Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe maluszki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Przyjęli mnie. Antybiotyk dali. Najlepsze ze położna pyta się lekarza czy już podać a on że jak Pani uważa. Pani zdecyduje czy już poród się zaczął czy jeszcze nie. On wyszedl i wstrzyknela. Ze to drugi porod, skurcze dość częste i rozwarcie na 5. Tam samo że lezalam w szpitalu w środę to pobrali mi krew i mocz do badania. Położna pyta się lekarza czy mogą być te wyniki bo są dość świeżo zrobione a on że jak Pani uważa. A ona do niego z tekstem że będzie miał doktor mniej do pisania na komputerze i w papierach. Ten że mogą być te ze środy. Tak samo w po porodzie. Przyszedł i zapytał się czy wszystko ok. czy już obejrzala łożysko itp. A ona właśnie mnie szyla bo trochę krwawilam po peknieciu. Dobrze że położna odbierala poród i wszystko inne. On nawet nie zrobił mi usg po przyjęciu. Tylko spr wyniki badań i jakie rozwarcie.... wszystko było JAK PANI UWAŻA. wg nie jest delikatny. Taki starszy, łysy, szczupły i wysoki. Fajnie wyglądało bose nogi i kory:)
Co do skurczów to ciężko mi je opisać. Już zapomniałam. Brzuch twardnieje i uczucie ściskanie od środka. Ja miałam skurcze z udami. Szlo mi od połowy uda do góry brzucha a jak puszczal to od góry a na końcu nogi. Nie wiem jak mają inne dziewczyny. Na ktg wcale nie pokazało że miałam silne skurcze a bolało.... przez nogi!
Dziewczyny rodzące naturalnie. Pamiętajcie o oddechu podczas skurczów! Nosem wciagacie a buzia wydech. Jak nie możecie chodzić to nie lezcie na placach tylko na boku podczas sk. Najlepiej lewy bok. Dziecko szybciej ustawi się na swoje miejsce i szybciej poszło u mnie rozwarcie.

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9hfo9e3dlt.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hhxfwzhxa.png

Odnośnik do komentarza

hej :) jak tam się czujecie ??
ja mało znowu spalam taki wstretny bol kręgosłupa miałam że nie wiedziałam jak się położyć a wogole duszno było :( wczoraj jeździliśmy z mężem po sklepach bo przecież muszę chodzić hehe żeby się coś ruszylo powoli i myślałam że nie ustaje w niektórych momentach tak bol nóg i krzyża że masakra :( wy też tak macie z tymi bolami?? powiem wam że czekam tak strasznie na jakieś oznaki porodu że coś się ruszyło,w środę mam lekarza ciekawe ile mała waży:) i co mi powie lekarz :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg4kxkfe82.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Agulka ja tez mam teoretycznie w środę wizytę u gin. Ale od 2 dni strasznie mi nogi, ręce puchną i drętwieją - mam wrażenia ,ze są z kamienia i dziś dzw czy mogę wcześniej podejść - czekam na oddzwonienie.
Ja dzisiaj tez ciężka noc miałam od 2 nie spałam :/ i tak co druga noc się mecze :/w nocy mam skurcze ale jak rano wstaje jest ok :/wiec chyba jeszcze poczekam na poród - teoretycznie tydz - zobaczymy jak będzie w praktyce

Odnośnik do komentarza

Ja mam lekarza jutro, zobaczymy jaki stan. Generalnie wszystko boli : ) dobrze ze chociaż ze snem nie mam problemu. W czwartek mam miał 3088. A blizna 3mm.
Żadnych skurczy. Do strachu przed porodem doszła ciekawość jak wygląda prawdziwy porodowy skurcz. Jestem nienormalna : )

Odnośnik do komentarza

Agulka u mnie mała się wypina, przeciąga, i wierci szczególnie wieczorami jak już jestem w lozku, ale to w miarę spokojnie. Najgorzej to się przekręcić, biodra bolą i latwo można mnie doprowadzić do płaczu:( hormony.
Czuje też jak mnie ciśka na dole.
Nogi mi puchną już długo ale ciśnienie ok teraz pozostało mi tylko czekać decyzja należy do małej:))) zobaczymy co będzie w niedziele

Odnośnik do komentarza

28.07
Ja też się boję :)
Boję, ale odsuwam tę myśl od siebie i jakoś mnie ten lęk przed porodem nie paraliżuje tak jak wcześniej, może to już hormony tak działają..
Ja nadal biorę magnez, bo jak zapomne 2, 3 dni to brzuch mi twardnieje non stop i skurcze w łydkach mam okropne.

Tina - powiedz mi, bo pisałaś, że miałas skurcze podczas porodu takie prądy w udach, ja mam właśnie coś takiego i to od dłuższego czasu.. pewnie dlatego, że mała główką jest bardzooo wciśnięta w dół.
Czy przed porodem już tak miałas czy dopiero w trakcie się to pojawiło. Ja mam tak,że nagle zastygam bez ruchu, bo tak to boli i nogą nawet ruszyć nie mogę wtedy, to jest tylko pare sekund, ale dziwne uczucie..

Odnośnik do komentarza

Ugoo - jak lekarz mierzył Ci bliznę? przez usg przez brzuch czy dopochwowo? Ja ostatnio się pytałam mojej gin. kiedy bedzie mi mierzyć blizne po cc to powiedziała, że teraz jest już za późno, że tam nic nie widać.. trochę się zdzwiłam.. mówiła,że to kiedyś były takie wytyczne,żeby mierzyc, a teraz to się od tego odchodzi. Ja jendak bym wolała wiedzieć, czy blizna podczas porodu mi się nie rozjedzie.. a jeśli jest mniej jak 4 mm to chyba już jest wskazanie do drugiej cc.

Odnośnik do komentarza

Kasyii ja bliznę miałam mierzoną teraz po raz pierwszy bo lekarz właśnie mowil ze wczesniej nie ma sensu bo moze sie rozejść i niepotrzebnie będę się nastawiać na poród Sn. Mierzył mi podczas zwykłego usg przez brzuch, z tym że lepiej widać przy pełnym pęcherzu. Wg moich lekarzy wskazanie do cc jest poniżej 2 mm wiec ja będę próbować porodu Sn. Innym warunkiem jest waga dziecka, nie powinna przekraczać 4 kg. A Ty jak chcesz rodzic i dlaczego miałaś cc?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dopiero od wczoraj zaczęłam być sobą, ból odchodzi, a ja mogę chodzić i cieszyć sie nową rolą. Wszystko winne najprawdopodobniej zaparcia w ciąży, cisnęlo jelita, jakiś zastój. Po kilku dniach czyszczenia zaczyna byc ok. :)
U mnie skurcze były takie brzuszne, jakby mocno ktoś sciskal pasem podbrzusze. Potem to sie nasilalo i występowało coraz częściej.
Jak dzieciątko sie urodzi to jest tak wielka ulga, ze tak wszystko zostawia sie za sobą. Gdy zaczyna się porod, skurcze to jest zadanie do wykonania, trzeba isc na przód, my kobiety mamy siłę. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...