Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,
Ja się wczoraj dowiedziałam, że krew na test pappa jest nie do oceny i muszę powtórzyć test.
Tyle dobrego że będę miała powtórzone usg to sobie popatrzę na łobuza :)
Wynik testu mniej mnie interesuje bo zraziłam się do niego w poprzedniej ciąży więc cieszę się, że usg jest dobre a resztą się nie przejmuję.

Poprzednio nastawiłam się na dziewczynkę i jak odebrałam wynik amniopunkcji i był kariotyp męski to najpierw sprawdziłam czy to na pewno mój wynik :))))
Kilka dni dochodziłam do siebie.
Teraz mi wszystko jedno. Bo jak będzie drugi chłopak to jest większa szansa na bliską więź między nimi.
A jak będzie dziewczynka to będzie taki prezent dla mnie.
Chociaż teraz wydaje mi się, że będzie drugi chłopak ale mi już się raz wydawało ;)))))))

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Jestem tu nowa i bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć forum, na którym bieżąco wymieniacie się swoimi doświadczeniami :)
Mam 27 lat i spodziewam się swojego pierwszego maluszka. Obecnie jestem w 14 tygodniu i najprawdopodobniej na początku października powitam na świecie synka :)
Niestety u naszego dziecka zdiagnozowano wytrzewienie i obecnie zbieramy siły na to, co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Całe szczęście, że poza tą diagnozą maluszek jest zdrowy i nic więcej mu nie dolega. Staram się być dobrej myśli i wierzę, że wszystko dobrze się skończy.
Mam nadzieję, że dzięki całej tej stronie i tego forum sporo się dowiem, a i być może sama będę mogła przekazać jakieś istotne informacje ;)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci Wirgi, że dużo rozmawiałam z lekarzami (pracuję w przychodni) i czytałam o testach pappa.
Jedna z pań ginekolog, z którą rozmawiałam powiedziała, że ona nieszczególnie wierzy w te testy. Bardziej wiarygodny jest dla niej wynik badania USG przeprowadzony przez doświadczonego lekarza, na dobrym sprzęcie
Gdy mój ginekolog powiedział mi o nich stwierdziłam, że nie będę ich wykonywała. Tydzień temu spędziłam kilka dni w Centrum Zdrowia Matki Polki, żeby potwierdzić diagnozę dot. wytrzewienia. Przy tej okazji wykonano mi testy pappa, których wyniki odbiorę jutro. Nie myślę jednak o nich za bardzo, ponieważ 2 ginekologów, plus 1 genetyk wykonywało mi USG i cała 3 była zadowolona z wyniku.
W CZMP poznałam dziewczynę, której pappa "powiedziała" że dziecko będzie mało zespół Downa. Dowiedzieli się o tym na początku grudnia ub. roku i cały miesiąc miała wraz z mężem wyjęty z życia. W międzyczasie trafili na konsultację do dr Derewicza z Łodzi, który po 40 minutowym USG stwierdził, że o żadnych chorobach nie może być mowy. Dodatkowo wykonali oni jakieś rozszerzone horrendalnie drogie badania genetyczne, które wykazały, że maluch jest zdrowy.
Po tym wszystkim uważam, że te testy pappa, to nie wyrocznia. Owszem, można je wykonać- ostatecznie nie wiążą się z żadnym ryzykiem, ale nie jestem przekonana, czy dają one 100% pewności.

Odnośnik do komentarza

Ann lekarz od początku powiedział, że to moja decyzja, on ma doświadczenie, rzetelnie przeprowadza usg, więc jest w stanie wychwycić ewentualną chorobę. Ja jestem poniżej 35 roku życia w rodzinie nie ma żadnych chorób. Na początku byłam przekonana, że zrobię, bo „nie zaszkodzi”, później trochę poczytałam i zaczęłam się obawiać, że w teście błędnie wyjdzie coś nie taki i będziemy niepotrzebnie przeżywać stres, dlatego, po usg doszłam do wniosku, że nie chcę wykonywać testu.

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Witaj Ana90, trudny czas przed Tobą ale wierzę, że wszystko skończy się dobrze.

Fajnie piszecie o teście pappa. Tak jak już pisałam wcześniej zły wynik tego testu powoduje mnóstwo niepotrzebnego stresu.
Sam test warto zrobić bo prawidłowy wynik na pewno uspokoi. Natomiast lekarz jeszcze przed zrobieniem testu powinien uprzedzić, że zły wynik nie jest równoznaczny z chorobą. Jest tylko wskaźnikiem do dalszej diagnostyki.
Jak się odbiera kiepski wynik to stres jest tak duży, że wyłącza się racjonalne myślenie. Przynajmniej mi się wyłączyło. Później czekanie na amniopunkcję i na wynik. Nikomu niepotrzebne jest takie nakręcanie się.
W tej ciąży zastanawiałam się czy go robić. Z uwagi na wiek umowiłam się na amniopunkcję. Jednak test pappa zrobiłam bo stwierdziłam, że jak pappa wyjdzie dobrze to zrezygnuję z amnio.
Inna sprawa, że póki co test muszę powtórzyć i nie wiem czy dostanę wynik przed terminem amnio.

O wszystkich wadach lepiej wiedzieć wcześniej bo część chorób można leczyć już prenatalnie. Do tego dochodzi kwestia wyboru szpitala o odpowiedniej referencyjności i sposobu porodu.

Odnośnik do komentarza

Witam Drogie Mamy! Jestem nowa na forum październikowym - 25.10.2017 oczekujemy naszego drugiego Maluszka. Mamy córcie z 31.10.2011 r. Mam 32 lata, obecnie jestem na L4 ze względu na trudny początek (plamienia w 7/8 tygodniu) jeszcze do niedzieli jest na luteinie. Początek ciąży był dla mnie prawdę mówiąc bardzo ciężki - całodniowe mdlosci i wymioty a potem przymusowe leczenie przez 2 tygodnie. Ale czego się nie robi i nie znosi dla Maluszka :) Teraz pomału czuję się lepiej. Chociaż dla odmiany męczy mnie zgaga po każdym posiłku ;)
Po świętach robię badania prenatalne - usg plus najprawdopodobniej pappa. Mówi ginekolog kieruje mnie że względu na wiek. Czytam o tych badaniach i sama już nie wiem czy niepotrzebnie nie dokładamy sobie stresu. No ale jesteśmy już zapisani. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, że przyjmie cię mnie do swojego grona :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Widzę, że nasze grono znowu się powiększyło :)
Trinca zobacz jak to różnie lekarze podchodzą jesteśmy w tym samym wieku a mi nikt nie sugerował, że z tego względu powinnam zrobić test pappa ;)

Ana miałam wczoraj na myśli zapytać a dzisiaj widzę, że nie napisałam. U Waszego maluszka będzie wdrażane już jakieś leczenie, czy to dopiero po porodzie ? Jak chcesz, żeby dopisać Cię do listy z terminami to napisz datę porodu.

Powiem Wam, że po wczorajszym usg mam tyle pozytywnej energii aż mnie roznosi, uśmiech nie schodzi mi z buźki ;))) Chyba wreszcie zaczynam wierzyć, że tym razem się uda :))) A brzuszkiem się pochwalę jak coś więcej urośnie ;)))

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o mojego malucha, to przy tego typu wadach nie przeprowadza się prenatalnych operacji. Planowo poród ma odbyć się 6 października, jeśli lekarz nie będzie widział potrzeby, by zakończyć ciąże wcześniej, to normalnie o czasie przeprowadzone będzie cesarskie cięcie, a zaraz po pojawieniu się dziecka na świecie powędruje ono na operację, podczas której jelitka będą umieszczone na swoim miejscu.
Z artykułów medycznych, które udało mi się znaleźć wynika, że jeśli wszystko odbywa się bez dodatkowych komplikacji, to po około miesiącu maluch jest wypisywany do domu, gdzie będzie rozwijał się, jak każde inne dziecko. Wiadomo, na pewno będziemy częstymi gośćmi w CZMP, ponieważ będziemy musieli kontrolować jego zdrowie, ale mimo to jesteśmy przekonani, że wszystko dobrze pójdzie i nawet się nie obejrzymy, a będziemy wszyscy razem w domu ucząc się nawzajem siebie i ciesząc swoją obecnością :)

Odnośnik do komentarza

Piękne brzuszki :)
Ja obecnie brzuszek mam taki jaki w pierwszej ciąży miałam w 5 miesiącu ;)
U mnie porządki wielkanocne trwają od tygodnia - codziennie gruntowne sprzątanie jednego pomieszczenia ;) Wolno to idzie bo jak na złość Mąż cały tydzień w delegacji - upiekło mu się;)

Gdzie spędzacie święta? My u rodziców i teściów, więc odpada mi wielkie gotowanie ;)

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja :)

Skarby Październikowe 2017

Merenka 28.09.2017
Agullka00 28.09, 02.10.2017
Wigga 01.10.2017
0202oliwcia 01.10.2017
Asia23w 04.10, 09.10.2017
Krysia1989 06.10.2017
Ana90 06.10.2017
Mery92 11.10.2017
Moniczka_W 10.10, 13.10.2017
Doti89 15.10.2017
Atram89 15.10.2017
MamaJG 16.10.2017
Bzaa 17.10.2017
Mamatrojki88 20.10.2017
Atena1987 21.10.2017
Wirgi 22.10.2017
Asia1122 23.10.2017
Żoo 24.10.2017
Trinca 25.10.2017
Kasia3 25.10, 30.10.2017
Anielica 30.10.2017

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...