygodni nie chce mi sie wymiotowac☺ moze powoli beda odchodzily mdlosci w niepamiec. Ja mam 27 lat. I to moja pierwsza ciaza. Co do brzucha to jest jeszcze ok. Ale martwia mnie piersi. Jak tak dalej pojdzie to skoncze chyba na rozmiarze H. Dziewczyny a bedziecie robic prenatalne 1 trymestru? Mi ginekolog powiedziala ze niby nie sa obowiazkowe ale warto zrobic. Musze niedlugo zaczac o tym myslec bo termin na poczatek stycznia mam.

Odnośnik do komentarza

Witam☺ ja mam 24 lata i do druga ciąża mam córeczkę lat 4. Czuje sie już coraz lepiej jeszcze tylko zmęczenie pozostaje, mdłości minęły a mdliło mnie nawet w nocy.. Piersi mam rozmiar większe i brzuch zaczyna rosnąć w dżinsach ciasno a to dopiero 10 tc.. A jak cos zjem nawet lekkiego to całkiem mi wywala.. Ja mam badania prenatalne pod koniec czerwca będzie to 14 tc troche sie denerwuje mam nadzieję że wszystko będzie dobrze..

Odnośnik do komentarza

Dasia mi mowila ze te badania krwi to czysta statystyka i ze nawet jak cos z nich wyjdzie to i tak moze sie okazac ze dziecko jest zdrowe. Chociaz sama juz nie wiem.A ja mam wiyzte dopiero 26 czerwca i wtedy podobno mamy sie umawiac na prenatalne na koniec czerwca poczatek lipca. Tylko nie wiem czy wtedy nie bedzie juz za pozno. Z moich obliczen wychodzo ze to bedzie 13 tydzien. Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza

Ojej mnie też tu nie było kilka dni, a tu temat tak się rozkręcił :)
Witam wszystkie styczniowe mamusie :)
Ja mam 28 lat i to moja pierwsza ciąża, termin na 13.01, w jeansach już nie chodzę bo brzuch mam jakbym się grochu najadła :P i też mnie uwierały i źle się czułam, dość szybko brzuchol wyskoczył ale może to dlatego, że jestem szczupła. Siedzę już na l4 ponieważ długo o ciążę się staraliśmy i lekarz wysłał mnie z tego względu od razu. Aktualnie odliczam dni do kolejnej wizyty 14.06 :)

https://www.suwaczki.com/tickers/hchydqk3j65trncm.png

Odnośnik do komentarza

Agniejeska tak, badania prenatalne pokazują tylko prawdopodobieństwo wystąpienia wady, dlatego mój gin mówił, że nakłada się wszystkie wyniki na siebie ponieważ wtedy są bardziej miarodajne. Jeśli prawdopodobieństwo jest niskie to poprzestaje się na tym etapie badań. Natomiast jeśli jest wysokie to wykonuje się dalsze badania, niestety już bardziej inwazyjne np. amniopunkcję. Mam w swoim otoczeniu osobę, która tych badań nie wykonała i dziecko urodziło się bardzo chore, a byłaby możliwość leczenia go już w brzuszku. Stąd też wynika mój stres na tym punkcie:/ Jednak trzeba myśleć pozytywnie, że wszystko będzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza

Ależ się tu dzieje! :)

Kopapacynkaa Kupiłam wózek podwójny i... stał w kącie, było mi strasznie ciężko go prowadzić, a naprawdę zainwestowałam w fajny model. Ostatecznie mój starszy synek chodził, a jak się zmęczył to sadzałam go na gondoli, kładłam pod pupę koc albo poduchę żeby się nie zapadał i było ok. Jak młodszy synek trochę urósł i nóżki miał już na końcu gondoli to starszy nie mógł tam siedzieć więc kupiliśmy podstawkę "buggy board" super sprawa, niby się na niej stoi, ale jak syn był zmęczony to potrafił na niej usiąść bez większego problemu :)

Dasia Chyba jest już nowe badanie oprócz amniopunkcji, nieinwazyjne, ale chyba kosztuje bardzo dużo. Chociaż ja bym wolała zapłacić niż ryzykować amniopunkcją. Nazywa się Test NIFTY, nie wiem za dużo na ten temat, ale można poszperać w necie, jest już sporo informacji o tym.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

hej mnie dopadł jakiś wirus dziś u lekarza byłam bo wczoraj cały dzień przespałam, nieprzytomna byłam mam L4 do środy i nakaz leżenia wiec teraz robię obiad zbirom moim i szybko do wyra wracam. Lekarka chciała mi na L4 wpisać B ale zaprotestowałam i mam zwykła zwolnienie w pracy powiem 19.06 jak po usg będzie wszystko ok i serducho się pojawi- wiecie 4 ciąża to juz patologia no nie?

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja0503

tyle szukania jakiejś grupy maluszków na styczeń 2018 i wreszcie was znalazłam :D termin na 23.01 <3 <br /> na początku czytałam że zrobiłyście jakąś grupę na fb, nie wyświetla mi się po nazwie, mogłaby któraś mnie dodać? :) będę wdzięczna. to moja 1 ciąża jestem strasznie podekscytowana jednocześnie wszystkiego się obawiam, super by było mieć taką podporę w Was :D

Odnośnik do komentarza
Gość Patkaaaaa

Witam chcialam zapytac czy test ciazowy wyjdzie poprawnie po 11 dniach od kstatniego stosunku? Dodam ze kochalam sie z chlopakiem a dwa dni pozniej dostalam okres jednak trwal on tylko 3 dni, czy mozliwe jest zajscie w ciaze? Robilam dwa testy ciazowe i wyszly negatywnie, jednak nie eiem czy nie za wczesnie, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...