Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Dzień Mamy bardzo stresujacy, zadzwoniłam do lekarza z wynikiem aktualnej bety powiedziała że jest ok. Natomiast zrobiłam na własną rękę progesteron i zapytałam czy wynik jest dobry, oburzyl się bardzo i powiedział że on mi takiego badania nie zlecił, więc żebym sobie go sama zinterpretowała. Po 10 latach bycia jego klientką taki szok. Przepłakałam pół dnia.
Wieczorem wizyta na NFZ i tu znów zdziwienie ale za to pozytywne, bardzo młody lekarz robi dopiero specjalizacje ale bardzo skrupulatnie mnie zbadał, przejrzał badania, zrobił usg i mówi, że wyniki są wporzadku, że jest pecherzyk póki cm nie widać żarówka ale to niestety znaczy że mam się denerwować nowe wg Niego ciąża jest wcześniejsza niż ta wynika z okresu. Mam przyjść za tydzień na usg i wówczas powinno być już widać zarodek.
Okazuje się, że lekarz z NFZ okazał mi więcej serca niż lekarz u którego przez 10 lat zostawiłam fortunę...

Odnośnik do komentarza

Mój Dzień Mamy bardzo stresujacy, zadzwoniłam do lekarza z wynikiem aktualnej bety powiedział, że jest ok. Natomiast zrobiłam na własną rękę progesteron i zapytałam czy wynik jest dobry, oburzyl się bardzo i powiedział że on mi takiego badania nie zlecił, więc żebym sobie go sama zinterpretowała. Po 10 latach bycia jego klientką taki szok. Przepłakałam pół dnia.
Wieczorem wizyta na NFZ i tu znów zdziwienie ale za to pozytywne, bardzo młody lekarz robi dopiero specjalizacje ale bardzo skrupulatnie mnie zbadał, przejrzał badania, zrobił usg i mówi, że wyniki są wporzadku, że jest pecherzyk póki co nie widać zarodka ale to nie znaczy że mam się denerwować, wg Niego ciąża jest wcześniejsza niż to wynika z okresu. Mam przyjść za tydzień na usg i wówczas powinno być już widać zarodek.
Okazuje się, że lekarz z NFZ okazał mi więcej serca niż lekarz u którego przez 10 lat zostawiłam fortunę...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a jak sie czujecie? Ja sie czuję fatalnie.. Mam bole głowy czasami zdarzają sie talie migrenowe a wiadomo żadnych leków barć nie można. Jestem ciągle zmęczona chodzę spać o wiele szybciej moz kiedyś. Odstawiłam kawę czasami pozwolę sobie na mala rozpuszczalną bo mam wtedy niskie ciśnienie. Cera strasznie mi sie pogorszyła, przed ciąża w ogóle nie miałam problemów a teraz wypryski mam na twarzy, plecach i szyji nawet na skórze Glowy..w pierwszej ciąży skora tez była idealna a urodziłam córeczkę.. No i te mdłości rano po przebudzeniu wieczorem przed snem i nawet w nocy jak się przebudzę. Wiem ze to minie ale tp dopiero 9 tydzień..

Odnośnik do komentarza

Nonka a to cham ten lekarz! Moj wczoraj na hasło, że mnie bolą strasznie plecy powiedział, że jego też.. ;) wizyta przyspieszona, mówie co mi dolega, skwitował tylko że to normalne. Może przejdzie, a może nie. Najważniejsze że z dzidzi ok. Pare dni chorobowego to moze odpoczne.
Mdłości duze, ale bywało gorzej. Posmak w ustach też już przeszedł wiec i Wam niedlugo sie poprawi. Termin u mnie na 4.01, ale pewnie dr bedzie mi chciał robić cc jeszcze w grudniu. Dzis sie czuje na szczescie lepiej, nawet ogarnełam chate :)

Witam nowe mamusie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza
Gość Aniulaxxx

Hej!
Witam sie z Wami :)
OM - 31.03. Cykle po odstawieniu po 10 latach antykoncepcji hormonalnej - 33-42 dni. Beta Hcg 15.05. - 1566 :) Wg usg 16.05. to 4t2d - usg u gina na stwierdzenie ciazy a wg usg 20.06. to 5-5,5 tydzien - usg u specjalisty z zakreu ultrasonografii - powiedzial, ze za 2 tyg bedzie cos wiecej widac niz pecherzyk ciazowy i pecherzyk zoltkowy. Dostalam od gina luteine i caly czas biore kwas foliowy. Dostalam tez wieksza dawke Euthyroxu. Badajcie TSH, bo do 13 tc dziecko hormony tarczycy bierze tyko od matki :)
pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Milenax

Cześć dziewczyny,
wczoraj miałam pierwsze usg i prawdopodobnie 5 tydzien 6 dzień. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 15 kwietnia, także termin na 20 stycznia. Na usg serduszko już biło, lekarz powiedział że wszystko pięknie, martwi mnie jednak wielkość crl tylko 1,5 mm, zaś pęcherzyk az 1,69 cm. Na różnych stronkach piszą że powinno mieć ok 3/4 mm, niestet w gabinecie nie zwróciłam na to uwagi, byłam zbyt zafascynowana serduszkiem i nie zapytałam. Jakie są wymiary waszych fasolek?

Odnośnik do komentarza

Nonka ale lekarz jak burak się zachował. Ja przed wizyta sama sobie zrobilam niektóre bbadania i powiedziała ze bardzo dobrze. I zlecił mi jeszcze parę innych.a ja czuje się w miarę ok. Rano muli ale wymiotuje na szczęście rzadko. Tylko to uczucie ciaglego zmęczenia i brak kawy dają mi się we znaki. Dziewczyny mam pytanie rosną wam mocno piersi? Bo to dopiero 8 tydzień a mi już o rozmiar w gore poszły. Jestem przerazona tym.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale się rozpisałyście, musiałam nadrobić kilka stron ;)
Nonka zmień lekarza, po co Ci taki burak bez wyczucia?! Mój lekarz bez problemu spojrzał na wyniki badań, które zrobiłam na własną rękę i jeszcze zlecił kilka innych.

Milenax nic się nie martw, jak lekarz powiedział, że wszystko ok, to tak musi być :) Pomiary z USG często mogą zawyżać albo zaniżać, także spokojnie ;)

Agniejeska Ja znalazłam mój stanik do karmienia (superwygodny) i teraz tylko go noszę, zmieniam na chwilę na czas prania. Nie dość, że piersi urosły to jeszcze wszelkie koronki i inne "ozdobniki" strasznie mnie drażnią.

Ja niestety mam objawy jak w dwóch poprzednich ciążach, czyli tak zwane "poranne mdłości", które oczywiście u mnie trwają cały dzień.
Mam taką niefajną słabość teraz... piję pepsi, strasznie! Kurcze a normalnie to tylko woda, a w ciąży taki syf... Pocieszam się tym, że mam fazę na owoce i pochłaniam wszystkie w wielkich ilościach, więc fasolka dostaje też coś zdrowego od mamy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

styczniowauk- kiedy miałaś ostatnią miesiaczke? Ja ostatnia miesiaczke mialam 20 kwietnia i dalej czekam. Na ogół mam 30 dniowe cykle i wychodzi na to że 20 maja powinnam dostać a tu nic. Robiłam testy paskowe ale po południu i są tylko z jedną kreską. Też jestem z Uk

Odnośnik do komentarza

Szamika ja tez mam chęci na pepsi. Ale do tej pory tylko 2 razy skusilam się na butelkę politrowa. Ja powiedziałam w czwartek tesciom. Do rodziców jadę za tydzień. Wie tez moja siostra i 3 przyjaciółki. No i Maz. ☺Ale z tesciami szlak mnie trafia bo skaczą koło mnie jakbym zaraz rodzic miała. Dzisiaj byliśmy na obiedzie i tesciu caly obiad mówił jak mało zjadłam i ze jego wnuczka/wnuczek nie dostanie wszystkiego co potrzebuje jak nie będę jadla. Dobrze ze mieszkam od nich 200 km bo bym chyba nie wytrzymala z ich nadopiekunczoscia.

Odnośnik do komentarza

Witam i ja 2 kreski po raz czwarty zobaczyłam 23.05 po 1 wizycie-25.05 pęcherzyk ciążowy jest ale jeszcze nie było serduszka termin z 1 USG 25.01.Kolejna wizyta 19.06 zobaczymy co wtedy będzie. Ciąża nieplanowana więc na razie oswajam sie z myślą i jestem przerażona. Poprzednie 2 ciąże na podtrzymaniu jechałam teraz czekam na wizytę następną dopiero jak będzie serduszko to poinformuje rodziną i pracę
chociaż brzuch wieczorami już widać....

Odnośnik do komentarza
Gość Aniulaxxx

szamika nie ma co mowic jeszcze!
u mnie wie oczywiscie tata dziecka i moja mama i trzy bardzo bliskie kolezanki. jedna jest bardzo bliska. druga jest lekarzem. trzecia tez jest w ciazy. zamierzam oglosic reszcie nowine po badaniach genetycznych, na poczatku 2 trymestru. ja wg usg jestem 6-6,5 tydzien. roznie moze jeszcze byc, wiec wychodze z zalozenia, ze nie ma co sie chwalic a potem tlumaczyc wszystkim, ze cos nie poszlo.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)
Po dzisiejszym usg potwierdzającym obecność maluszka dołączam do Was z terminem 03.01.2017 :)
I już mam pierwsze pytanie... dziś jest 8t6d i tętno płodu wynosiło średnio 178. Gin uznał, że wszystko w normie. A Wy jakie macie tętna dzieciaczków? to moja pierwsza ciąża i trochę się niepokoję, że tętno jest nieco za wysokie:/

Odnośnik do komentarza

hej ja mam kolejną wizytę 19.06 będzie to końcówka 8 tc na razie czekam na serduszko bo w 5tc był tylko pęcherzyk.
Jak się czujecie?
ja mam mega napady głodu a jak się objem to brzuch mi wywala jakbym w 4m-cu była, no ale to 4 ciąża moja wiec mino iż jestem szczupła to brzuch już nie jest taki jak powinien.
Czuję się staro napiszcie proszę która to ciąża w jakim wieku jesteście, poznajmy się trochę...
Zacznę ja: lat 37( straszne co nie??) ciąża 4, mam 3 synów( 13, 10, 5 lat)

Odnośnik do komentarza

kiti trochę mnie to uspokoiło, dziękuję :) Zaniepokoiłam się ponieważ norma zazwyczaj wynosi do 160.
precel 29 lat, pierwsza ciąża, brzuch w zależności od dnia - czasem jest normalny a czasem jak na 5 miesiąc :D A co do napadów głodu to miałam tak samo, minęło dopiero w zeszłym tygodniu. Teraz mogę jeść bardziej racjonalnie i nie mdli mnie na widok większości pokarmów.

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamy :)

precel79Fajny pomysł z tym przedstawianiem się :) Ja mam 28 lat, czekam na 3 dziecko :) Powiedz mi jak to jest z trzema chłopakami w domu?
Mam dwóch synów i podejrzewam, że trzeci też będzie chłopak, śmieję się, że mój mąż zna tylko jeden wzór na płeć i leci wg schematu ;)

Moim problemem jest to, że wyglądam bardzo młodo, a wiecie w takim wieku, trzecie dziecko to kojarzy się ludziom z jakąś patologią. Co z tego, że ukończyłam dwa kierunki, pracuje i wiedzie mi się dobrze w życiu... W ogóle jak ktoś ma więcej dzieci niż 2 to jakoś dziwnie go postrzegają. Dziewczyny macie z tym jakieś doświadczenie?

Ja przeżyłam straszne 'upokorzenie' jak byłam w pierwszej ciąży (24 lata) - stałam w kolejce w sklepie z ogromnym brzuchem i była tam również inna kobieta w ciąży (na oko po 30) i wyobraźcie sobie, że ekspedientka zawołała tę kobietę do kasy, żeby nie stała, a mnie totalnie olała... jakby nigdy nic. Poczułam się strasznie...

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

szamirka z 3 chłopakami jest kongo...dziś czuje się fatalnie proszę odbierając dzieci ze szkól/przedszkoli by dziś byli grzeczni bo mama źle się czuje i idzie się położyć i co? to jakbym dała gogng do walki wręcz wrzask, krzyk ryk i trzaskanie drzwiami....
oczywiście o ciąży nie wie nikt oprócz męża-jak będzie serduszko to powiem na razie był sam pęcherzyk.
Jak powiem to idę na L4- pracuje w szkole i nie wiem czy po ciąży i macierzyńskim będę miała do czego wracać dzięki "dobrej zmianie" pani minister...

Odnośnik do komentarza

No dobra, to ja też :) 27 lat, w domu Synek dwulatek. Obecnie 9tc. Objawy: notoryczne jedzenie. Jeśli poczuje głód a szybko nie zjem to okropnie mnie mdli. Dodatkowo zasypianie w pracy na siedząco. O ciaży wie najbliższa rodzin i zarząd w firmie. Mieli jakieś plany wobec mnie więc musiałam ich uprzedzić. Planuje pracować do października o ile zdrowie pozwoli ;) i chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...