Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zdroji rodziłam tam 2 razy ale jeszcze wtedy nie było takiego babyboom jak teraz wiec kiedy z synem wpadłam rano to wszystkie 4 sale były wolne 2 dni przed terminem się urodził :) z córa byłam wcześniej przyjeta tz. W razie W jak by trzebyło poród wywoływać obeszło się bez tego 2 dni po terminie przyszła na świat :) a teraz to jakaś tragedia z tymi szpitalami u nas :/

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09koiqdad11.png

Oliwia 09.05.2005
Oliwier 13.11.2007

Odnośnik do komentarza

Mamatrójki, super ten wózek! Widziałam nieco podobne, tylko innej firmy, ale tu widzę jest tyle opcji kolorystycznych do wyboru, że szok! Taki biało-czarny- cudeńko:) Muszę poczytać, czym różni się ten, który ja widziałam, od tego Twojego (Zapewne głównie producentem) i wezmę go pod uwagę ;)
Co do szpitali, to niby każdy rząd stawia na politykę "pro rodzinną" a tak naprawdę nikt nie pomyśli, żeby porządnie zająć się sprawą szpitali i tym, jak wyglądają w nich porody. Kogo by nie zapytał, o jakim szpitalu nie czytał, to złe opinie przeważają nad tymi pozytywnymi. Ja rozumiem, że nie każdemu się dogodzi, ale to co się wyprawia na tych naszych porodówkach, to jest żenada. Gdyby zacząć zmiany od wdrożenia pewnych standardów- ale nie na piśmie, lecz realnie, na pewno poniekąd wpłynęłoby to na dzietność w naszym Kraju. Nie twierdzę, że byłby to przełom, ale na pewno miałoby to wpływ na ilość urodzeń w Polsce. A tak, to każda w naszej sytuacji siedzi w nosem w Internecie, wypytuje koleżanki i znajome i musi zbierać opinie na temat tego, do jakiego szpitala nie podchodzić na mniej niż kilometr, a w którym jest znośnie. Masakra :/

Merenka i co tam u siebie wypatrzyłaś? Chłopak, czy dziewczynka ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Jeżeli chodzi o szpital to chyba nie ma idealnego. Jak zaczęłam czytać o krakowskich to właściwie o każdym są tak różne opinie, że chyba trzeba się kierować intuicją ;)

O wózku jeszcze nie myślałam, ale wiele znajomych jest zadowolonych z tego, więc pewnie wezmę pod uwagę.
http://www.wozki-mutsy.pl/pl/p/IGO-3w1-fotelik-Maxi-Cosi-Citi/226

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Ana90
Z porodowkami się nie trafi. Już pomijam ewidentne olewactwo bo to nie powinno mieć nigdzie miejsca.
Ale poród to składowa tylu czynników a do tego jest to jednak trudny moment, że łatwo o niezgranie się rodzącej z personelem.
Wśród moich najbliższych znajomych jest pewnie z 30 dzieci i tyle historii porodowych słyszałam. I są bardzo różne. Np. W szpitalu o którym kilka znajomych wypowiadało się entuzjastycznie ktoś inny stwierdził, że został olany.
Całe szczęście warszawskie porodówki mimo wszystko wszystkie mają rozsądny poziom a reszta zależy od dyspozycji dnia, zgrania z personelem, przebiegu porodu itd...
Ja osobiście jestem zrażona do szpitala na madalińskiego gdzie trafiłam z poronieniem i to co przeszłam na izbie nie było przyjemne. Tak samo jak wizyta u ordynatora (Chazan), gdzie pod gabinetem nam kazali stać w kolejce. Wszystkie bez majtek. Było to upokarzające. Potem lekarze na oddziale już byli ok.
Ale mam koleżanki, które tam rodziły i były zadowolone.

U mnie na zdjęciu z usg wszystko zasłonięte nogą ;(

Odnośnik do komentarza

Jeszcze co do wózka.
Weźcie pod uwagę, że nasze dzieci dość długo będą jeździć w gondoli.
Ja swojego przelożyłam do spacerówki w maju z uwagi na pogodę.
Urodził się w grudniu a w kwietniu w gondolę ledwo się mieścił.
Więc warto wziąć pod uwagę długość gondoli bo w naszym wypadku długo musi posłużyć.

Odnośnik do komentarza

A i bardzo ważna jest waga wózka zwłaszcza podstawy.
Ostatnio byłam na bociankowym i przyszła mama chwaliła się wózkiem i wszystkie doświadczone mamy pierwsze co to sprawdziły wagę podstawy pod kątem wkładania do samochodu.
To naprawdę ma znaczenie bo kręgosłup odpada.
Aż się śmiałyśmy bo to była pierwsza rzecz, o której pomyślałyśmy wszystkie bez wyjątku.

Odnośnik do komentarza

Żoo ja to się jeszcze nie zdecydowałam na żaden wózek, sporo osób ma ten, który wrzuciłam i nie słyszałam złej opinii (dzieci rodziły się o różnych porach roku), dlatego gdzieś tam mi utkwił w głowie. Jedyne, czym się będę sugerować przy zakupie to komfort dziecka i mój wygląd będzie zdecydowanie mniej ważny ;)
Jaki masz wózek ?

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Marenka
Nie nosiłaś w ogóle? Nawet do lekarza czy do sklepu nie wkladałaś wózka do samochodu?
Szczęściara ;)

Ja mam stary model emaljunga. Fajny bo duża gondola, super koła wszędzie wjeżdżają, głęboki śnieg nie był dla nich przeszkodą ale niestety dość ciężki i ta waga trochę mi dała w kość. Zwłaszcza przy pakowaniu do samochodu.

Nie chcę komentować konkretnych modeli. Chciałam napisać ogólne uwagi bo może któraś z nich skorzysta.
Ale mutsy wygląda na dość długi. I ma fajne duże koła.

Odnośnik do komentarza

Jeju Zoo z mojego pkt. widzenia, to dobrze ze napisalas swoje uwagi, bo o ile o wadze wozka pomyślałam, o tyle wielkości gondoli w ogóle nie bralam pod uwage. Także, ja naprawdę dziękuje Ci są te wskazówki :)

Merenka cóż, ja tez nie jestem w stanie odgadnąć co ten Twój bobas skrywa;) Ja patrzylam na swoje USG i wydaje mi się ze chłopak, ale to pewnie dlatego, ze lekarz podejrzewał chłopaka i na pewno się tym sugeruje. USG bede pewnie robiła za jakieś 2-3 tygodnie dopiero, wiec póki co tez pewności nie mam. Mam za to nadzieje, ze podczas badania bobas pokaże się w pełnej krasie:)

Odnośnik do komentarza

Ja przy córce kupiłam navingtona corvette i byłam zadowolona do czasu kiedy jeździła w gondoli za to spacerówka była słaba, choć swoje tez wyjeździła. Kolor jest uniwersalny wiec na czas gondoli napewno go sobie zostawię. Ewentualnie nad spacerówka pomyśle jakaś lepsza ;)
Co do szpitala to myśle ze będę rodzic tam gdzie za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza

Co do kręgosłupa to tez mi dokucza, chodzę czasami jak kaczka, mam problemy żeby usiąść, czy położyć się w wygodnej pozycji, :/ i tez mnie to przeraza ze jestem już tak ułomna a to nawet nie połowa... :/ co do poduszki to ja miałam ta przez was polecana i jak dla mnie spisała się na medal. Używałam od ciąży do czasu kiedy skończyłam karmić a potem służyła jako odbojnik jak córka spała z nami przy ścianie ;) już jakiś czas myśle żeby wysłać m na strych, uprać i zacząć używać

Odnośnik do komentarza

Jak już nadrobiłam muszę podzielić się informacja z ostatniej wizyty. Mojej córeczce między 13 a 17 tyg urosło coś między nogami ;D jeszcze jak o tym myśle to mi słabo. Z jednej strony się cieszę ale głównie boje czy podołam, bo to jednak zupełnie nowa przygoda. Mały aż się złapał za głowę jaki numer mamusi wykręcił

monthly_2017_05/skarby-pazdziernikowe-2017_57194.jpg

Odnośnik do komentarza

Atram
Znam to uczucie. Ja też poprzednio nastawiłam się na córkę bo niby przedowulacyjne itd....
Jak się dowiedziałam, że syn to aż mnie ścięło. Kilka dni dochodziłam do siebie.
Teraz niby się nie nastawiam ale widzę, że zaczynam myśleć jak o drugim synu.
Zobaczymy.

Zerkam na te gondole i takie 75 cm wydają się krótkie. Zwłaszcza na duże dziecko. Mój rozmiar 74 nosił po 3 miesiącach. A gdzie jeszcze śpiwór.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...