Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny!!!
Witam również nowe mamy :)
Wczoraj miałam wizytę wszystko jest super ok :D
Bicie serca maluszka miód dla moich uszu :)
Ale od 3 tyg kichanie i bóle głowy nie daja mi spokoju w razie jak zacznie mnie tylko boleć mam zarzyć 2 tabletki apapu os razu tak kazał mi lekarz Ale mam też bardzo niskie ciśnienie 50/90 i mam dużo pić co naj mniej 2,5 l płynów
Dzisiaj chyba 3 raz od 4 miesiecy wypiłam normalną kawę z mlekiem i głowa przestała mnie ćmić :) bo tak odłożyłam wszystkie używki łacznie z kawą i herbatą zwykłą, tak to piję mięte melise itp
Chodz to śmieszne ale od 3 dni mam poranne mdłości i jeszcze ślinotok który to pogarsza a popołudniami zgaga znów męczy :)
I piersi rosną mi na potegę teraz mam już miseczkę E a przed ciążą miałam B aż odczuwam jakie są ciężkie :P
Ale przypływ energi niesamowity mogę góry przenosić :D
A jak tam u was???

Ja w poprzednich ciążach stosowałam MAGNE B6 3x dziennie :)

Co do opryszczki myśle że naj lepiej zapytać się lekarza gina lub rodzinnego a jak nie da rady to może farmaceuty oni powinie wiedzieć co jest ok w ciąży :)
Uff ale się rozpisałam :P
Miłego dzionka dziewczyny!!!

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09koiqdad11.png

Oliwia 09.05.2005
Oliwier 13.11.2007

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Mamatrojki a to nie jest tak, że głowa Cię boli od niskiego ciśnienia ? Mi przy niskim pojawia się ból głowy. Może zamiast apapu pij sobie kawkę w rozsądnych ilościach na pewno nie szkodzi :)
Ja przed ciążą miałam E/F na razie 4 cm więcej mam nadzieję, że jakoś rozsądnie będzie to przybywać, bo przy moim wzroście krasnoludka to mnie piersi całkowicie przytłoczą ;)

Mnie dalej przeziębienie trzyma dzisiaj postanowiłam nieco się powylegiwać pod kocem, co prawda z laptopem na kolanach, bo ciągle coś do zrobienia, ale dobre i to ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

WIRGI : Też tak myślę że kawka lepsza :) niż apap a. Biustem o tyle mam problem że wąska jestem pod biustem i cieżko znaleść rozmiar E/F 75 w chwili obecnej :) co miesiąc 1 rozmiar w górę i jak nie przestanie tak puchnąć to co to bedzie za 5 miesięcy :P

MAM PYTANIE jeszcze a stosujecie jakieś witaminy oprucz magnezu?
Ja do 14 tyg. Stosowałam PREGNA PLUS teraz pd tyg. Biorę LADEEVIT

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09koiqdad11.png

Oliwia 09.05.2005
Oliwier 13.11.2007

Odnośnik do komentarza

Mamatrojki, niezły wynik w przyroscie biustu ;-) tez obawialabym się co będzie za kilka miesięcy...
Ja nie biorę żadnych witamin, choć na początku też lykalam pregna plus. Teraz profilaktycznie pije każdego ranka świeżo wyciskany sok owocowo-warzywny, najczęściej tez z burakiem, bo w poprzedniej Ciąży anemia mi się przyplątała, a teraz wolę jej uniknąć :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpddkvnmbq.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tuwys90.png

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry,
Ja zdecydowanie pijam kawę, bez chybabym umarła.
W poprzedniej ciąży najniższe ciśnienie to 79/49. Aż sobie zdjęcie zrobiłam.
A kawę zagryzam magnezem i jest super.

Dziś odebrałam wynik testu pappa i jest świetny :))))

Biust teraz jeszcze mam ok bo dochodzę do siebie po karmieniu piersią (skończyłam w lutym) ale pamiętam, że to była masakra. Też mam duży biust z natury 65E i bardzo mi ciążył. Myślę że jeszcze zacznie bo rośnie i rośnie. Na razie wrócił do jędrności sprzed karmienia. Ale zaraz przekroczy normę :)

Odnośnik do komentarza

Mamatrójki patrzę na Twoje zdjęcie i muszę przyznać, że aż się zmartwiłam, czy ze mną wszystko w porządku? Bo w porównaniu z Twoim, mój brzuszek jest raczej tyci, a właśnie kończę 4 miesiąc. Ciężko mi powiedzieć ile przytyłam od początku ciąży, bo nigdy nie czułam potrzeby regularnego kontrolowania swojej wagi, ale brzuch mam nieporównywalnie mniejszy. Niby wiem, że to są kwestie mocno indywidualne, ale mimo to, jakoś tak zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno ja wyglądam w porządku.
Co do piersi, to nigdy nie miałam ich szczególnie okazałych- rozmiar B był dla mnie normalką, teraz również podskoczyły one trochę w górę jeśli chodzi o wielkość, ale najgorsze jest to, że mnie pobolewają. Wprawdzie to już nie jest taki ból, jak jakiś miesiąc temu, ale i tak są niezwykle drażliwe i muszę na nie uważać. Takie ot, codzienne "przyjemności" kobiet w ciąży ;)

Odnośnik do komentarza

Tak, to moja pierwsza ciąża. Często czytając Wasze wypowiedzi pojawiają mi się w głowie przeróżne wątpliwości i pytania. Dzięki Bogu mam koleżankę, która jest położną, więc w takich chwilach chwytam telefon i dzwonię do niej z tymi moimi dziwnymi pytaniami :D Dziś też rozwiała moje wątpliwości uspokajając mnie i zapewniając, że mój brzuch ma prawo być takich rozmiarów i że wszystko z nami ok :D
Zastanawiam się, czy mi czasem nie odbija, ale z drugiej strony tłumaczę to sobie tak, że to moja pierwsza ciąża, pierwsze dziecko i mam prawo być zielona w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza

Mamotrojki88
Ładny brzuch;) bo nie napiszę brzuszek;)

U mnie ciąża niby druga ale przedewszystkim weszła w uda.
Brzuch mam, większy niż poprzednio ale jeszcze spokojnie go ukrywam.
Gdyby nie 4 kg extra to spokojnie bym chodziła w swoich ubraniach.
A tak, to uda się nie mieszczą.
W pracy jeszcze nie ma dziwnych spojrzeń więc chyba nikt się nie domyśla. Pewnie pogoda mi ułatwia ;)

Ana90
To jak masz możliwość konsultacji z fachowcem to jak piszemy bzdury to nas koryguj. My tu piszemy z doświadczenia a teorie mogą być inne ;)

Odnośnik do komentarza

Ana jak zobaczyłam brzuch Mamtrojki to też się zmartwiłam ;) Ja nawet połowy z tego nie mam, przytyłam dopiero pół kg. Wczoraj wróciły mi nocne wymioty mam nadzieję, że to jednorazowe i jak dzisiaj otworzyłam lodówkę to mnie trochę drażniły zapachy a myślałam, że ten etap mam już za sobą ;)

Atram, jakie konkretnie modele biustonoszy kupiłaś, ja muszę coś kupić, bo dwa miękkie mi jeszcze służą, ale to pewnie już niedługo.

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Ana90
Ja w pierwszej ciąży miałam grupę wsparcia w postaci 2 koleżanek, obie mają po trójkę dzieci.
Jedna mnie pocieszała a druga ochrzaniała. I w zależności od tego czego potrzebowałam to do tej dzwoniłam :)
Ale tak jak Ci wcześniej pisałam. Wcale się nie czuję mądrzejsza i nadal mam mnóstwo wątpliwości. A już najbardziej jeśli chodzi o poród.

Odnośnik do komentarza

Kurczę, jak pisze na telefonie, tu ucina mi jakieś 60% wiadomości :/
No więc myślę, że Wasze doświadczenie jest bezcenne i nie do zastąpienia. Ja racji tego, że jestem w ciąży pierwszy raz stresuję się głównie z powodu niewiedzy właśnie. A dodatkowo stwierdzam, że praca w służbie zdrowia zdecydowanie nie ułatwia mi zadania. Wiecie, nagadam się z lekarzami, nasłucham, naoglądam różnych przypadków i siup! Wyobraźnia wskakuje na najwyższe obroty i myślę, wymyślam, zamartwiam się. Na szczęście dużo dowiaduję się z tego forum, a gdy wyobraźnia nadal szaleje, wykonuję telefon do przyjaciela :D Czyli położnej właśnie. Wtedy Edyta wysłucha mnie, opierniczy za wymyślanie głupot, wyłoży sprawę jasno i klarownie i w końcu śpię spokojnie. Aż do następnego razu ;)
Oczywiście jeśli tylko będę miała jakieś ciekawostki, którymi warto będzie się podzielić, przekaże Wam je :)

Miłego weekendu majowego drogie Panie. Oby deszcz ustał i niech w końcu przyjdzie wiosna :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...