Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor..
Moich porannych planow nic nie robienia nic nie wyszlo ..
Pojechalysmy na kontrole do lekarza, Mloda ma siedziec w domu, przedszkole odpada. Dalej inhalacje i syrop prospan.. pozniej na miasto na zakupy, do apteki.. ech.. wymyslilam, ze zrobie krokietow, takim sposobem wystalam sie przy kuchni jak glupek :/ wstawilam i powiesilam 3 prania. Umylam podlogi. Bylam z cora na spacerku. Nogi mi wchodza do du¤y. Mialam isc spac o normalnej godzinie, ale dopiero ogarnelam po kolacji, corka poszla spac o 22 :/ ide zaraz sie myc i sie klade..

Co do odwiedzin to 100 % jestem pewna, ze po powrocie do domu bede miala przed weekend gosci. Siostra meza pewnie nas odwiedzi.. tak bylo jak wrocilam z cora, wyszlam w sobote w poludnie.. a wieczorem byla z cala rodzina.. po porodzie na drugi dzien akurat bylo Boze Cialo i wizytacja byla w pelni, moi rodzice, tesciowie i siostra meza .. srednia sytuacja, ale jakos nie umialam ich wygonic.. :/ teraz bede rodzic hmm z 50 km od domu wiec jest szansa, ze nie przyjada.. no i z Mloda ktos musi zostac w domu..

Czy cos Wam strzyka, strzela w plecach ??
Moj maz stwierdzil dzis, ze za duzo robie.. rozsmieszyl mnie nie mozliwie.. no padlam :/ masakra.. pytam sie go, kto ma zrobic, bo przeciez on nie sprzatnie w domu.. a jak wraca to chce miec obiad i to najlepiej drugie danie a nie zupe.. :/
Dzis i tak mnie zaskoczyl, bo zabral corcie ze soba jak jechal z psem i pozniej byl z nia zrywac kwiatuszki.. wiec mialam chwile dla siebie..
No ale oczywiscie gosci na weekend nie odmowil.. wiec bede miala w piatek szykowanie i pieczenie, a w sobote my plus dwie rodzinki z dzieciakami.. chyba, ze jeszcze szwagierka ze swoja dwojka..
Jeszcze Wam napisze, bo moze pamietacie jak w kwietniu pisalam, ze sasiadka urodzila syna i zmarl na drugi dzien w drodze do specjalistycznego szpitala.. spotkalam dzis kolezanke,.ktora sie zna z ta dziewczyna, ponoc mial chore serce, jakas dziurke, cos z przepona i jeszcze cos. . . A byla na 2 badaniach prenatalnych i ciaze prowadzila prywatnie.. nikt jej nie powiedzial, ze jest jakas wada.. jak mi opowiadala znajoma to mialam ciarki :( sprawa jest w prokuraturze.

Koniec marudzenia.. ide pod prysznic..

Ps. Czy Wasze maluchy po kąpieli tez takie aktywne?

Odnośnik do komentarza

Hej, ja dzis w takim smutnym nastroju bo najpierw pojechalam z mezem z zalatwieniem i zachaczylam noga o kostke brukowa finezyjnie upadajac na kolana i rece obdzierajac sobie cale nogi lacznie z palcami u stop i wykrecajac sobie srodek stopy. Na szczescie nic sie nie stalo ale taka brudna obolala dylac przez pol miasta do auta ehh.
A potem po powrocie i jakims w miare ogarnieciu poszlam kulejac na pogrzeb takiej najblizszej nam sasiadki, zmarla nagle na zawal serca ;( i tak smutno

A co do ruchow ja jak mi mieknie brzuch oraz jak leze to czuje ze sie pisklak wierci, jak brzuch twardnie to mniej czuje.

A co do odwiedzin to ja postanowilam zwlekac z info o potomku o jakis tydzien. A rodziny meza za wyjatkiem tesciow sie nie boje bo najblizsi mieszkaja jakies 200 km od nas a reszta na drugim koncu kraju.


https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jaz59q0yo.png

l22nt5od5q8zadbv.png

http://www.suwaczek.pl/cache/8bb5210224.png

 

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj tez aktywny dzien i tez mi hormony daly do wiwatu, rano sobie poplakalam. Potem poechalismy nad staw do szwagra, tam zero cienia ale na szczescie ma duza terenowe to schronilam sie w jej cieniu. Bylo super dopoki moj maz nie wypil za duzo i oczywiscie juz mu sie zalaczylo zeby nocowac, a jutro na 9 mam usg :/ wiec teraz zamiast spac to czekam az mi glowa troche podeschnie, zeby nie miec szopy rano, bo oczywiscie przed chwila weocilismy. No i gadal ze przeciez rodzina sie zjechala to moze sobie pozwolic. Tylko rodzina ma sie zjechac tez jak bede miala termin i ciekawe czy wtedy trz bedzie sobie pozwalal, a ja sie bede zastanawiac czy bedzie ktokolwiek kto mnie do szpitala odwiezie...

A potem juz synek tez zaczal jeczec, a jak on humoru nie ma to tylko do mnie przyklejony, na kolana sie pchal. Oj juz chcialabym miec kilka dni spokoju ale to dopiero jak moj w trase wyjedzie. Dom dalej nie ogarniety, nawet nie mam kiedy odkurzyc :/

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Witam się z rana ale jeszcze nie dospana Jagoda mnie obudziła żeby jej baje włączyć na szczęście jeszcze leżymy w łóżku to może jeszcze młoda zaśnie za to mnie po nocy kręgosłup boli i brzuch pobolewa, trochę się dziwię bo w nocy nie chodzę siusiu wcześniej się zdarzało ale teraz cała noc przespie i nie pójdę.
Dzisiaj usg hurra byle do 15 już się doczekać nie mogę zobaczę co u mojej małej księżniczki :D

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

I ja się witam.
Mam nadzieje,ze jeszcze zasnę, Mały mnie obudził kopem takim, ze mało co zawału nie dostałam.. w Lewego się bawi....
Nataszka, musimy więcej pić ( to strasznie ważne!), przy upalach, tym bardziej. Mam prosbe, jak dziś będziesz na wizycie ,zapytaj lekarza ile w naszym wypadku tego płynu powinno być, bo ja bardzo wielki problem z tym mam...:/
Ledwo mi się w żołądku już jedzenie mieści a tu jeszcze trzeba by wypić ileś tam, bo to wody płodów, no i nasze nerki, które są podstawą filtrowania wszystkich syfow, teraz już z dwóch organizmów..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny PIJEMY WODE!!!
Ogłaszam apel.
Przeczytałam teraz parę artykułów, wystraszyłam się o Synusia. Idę napełnić butelkę, potem lecę do sklepu po różne wody butelkowane, z małą zawartością sodu a duża magnezu i innych .
Małymi porcjami dziś mam plan wypić 2,5 litra. Od jutra po 3.

Odnośnik do komentarza

Axam zapytam przypomnij mi jeszcze przed 15.
Za chwilę zwariuje tak mnie nogi bolą strasznie zwłaszcza uda nie wiem gdzie je włożyć poduszka nic nie pomaga już dawno mnie az tak nie bolały jeszcze w łóżku leżę i się przekręcam z boku na bok szlag mnie trafi...
Jeszcze się tak tłuką maszyny wymieniają słupy na naszej ulicy i ma nie być później prądu ale to mi akurat w niczym nie przeszkadza.

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

Hhej mamuśki
Axam, ja też czuje że powinnam więcej pić, ale ostatnio na wizycie zapytałam p dr czy mała ma odpowiednią ilość wód, bo boje się że za mało pije, ona powiedziała że jest ok i że to nie ma takiego wpływu ma ilość wód, ale na moje samopoczucie. Ja już próbowałam z aplikacjami z przypominajkami o piciu ale nie sprawdziło się u mnie. Wiecie że pierwszym objawem odwodnienia jest uczucie pragnienia? To już jest w iluś procentach odwodniony organizm. Czytałam o takim sposobie że można na butelce rysować sobie linie i wpisywać godziny, czyli taką butelkę z podziałką zrobić żeby wiedzieć że trzeba do tej h wypić tyle i tyle wody, drugi sposób to nalanie do kilku szklanek i wypijanie po kolei, ale! takie wypicie naraz np 500 ml wody też jest trochę bez sensu bo przelatuje ta woda przez nas i nerki nie "przefiltrują" jej, najlepiej pić często małymi łykami, a jeszcze lepiej dodać coś do wody, cytrynę, pomarańczę, mięte, coś, żeby woda dłużej się zatrzymała w organizmie a niżeli przeleciała tylko :) niby to wszystko wiem (studiowalam zdrowie publiczne ;)) ale sama się nie stosuje, pije za mało itd, ale siusiam sporo :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37cwa19pxss0gg.png
https://www.suwaczki.com/tickers/thgfskjo3b9dlzoo.png

Odnośnik do komentarza

Natha i chwalą Ci za to:)
Moja Karola pije 3-4 razy więcej niż ja....nieraz jest tak że z rana przyniesie mi kubek z wodą.Kochana moja córeczka. A wczoraj mi wieczorem na dzisiejsza imprezę pomalowała paznokcie w stopach, bardzo ładnie jej to wyszło i śliczny kolor mi dobrali z Grzesiem. Się śmiał,ze gdyby nie Karolina to on by mi pomalował wałkiem... olejną...co by starczyło do końca lata:)))))
Karolcia poprawia i zalicza teraz przedmiot po przedmiocie, stara się bardzo, wczoraj pochwalił ja pan z angielskiego,wróciła rozanielona,bo groziła jej jedynka ( z resztą nie jedna..)
Do 9.06 ma czas ... bardzo się martwię żeby udało jej się przejść do następnej klasy, nie zależy nam na przepchnieciu, z resztą w tym gimnazjum nie ma na to szans..bo gdyby została na kolejny rok w 2 klasie to jest duże prawdopodobieństwo,ze się załamie a w jej stanie mogłoby się to bardzo złe skończyć, choć może drugi rok pozwoliłby jej uzupełnić gruntownie materiał to specjaliści,którzy z nią pracują cały czas mi powtarzają,ze trzeba teraz uniknąć takiej porażki.
Także trzymam za nią kciuki i jeszcze 10 dni w niepewności.

Na lipcowkach już się dziewczyny rozpakowuja , kurcze muszę te łóżeczko zamawiać i resztę rzeczy, bo jeszcze się zdarzy ( to już byłoby 3 raz...), ze wyląduje w szpitalu już a z wyprawka będę w czarnej... mam gotowe ciuszki i torbę do szpitala,tak w 50%....lacki muszę kupić, takie gumowe pod prysznic i takie do chodzenia.

Odnośnik do komentarza

Ponad to zła jestem na siebie :) dlaczego ja nie potrafie dłużej pospać? :( budzę się i już łapie tableta, fb, forum, inne strony i już nie śpie a potem łaże jak zoombi :)
Nataszka trzymam kciuki za pozytywne usg i wizytę, cobyś się uspokoiła troszkę :)
Marla dobrze że udało się upaść tylko na ręce i nogi a nie na brzuszek, musimy teraz na siebie bardzo uważać bo i środek ciężkości zmieniony i nasza koncentracja też.
Nataszko mamaginekolog nie pisała artykułu na temat swojej straty, więc nie znajdziesz, pisała post na fb i na instagramie, że jej Erneścik zmarł zanim się urodził, ona miała problemy od początku z tą swoją ciążą, ale nikt nie przypuszczał że skoro już 23 tydzień, to jeszcze coś się może wydarzyć :/
Odnośnie obrzęków to mi tylko lekko palce puchną jak jest gorąco i spaceruje, a tak to ani kostki ani nic więcej nie puchnie.
Dziś prawdopodobnie odwiedzą nas znajomi, którzy z niemiec przyjechali, więc trzeba troszke sprzątnąć na dole ;)
Miłego dnia mamuśki <3

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37cwa19pxss0gg.png
https://www.suwaczki.com/tickers/thgfskjo3b9dlzoo.png

Odnośnik do komentarza

Hela90 - pomyliło mi się, masz takie rzeczy pod nosem, super! Choć ja mam ok 130 km nad morze, jestem co roku przynajmniej raz, więc też nie narzekam - a Ustka nas zauroczyła w zeszłym roku, to nasze miejsce z A. :)

dziewczyny, ja wrócę do tego aspiratora, bo mnie ten temat intryguje...pod odkurzacz?? odpalać odkurzacz żeby dziecku gluty wyjąć?? ja mam takie duży, ciężkawy i głośny i jakoś tego nie widzę. Wiem, ja jestem zielona i nie mam pojęcia, widziałam kiedyś jak znajoma miała taki zestaw że sama zasysała, ale podobno to bezpieczne zasysanie bez wpadki :p to jest to samo że można na 2 sposoby czyścić nos czy zupełnie co innego??
ja z piciem nie mam problemów, organizm sam się dopomina o napoje, wody mam trochę dość czasami, soki też pochłaniam w litrach. Heh zabrzmiało jak wyznanie alkoholika :P

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ywn157u1qwnog.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Witam sie i ja z rana.
Pospalysmy do 9. Zaraz zrobie jakies sniadanko i leze.
Musze moja gin poprosic chyba o jakies szczegolowe badania.. albo mi sie woda zbiera. Wazylam sie teraz i 1,5 kg w tydzien. Cos jest nie bardzo. Staram sie duzo pic, ale wiadomo jak jest, raz lepiej a raz gorzej..
Jakos mnie dopadaja dziwne mysli, porod blizej i jakies takie obawy i w ogole. Z cora mialam cisnienie na tym etapie.. boje sie o szyjke i w ogole.. taki strach mnie ogarnia

Odnośnik do komentarza

Mama ja nie wiem z tą waga ale to chyba różnych jest moja koleżanka ta z Ukrainy wczoraj była u lekarza i w ciągu miesiąca przytyla 3 kg dla mnie to szok że tak można na miesiąc bo ja ledwo kg na miesiąc tyje ale to też zależy ile kto je mimo że mi się wydaje teraz że już sporo jem ale bardziej właśnie te arbuzy, pomidory,ogórki ziemniaki ale makarony typu spaghetti czy nawet ze serem odrzuciłam mało co smażonego bo potem kiepsko jest :/

Mam nadzieję że wszystko będzie pozytywnie na tym usg i zapytam w końcu o ten plan porodu i znieczulenie bo już pasuje podpytać wiem że z anestezjologiem wcześniej trzeba się spotkać tak pisze na stronie szpitala,dla małej torba czeka do szpitala ze wszystkim jedynie co to smoczek muszę wyparzyć żeby w szpitalu nie prosić i jeszcze moja torbę spakować wszystko jest kupione,mam dwie koszule bo planuje się przebrać po porodzie w leginsy i koszulkę.
Jeszcze po porodzie muszę sobie pas taki specjalny kupić na brzuch.

Cichadro miała o 9 usg ciekawe co u niej i ile waży jej maleństwo :)

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

Mama,masz cisnieniomierz w domu? Mnie kazała mierzyć 3 razy na dzień, do 140/90 jest ok, powyżej już nie i mam dzwonić jak by było... Obrzeki
( właśnie takie przybieranie na wadze)+ ciśnienie+ białko w moczu
( choć w początkowej fazie zatrucia ciazowego - niekoniecznie) jest niebezpieczne. Ja tak przebieram do pół ku na tydzień a nawet przez ostatnie parę dni waga mi się zatrzymała, no ale ja już przebrałam - uwaga - 16 kg, mam tylko nadzieję,ze w 20 się zmieszczę.
Nie wiem czy to norma ale rozmawiając z różnymi kobietami nr ciaz i po swoim przypadku- ewidentnie - mogę stwierdzić że drugą ciążę nosi się najgorzej.

Jestem bardzo ciekawa ile mój Synuś przybrał na wadze od ostatniej wizyty-08.05 miał 1050 gram, wydaje mi się,ze sporo,bo tak to czuję całym brzuchem jak się kręci:)

Nataszka, po której stronie Cię te uda bolą?

Jak ja Wam zazdroszczę morza.... tak uwielbiam, chyba mój organizm rozpaczliwie potrzebuje jodu ( przez tą tarczyce) i tak mnie ciągnie tam....
Ale niestety z południa to jest kawał drogi:(
Jak byłam dzieckiem to byłam co roku tak od 5 do 12 r.ż bo mój tata jako nauczyciel bywał wychowawca albo kierownikiem kolonii, wiec mnie mógł zabrać, potem się skończyło. Byłam jeszcze raz, kiedy Karolcia szła do 2 klasy, same byłyśmy :)
No i 4,5 roku temu z Grzesiem już - pod namiotem, supeeer było. Chciałabym jechać za rok... bardzo, ale z 3 dzieci to... wyprawa....
Natasza a te noclegi co pisałaś to ogólnodostępne czy tak tylko Wy mieliście? Bo cena super! Pod namiotem z rocznym i Martą...to średnio.

Odnośnik do komentarza

Musze sobie wlasnie od tesciowej przyniesc cisnieniomierz.. badania bede robic w piatek, bo we wtorek mam wizyte, zobaczymy.. ja mam +11.. z corka mialam +30.. :/ mam nadzieje, ze teraz tak nie bedzie.. ostatnio od wizyty do wizyty mialam +0.5kg a teraz taki numer :(

Przepraszam, ze tak marudze od rana :(

Maz sie smial ze mnie, mowie mu, ze mi dzisiaj tak ciezko i kiepskie nastawienie.. odpowiedz mezowatego- przydalby sie red bull, dodalby ci skrzydel..
:]

Odnośnik do komentarza

Synek mi się coś od paru minut zaczyna chyba inaczej układać. Od miesiąca gdzieś miał główkę obok pępka po prawej stronie a teraz w ciągu chwili robi mi jakieś wielkie przemieszczenie. Głowę ma po drugiej stronie, pcha mi się strasznie. Chyba będzie podejmowal próbę ustawiania się główką w dół.... Oby nie jeszcze....tak jak u Was, które rodzą sn jest to bardzo wskazane to u mnie wręcz przeciwnie. Poza tym boję się że znowu może się główką wbić i zaklinowac w kanale ....brrrrr, tak jak to miałam z Martą.
Niech sobie zostanie dupcia na dole a ja go będę w nagrodę głaskać po lepku:)
Kurcze 10.20 a Marta śpi ... idę ja budzić, bo już trochę przesadza...jak nastolatek:)

Odnośnik do komentarza

Axam to jest ogólnodostępne te noclegi ja się zastanawiam czy nie zrobić niespodzianki moim dziewczynkom i wszystkie je zabrać choćby nawet na parę dni za takie pieniądze to byśmy dwa pokoje wynajęli jeden dla starszakow i jeden dla nas z malutka ale miałyby wakacje niezapomniane :)
A uda od wewnątrz a teraz mi promieniuje na prawy pośladek i kręgosłup normalnie dzisiaj się czuje ja stoletnia babcia i znowu zaczynam utykać na prawą nogę chyba mała na coś uciska :/

https://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhm97um47xs.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qq87io4pu3yiw551.png

Odnośnik do komentarza

Czy myslicie, ze zelazo w tabletkach moze byc przyczyna zlego samopoczucia, "ciezkiego " brzucha ??
Co do wakacji, to mam ogromna nadzieje, ze uda nam sie na przyszly rok gdzies wybrac.. choc na kilka dni.. odpoczac, zrelaksowac sie :) jak sie uda to po kryjomu bede odkladac jakas kaske, zeby nie bylo potem, ze kasy nie ma, ze sa wazniejsze wydatki itp :) zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Axam, moze Mlody szuka odpowiedniej pozycji ?? :) przemow do Niego, zeby nie swirowal i na zlosc nie robil :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny masakra jakaś, zrobiliśmy badania ja u mąż, potem podskoczylismy do mojego taty bo to blisko, potem do gminy bo dostałam pismo z podatków bo nam tam się działka zmieniła i nic z tego nie zrozumiałam, potem na lody kurczę nawet nie wiedziałam że w mojej ukochanej cukierni takie domowe pyszne lody podają;)) normalnie oszalalam, wróciliśmy do domu rozebralam się do majtek i koszulki, zalaczylam pranie i zaczęłam odróżniać zmywarkę i normalnie mi się słabo zrobiło musiałam się polozyc. Nie wiem czy to upał czy zmęczenie kiepsko śpię w nocy przez spanie na lewym boku mega mnie noga boli.

Co do picia jak byłam z a Ola w ciąży to wtedy zaczęłam pić żywiec zdrój niegazowany, od tamtego czasu tylko taka woda czasami jeszcze ta z Lidla bo też mi smakuje, soki czasami tylko 100% no i uwielbiam pepsi ale teraz ograniczam.

Z waga mam tak że potrafię przez tydzień nie przytyć nic a w następnym już np 1+. Jakby policzyć z tym co spadlam w 1 mcu to mam +10, przy Oli przez całą ciążę przytylam 11.5.

Lex z tymi aspiratorami to jest tak że są takie do odciagania przez nas, ja taki polecam na poczatek spokojnie wystarczy ale jak maluch podrośnie i nie daj boże złapie katar to może być za słaby wyciąg. Wtedy polecam taki co się podlacza do odkurzacza dziala super wiem że to dziwne ale naprawdę higieniczne, łatwo się myje mocno nie ciągnie no tylko hałas ale dzieci się przyzwyczajaja. Jak tu któraś pisała moja.miala tak samo że na początku musieliśmy j trzymać a.potem sobie sama brala i trzymała bo jej to ulgę przynosilo;)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3uay3nci3hh85.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmhpfq2uu94.png

Odnośnik do komentarza

To ja miałam do Marty KATAREK do odkurzacza, chyba miała jakoś rok, wcześniej Frida - z gabeczkami na wyciąg ustny ( nie da się połknąć szpika, no chyba że się skończą wkłady:)))))
Tego do odkurzacza też się bałam na początku ale tam jest taki patent, ze to nie ciągnie bezpośredniego.
A przy zielonych kartach,gdzie wchodzi to do przewodu sluchowego to nie ma innego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...