Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :) czasem sie udzielam jak mam coś do powiedzenia :) co do fotelika ja mam coletto mokka fix- od 0 do 18 kg. Montaż na isofix- obracane 360. Moja w nim jeździ odkąd skończyła 5 miesięcy. Można w nim wozić dziecko przodem i tyłem. I chyba z nami długo zostanie bo nawet 6 latka- córka mojej siostry się do niego mieści i mówi ze jest jej wygodnie. Spacerówki mam 3 :) jedna graco evo xt- ale szału nie robi. Jedyny plus to taki ze ma lekki stelaż i szybko się składa. Niestety zajmuje trochę miejsca. Druga mam x-lander xa- gabarytowo kolos ale w zimie śmiga jak ta lala i na każdy teren idealna- trochę ja sobie zmodyfikowałam :) a 3 spacerówka- coletto maya- uwielbiam ja ale niestety to typowo miejsko- lotniskowy wózeczek w teren wyboisty się nie nadaje. Plusem jest to ze mało wazy, szybko się składa i rozkłada i ma pozycje do spania na płasko oraz to ze jak jej nie używam to spokojnie złożona mieści się w szafie. Mając 3 wózki stwierdzam ze nie ma jednego idealnego :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny:).
Sobota zleciala nam bardzo szybko. Zachcialo mi się słodkiego i o godz 18.30 zaczełam piec. Upiekłam makowca na kruchym ciescie i piernika :). Składniki mam jeszcze ze świąt. Powiem Wam wyszło pysznie:). Jak ja kocham makowce mmm.
Żoo
Chcę kupić wcześniej ze względu na to że poźniej mogę mieć krucho z kasą. Bo w lipcu dzieci na kolonie my na weekend w gory bysmy chcieli jechac, w sierpniu Chorwacja, wrzesień wyprawki do szkoły 2 dzieci, październik moję i dziewczynek urodziny- Anusi roczek. Poza tym nosidło może sie okazać za male na wakacje, a i nasze nosidło ma już swoje lata bo używany wózek 3 w 1 kupiłam.
Ta spacerówka quatro fifi - jaka jest po złozżeniu ile miejsca zajmuje?? Zapisałam nazw6 w kajeciku, jak bede miała czas to poszperam i poczytam.
Merci11
Moja Ania zrobiła się leniwa i teraz się nie chce przewracać. Za to jak jej dam dwa palce to probuje usiasc i jej sie to podoba.
Ogladałam cybexa sirona ale cena powala, i nie wiem czy isofix bedzie pasował do naszego auta. Ja tak chciałam do 1000 zl. Myślę że znajdę w tej cenie jakiś dobry fotelik. Chciałabym nowy, bo wydaje mi się lepszy ale nie wiem. Może używany też bedzie dobry?
Doti
No dziurki sa śliczne;). Ja jeszcze okresu nie dostałan i sie cieszę:). Ale chyba będę zakładać wkładkę wiec wtedy musi mi lekarz wywołac okres bo niby tylki tak można założyć wkładkę. Ale to się dowiem jak pojadę na wizytę do lekarza.
Natiz
Wiem że nie ma idealnego wózka, ja poki co nastawiam się na mały, zgrabny, zajmujący mało miejsca po złożeniu i rozkładany na płasko, wygodny dla dziecka i dla mamy w prowadzeniu po kamieniach, piasku i górach:). Nie wiem tylko czy za dużo nie wymagam od jednego wózka .
Dziewczyny śliczne te Wasze Maleństwa :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

https://fotelik.info/pl/testy/

Tyśka
W linku masz tabelę z cenami i oceną z testów.

Co do wózków to chyba masz wybór między dużymi, wygodnymi kołami a niską wagą.

Quatro fifi jest dość długi bo składa się jak parasolka.
Byliśmy na wyjeździe w terenie i znajomi mieli City GT. Oba wózki podobnie dawały radę w terenie tylko city ma zupełnie inny sposób składania i waży mniej.

Odnośnik do komentarza

Mi się jeszcze podoba easy go optimo- rozkłada się na płasko, spacerówka w obu kierunkach się montuje i można go dostać w wersji z pompowanymi kołami wiec w teren idealny. Można znaleźć dobry wózek o ile nie szuka się ideału :) bo takiego jeszcze nie stworzyli. U mnie zawsze na pierwszym miejscu było to jak się rozkłada do spania, obrzerna budka i musiał mieć pełna rączkę. I mieścić się w małym bagażniku bez większej kombinacji :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie ma wózka idealnego.

Ja mam trzy spacerówki i każda służy do czego innego.
Spacerówka z wózka 3 w 1 duża na pompowanych kołach, świetna w teren. Wjeżdza wszędzie w każde błoto i śnieg, ale klamot. Do samochodu się nie nadaje.

Quatro fifi. Chyba najbardziej uniwersalny, rozkłada się w miarę na płasko, ma bardzo głęboką budkę, która chroni przed deszczem i słońcem aż po końce palców. Ma podwójne gumowe koła. Niby wszędzie daje radę ale w terenie gorsza od 4 pompowanych kół. Dość ciężka chociaż to tak bardzo nie przeszkadza bo łatwo się rozkłada.

I mój mikrowózek do supermarketów. Kinderkraft. Malutkie kółka. Zwrotny wiedzie w każdą dziurę. Ale kostka brukowa to maks jego zdolności terenowych ;)

Dziś widziałam jakiś wózek cybexa, jakoś evolution czy jakoś tak. Całkiem fajnie wyglądał na taki, że teren mu niestraszny.

Odnośnik do komentarza

Żoo
Dzieki za tabelke, jak tylko odpale kompa to bede zagladać bo na tel to źle sie to oglada bynajmniej mi:). Jak znajde coś fajnego to napiszę, jak bedę jeździc po sklepach to też się popytam. Oglądałam tego city gt i sklada się tak jak mój wózek 3 w 1, i wydaje mi sie że będzie pomimo wszystko sporo miejsca zajmowac. A jak wiecie wakacje z dzieckiem to sporo rzeczy do wzięcia dla samegi maluszka a jeszcze 2 starszych i my dorosli. Nie wiem czy sie w kombi zmiescimy haha .
A mogłabyś mi zrobic zdj tego quatro fifi?? I wszedł by w aucie do tyłu za siedzenie pod nogami czy nie bardzo??
A co myślicie o używanych fotelikach??
Natiz
Te same cechy wózka mnie interesują :). Ważne żebybmi dzieciatko nie skakało w wózku podczas jazdy po kamieniach. Ten mój jak jest gondola jest super, ale jaj już jest nosidło wpięte to mam wrażenie że dziecko podskakuje na byle kamyku. Myślę że chodzi o to że gondola jest cięższa od nosidła. Spacerówka też jest lżejsza wiec nie wiem czy Anusia nie bedzie w niej skakać. Po za tym niby jest mały po złożeniu a jednak miejsca trochę zajmuje w bagażniku i to mnie martwi. Chyba laska byłaby dla nas najlepsza

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza
Gość Wiktorias2018

Witam drogie mamy,

jestem studentką fizjoterapii, drugiego roku studiów magisterskich. Obecnie piszę pracę magisterską na temat: "Wpływ aktywności fizycznej na przebieg porodu i połogu". Wyniki tej ANONIMOWEJ ankiety posłużą mi w napisaniu pracy.
Czy mogłybyście poświęcić parę minut na wypełnienie ankiety ?
Byłabym bardzo wdzięczna

https://goo.gl/forms/vnkASK9NgsufRtqd2

PS. Jeśli któraś z was chciałaby wkrótce poznać wyniki ankiety, to mój adres email jest podany na końcu ankiety

Odnośnik do komentarza

żoo
no nie wiem, czy to takie bzdury, że dzieci nie chcą jeździc tyłem do kierunku jazdy.
Mnie takie "bzdury" niestety dopadły, córka darła się (dosłownie) całą drogę, dopóki jeździła tyłem, nie wpadłam, że może źle sie czuć - potem wyszło, że ma chorobę lokomocyjną - zazwyczaj nie wymiotuje (więc trudno było sie zorientować, dopoki nie mowiła), ale źle sie czuje i pewnie to była przyczyna. Ona nie znała innego sposobu jazdy....

Nasz zasięg do czasu wymiany fotelika na taki przodem do kierunku jazdy to było maks 160 km do moich rodziców, bo psychicznie nie dało rady tego wrzasku znosić na dłużej...

Całe szczęście teraz są foteliki obrotowe, to zawsze jest dowolna opcja.
No i mozna mniemać, że jesli maluch daje radę w tym pierwszym foteliku, to pewnie w kolejnym też. Moja nawet wózkiem tyłem nie bardzo chciała jeździć.

Ale sa jeszcze inne "ale".
Z najmłodszym też nie jestem w stanie wozić go tyłem, bo przy dłuższej drodze musi mieć mnie w zasięgu wzroku, a jak prowadzę to musiałabym go mieć z przodu, więc odpada. A nieraz muszę go trzymać za łapkę - inaczej koncert ...

Tyśka
Z pierwszego fotelika mój najmłodszy wyrosł już w wieku około 5 - 6 mcy, było mu za ciasno, więc w sumie rzeczywiście warto może sie rozejrzeć za nowym, jak dziecko w wakacje będzie miało około 8 mcy lub wiecej.

Mnie dzieci nie rozpieszczają w kwestii podróży... :((

My mielismy na podróże dla starszych Quinny Zappa, chyba wolałam go niz obecnego - mamy Nuna Pepp Lux, mąż go jakoś tak na szybko kupił. Mnie przekonuje Joie Litetrax, ale nie dane mi było go posiadać :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Dominika85

Cześć dziewczyny, fajnie poczytać o rówieśnikach mojej córci :))) przeszukuje internet w odpowiedzi na pytanie ile takie 4 miesięczne maluszki śpią. Bo u nas ostatnio w nocy jest dramat, pobudka co godzinę i cyc do buzi. Co prawda zasypia z tym cyckiem, ale nie ma szans na odłożenie, jest tylko szansa aby wyciągnąć cycka z buzi, ale ruszyć jej nie można. Wcześniej spała ładnie, po 3/4/5 godzin bez pobudki i tak jakos to się zmieniło i nie wiem co się stało :( w ciągu dnia ze spaniem tez kiepsko, spi dwa, trzy razy po 30minut / 1 godzinę. Nawet na spacerze. Napiszcie jak jest u Was, a może macie pomysły co mogę zrobić

Odnośnik do komentarza

Dominika
A zastanów się co się dzieje w ciągu dnia. Czy nie ma za dużo bodźców. Dzieci w tym wieku są już bardziej kumate, chłoną wszystko jak gąbka i później w nocy "przetrawiają".
Wydaje się, że maluchy lubią już zabawki a potem to się mści w nocy. To samo telewizor nawet w tle i nadmiar osób, zdarzeń.

Odnośnik do komentarza
Gość Dominika85

Żoo,
Tylko u nas nic się nie zmieniło w rytmie dnia tzn tv w tle nie leci, gości raczej nie mamy, do galerii nie jeździmy. Generalnie cisza i spokój w domu :) No fakt są zabawki, ale grzechotki czy plansze czarno-białe. Grająco - świecących jeszcze nie uzywamy :))

Odnośnik do komentarza

żoo
Peonia
Ale Ty piszesz o chorobie lokomocyjnej a ja o dzieciach bez problemu. Po tym pierwszym roku kiedy dziecko jeździ w nosidle już można coś wywnioskować.

z Twojego wpisu nijak nie wynikało, że piszesz o dzieciach bez problemów.
Poza tym problem, różnorakiej natury może sie objawić znienacka. Najgorzej, jak sie objawi w długiej podróży.
nie przewidywałam, że w sobotę bede musiała jechać z jedną ręka na kierownicy, a drugą z tyłu trzymając młodego za łapkę, inaczej głowa by mi pękła od jego ryku... Akurat na szczęście siedział przodem na środku tylnej kanapy.
U nas jeszcze dochodzi inny "problem". Z młodym w foteliku musi sie zmieścić jeszcze dwoje innych dzieci. Niestety mamy mniejszy wybór :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny.
Dzieci zawiezlismy do rodziców moich. Odpoczywam w tej chwili. Anusia spi a ja robie naprawde absolutne minimum. Musze poprostu odpoczac psychicznie i fizycznie.
Od kilku dni Anusia mi wymiotuje, ulewa ale np dopiero 2 godz po jedzeniu. Kurde nie wiem czy to tylko ulewanie czy cos powazniejszego. No i budzi sie z wielkim płaczem. W nocy zanim dostanie cycka to zdąży sie tak rozryczeć ze musze ją najpierw uspokoić. Może wszystko to to znowu skok rozwojowy??.
Żoo
Masz racje co do używanych fotelików, poczytalam i tak szczerze to nawet nie ma możliwości sprawdzic czy fotelik byl bezwypadkowy. A foteliki tyłem do kierunku jazdy można już kupić od 800 zł. Wiec wolę kupić tańszy ale nowy niż droższy używany.
O kinderkraft pilot jeszcze poczytam. Narazie zrobiłam sobie listę najczęściej polecanych fotelików i wuzków. Pokolei będę sprawdzać i czytać o danym moderze i wyjdzie w praniu co kupimy.
Joie litetrax jakos najbardziej mi sie poki co podoba, a to dla mnie również ważne bo jestem wzrokowcem . Dobra koncze póki co bo Niunia płacze

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Ja i moja starsza córka też mamy chorobę lokomocyjną. Mam nadzieję że Anusię to ominie, bo to nic przyjemnego. Poki co planuje kupic fotelik RWF ewentualnie takie który jest obrotowy, niestety te nie mają testów plus.
Dokladnie Niunia już może wtedy nie chceć jeździc w nosidle, dlatego chcę kupic wczesniej. Lepiej mieć wcześniej niż na ostatnią chwilę kupować to co znajdziesz. Tak myślę.
Dominika85
Dzieci różnie śpią. Moja Ania śpi każdego dnia inaczej, wszystko zależy od różnych czynników. A w nocy ostatnio znowu częściej się budzi, może skok rozwojowy. Ja jak Anusie karmie tak ok 22 to po jedzeniu kładę ją do jej łóźeczka i w nin śpi mniej więcej do 1, 2 w nocy, czasami dłużej. A potem już jej nie odkładam do łóżeczka bo budzi się co godz, pomlaska cycusia i dalej śpi.
Żoo
Zgadzam się z tymi bodzcami. Niunia lepiej śpi i dłużej jak jestem z nią sama w domu niż jak są wszyscy. Jak są goście to długo dochodzi do siebie. W niedziele zawoziliśmy dzieci do rodziców i oczywiscie bylismy na kawie, przyjechały teź moje siostry z dziecmi. Czyli de fakto z Ania 7 dzieci, po przyjeździe Niunia nie umiała zasnąć w domu. Jękała, kopała nóżkami, śmiała się i zaczepiała nas. My wracając do domu odpoczywamy,a dziecko to przeżywa jeszcze jakiś czas.
Peoniu
Ja też mam z tyłu 2 dzieci dodatkowo i to starszych, 13 latka i 10 latkę, i zdajębsobie sprawę z tego że fotelik RWF zajmuje wiecej miejsca,ale zanin go kupie to mam zamiar przymieżyć do auta. Bo może się okazać że nie będę mogła miec takiego fotelika.
Można mieć fotelik z dzieckiem na środku w aucie?? Bo wydaje mi się że fotelik powinien być za fotelem kierowcy lub pasażera?? Ale mogę być w błedzie.
Moja siostra ma 2 foteliki z tyłu dla 4 i 6 latków, i ma przodem do kierunku jazdy bo żadbe z nich nie chciało jeździć tyłem. Poza tym siostra często jeździ sama autem i bała się że nie będzie widziała jak coś się będzie działo z dziecmi. No ja póki co jeżdźę tylko z moim( bo nie mak prawajazdy) i jak jedziemy tylko w 3 to siedzę z tyłu, a jak w 5 to dzieci są z tyłu z Anusia.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh5gupub5e.png

Odnośnik do komentarza

Tyśka
To środkowe miejsce na fotelik jest najbezpieczniejsze. Tylko że nie zawsze tam można tam zamontować fotelik. Ja mam fotelik na isofixa tylko na bocznych miejscach. Można kupić fotelik montowany na pasy ale w niektórych modelach samochodów te środkowe pasy są krótsze i też się nie da zamontować.

Fotelik koniecznie trzeba przymierzyć w sklepie. Można też sprawdzić na stronie producenta fotelika do jakich modeli pasuje ale i tak lepiej zmierzyć.

Ten kinderkraft pilot chyba nie ma funkcji rozłożenia na płasko. To taki wózek typowo samolotowy. Napisałam jako ciekawostkę :)
Wózek joie jest fajny. I na głęboką budkę. Ja akurat w moim wózku często z niej korzystam. Słońce wtedy nie straszne a i w deszczu nie trzeba zakładać folii.

Odnośnik do komentarza

Tyśka
Środkowe miejsce jest bezpieczne, w razie uderzenia bocznego maluch jest lepiej chroniony. Po sensacjach z córką i z uwagi na marudny charakter najmłodszego nie ryzykowałam kupna takiego tyłem, obrotowy się nie mieścił. My kupiliśmy fotelik montowany na pasy, wtedy jeszcze starszaki jeździły w fotelikach, miały iso fix, ale i tak trzy się wtedy przestały mieścić więc wszystkie były zamontowane na pasy. Teraz już jeżdżą bez, mają 11 i 13 lat.
Taki wybór zależy od wielu czynników, to bywa niełatwe zadanie.

W wózku dla mnie jest ważnych kilka czynników. Łatwość składania, rozkładany tył do spania, spory koszyk i duża budka, ja sobie chwalę wyciąganą"roletkę" przeciwsłoneczną, to bardzo wygodne. Nie lubię dwóch rączek, dla mnie musi być pełna rączka, też wolę wózki z pałąkiem, żeby maluch mógł się oprzeć. Nie zależy mi na super lekkim bo rzadko muszę go dźwigać. Kółka muszą być w miarę uniwersalne, nie tylko na gładkie powierzchnie.
No tu każdy będzie miał inne potrzeby.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...